Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha gyermekedet bántanák az oviban, szó nélkül hagynád? fórum

Ha gyermekedet bántanák az oviban, szó nélkül hagynád? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
27. Panka78 (válaszként erre: 24. - Katácskák)
2010. szept. 25. 09:41

Nem hiszem el!

Az óvónő ugyanezt mondta: én fújom fel a dolgokat, ilyeneket általában a gyerekek remekül rendezik egymás között..

26. 9242a6388c (válaszként erre: 23. - Panka78)
2010. szept. 25. 09:40
Ne érezd rosszul magad, a lányod érdekében cselekedtél. Jobb, hogy tiszta vizet öntöttél a pohárba.:)
2010. szept. 25. 09:40

Egyébként meg tényleg rosszul érzem magam az óvónőkkel szemben, de a lányomról van szó!


Én nem bántottam, szidtam senkit. Csupán szóltam az anyukának!

Tiszta kellemetlen:S

24. katácskák (válaszként erre: 13. - Syria)
2010. szept. 25. 09:39

Igazad van Neked is a hivatalos út betartás igen fontos(a későbbi esetleges bonyadalmak miatt) a mi esetünben vagyis a Barátnőméknél NEM tettek semmit, sőt úgy tettek mintha NEM is látták vola a sűrű attrocitásokat.


A Leányzóm gyógypedasszistens Ő is sok ilyet tapasztal(t) sajnos, sőt Őrá is szóltak a Tanárok azzal az indokkal mikor szóvá tette mi folyik, történik amikor nincsenek elérhető közelségben a Tanárok, vagy a hátuk mögött... idézem:bizza a Gyerekekre majd Ők elintézik maguk között:(((

2010. szept. 25. 09:38

Egyébként pedig nagyon nem szeretem a konfliktusokat, most is nagyon rosszul érzem magam, alig aludtam éjjel, mert nem vagyok az a bajkeverő, bajkereső típus..


Talán ezért is szóltam anyucinak, hogy rendezze a lányát, nem gondoltam, hogy egyből szalad az óvónőknek "árulkodni"..

22. Panka78 (válaszként erre: 13. - Syria)
2010. szept. 25. 09:35

Lehet, de nem szeretem ezt a töketlen viselkedést!

Amikor az anyuka kérdezte, hogy mi a helyzet, az óvónők azt mondták, hogy minden rendben!


Amiért szóltam: lányomat a csúszda tetejéről lökte le a kislány!!!!

Ezt már nem fogom elnézni!!!


Óvónők is magyaráznak, hogy majd akkor szólnak, ha nem javul a helyzet... Mikor? Mikor a lányom v. más gyerek kitöri a nyakát???

21. sunshine24 (válaszként erre: 17. - Panka78)
2010. szept. 25. 09:35
Ezek a gyerekek otthon soha nem harapnak általában, és megfigyeltem azt is, hogy a többség lány. Az óvónőnek kell(ene) helyén kezelnie a dolgokat. Fokozottabban odafigyelni a problémás gyerekre, életkorának megfelelően elmagyarázni neki, hogy nem szabad másokat bántani. Talán négyszemközt kellene megbeszélni az óvónővel a problémát, ha van rá mód. De semmiképpen sem kioktatva, hisz csak ő a szakember ezen a területen.
2010. szept. 25. 09:34
Nem fújod fel, de az óvónőhöz fordultam volna inkább a diplomatikusabb megoldás miatt, de megértelek!!:) Mondjuk függ az óvónénitől is....
2010. szept. 25. 09:33

Szerintem is először az óvónővel kellett volna beszélned.Aztán ha semmi változás akkor anyukával.

Annyiban semmiképp ne hagynám,ha nem tesz az óvoda semmit,elvinném a gyereket látleletet vetetni,és feljelenteném az óvodát.Erre csak lépnének határozottan.Nem keverednék más szülővel konfliktusba ha nem muszáj,oldja meg az óvoda,az ő dolguk.

18. 342bae44d8 (válaszként erre: 13. - Syria)
2010. szept. 25. 09:32
na én is így gondoltam....
17. Panka78 (válaszként erre: 10. - Sunshine24)
2010. szept. 25. 09:31

Anyuci szerint ilyet otthon nem csinál a kislánya!


Azt nem tudom, hogy mi a megoldás, de nekem nagyon nem tetszik, hogy a lányom rettegve jár oviba, meg még rajta kívül 8!!!!!!

2010. szept. 25. 09:31
De olyan is volt, hogy az apja ment a gyerekért az óviba és az óvónő azt se tudta kint van e az udvaron vagy még bent a csoportba......de megtalálták...végül is akár haza is jöhetett volna egyedül....
15. katácskák (válaszként erre: 5. - Panka78)
2010. szept. 25. 09:31

Igenis jogod van a vélemény nyilvánítshoz, sőt nem tudom Ők mit szólnának ahhoz ha az Ő Gyermekükkel történne ilyen...

egész későbbi Életére negativ hatással lesz ez az egész.

Bár mi nem jártunk óvódába, de a Barátosnőm Gyemekének szükség volt pszihódokira az iskolában, mert nem tudta feldolgozni kiskora ióvodai félelmeit, fájdalmait.. stb.:(((

14. a5216efea8 (válaszként erre: 5. - Panka78)
2010. szept. 25. 09:30

Nem "fújod fel"a dolgot!Ez az első lépés amit ilyenkor lehet tenni!Másrészt az óvónénik felelőssége ami az óvodába történik!!!

Nekünk is volt egy hasonló eset,mi is megtettük ezeket a lépéseket és még azt is hozzátettem hogy a következő ilyen dolgot nem tolerálom!A kislányomnak pedig azt mondtam,csak bátran adja vissza mind az sérelmet amit neki okoz bár ki!

13. syria (válaszként erre: 5. - Panka78)
2010. szept. 25. 09:30

Nem fújod fel!

Abban hibáztál, hogy miután megtudtad a nevet, nem hagytad az óvónőkre, hogy ők intézkedjenek, mert náluk, az ő felügyeletük alatt történt, ezért az ő dolguk lett volna beszélni az anyukával.

Így te lettél a "túl érzékeny" kislányod mellé egy "hisztis" anyuka.

Ne hagyd magad, a kislányod érdekében próbáld rendezni a dolgot a hivatali út betartásával (és nem az anyuka elkapásával).

12. Panka78 (válaszként erre: 8. - 342bae44d8)
2010. szept. 25. 09:30
Az óvónő nem tiltakozott..:) Másrészt a lányom nevén nevezte a Kislányt!
2010. szept. 25. 09:29

De egyszer a fiamnak vérzett a szája ( horzsolás nyom volt rajta, meg bedagadt ) és amikor mentem érte, megkérdeztem az óvónőt, hogy mi történt, nem tudta megmondani, nem is vette észre....

Tehát nem mindig vannak a toppon

2010. szept. 25. 09:28
Lehet vele beszélni, de egy harapós, rugdosós gyerek nem könnyű eset. 3 évesre még elég nehezen lehet hatni. Édesnyám óvónő, nem egy, nem kettő harapós gyerekkel találkozott már, aki nemcsak önmagában, de társaiban is kárt tett. És ezt csak az idő tudja megoldani, sajnos életkori sajátosság.
9. Panka78 (válaszként erre: 5. - Panka78)
2010. szept. 25. 09:28

Az meg különösen rosszul esett, hogy a párom is azt mondta, hogy a Kislány anyukájának nem kellett volna elmondani, hogy a szülőin is felhozták a gyerekét, mert az óvónőket hoztam sz@r helyzetbe.

(nekem ez eszem ágában sem volt, semmi bajom az óvónénikkel)

A nőnek meg azért hoztam fel, mert jött, hogy eltúlzom a dolgot. Erre föl mondtam, ha eltúloznám, akkor az óvónők nem hozták volna fel NÉV NÉLKÜL/NEM NÉLKÜL a lányát a szülőin.

2010. szept. 25. 09:28

Szia! Sajna ez velem is előfordult. Itt én voltam az az áldozat akihez házhoz jött a szülő veszekedni, hogy a fiam miért bántja az ő fiát és ha nem állítom le a gyrekemet akkor ő nem fogja a gyerekét óviba járatni,de mivel tanköteles korú a gyerek, még a jegyzőnél is feljelent, hogy miattunk nme jár óvodába a gyereke. Én szóhoz sem jutottam, mondtam, hogy az én fiam nem verekszik, esetleg azt el tudom képzelni, hogy őt megverik...de hogy ő verjen valakit...???

Másnap én is rákérdeztem az óvónőnél, és kiderült nem is az én fiam volt...mást is hívnak úgy a csoportba....

Ezért érdemes előbb az óvónőnek szólni...

7. Szanya (válaszként erre: 5. - Panka78)
2010. szept. 25. 09:26
Dehogyis, teljesen jól csináltad. Remélem megneveli az anyukája a kislányt. Az óvónőkkel meg ne törődj.
6. katácskák (válaszként erre: 4. - A5216efea8)
2010. szept. 25. 09:24
Egyetértek Veled:)))
2010. szept. 25. 09:22

Szept1-én kezdtük az ovit, nagy lelkesedéssel. Majd kislányom egyik napról a másikra nem akart menni, sőt: olyan ordítások voltak reggel, hogy nem ismertem a gyerekemre.

Majd pár nap múlva kibökte, hogy bántják. Én ezt először hihetetlenkedve fogadtam, hisz nem szólt róla senki. (10 gyerek van egy csoportba, csak látta volna valaki)

Aztán kérdzegettem, hogy biztos, komoly stb. Majd azt mondta, hogy: "kitaláltam"..

Aztán nem mert elaludni! Ezt is kérdeztem, hogy miért: azt mondta, fél, hogy bántani fogják!

Aztán pont szülői értekezlet volt csütörtökön. (előző nap azt mondt a a lányom, hogy lelkökték a csúszdán.. meg csípésnyomok is voltak rajta)

Szülőin elmondták, hogy van egy kisgyermek, aki nagyon durva, lökdösködik, tépi mások haját, csíp, rúg, harap) -Mindezt név nélkül!

Hazamentem. (nagy lelkifurdalással) Lányom mibökte a kislány nevét!

Tegnap elkaptam az anyukát, aki term. nem volt a szülőin, mondtam, hogy csináljon valamit!

Erre berohant az óvónőhöz, aki csak hebegett, habogott.. Anyuka is mérges volt, hogy neki erről miért nem szóltak!

A lényeg: most én vagyok a hibás, mert ezt a "szólást" nem bíztam az óvónőkre (3 hete nem nyögtek semmit) meg azzal jött az óvónéni, hogy a lányom túl érzékeny! Igen, az! Könnyen elsírja magát, de nem hiszem, hogy a kék-zöld foltok+ a csípés- és kaparásnyomok az érzékenység következményei...


Tényleg felfújom szerintetek is ez az egészet?

2010. szept. 25. 09:18
én sem hagynám!Nem csak az óvónővel de a gyerek szüleivel is!
2010. szept. 25. 09:17
Nem, beszélnék az óvónővel.
2010. szept. 25. 09:16
(írom a történetet, egy pillanat:) )
2010. szept. 25. 09:16
..Ha gyermekedet bántanák az oviban, szó nélkül hagynád?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook