Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha már fáj a fogam, azt biztos, hogy kihúzzák?:-( fórum

Ha már fáj a fogam, azt biztos, hogy kihúzzák?:-( (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 18. 16:32
kb 2 napja nem fáj!!!! Lehet mégis megmarad a pici :)
27. Etke75 (válaszként erre: 25. - Bucóka20)
2011. aug. 12. 08:59
Ha valóban tejfog volt, akkor idővel az is ki fog nőni. Egy röntgen felvétel után pedig meg tudja mondani, hogy ott van-e a következő fogkezdemény. Én sem rajongok a fogorvosokért, de eddig sikerült mindig nagyon rendeseket kifognom. Én egy hete voltam pont fogorvosnál. Talált egy kis lyukat, betömte és vége. Még egy fogkő leszedés vár rám és fél évig oda se neki.
2011. aug. 12. 08:55
Nem gondolom, hogy normális az a fogorvos, aki elkezd a beteggel kiabálni. Hát hogy már?? :S
25. Bucóka20 (válaszként erre: 24. - K.Adri22)
2011. aug. 12. 08:48
Ahhh...borzasztó ez a fogászat.Ezek nekem is hátul vannak,de ami kiesett és nem nőtt helyette másik,az elől...azaz ,ha már naon vigyorgok,akkor látszik.Pedig annak tényleg semmi baja nem volt,kiesett és nem nőtt másik.
24. K.Adri22 (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2011. aug. 12. 08:45

Nekem 3 év alatt húzott 4et:(Mire rászántam magam,már nem tudta megmenteni sajna(mind hátul volt)Volt,ami nagyon fájt,volt amelyiket meg sem éreztem.

Nehéz rávenni magunkat a fogdokira,soha nem megyek szívesen,még lenne 2,amit tömni kéne,el kéne mennem,mert ha azokat is elhanyagolom húzás lesz,és az már nem hátul van!!

Kitartás!!!

23. Bucóka20 (válaszként erre: 21. - Abcd85b849)
2011. aug. 12. 08:44
Nem pesti vagyok,miskolc mellett lakok.
22. syria (válaszként erre: 19. - Bucóka20)
2011. aug. 12. 08:42

Mielőbb menj, mert minél tovább halogatod a félelem miatt annál rosszabb helyzetbe kerülsz.


Az orvosnak nem az a dolga, hogy kiabáljon, hanem hogy gyógyítson. Bár ha megjegyzést, mert elhanyagoltad magad, te is tudod, hogy jogosan teszi.


Addig örülj, amíg saját fogaid vannak!

21. abcd85b849 (válaszként erre: 18. - Abcd85b849)
2011. aug. 12. 08:38
Ha pesti vagy, tudok neked ajánlani Csepelen egy fogorvost, akinél mi olcsóbban jöttünk ki, mintha tb-re csináltattuk volna. Kedves, türelmes, jó fej orvos. A párom is mondta az első alkalom után, hogy örül, hogy ezentúl nem gyomorgörccsel kell bemennie a rendelőbe.
20. Serry (válaszként erre: 9. - LauraJones)
2011. aug. 12. 08:34

Poontosam ezért járok én is magán dokihoz. Főleg mert tudja nagyon nehezen szánom rá magam én is,ohgy elmenjek. utálom, én is parázok.

Röhögni szokot miko megyek... mert tudja napok óta kinlódtam előtte a fájdalommal.... s már előre mondja amit én szoktam mondani neki " bézbolütőt kérek, azátn csinálhat amit akar"

19. Bucóka20 (válaszként erre: 18. - Abcd85b849)
2011. aug. 12. 08:34

Úhh az kemény!Nem lehetett fájdalommentes.


Én mondjuk pont azok közé az emberek közé tartozom,akik már csak akkor mennek el a fogászatra,amikor a kínok-kínjait élik át.Egyszerűen rettegek.



Sőt,ha tehetném....lecseréltetném az egész fogsorom,mert utálom....

18. abcd85b849 (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2011. aug. 12. 08:24

A páromnak balesete volt 4 évvel ezelőtt, kiesett elől 4 foga. Ennek következtében az egész felső fogsora brutálisan leromlott 2 év alatt, mert nem volt tb-je se pénze, hogy megcsináltathassa. 2 évig gyűjtött rá, fél éve lett kész. Tényleg csúnyák voltak a fogai, a doki egy szót sem szólt, sőt összebarátkoztak, teljesen normális volt. Mostmár kész fél év tortúra után gyönyörű lett neki, szebb mint az én természetesen fogaim. Ez csak a te dolgod, hogy milyenek a fogaid, a doki nem fog veled ezért kiabálni. :-D

Neki is volt olyan fog ami borzalmas állapotban volt, egy kis gyökérkezelés-csiszolás és már meg is lett mentve.

17. Sirga (válaszként erre: 13. - Etke75)
2011. aug. 12. 08:13

Nem feltétlen, sokat számít az öröklés is.


Menj el minél hamarabb, annál valószínűbb, hogy meg tudják menteni! Kitartás! :)

16. Hexike
2011. aug. 12. 08:13

Nem! Sok oka lehet annak, hogy fáj.

Lehet h csak be kell tömni.

2011. aug. 12. 08:12
Én 3 éve szenvedek egy 5szörösen gyökérkezelt foggal, aminek már szinte csak a váza maradt, de még mindig nem húzták ki. Pedig már volt, hogy én mondtam, lehet az lenne a legjobb mindkettőnknek :)
14. hidewatch (válaszként erre: 3. - Bc8bec3b9b)
2011. aug. 12. 08:11
Rágófogat is lehet gyökérkezelni.
13. Etke75 (válaszként erre: 11. - Bucóka20)
2011. aug. 12. 07:52
Ami odabent van arról csak te tehetsz. Mellesleg tényleg jobb, ha elindulsz a fogorvoshoz, amíg még rendbe hozható a probléma. A korona sokba kerül és igen macerás.
12. Bucóka20 (válaszként erre: 10. - Édesmandula)
2011. aug. 12. 07:35
Még ott azért nem tartok.(:
11. Bucóka20 (válaszként erre: 9. - LauraJones)
2011. aug. 12. 07:34
Körzetihez megyek igen.Elméletileg egy nagyon rendes nő,csak én szégyenlem ami odabent van.:( Elmegyek,nem variálok!
2011. aug. 12. 07:27
ne is menj ,a műfogsor csodás dolog, pár év és meglátod :)
2011. aug. 12. 07:15

Ahhoz semmi köze, hogy mikor mész fogorvoshoz.

Kérdés, hogy magán orvoshoz mész, vagy tb támogatotthoz?


Nálunk otthon a tb támogatott orvos egy bunkó... 4 éves voltam és kihúzott egy rágófogamat, amiről azt állította, hogy tejfog. 2 szurit kaptam, ordítottam mint a sakál, 5 db-ban jött végül ki, végül azt mondta, hogy egy hét múlva menjünk vissza, mert a másik oldalon is kihúz egyet :S Gondolhatod... Egyébként később kiderült, hogy tényleg tejfog volt az a fog, bár 3 gyökere volt... :S Csak hát vagy 15 évig nem nőtt a helyére semmi.


Ezután kerestünk egy magánorvost, mondanom sem kell, hogy rettegek a fogorvosoktól a mai napig. Az a másik doki ilyen gélkezeléssel megmentette a másik húzásra ítélt fogamat. És összesen 1 fogat húzott ki az elmúlt kb 20 év alatt, de már az is fityegett :)

8. gabcsi8080 (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2011. aug. 12. 07:11

Most őszintén?Jobb kínlódni, félni, parázni napokig, hetekig, ki tudja meddig ahelyett, hogy bemennél hozzá aztán megmondja mi újság?

Minél később mész annál rosszabb lesz a helyzet.


Bátorság!!!!!!!!!!Biztos látott már rosszabbat is és ha kiabálna veled még akkor is kiszállhatsz a székből, köszönsz és otthagyod.

Van elég fogorvos....

2011. aug. 12. 07:07
Azért gondoltam,h kiabál(na) mert van sok rossz fogam.És,hogy rossz szemmel fog rám nézni,mert idáig nem mentem.Azért nem mentem eddig,mert féltem,h nem marad fogam...persze ez hülyeség,mert még van elég,de már nem egy fogam kiesett magától(azt hittem,h tejfog) és nem nőtt helyette másik.(nem én találtam ki,h tejfog...a fogorvos mondta,csak nem tudtam már melyikre mondta,h az:) Ahhh mind1 is csak kínlódok,félek!
6. bc8bec3b9b (válaszként erre: 4. - Bucóka20)
2011. aug. 12. 07:03
Milyen doki az aki kiabál? Nyugi, bátor kislány vagy!Gondolj arra,hogy milyen szép leszel,bátran mosolyoghatsz!:-)
5. vikucka (válaszként erre: 4. - Bucóka20)
2011. aug. 12. 07:03
Miért kiabálna az orvos??? Ezt baromira nem értem. Odamész, fizetsz neki, tuti nem fog kiabálni. Az én fogorvosom tök normális volt. Szóval nem kell félni.
2011. aug. 12. 07:00

Pár napja fáj,de naon félek,mert van nála sokkal rosszabb állapotban lévő is.Félek,h kiabálni fog az orvos,mert 2 biztos van,amit tömni kell meg 2 amit húzni.

Most vettem rá magam,h megcsináltatom a fogaim.De már a gondolattól is rosszul vagyok.:-S

2011. aug. 12. 06:58
Egyáltalán nem biztos,ma már minden fogat menteni szeretnének,ha nem rágófog lehet gyökér kezelni, rágófogat tömni.Persze,ha nem hagytad az utolsó "pillanatra".Ha meg húzni kell az sem fáj,csak kellemetlen:-(Jobbulást neked!
2011. aug. 12. 06:57
nem
2011. aug. 12. 06:55
Ha már fáj a fogam, azt biztos, hogy kihúzzák?:-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook