Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha már harmadik éjszaka száraz a pelus, mikor vehetem le éjszakára is? fórum

Ha már harmadik éjszaka száraz a pelus, mikor vehetem le éjszakára is? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 17. 11:51
Nekem anno már elég rég óta szobatiszta volt nappal a fiam, de éjszakára adtam rá. Egyszer eljött a lefekvés ideje és bebújt az ágyába pelus nélkül. Kérdeztem, hogy mi lesz a pelussal, azt mondta nem kell. Mondom jól van meglátjuk. Volt gumilepedő az ágyában, a legrosszabb ami történhetett, hogy ágyneműt kell húznom. De tényleg nem pisilt be. Utána a harmadik napon becsúszott, meg még egyszer napokra rá és utána már nem volt gond. Bölcsibe két évesen szobatisztán ment.
2009. jan. 12. 13:03
Neked is további szép napot! Sok sikert!
2009. jan. 12. 12:51
Koszi, hogy irtal... igazsag szerint itt (Rotterdamban lakunk) nyaron se hagynam csupaszon :-( nincs olyan jo ido. Gratulalok Nektek hogy sikerult leszokni, remelem nekunk is menni fog ilyen hamar..bar hala az egnek mindent nagyon hamar megszokik. Tovabbi szep napot!!
2009. jan. 12. 12:31
Ezt nem tudom hogy miért csinálják. Szerintem tetszik nekik. Az enyém is csinálta. Mondjuk nekem bilibe, és mivel nyár volt, csupaszkodhatott és egy idő után ráült magától, így nem is rángatott. Az enyém is másfél éves volt a nyáron, most decemberben töltötte a kettőt. Annyiban viszont nagyon szerencsés vagy, hogy nem tűri magán a pelust, így saját maga akar leszokni róla.
2009. jan. 12. 12:21
es nyomni!!! raul es veszettul nyomja, hogy jojjon belole valami!! minden kisgyerek nyomja???
2009. jan. 12. 12:20
En nem akartam leszoktatni meg... csak masfel eves..de nem turi meg magan a pelust!! huzza le es megy, vagyis odajon hozzam es elrangat a wcre!!! Miota latta, hogy Apa is oda csinalja... mar sikerult kakilni is bele. Azt meg tudom neki magyarazni, hogy alvashoz meg fel kell venni a pelust, de azt nem tudom neki megmagyarazni, hogy nem kell egesz nap ott ulni!!! :-)
2009. jan. 12. 11:59
Eleinte ez így van. Sokszor szólnak. Mert nem erősödött még meg a záróizom. Velünk is így volt. Kell neki egy kis idő, hogy megszokja, és vissza tudja tartani. Nekünk is sokszor bement. De miért nem nyáron próbáltad/próbálod leszoktatni. Sokkal egyszerűbb, mert egy rövidnadrágot és egy alsót sokkal könnyebb lecserélni rajta. Meg ilyenkor könnyebben megfázhat, ha bemegy neki. Nekem nyáron könnyebb volt, és egyszerübb mert ha nem mentünk fontos helyre, nem adtam rá pelust. Itthon a lakásban sem, és ha lementünk játszani, vittem gatyókat magammal.
2009. jan. 12. 11:31

Akkor most leirom ugyhogy el is lehessen olvasni!! :-)


Sziasztok! Nalunk inkabb az a helyzet, hogyha nincs rajta pelus, delutanonkent veszem le, mikor mar nem megyunk sehova, allandoan visz a wcre, szukitonk van, nem bilink. . es raultetem nyomja kegyetlenul, jon 2 csepp, orulunk, oltozes, papa pisi, stb, . . es kb 2-3 perc mulva megyunk is vissza. . , ha nem megyek balhezik, es fogja nagyon magat. . egesz delutanunk ezzel megy el. de ha a jo oldalat nezem, legalabb szol, ha kell neki. . az elso ilyen pisitol kb mennyi ido mig teljesen szobatiszta lesz?

2009. jan. 12. 11:29
Sziasztok! Nalunk inkabb az ahelyzet, hogyha nincs rajta pelus, delutanonkent veszem, mikor mar nem megyunk sehova, allandoan visza wcre, szukitonk van, nem bilink.. es raultetem nyomja kegyetlenul, jon 2 csepp, orulunk, oltozes, papa pisi, stb,.. es kb 2-3 perc mulva megyunl is vissza.., ha nem megyek balhezik, es fogja nagyon magat.. egesz delutanunk ezzel megy el.. de ha a jo oldalat nezem, legalabb szol, ha kell neki.. az elso ilyen pisitol kb mennyi ido mig teljesen szobatiszta lesz?
2009. jan. 12. 10:53
Én kb. 5 éjszakát vártam. Aztán este még elalvás előtt megpisiltettem. Az első 2 éjszaka felkeltem én úgy 2x, kivittem pisilni. Aztán a következő éjszaka már nem keltem fel, és kibírta reggelig. Most volt decemberben 2 éves, és a nyáron sikerült leszoknunk.
17. bccd33db8d (válaszként erre: 16. - Dencsikné)
2009. jan. 10. 13:52
Áprilisban lesz 3 éves:)))
2009. jan. 10. 13:45
Gratula! Mennyi idős a fiad?
15. bccd33db8d (válaszként erre: 12. - Dencsikné)
2009. jan. 10. 13:38
Kisfiam mostanáig nem mert ráülni,egyszer sem.El voltam keseredve,hogy mi lesz,lassan itt az ovi és még pelusos.Valamelyik nap elfogyott a pelenka,és nem volt más választása,rá kellett ülnie,mert direkt nem vettem új pelust.Azóta szobatiszta lett.
14. bccd33db8d (válaszként erre: 11. - Kkrisztina76)
2009. jan. 10. 13:36
Köszi!!Sztem is az lesz míg nem tudok venni,mert nagyon büdös maradna az ágy ha rápisilne tényleg.
13. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 7. - Kkrisztina76)
2009. jan. 10. 13:36
És dícsérni kell főként.
12. dencsikné (válaszként erre: 10. - Bccd33db8d)
2009. jan. 10. 13:34
ő nem mer ráülni, ha le van tolva a nadrágja, de nadrággal együtt ráült az első nap, azóta nem is érdekli. lehet, hogy ő nem is bilizik majd ,hanem egyből w.c.-zik?
11. kkrisztina76 (válaszként erre: 9. - Bccd33db8d)
2009. jan. 10. 13:32
Bababoltban lehet kapni, nem drága. Az ágy védelmében megéri. Vagy ha van nagy zacskó, szétvágva az is jó. CSak kicsit zörög.
10. bccd33db8d (válaszként erre: 8. - Dencsikné)
2009. jan. 10. 13:30
Az első 2 napban nekem sem szólt a kisfiam,én nagyon sűrűn ültettem a bilire,és egyszer csak magától mondta,hogy pisilnie kell.Azóta semmi gond,szól mindig.
9. bccd33db8d (válaszként erre: 5. - Zelion)
2009. jan. 10. 13:28
Okés,szerintem le fogom venni!!!Bár nincsen vízhatlan lepedőnk:(((
2009. jan. 10. 13:27
én azt hallottam, hogy legalább 2 hét után hagyd el, nekem egy 2 éves lányom van mi most ott tartunk, hogy ma délelőtt nem volt rajta, délután se lesz, de még nem szól, hogy pisilnie kell. Remélem ez már az elő jele az elhagyásnak, mert mire ráadom az egy örökké valóság
7. kkrisztina76 (válaszként erre: 4. - Bccd33db8d)
2009. jan. 10. 13:27
Biztatni kell, és nagyon büszkék tudnak lenni a gyerekek ha nincs pelus.
2009. jan. 10. 13:26
Igaz a lepedő alá tettem vízhatlan lepedőt, hogy az ágy ne legyen pisis ha még is lenne valami éjszaka
2009. jan. 10. 13:26

Szia!


Szerintem már megpróbálhatod levenni róla,de tegyél alá valamit ha mégis bepisilne akkor ne legyen gond.

4. bccd33db8d (válaszként erre: 2. - Kkrisztina76)
2009. jan. 10. 13:26

Szia!!

És nem volt gond?Félek leveszem és be fog pisilni!

2009. jan. 10. 13:25
Már négy napja nappal szobatiszta a kisfiam,éjszaka van még pelus,de mindig szárazon veszem le reggel,és egyből pisil a bilibe.Mikor vehetem le éjjelre is?Még várjak vagy már akkor le lehet?
2009. jan. 10. 13:25
Én három négy éjszaka után levettem
2009. jan. 10. 13:24
Ha már harmadik éjszaka száraz a pelus, mikor vehetem le éjszakára is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook