Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha külföldön élsz, és meghívod a barátaidat magadhoz, illik neked kifizetni a busz/metro/belépőjegyeket? fórum

Ha külföldön élsz, és meghívod a barátaidat magadhoz, illik neked kifizetni a busz/metro/belépőjegyeket? (tudásbázis kérdés)


2014. nov. 13. 07:12

Én a hugomnál voltam külföldön a gyerekemmel, és természetes, hogy magunknak mindent én fizettem.

Ő adta a szállást, a reggelit és a vacsorát (finomakat, mert a pasija istenien főz).

Ha mentünk valahova (márpedig egy hétig minden nap bolyongtunk a fővárosban), a metró jegyet, múzeumi belépőket én fizettem a gyerkőcömnek és nekem. Egyszer pedig fish and chips-re is én hívtam meg őket.

Így utólag is azt mondom, bőven jó volt így, hogy szállást, reggelit-vacsit kaptunk, szabit vett ki, hogy jönni tudjon velünk várost nézni, és elhozott meg kivitt a reptérre.

2014. nov. 13. 04:12
Igen
2014. nov. 13. 03:46
nem ok fizetik,itt nincs metro......mindenki autoval jar.
2014. jún. 19. 08:16

Külföldön élek, ha jönnének a barátaim, akkor vennék egy feltöltős "bkv" jegyet (nálunk elektronikus jegy van), és azt adnám oda. 5 napig érvényes bármilyen közlekedési eszközre.


Előtte szerintem megbeszélnénk, hogy hova mennénk el, elküldeném az adott múzeum linkjét, igy ő is tudna kalkulálni. Szerintem 1-2 dolgot fizetnék, de mindent nem. A koszt-kvartély természetesen ingyen. szerencsére Tallinnban sok olyan hely van, ahova ingyen is be lehet menni.

23. J.Sys
2014. jún. 19. 07:54
Mi is külföldön élünk, és amikor jön valaki, általában fizetünk nekik ezt-azt. AMikor az én öteletem, hogy menjünk el valami helyre, ami drágább, mert szerintem érdemes, akkor a belépőjüket megveszem. vagy mindent elsőkörben fizetni akarok, de ha mondják, hogy hagyjam, ezt most ők, akkor engedem nekik, mert nyilván azért mondják, mert ki tudják fizetni. Az utiköltséget nem szoktuk állni a vendégeknek. De az étel természetesen ingyen van ahogy a szállás is :) De volt már olyan, hogy ragaszkodtam, hogy jöjjön közeli barát, mert rossz passzban voltam, akkor fizettem a jegyét, mert tudtam, hogy éppen nem fér bele neki, és nem akartam, hogy ez legyen az akadály. Szóval ez helyzetfüggő is. DE hozzáteszem, ha olyan anygai körülmények között lennénk, hogy milliomosnak számítanánk, akik jönnek meg kicsit nehezebb helyzetben vannak, még a benzinkúti WC pénzt sem engedném nekik fizetni :D
2014. jún. 19. 07:38
Mindenképpen előre tisztázni kell. Ha mindent nekünk kellene fizetni nem is tudtuk volna őket meghívni. Mielőtt jönnek máshová is megyünk együtt nyaralni ott is természetes hogy mindenki a maga költségeit állja. A korrektség a jó barátság alapja. :)
2014. jún. 19. 07:20
mi most voltunk rokonoknál külföldön. Anyukám és én, a vendéglátóink inkább az én korombeli fiatal pár (25-26). Mindent anyukám fizetett, a benzint, a belépőt és a bevásárlást is, amikor csak tudott. A kajálásokat a fiatalok. Ha ránk szánták az idejüket, a lakásukat megosztották, a nyugalmukat, az energiájukat, hogy járják velünk a városokat, akkor igazán nem vártuk el, hogy mindent kifizessenek. De ez nem úgy működött nálunk, hogy a gazdag meghívja a csórót, vagy fordítva, nagyjából hasonló az anyagi helyzetünk, de mi mentünk nyaralni, azért ne más állja már :D Ezekben a nyaralásokban, ami nagy előny, hogy nem neked kell kitalálni, hogy merre járj be egy nagyvárost, van "idegenvezetőd", van király szállásod, meglepetések nélkül, ingyen és nem utolsó sorban jól szórakozol rég nem látott barátokkal, rokonokkal.
2014. jún. 19. 07:11
Mikor én külföldön voltam, nekem 80%-ban fizettek mindent (kaja, szállás, belépők, fagyi, kávé). Csak amit haza hoztam ajándékba és amit magamnak vettem és a repülőt fizettem én.
19. Laszti
2014. jún. 19. 07:03
Szerintem ez sokmindentöl függ! Pl mi külföldön èlünk a páromat egyszer meg látogatta a barátja és ahogy én láttam mindent a párom fizetett! Aztán cseréltek és ö ment msgyarországra a barátja még szabadságot se vett ki, a párom egyedül ment ebédelni és a saját költségén csinált programokat amig ö dolgozott! Ott is ö fizetett szinte mindent, de hiába szóltam én ezt nem érthetem. Pedig nem áll rossz módban a srác! Sajnos engem pedig még egy barátom se látogatott meg mert sajnos a legjobb barátnöm meghalt, azóta pedig nem találtam még meg azt a barátnöt akivel ilyen viszonyunk lenne!
2014. jún. 19. 06:57
Igazabol a vendeglatonak nem kell fizetni,de ha a baratok nem nagyon allnak jol anyagilag,a vendeglatok meg igen,ha a baratok nagyon jo baratok es megerdemlik,akkor lehet segitteni hogy ne keljen otthon kuksolni mert nincsen penzuk kimozdulni.Persze ok ezt meg aztan viszonozhatjak amikor ti latogattok hozzajuk.
17. Dodi44
2014. jún. 19. 05:54

Ha en hivod meg, a koltsegeik fedezese az termeszetesen az enyem.

Ha pedig anyagilag nem tudnam megengedni, akkor

elore megbeszelnem mi lenne az O" koltseguk, es miben tudnam en a koltsegeket fedezni.

Nekem ez a velemenyem.

2014. jún. 19. 00:17
En mindent fizettem, meg a repulojegyeket is, a vendegeim koltsege csupan az otthoni barataiknak szolo ajandekok voltak, es, ha az eredeti programtol elteroen mashova szandekoztak menni ahelyett. Pl. a vancouveri egesznapos korseta helyett elmentek Las Vegasba 3 napra. Azt ok fizettek. Igaz, mikor meg en mentem haza, mindent ok fizettek...szoval nem volt rossz uzlet...:)
2014. jún. 18. 23:40

Dehogyis!

Kulfoldon elek, es mar tobb baratnom is jart nalam, de maganak fizetik a dolgokat! Persze nalam alszanak , es jarom veluk a varost, ez ugy erzem boven eleg.

14. L.Ann (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2014. jún. 18. 23:37

Egy régóta tervezett baráti látogatás városnézéssel stb-vel egybekötve. Nekem is belefér még a kiadásokba, de nekik sem okoz gondot szerintem. Ezért is voltam kíváncsi, hogy mi a szokás, mert akkor ahhoz tartom magam én is.

Köszi szépen a hozzászólásod, hasznos volt, és a többieknek is köszi!

13. trapiti (válaszként erre: 1. - L.Ann)
2014. jún. 18. 23:30
Szerintem barátok egymás között meg tudják ezt beszélni. Hozzánk is jönnek most nyáron. Előre tisztáztuk, szállás és ennivaló nyilvánvalóan a mi gondunk, hiszen vendégek. De a buszjegyet, belépőjegyet mindenki magának fizeti, olyan programokat csinálunk ami nekik is, nekünk is belefér. Pl. biztosan nem fogunk semmilyen szórakozóhelyre beülni. Amíg otthon voltunk, addig is így volt, összejártunk, az ennivalót hol egyikünk, hol másikunk állta, de ha elmentünk a gyerekekkel valahová, akkor mindenki a maga belépőjét fizette. Szerintem ez így korrekt, nincs vita belőle sosem.
2014. jún. 18. 23:15
A kellemetlenségek, sértődések elkerülése végett, előre tisztáznám, hogy mit takar a meghívás. Így előre tudná a meghívott is, hogy merre hány méter, annak tudatában, élne a meghívással, vagy utasítaná el. Szerintem így lenne fair.
2014. jún. 18. 22:39
Mi pont ebben az évben hivtuk ki a barátainkat hozzánk külföldre. Váltottak pénzt, így általában ők állták a saját részüket. De volt, hogy elmentünk a helyi pubba vagy kávézóba meginni valamit ott hol mi hivtuk meg őket, hol ők minket. Vagy az esti dumálásokhoz vettek ők is sört meg rágcsálnivalot meg mi is. Szerintem nem kell neked állnod mindent, hiszen a szállást is te biztositod. Pl. Buszjegyek meg ilyesmi nyugodtan állhatják a megnivottak is.
10. andi6020 (válaszként erre: 8. - L.Ann)
2014. jún. 18. 22:35
Értem. Amúgy nem, de Enissa hozzászólása igen figyelemreméltó.
9. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - L.Ann)
2014. jún. 18. 22:34
Hát, ha csak megemlítetted, hogy jöjjenek, ha akarnak és kaptak az alkalmon, akkor szerintem nem. Komolyabb ösztökélés esetén, akkor azért mindenképpen beszállnék a programokba, ha nem is fizetnék mindent.
8. L.Ann (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2014. jún. 18. 22:32
hívó
2014. jún. 18. 22:32
köszönöm szépen a válaszokat! én is úgy gondoltam, hogy nem szokás, max egy két helyen.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - L.Ann)
2014. jún. 18. 22:31
Hívó vagy, vagy a vendég?
2014. jún. 18. 22:27

Azt javasolnám, ha nem tudod fizetni nekik ezeket, akkor, olyan programot keress, ahol nem kell utazni, vagy belépőket fizetni. Nagyon kellemetlen helyzet lehet belőle, ha mondod, menjetek valahova, de Ők esetleg nem tudják finanszírozni ezeket a dolgokat, mert egy világbanki beruházás számukra.

Ha én lennék a vendég, mondjuk fizetném magamnak, vagy visszautasítanám a meghívást.

2014. jún. 18. 22:27
Nem feltétlenül, én nem fogadnám el hogy mindent a vendéglátó álljon, max egy ebéd vagy alapból az is költség hogy elszállásol, reggeli ebéd vacsi, de hogy még minden egyebet is ő fizessen, szerintem túlzás
2014. jún. 18. 22:26
nem, de egyet-kettőt én biztos állnék
2014. jún. 18. 22:25
Nem.
2014. jún. 18. 22:23
Ha külföldön élsz, és meghívod a barátaidat magadhoz, illik neked kifizetni a busz/metro/belépőjegyeket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook