Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha kiderül valakiről, hogy talán beteg, hogyan tudnék rajta segíteni lekileg? (már "temeti" magát) fórum

Ha kiderül valakiről, hogy talán beteg, hogyan tudnék rajta segíteni lekileg? (már "temeti" magát) (beszélgetős fórum)


13. pepi2 (válaszként erre: 10. - 3cde375c32)
2012. ápr. 12. 20:48
köszi ez jó ötlet:)
2012. ápr. 12. 20:47

Nálunk is örökletes a veseciszta.nagyanyámnak kivették az egyik veséjét,mert azt hitték daganata van,aztán kiderült-ciszta.

Anyukámnak pedig cisztának hitték-aztán sajnos daganat volt:((

11. pepi2
2012. ápr. 12. 20:47
ja a doki szerint nem veseciszta:( ezért küldte el CT-re, mert furának tartja az "állományát"
2012. ápr. 12. 20:47

A többiek minden okosat leírtak..én azt mondom pluszban,hogy te most többet erről ne beszélj vele,ha nem akar,hanem küldd oda hozzá a gyerekeket,hogy kártyázzanak,vagy vigyenek mesekönyvet,olvasson belőle..vagy csak tedd az ölébe a babát,ha kicsi.ne hagyd,hogy ellenkezzen,mondd,hogy a gyerekeknek szüksége van rá,és nem akarod őket megijeszteni azzal,hogy apa beteg,mert még csak nem is szól hozzátok

egy kisgyerek közelsége,ölelése sok erőt adhat

2012. ápr. 12. 20:45

köszi, magyarul legjobb, ha nem is "veszek" róla tudomást, vagyis ne hozzam szóba. Talán ez a legjobb.

Egyébként ki sem derült volna, ha nem megy el más miatt hasi UH-ra, mivel nem fáj neki.

8. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2012. ápr. 12. 20:41
A legjobb talán elterelni a figyelmét a bajáról, csak annyit foglalkozni vele amennyit feltétlen szükséges.
7. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2012. ápr. 12. 20:37
Bár nem vagyok orvos, de ha valami csúnya dolog lenne ott akkor már szerintem nem élne.
6. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2012. ápr. 12. 20:32
Szerintem nézessétek meg más orvossal is, megnyugtatóbb lehet számára a "több szem többet lát" elve ebben az esetben is. Ha a másik doki sem "fúj riadót", akkor bizonyára megnyugszik. Különben nagyon rossz lehet az ilyen - sajnálom, de amit leírtál, az alapján nem lehet nagy baj (szerencsére).
5. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2012. ápr. 12. 20:28

Amikor kiderült, hogy a férjem beteg, a műtétig csak vihogtunk. Mi a humorral tudjuk túlélni az életet.


Ha én vagyok beteg, akkor a férjemnek nincs humora, sőt nagyon ideges.


Nekem is van egy daganat a vesémen és velem sem foglalkoztak, amikor észrevették, de x idő múlva újra el kellett mennem hasi UH-ra, ahonnan elküldtek CT-re. Zavart, hogy ott van és nem mondják mi az, de eszembe jutott, hogy gyerek koromban voltam kórházban a vesémmel és kikértem a kórházi papírokat, amin látszik, hogy már akkor ott volt. Ez kb. 4 éve volt és azóta sem izgat senkit, hogy mi van a vesémmel. Azt mondták, hogy a daganat érből van. Ezt nem is értem.

És valóban 1 vesével is tök jól el lehet lenni:)

2012. ápr. 12. 20:28
Megtetted,amit lehet. Ameddig nincs meg a következő vizsgálat,hagyd magába fordulni. Magamból indulok ki. Ha félek attól,hogy baj lesz,akkor nekem bárki azt mond,amit akar.Akkor nyugszom meg,ha a doki azt mondja,oké,minden rendben.:( Tudom,ilyenkor az ember pocsékul van,szeretné vigasztalni a másikat..! Majd a jövő héten megnyugszik.Ha ne adj Isten,rosszabb lenne,akkor ott úgyis elmondják,mi a teendő.Akkor talán rájön,nincs itt a világ vége!
3. cel (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2012. ápr. 12. 20:27
Addig amíg biztos eredmény nincs a kezetekben csak találgathattok. A vizsgálatig légy tapintatos vele, hisz elég sok forog kockán és megviselheti a várakozás.
2. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2012. ápr. 12. 20:27

Valószínűleg ciszta.


Nekem is van, a menyemnek is.


Minden rendes embernek van vesecisztája!:):):):):):)


Nagyon gyakori!...nekem legalábbis szó szerint ezt mondta az orvos.

2012. ápr. 12. 20:21

sziasztok! Férjem (35éves) elment kb 8hónapja egy rutin vizsgálatra, ahol kiderült, hogy az egyik veséjén van valami nem odavaló "kinövés", daganat-féle. A doki szerint semmi komoly, de fél év múlva megnézné, addigra már biztos eltűnik. Ma ment vissza, hogy nézzen rá a doki, és a búb nemhogy eltűnt, hanem nőtt, így elküldte CT-re, ami jövő héten lesz. De férjem már temeti magát, hoyg itt a vég stb, teljesen bezárkózott, alig szólal meg, van 4 pici gyerekünk hozzájuk sem szólt, befeküdt az ágyba és nézi a tv-t. Eleve kissé hipohonder szerintem, egy náthánál már a halálán van (bár sok pasi ilyen).

Hogyan tudnék segíteni rajta lelkileg, mert elviccelni sem akarom, hátha tényleg baj van, csak idegtépő kivárni a jövő hetet, amíg kiderül valójában nagy-e a baj. (már próbáltam azzal vigasztalni, hogy nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, és ha nagy is a baj, akkor 1 vesével is lehet élni(akár).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook