Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha gyes-en vagyok akkor mennyi járulékot kell fizetnem ha vállalkozó akarok lenni? fórum

Ha gyes-en vagyok akkor mennyi járulékot kell fizetnem ha vállalkozó akarok lenni? (tudásbázis kérdés)

2010. máj. 14. 10:34
Én is gyesen vagyok, igaz méltányosságin, és nem fizetek magam után semmit. Iparűzésit is akkor kell, ha a vállalkozásból jövedelmem lesz. Még csak pár hónapja kezdtem .
4. babszibobó (válaszként erre: 2. - Zuzu07)
2010. márc. 17. 14:18
Szia!minden igaz, lehetsz főállásban anya, másodállásban vállalkozó és akkor nem kell járulékot fizetni, de azt hiszem iparűzési adót igen.
2010. márc. 17. 11:57
Hú az jó lenne,de nem élem bele magam!De azért köszi!!
2010. márc. 17. 11:39

Tudtommal a gyes-en levő lehet másodállású vállalkozó,de ez nem jelenti azt,hogy bármibe is korlátozva vagy,csupán ami nem mindegy,az pont a járulék összege.Ugyanis ez esetben csak az "egészségügyi köztehetviselési hozzájárulás"-t kell csak fizetni,ami jelenleg 4950 Ft/hó.

Mindenesetre mielőtt ebbe a jó hírbe beleéled magad nézz utána talán az apeh.hu-n,vagy biztos van itt a hoxán ebben szintén éríntett,vagy a jogszabályok szövevénye között dolgozó,aki alátámaszt vagy cáfol.Semmiképp nem akarlak félrevezetni.

2010. márc. 17. 11:30
Ha gyes-en vagyok akkor mennyi járulékot kell fizetnem ha vállalkozó akarok lenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook