Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha GYES-en vagyok es kozben megszuletik a masodik baba, akkor milyen nyomtatvanyokat kell kitoltenem? fórum

Ha GYES-en vagyok es kozben megszuletik a masodik baba, akkor milyen nyomtatvanyokat kell kitoltenem? (tudásbázis kérdés)

2009. szept. 18. 22:50
Nagyon remélem, hogy egy kicsit közelebb juttattalak a válaszokhoz! ;)
2009. szept. 18. 22:49

Jah, a TGYÁS és a GYED a megyei egészségbiztosítási pénztártól jön. A GYES (ezt tudod), az anyasági és asszem a családi pótlék (ezt is tudod szerintem) is a Kincstártól.

Ezeken kívül van még a babakötvény, hacsak el nem törölték azóta. De ahhoz kell a családi pótlék-igénylés (épp ezért nem járt nekünk).

2009. szept. 18. 22:46

Szia! Nem fogom tudni neked megadni a válaszokat. Esetleg kérdezd meg a védőnőt, nekem anno ő mondta el, mit hova kell beadni.

Van az anyasági támogatás, ami egyszer jár, az mindenképp megy.

Aztán van a TGYÁS, de asszem ahhoz kell, hogy lemondd a GYESt. Csak azt nem tudom, hogy mi a sorrend. Mármint elég-e nekik, hogy beviszed a lemondólevelet, vagy a határozat kell, hogy meg is szüntették a juttatást? De szerintem az utóbbi...

Ha csak GYES jár, kérdezd meg a kicstártól, hogy hogy csináld? Hagyd, míg a nagyobbik betölti a 3-at és csak utána add be az újat, vagy már most?

A Családi pótlékról semmit se tudok, mert azt Ausztriából kapjuk. Ja, mert mi fél lábbal már most is ott "lakunk".

2009. szept. 18. 16:58
Ha GYES-en vagyok es kozben megszuletik a masodik baba, akkor milyen nyomtatvanyokat kell kitoltenem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook