Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha Jézus Isten fia, akkor ki Ádám? fórum

Ha Jézus Isten fia, akkor ki Ádám? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
2009. máj. 7. 13:19

Amikről még a írtatok: valóban akadnak olyan papok, akik nem tartják be a cölibátust, vagy más téren eltévelyednek, gyengeségből vagy más okból. Ezek számomra is nagyon fájdalmas dolgok, bár hála Istennek nagyrészt klassz papokkal szoktam találkozni. Azt nem szabad elfelejteni, hogy mivel a média jól felfújja ezeket az eseteket, úgy tűnik, mintha ez gyakori jelenség lenne a világban. Közben elenyésző a számuk, de egy hűségesen, szépen élő pap életéből nem tud hírt csinálni a média, ezért erről persze nincs szó. Amúgy az USA-ban megvádolt papoknak, ha jól tudom, 1%-ukról bizonyosodott be, hogy tényleg pedofilok. Persze egy ilyen pap is túl sok, de nem annyi volt, mint ahogy beállították.


Vardia, igazat adok neked, hogy a papok személyes bűneit, rossz példáját el kell választanunk attól, amit hiszünk. Attól még egy tanítás hiteles marad, ha megszegik. Csak fájdalmas és bizalmat megrendítő, ha olyantól tapasztaljuk, akinek ezt a tanítást képviselnie kell.


Még egy: a szemináriumban figyelik a papjelölteket, és azért nagyrészt kiszúrják azokat, akik nem odavalók, akiknek nincs hivatásuk vagy nem alkalmasak rá. Persze itt is van emberi tényező: odafigyel-e rájuk rendesen a lelkivezetőjük, vagy nem ravaszkodja-e túl magát valaki, aki számításból akar pap lenni. Úgyhogy azt a jóképű osztálytársat is kigolyózhatják még onnan, ha nem hivatásból akar pap lenni.


Amúgy miért lenne neki anyagilag jó buli papnak lenni? Hiszen mostanában se anyagi, se erkölcsi megbecsülést nem nagyon kapnak a papok.

95. loch ness (válaszként erre: 82. - Buzasi1983)
2009. máj. 7. 13:12

Szilvia, tetszenek a kérdéseid! Nagyon őszintének és nyitottnak érzem a hozzáállásodat, és nagyon a velejébe találsz a dolgoknak (ezt nem közhelynek szántam, tényleg így gondolom).


Tényleg szomorú, hogy akadnak ilyen papok, de ezek szerencsére a kisebbség. Mondjuk tudom, hogy ez nem vigasztalja azt, aki épp velük találkozik... Eleve csak olyan papoknak szoktam hinni, akikről látszik, hogy hitelesen élnek, megvalósítva életükben a szeretetet, a szolgálatot és a hűséget. Hála Istennek ez szokott azért látszódni. Ha meg úgy érzem, tévednek valamiben, utánanézek. Jó, mondjuk nekem egyszerűbb, ebben nőttem fel, könnyebben kiszúrom, ha valami nem stimmel, mert az ember egy idő után elég jól ráérez, ha valami gyanús dolgot hall.

2009. máj. 7. 13:05

Sziasztok, megjöttem!


stuxx, félreértettél, nem azt mondtam, hogy nem hiszem, hanem hogy egyszerűen hihetetlen, hogy ilyen történjen! Még akkor is, ha megtörtént, amit készséggel elhiszek. Csak sajnálom.


Megkérdeztem azóta igazi teológust: a pap felvetheti a lehetőséget, nem akar-e a másik is katolikus lenni, de ha nem akar, akkor nem erőltetheti. És nem tagadhatja meg az esketést erre hivatkozva. Pénzt meg pláne nem fogadhat el azért, hogy elálljon ettől, ami nem is kötelező. Nagyon szomorú, hogy ilyen mégis megtörténik.

93. Vardia (válaszként erre: 92. - Buzasi1983)
2009. máj. 7. 12:34
Nem.De ha nem viszel ajánlást,nem sok esély van.És épp múltkor beszéltem a sráccal,aki odajár.Szórják a delikvenseket elég rendesen.Ha nem tanulsz eleget a szemináriumban,vagy olyat tapasztalnak,ami nem tetszik,akkor repülsz.Kemény hely az.Sokak maguktól feladják.
2009. máj. 7. 12:27
tehat nem sok kulobseg van egy rendes felvetelitol
91. Vardia
2009. máj. 7. 12:22
Felvételi van ott is,plusz kell ajánlást vinni a papodtól,hogy vallásos életet élsz,jársz misére stb.Ja és a keresztelkedés-áldozás-bérmálás az alap.Én ennyit tudok.Aztán lehet,hogy még van valami,de sosem volt benne részem:)
90. buzasi1983 (válaszként erre: 88. - Stuxx)
2009. máj. 7. 12:22
en pont ezert nem szeretem a papokat soha nem lehet tudni ki kicsoda
89. buzasi1983 (válaszként erre: 86. - Vardia)
2009. máj. 7. 12:20
nincs semmilyen fele teszt ahol kitudjak szurni hogy ki az aki alkalmas erre a palyara -eletformara es ki az aki nem? barki lehet pap?
88. stuxx (válaszként erre: 77. - Loch ness)
2009. máj. 7. 12:17

Ja és még valami: attól még, hogy egy pap tudja, hogy mit lehet és mit nem, ettől még megteheti azt, amit nem lehet.

(Pl.: cölibátus megszegése, gyermeknemzés, pedofília, homoszexualitás - mint tudjuk, ezekre is jócskán akad az egész világon példa, nem csak a jelenkorban, hanem az elmúlt évszázadokban is.)

87. stuxx (válaszként erre: 77. - Loch ness)
2009. máj. 7. 12:11

Lehet, hogy hihetetlennek "érzed", de attól még hogy nem hiszel valamiben, attól az a dolog még létezhet, nem?

(Az ateistákat pont ezért a hozzáállásért támadják. Nem hisznek el valamit, amit nem tudnak bizonyítani.)

Ezt a történetet be lehetne bizonyítani, ha én most engedve a nyomásodnak, elkezdeném nyaggatni a barátnőmet, hogy ugyan prezentáljuk számodra a tárgyi bizonyítékokat. (Keresztlevelek stb.)

Nem fogom itt bizonygatni a kedvedért, hogy valóban úgy történt-e. Én is, és a barátnőmék is TUDJUK: megtörtént.

Biztos sok más párt is fel lehetne kutatni,akikkel megtörtént.

Valószínűleg papja válogatja. Ők is emberek. Nyilván nekik is meg van az okuk rá, hogy miért döntenek úgy, ahogy.

86. Vardia (válaszként erre: 84. - Buzasi1983)
2009. máj. 7. 12:10
Vannak,aki őszinte elhivatottságból,és vannak,akik pénzért.A legjóképűbb osztálytársam is ezért végzi most a szemináriumot.
85. Vardia (válaszként erre: 82. - Buzasi1983)
2009. máj. 7. 12:07
A nagyim szokta mondani,hogy Istenben hisz,a papokban nem.Élettapasztalat.Én még nem vagyok ilyen kiábrándult.Szerencsére idáig csak hihetetlenül nagy tudású,bölcs,szigorú, papokhoz volt szerencsém.
84. buzasi1983 (válaszként erre: 83. - D879a0c5b4)
2009. máj. 7. 12:06
akkor minek mennek papnak?
2009. máj. 7. 12:04
Régen se voltak jobbak, amikor pénzért bűnbocsátó cédulákat osztogattak.....
2009. máj. 7. 12:03
de ha mar egy papnak nem hihetunk akkor kiben lehet hinni?
81. d879a0c5b4 (válaszként erre: 79. - Buzasi1983)
2009. máj. 7. 12:02
Vagy aláírsz egy papírt, hogy a gyerekeket aszerint a hit szerint fogod nevelni - ahogy szüleim is tették 23 éve (apu rómkat, anyu evangélikus, esküvő rómkat, gyerekek rómkat :)) )
80. Vardia
2009. máj. 7. 12:01
Tény,hogy a papok sem szentek,hál'Istennek nagyon sok kivétel van.Ezért kéne mindenkinek tisztában lenni a dolgokkal,hogy ilyenek ne fordulhassanak elő.Mert ha eleve úgy mész oda,hogy tisztában vagy a hogyanokkal,eszükbe sem jut ilyeneket mondani/tenni.
79. buzasi1983 (válaszként erre: 76. - Stuxx)
2009. máj. 7. 12:01
tehat akkor ugy allunk hogy vagy atterunk vagy fizetunk vagy nincs templomi eskuvo?
78. buzasi1983 (válaszként erre: 76. - Stuxx)
2009. máj. 7. 11:58
hat igen a modern vilag aldozatai a"szegeny papok"
77. loch ness (válaszként erre: 74. - Vardia)
2009. máj. 7. 11:55
Ezért érzem hihetetlennek a dolgot. Nehogymá' pont a pap ne tudja, mit lehet és mit nem!
76. stuxx (válaszként erre: 72. - Buzasi1983)
2009. máj. 7. 11:55

Én is hallottam már másoktól is. A legjobb barátnőmékkel esett meg. Én voltam a tanú, úgyhogy nem csak mendemonda.

Viszont amin sokkal inkább kiakadtam, az az, amikor pénzért (bocsánat, "adományért" cserébe eltekint ettől a tiszteletes úr)

75. loch ness (válaszként erre: 71. - Stuxx)
2009. máj. 7. 11:54

Hát, ez hihetetlen. Nem csak egyházjogilag abszolút helytelen, hanem erkölcsileg is. És hogy történt az az áttérés? Ki kellett jelentenie, hogy ő ezután katolikus lesz? Mert újra megkeresztelni senkit nem lehet, keresztelni csak egyszer lehet az életben.

Bocs, hogy ennyire firtatom, de még mindig él bennem a remény, hogy valami félreértés volt a dologban.


Most veszem észre, hogy mennem kell, ebéd után jelentkezem. Addig is sziasztok!

74. Vardia (válaszként erre: 72. - Buzasi1983)
2009. máj. 7. 11:53
Ezt én sem hiszem,nem egy,úgynevezett ökomenikus esküvőn voltam már.
73. Vardia
2009. máj. 7. 11:52
Én úgy tudom,hogy ez úgy szokás,más vallású pároknál,hogy ha fiú születik,az apa vallását kapja,ha lány,az anyáét.Persze,nem mindenki csinálja így.
2009. máj. 7. 11:51
en itt a hoxan olvastam egy forumon peldaul hogy mar sok papnal jart a par de mivel kulombozo volt a vallasuk nem akartak oket ossze adni es szegeny holgy mar teljesen ketsegbe volt esve hogy nem lesz templomi eskuvoje
71. stuxx (válaszként erre: 68. - Loch ness)
2009. máj. 7. 11:51
A pap mondta. És így is tettek. 6 éve házasok.
70. nagyreni (válaszként erre: 65. - Stuxx)
2009. máj. 7. 11:50

Minket összeadtak (én katolikus vagyok, a férjem református), de az esküvő előtt a férjemnek alá kellett írnia egy nyilatkozatot, hogy én szabadon gyakorolhatom továbbra is a vallásomat és a születendő gyermekeink katolikusok lesznek. Még azok után is, hogy a férjem közölte a pappal, hogy őt csak megkeresztelték csecsemőkorában, de ő nem hisz Istenben, csak miattam csinálja végig az egyházi esküvőt.


Akkor ebben sincs valami egységes álláspont, hanem ahol ahogy a pap gondolja?

2009. máj. 7. 11:49
Házi teológus jelentkezett :) Most viszont stuxx válaszát várom, mert ezen most elakadt a levegőm.
68. loch ness (válaszként erre: 65. - Stuxx)
2009. máj. 7. 11:48

És ezt ki mondta nekik, hogy így kell csinálni? Nem lehet, hogy valami félreértés volt benne? Mert ilyet nem kérhet se katolikus, se más pap/lelkész senkitől. Nincs is rá szükség, van szertartás vegyes vallású párosok összeadására. Olyat meg senki nem kérhet valakitől, hogy tagadja meg a hitét. Ha mégis megtörtént ilyen, akkor az jogtalan és botrányos is.

Nem lehet, hogy csak a születendő gyerekeik vallásáról kellett nyilatkozniuk? Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ilyen megtörténhetett.

2009. máj. 7. 11:47
talan loch ness tudja a valaszt o itt a hazi teologus:))
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook