Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha Jézus Isten fia, akkor ki Ádám? fórum

Ha Jézus Isten fia, akkor ki Ádám? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
36. loch ness (válaszként erre: 28. - Buzasi1983)
2009. máj. 7. 11:10
Nem, nem úgy értettem. Vannak benne ilyen tanmesék (világ teremtése, Ádám-Éva teremtése). Maga a történet mese, de a mondanivalója igaz: az, hogy Isten teremtette a világot, ő teremtette az embert, Ő mindennek az Ura. Az is kiderül ebből, hogy Ő szereti az embert, gondoskodik róla, és az ember engedetlensége hozta a bűnt, bajt, betegségeket a világra. Ezt nyilván minden korban megtapasztalták magukon az emberek, és amikor ezt világossá akarták tenni mások számára is, akkor ilyen történetben fogalmazták meg, hogy közérthető legyen. Így érthető? Nyugodtan írd meg, ha még mindig nem világos.
35. buzasi1983 (válaszként erre: 29. - Loch ness)
2009. máj. 7. 11:09
tehat jezus maga az isten?
34. Krisztinke (válaszként erre: 29. - Loch ness)
2009. máj. 7. 11:08
Most akkor Isten fia, vagy Isten maga?
33. stuxx (válaszként erre: 25. - Loch ness)
2009. máj. 7. 11:07
Már nincsen benne. Ahogyan az újtestamentumot, az Ótestamentumot is alaposan cenzúrázták az idők folyamán. Amúgy a zsidó misztikából - Kabbala (mely szerves része volt az ótestamentumnak).
32. Krisztinke (válaszként erre: 22. - Stuxx)
2009. máj. 7. 11:07
Ki az a Lilith?
31. buzasi1983 (válaszként erre: 26. - Szürkebarát)
2009. máj. 7. 11:07
akkor most miert elitelendo?
30. Szürkebarát (válaszként erre: 25. - Loch ness)
2009. máj. 7. 11:07
Hát ez nekem is teljesen idegen! Nem lehet, hogy a Koránban olvasta?
2009. máj. 7. 11:06
Akkor írom tovább: Jézus, az Isten Fia. Hitünk szerint az egy Istenben három személy van: az Atya, a Fiú és a Szentlélek. (Hogy ez hogyan lehetséges, az hittitok: én sem tudom elképzelni, de hiszem, mert Istennél minden lehetséges). A második személy, a Fiú testesült meg Mária méhében, és földi életében nevezték Jézusnak (ami akkor egy közhasználatban lévő férfinév volt). Tehát az, hogy Jézus Isten Fia, azt jelenti, hogy ő maga is Isten, egyenlő az Istennel. Ádám pedig ember, Isten teremtménye. Illetve: Ádám valamennyiünket képvisel, az emberi nemet, mert személyesen Ádám nem létezett.
28. buzasi1983 (válaszként erre: 24. - Loch ness)
2009. máj. 7. 11:06
hat nekemmeg mindig nem tiszta akkor most felig mese felig igaz?
27. Vardia (válaszként erre: 25. - Loch ness)
2009. máj. 7. 11:06
Én sem hallottam még.12 év hittan után csak derengene...
26. Szürkebarát (válaszként erre: 16. - Buzasi1983)
2009. máj. 7. 11:03
Akkoriban nem. Természetes dolog volt.
2009. máj. 7. 11:02
Honnan vetted ezt a Lillith-et? A Bibliában biztosan nincs benne.
2009. máj. 7. 11:01

Sziasztok! Hadd szóljak hozzá, mint gyakorló katolikus. Remélem, sikerül valamit segítenem.

A Biblia minden szava igaz, de nem mindegyiket kell szó szerint venni. Az elején van jó pár olyan történet, amit mai szóval tanmesének nevezünk. Pl. a világ teremtése, ami holtbiztosan nem hat nap alatt történt, és Ádám és Éva teremtése is ilyen mese, ami nem így történt, hanem a mondanivalója igaz. Ezért értelmetlen arról beszélni, hogy Ádám és Éva fiai kit vettek feleségül, meg ki volt az, aki Káint elüldözte... Szerintem így minden eddigi kérdésre világossá válik a válasz.


A másikra is mindjárt írok, most elküldöm ezt a hozzászólást addig. Légyszi, reagáljatok, segítettem-e valamit!

2009. máj. 7. 11:01
igen de a bibliaban isten szava van leirva hogy mi emberek megertsuk ISTENT es az o akaratat velunk szemben de hogy tudjuk elfogadni valamit ha nem ertjuk szaz szazalekosan minden szavat?
22. stuxx
2009. máj. 7. 11:01

További kérdés:

Vajon Isten miért Ádám "oldalbordájából" (testéből és véréből = test-vére? Apa-lánya-testvére???) teremtette Évát, ha már előzőleg Lillith-et (Ádám első felesége) is ugyanúgy volt képes teremteni mint Ádámot? Állítólag Mindenható.

Valami nyomós oka csak kellett legyen, hogy Ádámból hozza létre...

21. Humor Helga (válaszként erre: 20. - Szürkebarát)
2009. máj. 7. 11:01
ez jó:)))
20. Szürkebarát (válaszként erre: 7. - Vardia)
2009. máj. 7. 10:59
Igen, Ádám nem leszármazója Istennek, csak a teremtménye, akit porból teremtett, nem önmagából. A lombikbébinek sem lesz apja a megtermékenyítést végző orvos.
2009. máj. 7. 10:58

Ált. suli ötödik osztály, hittanóra (a papunk tartotta). Elmesélték, hogy Ádám és Éva nem létezett, úgy kell felfogni, mintha példabeszédet hallgatnánk... :)))


*béke*

18. Vardia
2009. máj. 7. 10:58
Vannak dolgok a Bibliában,amikre nem lehet értelmes válszt adni.Nekem pap volt az osztályfőnököm,és bizony néha ő sem tudott mit mondani az ilyen kérdésekre.De miért keresel racionalitást a vallásban?
17. Krisztinke (válaszként erre: 5. - Stuxx)
2009. máj. 7. 10:57
vérfertőzés, testvér a testvérrel
16. buzasi1983 (válaszként erre: 11. - Szürkebarát)
2009. máj. 7. 10:57
es ez nemvolt verfertozes?
15. Humor Helga (válaszként erre: 9. - Buzasi1983)
2009. máj. 7. 10:56
meg azért mert szerintem a biblia nem szóról szóra igaz...illetve ha igaz is ma már nem feltétlenül azt jelenti! A másik meg ez egy vallás és mint tudjuk a vallásnak az a lényege h HISZEL valamiben amit adott esetben nem látsz, nem hallasz de TUDOD h van!
2009. máj. 7. 10:56
vagy akkor adam apja a por amibol isten teremtette?
2009. máj. 7. 10:56
kreálmány
12. nagyreni (válaszként erre: 5. - Stuxx)
2009. máj. 7. 10:56

Hát igen... Férjem unokatestvére gyerekkorában hittanon magyarázta neki a hitoktató, hogy mikor Káin megölte a testvérét, az emberek elüldözték. A rokonfiú vissza talált kérdezni, hogy milyen emberek üldözték el, hiszen ők az első emberpár gyermekei voltak. Állítólag nem is kellett többet hittanra járnia:-)

De valószínűleg ezért mondják, hogy mindannyian Ádám és Éva gyermekei vagyunk:-)


Viszont ha valaki hozzáértő olvassa ezt a topicot, kérem, magyarázza ezt el, mert ez az ellentmondás biztos sokmindenkiben felmerült már. De talán csak keveset tudunk.

11. Szürkebarát (válaszként erre: 5. - Stuxx)
2009. máj. 7. 10:56
Igen a saján lánytestvéreiket vették feleségül a Biblia szerint. A korai társadalmakban nem volt ritka jelenség a promiszkuitás. Csak mai szemmel furcsa ez.
10. buzasi1983 (válaszként erre: 6. - Humor Helga)
2009. máj. 7. 10:54
mert o volt az elso ember aki istentol szarmazott
2009. máj. 7. 10:53
ti nem rezitek ugy hogy hiaba olvassuk a bibliat sokszor nem kapunk mindenre valaszt? vagy csak azert van ez mert nem tudjul jol ertelmezni a szavakat?
8. buzasi1983 (válaszként erre: 5. - Stuxx)
2009. máj. 7. 10:52
jo kerdes en is szeretnem tudni?
2009. máj. 7. 10:50
Azért,mert Jézus mefogant a Szentlélek által Máriában,Ádámot és Évát pedig teremtette,mint a világot...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook