Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha korábban rendőrségi kihallgatás nem volt, akkor valószínű, hogy tanúként hívnak be? fórum

Ha korábban rendőrségi kihallgatás nem volt, akkor valószínű, hogy tanúként hívnak be? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. jan. 6. 08:08

Engem gyanúsítottként idéztek.Már megint:)

De mire lezárult az ügy, megszűnt a Szervezett Bűnözés Elleni Főosztály:)

38. a0c1361e44 (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2012. nov. 15. 08:41
Akkor behajtható az ígéret...
37. trapiti (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2012. nov. 14. 22:04
Anno a fürdő igazgatója annyit ígért, hogy ha bebizonyosodik, hogy náluk történt, akkor egy bérlettel kárpótol... persze nyilván nem gondolta komolyan, hogy bármi kiderülhet...
36. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2012. nov. 14. 20:17

Na, akkor jó:)

Bár nem lesz kártérítésed, de mégis csak jobb ilyen ügyben menni, mint másért...

2012. nov. 14. 20:11

Sértett tanúként hínak be X.Y-né lopási ügyében... ahogy olvastam, akkor jutott eszembe, amikor olvastam, hogy kb. egy éve az uszodában eltűnt 20.000 Ft az öltözőszekrényemből, akkor ismeretlen tettes ellen tettem feljelentést, azt mondták ne is reménykedjek hogy találnak valamit... ezek szerint mégiscsak lett gyanusított... már teljesen megfeledkezdtem róla, akkor is csak azért tettem feljelentést, mert a fürdő igazgatója nagyon arrogánsan és lekezelően viselkedett amikor hozzá fordultam...


Megkönnyebbültem, de valahol szörnyű ez, hogy állandóan ott lebeg az ember feje fölött hogy bármikor feljelenthetik :(

2012. nov. 14. 19:54
Mi volt a levélben végül?
2012. nov. 14. 19:53

Biztos tanuként idéznek be, hisz ha nem, arról biztos tudnál már egy jó ideje........

Nekem is volt tanukihallgatásom kb 3 éve.Már akkor 2 év eltelt a baleset óta,amiben szemtanú voltam.(M7-es, halálos motorbaleset)Már akkor sem emlékeztem semmire, 2 év távlatából és még nincs lezárva az ügy....

32. trapiti (válaszként erre: 30. - Trapiti)
2012. nov. 14. 17:47
Anesztes egyébként akkor foglalkozik a sérülttel ha operálják vagy ha sokktalanítani kell, ilyenkor a traumatológus szól hogy kritikus állapotú sérült érkezett. Ebben az esetben egy orvos egy asszisztenssel megy oda és első perctől írjuk a jegyzőkönyvet, ugyanúgy mint altatás alatt.
2012. nov. 14. 17:44
Valamivel több mint egy óra és kezemben a papir, de már nagyon ideges vagyok :-( csak remélni tudom, hogy a levélből okosabb leszek, hogy mit akarhatnak tőlem...
30. trapiti (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2012. nov. 14. 17:41
Ambuláns lap van, azon minden szerepel amit a traumatológusok csináltak a beteggel, csak aneszteziológiai jegyzőkönyv nincs, ami ismerve a bevett gyakorlatunkat 99.9%-ban azt jelenti, hogy nem mi obszerváltuk a beteget, max. valami gyors segitséget adtunk a mentőknek indulás előtt.
29. 6b006fc769 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2012. nov. 14. 16:32

Polgári előtt nem igazán van rendőrségi vizsgálat, ha büntetőjogi értelemben felelőst keresnek (pl. foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés) akkor van nyomozás.

Sajnos bármi lehet, de ha nem szól ellened semmi, s még az is kétséges, hogy te voltál ott, akkor kb. zéró a valószínűsége, hogy hirtelen vádlott lenne belőled

28. Pan Dóra (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2012. nov. 14. 15:09

Tudom :((( Erre gondoltam én is...


Viszont, ha belső vérzése volt a betegnek, ám még pár napot élt, akkor sem Te, sem a kollégáid nem követhettetek el olyan hibát, amely a halálát okozta volna. Én nem vagyok orvos, de a családban történt esetek kapcsán tudom, hogy már az is kész csodának számít, hogy átért vele a mentő a kórházba.

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2012. nov. 14. 14:59

Nem is a névre gondoltam:)

Az idézésen az van, hogy beidézzük tanúként, vádlottként, stb.


Azt gondolom, hogy a te esetedben csak tanú lehetsz, hiszen ha vádlott lennél egy tárgyaláson, akkor azt megelőzné valamilyen "nyomozás" is vagy kivizsgálás vagy kihallgatás vagy bármi, ami az eseményhez kapcsolható.


Mondjuk az viszont biztos nem jó, ha nincs jegyzőkönyv, de ha csak azért vitték hozzátok, mert a továbbszállításhoz kellett valamit csinálni, akkor gondolom arról készült valami mentős jegyzőkönyv, nem? Nekik is kell gondolom ilyet írni.

Nagyon riasztó az ilyen, de ne izgulj, majd minden megoldódik!

26. 2c563972fe (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2012. nov. 14. 14:50

Volt itt a hoxán egy lány,akinek orvosi műhiba miatt halt meg a babája.Az büntető per volt,volt előtte rendőrségi kivizsgálás.Csak a Kende könyvben olvastam,hogy polgári peres ügyeknél nincs előtte rendőrségi ügy,akkor valószínűleg ez is az lesz.

Te nem tehetsz semmiről,elmondod,hogy nem emlékszel ilyen esetre és kész.

Szorítok!

25. trapiti (válaszként erre: 24. - Pan Dóra)
2012. nov. 14. 14:46
Ha polgári per akkor sajnos a tapasztalat szerint nem "csak" bűnbakot akarnak, hanem sok pénzt is...
24. Pan Dóra (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2012. nov. 14. 14:37

És a család nem akar beletörődni a megváltoztathatatlanba :( Ezért bűnbakot keresnek :((( Azért abban a másik kórházban is történhetett a pár nap alatt egysmás...


Én nagyon szorítok Érted, próbálj megnyugodni, a lelkiismereted tiszta, ezért ebből baj nem lehet!!! 5 éve második otthonom a kórház, de csak azt tudom mondani, hogy minden elismerésem az orvosoké és a nővéreké!!! És meggyőződésem, hogy ez máshol is így lenne!!!

23. Pan Dóra (válaszként erre: 14. - Globus)
2012. nov. 14. 14:27
Jó, mondjuk 6 év távlatában ezt el lehet fogadni.
22. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 19. - Globus)
2012. nov. 14. 14:15
Majdnem ilyen az én esetem is.Csak itt rablás és 8 napon túl gyógyuló sérülés lett a vége.Én láttam,mentőt,rendőrt hívtam,és olyan hülye voltam,hogy meg is vártam őket...Ez volt 3 éve.Azóta rendőrségre,bíróságra járok.Persze érdemi tárgyalás még nem volt,mindig vmi miatt elmarad.Már semmi részletre nem emlékszem.De még mindig nincs vége.
21. trapiti (válaszként erre: 19. - Globus)
2012. nov. 14. 14:14
Gondolom nekem nem lesz más választásom :(
2012. nov. 14. 14:13
Polgári per előtt egyébként nem kell hogy legyen rendőrségi vizsgálat? Ilyen esetben csak a bíróság vizsgálja az esetet?
19. globus (válaszként erre: 17. - 6ee0ffb012)
2012. nov. 14. 14:13
Ismerősöm felnyalábolt egy utcán fekvő embert, épületbe támogatta, mentőt hívott neki, utána nem győzött bírósági tárgyalásra járni. Még a tanúskodás is meggondolandó :)
18. trapiti (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2012. nov. 14. 14:12
Persze, este többet fogok tudni (bár a név nem hiszem hogy bármit mondana), de ettől most iszonyú ideges lettem, pláne, hogy nem gondolom hogy mulasztottam vagy hibáztam volna :(
2012. nov. 14. 14:10
Én már 3 év után sem ismerem fel a vádlottat,szóval én is egy béna tanú vagyok akkor. :)
16. trapiti (válaszként erre: 13. - Pan Dóra)
2012. nov. 14. 14:10

Az sem biztos, hogy tudja... műtős ruhában lehetett a három orvosból bármelyikünk, de lehetett asszisztensnő is, ha pl. csak egy vénabiztosításhoz hívták (kb. ez a maximum ami nálunk jegyzőkönyv nélkül történhetett) Ráadásul két tapasztalt, szuper asszisztensnő volt aznap az ügyeletes, ők tuti nem felejtkeztek el a jegyzőkönyvről ha már pl. egy vérnyomásméré történt...


Valami olyasmi az eset, hogy a trauma ambulanciára hozták a beteget, de később kiderült hogy valami hasi vérzése volt, amivel sebészetre suállították. A mentő a szállításhoz jött, és állítólag nem volt szállítható állapotban a beteg amikor odaértek, állítólag akkor jött egy anesztes (én vagy más) aki összekapta annyira hogy el tudják vinni (de lehet hogy csak egy perifériás vénát kötött be), de pár nap múlva a másik kórházban meghalt.

2012. nov. 14. 14:07

Bízzunk benne, hogy tanúként, de a papírból kiderül.

Nekem s volt egy bírósági ügyem, mert ellopták a pénztárcámat és el is kapták a zsebeseket, de nem is ez az érdekes, hanem az, hogy akkor rögtön volt rendőrségi kihallgatás, majd kb. 6 év múlva volt a tárgyalás,ahova tanúként idéztek be, és persze megkérdezték, hogy felismerem e a vádlottat. Rossz az arcmemóriám, még olyanokat sem ismerek fel, akikkel sűrűn találkozok, hát még egy olyat, akit kb. 3 percre láttam és legközelebb 6 év múlva. Na, ettől én lettem a béna tanú, mert egyértelműen nem ismertem fel a vádlottat....

14. globus (válaszként erre: 13. - Pan Dóra)
2012. nov. 14. 14:06
Ennyi idő után azért ez elég nehéz, rengeteg esetjük van, ami inzultussal végződik. Érthető, hogy nem emlékeznek rá.
13. Pan Dóra (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2012. nov. 14. 14:04
Annak a mentős kollégának eszébe juthatna, hogy ki volt akkor mellette... így ártatlanul nem rángatnának bele ebbe a dologba...
12. globus (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2012. nov. 14. 13:57
Ha meg nem, hát azért.
11. trapiti (válaszként erre: 10. - Globus)
2012. nov. 14. 13:56
Egyre több ilyen van :(
10. globus (válaszként erre: 3. - Trapiti)
2012. nov. 14. 13:54

Hát ez röhej... :(

Kivakarod, rendbe rakod, megmented az életét, aztán beleránt egy bírósági tárgyalásba?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook