Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha gyes v gyed alatt szűnik meg a munkahely, akkor is kapom ezeket? fórum

Ha gyes v gyed alatt szűnik meg a munkahely, akkor is kapom ezeket? (tudásbázis kérdés)


2017. okt. 12. 18:05
Kedves Fórumozók! Elég rossz helyzetbe kerültem, kérném a tanácsotokat. Munkaerő közvetítőn keresztül voltam terhesség előtt egy hotelban. A munkaerő közvetítő félévig csúszásokkal fizetgette a gyedet, de 2 hónapja semmit. A cég székhelyén sem lehet senkit elérni, telt nem veszik fel mailre nem válaszolnak. Mivel csak kifizetőhely de az államtól kapják a kifizetett pénzt, ilyenkor állami folyósításra kerül vissza? (úgyis visszaigénylik) Kinél lehet őket feljelenteni? Hol kell jelezni, hogy nem utalnak és ne tudják visszaigényelni az egészségbiztosítási pénztárból? Az lenne a legjobb ha átkerülnék az OEP-hez, míg ők utalták a CSEDET jött mindig időben. Ezt lehet kérvényezni?
12. Walsa
2012. dec. 14. 10:32

Sziasztok, elég faramuci a helyzetem. Jelenleg 22 hónapos kisfiammal vagyok GYED-en. Munkahelyem jogutód nélkül megszűnik 2012.ecember 31-vel. Papírokat már aláírtam, elvileg a GYEDet mg februárig kapom, utána pedig GYEst. Két kérdésem lenne:

- Mi van akkor, ha újra terhes vagyok? Jeleznem kell a volt munkáltatóm felé, vagy már mindegy is?

- Mi alapján kapnék ezesetben TGYÁst, GYEDet, és GYESt? Viszonylag magas bejelentett fizum volt (190e br).

Válaszokat nagyon köszönöm!!!

W

11. icuri
2012. jan. 1. 09:45
ha a mviszony megszünésekor thgy-t kapsz,akkor utána passziv jogon jogosult vagy a thgy-ra és a gyed-re.A végkielégités a cégnél eltöltött évek számàtól függ.
10. éva1951 (válaszként erre: 4. - Bun Csilla)
2012. jan. 1. 07:38
Ez a jó megoldás. Csak akkor fizetnek, ha megszünik a munkaviszony.
2012. jan. 1. 00:11
Nekem gyed alatt szunt meg jogutod nelkul a munkahelyem, de kaptam vegkielegitest, es a gyedet is kapom tovabb. Nem hinnem, hogy a vegkielegitesnek koze van a gyedhez, szerintem a munkaviszony megszunesehez kotodik.
2011. dec. 31. 21:13
Már 10 éve dolgozom ott, azaz ha a gyest visszamondom megkapom a végkielégítést és újra kérem, akkor ugyanazt az összeget kapom amit előtte? Válaszaitokat köszönöm. És ha gyed alatt szünik meg a cég akkor is visszamondhatom majd végkielégítés és újra gyed, v akkor már csak a gyest kapom? Köszönöm.
7. Pen80 (válaszként erre: 2. - Csorike111)
2011. dec. 31. 20:35
gyes alanyi jogon jár, mindenképpen kapod. gyedet pedig akkor kapsz, ha megvan a jogosultságod, tehát megvan a szülést megelőző két éven belül a 365 nap biztosítotti jogviszonyod. hogy közben megszűnik a cég, az neked annyiban gáz, hogy nincs hova visszamenned.
2011. dec. 31. 19:56
és nem biztos hogy kapsz végkielégítést
5. f303be5590 (válaszként erre: 2. - Csorike111)
2011. dec. 31. 19:56
a gyest az államkincstár fizeti, a gyed-et pedig az egészségbiztosítási alap terhére számolja el az oep
2011. dec. 31. 19:46

Nekem is megszűnt a cég, és a gyest a MÁK fizette, végkielégítést szabit megkapod ha a gyes lejár, (ha marad pénz ) volt olyan akit a felszámoló már nem tudott kifizetni.

Én visszamondtam a gyest akkor a cég felmondott megkaptam a pénzt és utánna újra igényeltem a gyest mert nekem az ikrekre 7 éves korig jár a gyes . (a cég pedig nem garantálta hogy lesz még akkor pénz kifizetni a járadékokat)

3. Tündi7 (válaszként erre: 2. - Csorike111)
2011. dec. 31. 19:11

Szioka nálunk az a szitu volt hogy a fiam 4 hónapos volt és akkor ment csődbe a cég.Odáig ö fizette a gyedet mert kifizető hely volt utána átadták a pest megyei oep nek és utána onnan kaptam a gyedet viszont végkielégítést csak miután betöltötte a fiam a 3 évet akkor kaptam meg. azaz ő márciusban töltötte és június végén kaptam meg az utalást.

szerintem ha akkor mégy még táppánzre mikor még él a cég akkor fizetnek majd gyedet..

2011. dec. 31. 18:49
Ha teherbe esem és megszűnik a cég miután megszületett a gyerek, kapok majd gyest v gyedet, v megkapom a végkielégítést és ennyi? Tud nekem vki segíteni?
2011. dec. 31. 18:48
Ha gyes v gyed alatt szűnik meg a munkahely...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook