Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha hajfesték oxi 1:2 és én 1:1 keverem? fórum

Ha hajfesték oxi 1:2 és én 1:1 keverem? (beszélgetős fórum)


2021. jan. 8. 12:38
Nem bolti dobozos. 9.1 a festék. Kímélő festék, hozzá azonos márkájú, 6%-os oxi. Direkt gyengébb hajra való.
12. asgardi (válaszként erre: 11. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 8. 12:00
Igen... pláne szőkét nehéz házilag. Én csak úgy mertem, hogy megvettem a profi festéket a fodrászomtól (Selective reverso ultra blond) + oxit, mondta, miből mennyit mérjek. Ezt is csak az utóbbi home office-os időkben...
11. a97b9a4e4e (válaszként erre: 10. - Asgardi)
2021. jan. 8. 11:39
Jaja, nem egyszeru ez az oxizás :D Regen rovid hajam volt, aztan volt hogy nyarra kiszőkítettem. Csak ugy otthon, hazilag. Hat abban minden szín volt, csak nagyon szoke nem. Mert nekem amugy is tele van vörös pigmentekkel a hajam, aztan inkabb ilyen láthatóssági mellény színe volt mint szőke. 😁 Jol le is baszott a fodraszom aztan, mert neki kellett helyrehozni amit en elcsesztem.
10. asgardi (válaszként erre: 9. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 8. 11:29
Főleg ha van korábbi lenövése.🤓
2021. jan. 8. 11:26
Lehet narancspiroshupilila fejjel jossz majd ki a búra alól. 😁
8. asgardi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 8. 11:21
Nem csak, de az előttem hozzászóló elég részletesen leírta. Én óvaintelek az olyan kísérletezgetéstől, ahol fogalmad sincs, mit miért csinálsz, mert nagy kárt is tehetsz a hajadban. Nem érdemes az oxin spórolni, egy elrontott haj többé kerül.
2021. jan. 8. 11:08

1. Ha változtatsz a mennyiségen, akkor kiszámíthatatlan, hogy hogy fog működni a festék. Elvben a megadott mennyiségű és koncentrációjú peroxid aktivátort kell a festékedhez adni, hogy az alapodtól függően elérd a kívánt végeredményt.

2.Ha mégis bűvészkedni szeretnél, akkor elvben próbáld meg ugyanakkora mennyiségű, de alacsonyabb százalékos aktivátort add hozzá, mondjuk 6-os helyett 3-ast. Ha dobozos hajfestéket használsz, akkor ez nehéz lesz, mivel nincs a dobozon feltüntetve a színelőhívó peroxid százaléka. Tehát, csak tippelni lehet.

3. Ha tetszik a hajfestéked, de sötétebb árnyalatot szeretnél, de nem annyira sötétet, mint a következő árnyalat, akkor vegyél két azonos gyártójú és márkanevű festéket, két egymás melletti árnyalatban és keverd 50-50%-ban, pontosan kimérve, vagy 1-1 dobozt teljesen felhasználva. Én ezt csinálom már egy éve és működik.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Asgardi)
2021. jan. 8. 10:44
Értem már. Festék sűrűsége miatt kell több oxi.
5. asgardi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 8. 10:31
Színe elvileg sötétebb kellene, hogy legyen a festéknek, azonban a gyártó nem véletlen ad meg higítási arányt ahhoz az márkához/árnyalathoz, amit elad. Ezt tesztelték korábban, így ez tekinthető biztonságosnak. Elképzelhető, hogy esetleg egy majdnem 20%-kal több festéket tartalmazó egyveleg a kiszámíthatatlan színen kívül a fejbőröd is irritálni fogja. A hajadra meg aztán jó kérdés, milyen hatással lesz.
4. asgardi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 8. 10:05
Ezt írtad az elején is. Erre reagáltam.
2021. jan. 8. 10:02
Oxit tennék bele kevesebbet. 60 ml festéshez nem 120 ml oxi, hanem csak 60 ml.
2021. jan. 8. 09:59

Ne csináld! Nem véletlen vannak fix arányok.


Ha szétégetett, ki tudja milyen árnyalatú hajra vágysz, persze vágj bele nyugodtan...

2021. jan. 8. 09:53
Mivel lesz másabb? Szin nem lesz olyan, mint kellene vagy a festék tartóssága?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook