Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha gyeden vagyok, váláskor jár a házastársi tartás? fórum

Ha gyeden vagyok, váláskor jár a házastársi tartás? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jún. 6. 07:54

Hát innen fúj a szél! Jól sejtettem. Fél, hogy a barátait elveszíti, ha nem jár el velük szórakozni.

Ha van olyan házaspár ismerősöd, akik esetleg a férjednek is szimpatikusak, akkor találkozgassatok azokkal. Hívd meg őket magatokhoz. Ha szerez új barátokat, akik esetleg felhívják a figyelmét arra, hogy rossz úton jár, akkor még lehet, hogy "magához"tér. Ő most ettől a két havertól nem nagyon fog jót hallani a nőkről, ezért kell olyan barátokat keresni, akik tisztelik a feleségüket. és mivel ő megy a barátai után, ezért valószínűleg az új barátok is majd befolyásolják, csak már jó irányba.

39. Adrienn17 (válaszként erre: 38. - Egészségügyis)
2010. jún. 5. 22:51

Köszönöm.

Hát a haverok: az egyik elvált, a másik agglegény.

Meg a többi haver, akikkel ritkábban jár össze, azok is mind agglegények.

2010. jún. 4. 18:29

Lehet, hogy csak szavak anyósék részéről, de az, hogy melletted állnak a saját fiukkal szemben ez RENGETEGET jelent. Persze lehet, hogy nem tagadják ki, mert a fiuk és egy anyai szív mindent megbocsájt. De nem is ezt kell nézni, hanem azt, hogy VELED vannak!!

És milyenek a haverok, akikkel eljárkál? Az ő feleségeik tűrik? Így látatlanban azt gondolom, hogy azok nőtlenek, vagy legalábbis gyermektelenek. Lehet, hogy csak akkor lenne más, ha azok is megváltoznának.

2010. jún. 4. 15:50

Hogy őszinte legyek, anyós is felajánlott már egyszer a házát nekem, hogy költözzünk hozzá.(De ő másik városban van.)

Sőt azt mondta, ő kirakja a fiát a házból, hiszen ő adta rá a pénzt. Menjen,ahova akar.

De ezek csak szavak.

Meg ha én válnék, akkor szeretnék a saját lábamra állni.Nem alkalmazkodni senkihez.

Ez most nagyon durván hangzik, tudom.

36. Adrienn17 (válaszként erre: 34. - Egészségügyis)
2010. jún. 4. 15:42

Anyósom és nagy-anyósom is mellettem áll.

Ők azt mondták, ha válunk, ki is tagadják a párom.

Persze én ezt nem akarnám.

De sajna a fejével nem tudnak ők sem beszélni.

Neki minden jár - haverok, buli, és nem a fanta.

Amikor megismerkedtünk, tudtam, hogy nagyon szeret bulizni, középpontban lenni. De rengeteget beszélgettünk, és azt gondoltam, ő lesz a világ legjobb apukája. (Mindketten elvált szülők gyerekei vagyunk, ő nem akarta ezt a gyerekeinek.)

És ez még az első gyereknél meg is volt valamennyire. Persze lehetett volna jobb is, de ne legyek telhetetlen.

De mióta a kisfiú is megvan, azóta nagyon eldurvult a helyzet. Egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor fürdette meg a kiccsávót. Pedig lassan 8 hónapos lesz.

Ha esetleg mondom neki, hogy talán megfürdethetné, akkor vagy vacsoráznia kell, vagy tornáznia, vagy megy a kedvenc műsora, vagy éppen fáradt. De ha én este 9-kor jutok oda, hogy egyek valamit nyugodtan, akkor elkezd velem kiabálni, hogy ilyenkor már ne egyek. Nem számít, hogy már alszanak a picik. (Kicsi házban lakunk, másfél szoba. A pici minden erősebb neszre felébred. De ez sem érdekli.)

A múltkor a dédi (nagy-anyós) azt mondta, ő jönne velünk-velem, hogy segítsen. Mind anyagiakban, mind kétkeziben. 82 éves.

Csak azt nem tudom, ez akkor is így lenne, ha tényleg komolyra fordulna a dolog?! Én már semmiben sem tudok hinni.

35. szimba (válaszként erre: 32. - Egészségügyis)
2010. jún. 4. 15:21
Itt mindannyiunknak vannak előítéletei, vagy egyik (pénzéhes exfeleség - nem Adrienn az!!), vagy másik (szemét exférj- ezt se konkrétan az ő férjére értem) oldallal szemben. Ez alapján alkottunk véleményt. Remélem, én se bántottam meg senkit! Őszintén kívánom Adriennek, hogy a lehető legfájdalommentesebben oldódjon meg a helyzet.
34. egészségügyis (válaszként erre: 31. - Adrienn17)
2010. jún. 4. 15:21

Lehet, hogy hülye ötlet, de anyósodékkal, hogy állsz? Nem tudnának segíteni? Nekik is az lenne az érdekük, hogy együtt maradjatok. Vagy náluk is külön kassza van?

Én is hallottam már olyat, hogy külön kassza, de annál az ismerőseimnél úgy volt, hogy a férj fizetett minden rezsit a csaj meg a teljes fizetését (gyerek nem volt) magára költhette. Ez már nem hangzott rosszul. De ezt a felállást, ami nálatok van én nem csinálnám!

33. szimba (válaszként erre: 31. - Adrienn17)
2010. jún. 4. 15:18

Persze, persze , nem ismerem, ezért is írtam az előbb, hogy senki nem ismer titeket, ítélkezni kár, csak mindenki alkotott magában a leírtak alapján egy képet. (Ami változik, ahogy egyre többet írsz le magatokról.)

Meg itt a hoxán egyébként is az a jellemző, hogy naponta nyílik öt "meg akarom menteni a kapcsolatomat, mit tegyek?!" c. fórum, és én is automatikusan inkább ezt "vártam" volna tőled is! :)

A leírtak alapján viszont tényleg roszul választottál, az ilyen ember gondolom nem fog megváltozni. Sajnálom. :(

Viszont ha tényleg ilyen, nagyon nehéz lesz bármit is kivasalni belőle, erre készülj fel. Csak annyit fog adni, amennyit muszáj. Azt viszont nem nehéz elintézni, hogy az ne legyen túl sok. :(

32. egészségügyis (válaszként erre: 30. - Szimba)
2010. jún. 4. 15:12

Igazad van, nem ismerem azt az embert. Lehet, hogy annak is meg van az oka, hogy miért jár el otthonról, vagy miért inkább a haverokkal van a családja helyett. Ki tudja mi volt az ok és az okozat.

Én egyébként nem éreztem ki Adrienn kérdéséből, hogy ő pénzéhes lenne. Semmi rosszat nem írt a férjéről, egészen addig, amíg el nem kezdtük őt támadni.

Tényleg nem kellett volna bántanom a férjet, mivel ő nincs itt, hogy megvédje magát. Igy pedig senkiről nem lehet ítélkezni! Hirtelen felindultság volt a részemről, mert nekem olyan furák voltak ezek a támadások Adriennel szemben.

31. Adrienn17 (válaszként erre: 30. - Szimba)
2010. jún. 4. 15:02

Kedves szimba!


Ha ismernéd a férjemet, akkor tudnád, nem azért nem szeretnék válni, mert van pénze. Azért, mert még mindig szeretem. És azt szeretném igazság szerint, ha boldog családunk lenne, így négyesben.

Hülyén hangzik, de amikor alszik, még sokszor nézegetem, hogy ébren miért olyan, amilyen.

Hiába van ám pénze, nekem az nem sokat jelent.

Ő nem azon a véleményen van, hogy ha összeházasodtunk, akkor a fizetés is közös.

Ez okés is lenne, ha nem lenne a két gyerek.

Természetes, hogy ő a keresetéből nyugodtan költhet magára. Én azt sem ellenzem, hogy elmegy néha szórakozni.

De amikor a kisfiunknak meg kell venni egy gyógyszert, és ő fizet a patikában, ezt mondja: Otthon majd behajtom rajtad!(Nekem itt borult ki a bili, akkor jöttünk haza a kórházból. Én a kórházban otthagytam 6000 forintot, meg egy másik gyógyszertárban 4000.- - t.)

Nem tudja, mekkora ruha kell a gyerekeinek (ez még nem is probléma, férfi). De amikor szólok, hogy kéne pénz a ruhácskákra, cipőkre, kölcsön(!!!) ad, és fizetéskor visszakéri. És megkérdezi, az én pénzem hova ment el. Gyógyszerekre a kisfiúnak, pelenkára, és minden olyan dologra, ami a piciknek kell. Mostmár csak akkor szoktam szólni, amikor nekem már teljesen elfogyott.(Ja, hozzá kell tennem a ház rezsije felesben megy, és ő ezt mindig pontosan ki is számolja. Attól függően, ki megy a postára, vagy ő rakja le a pénzt, vagy tartja a markát.)

Nem akarom még részletezni a dolgait, de hidd el, nem azért akarok vele maradni, mert sok pénze van.

Viccesen mondva az én páromnak már nem lenne foga, ha szó szerint megtenné, amit most csinál. (Velünk szemben a fogához veri a garast.)

Természetesen a bulikra, meg a koncertekre, haverokra mindig van pénze.

30. szimba (válaszként erre: 19. - Egészségügyis)
2010. jún. 4. 14:28

Te pedig a férjet "bántod" ("léhűtő"), noha te is éppúgy semmit nem tudsz arról az emberről, se a kapcsolatukról, mint mi. (Hacsak nem ismered Adriennt személyesen, bár egy kapcsolatba még úgyis elég nehéz belelátni.)

Itt páran az alapján reagáltak/unk először, amit olvastunk (pénz, pénz, pénz...), de miután leírta, hogy nem szeretne válni (noha bennem még maradt ezzel kapcsolatban egy kérdőjel, hogy a pénz miatt vagy mert szereti a férjét?), más szemszögből látjuk a dolgokat.

2010. jún. 4. 12:38
Egy gyerekes férfi is nagyobb hátránnyal indul egy új kapcsolatban, mint az, akinek nincs gyermeke, de egy új feleségnek ettől még nem kell azt a gyermeket nevelnie (valószínűleg), szemben azzal, amikor a nő viszi a gyermeket egy új kapcsolatba. Ott az új férjre sokkal nagyobb teher hárul gondozza, nevelje, költsön rá stb. Azért nem erre vágynak a férfiak (természetesen). Miközben lehet, hogy a saját gyerekeinek pedig egy másik férfi parancsol. Nem könnyű ez, akármelyik oldalról is nézzük!
28. a1baa7edcc (válaszként erre: 26. - 3e0ba54fb8)
2010. jún. 4. 12:20
Nekem? Semmi.
2010. jún. 4. 12:17

Egyebkent az asszonytartas akkor tunhet jogosnak, ha az asszony a hazassag ideje alatt a ferj miatt olyan egeszsegkarosodast szenvedett el (akar psziches is), ami a tovabbiakban befolyasolja, hogy munkat vegezhessen vagy munkajat megfeleloen lathassa el vagy a ferj keresere, miatt lemondott bizonyos lehetosegekrol, melyek hijjan ugyancsak nem kepes azt az eletszinvonalat fenntartani, amit egyebkent tudott volna. Lehet hulyeseget irtam.

Kerdezzen meg egy ugyvedet.

26. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 25. - A1baa7edcc)
2010. jún. 4. 12:17
Mi baj van a gyerekes férfiakkal? ;)
25. a1baa7edcc (válaszként erre: 24. - Egészségügyis)
2010. jún. 4. 11:54

Azert kizarolag a gyerekekre nem lehet fogni, ha valaki parlagon marad a kesobbiekben, latok ellenpeldakat, az emberek gyerekestol is meg tudjak talalni a parjukat.

Mellesleg egy gyerekes ferfi se vonzobb, mint egy gyerekes no, vagy forditva, ez nem ezeken mulik.

2010. jún. 4. 11:51
Így van, mindkettő fél SZERETNE majd új kapcsolatot, de nem sok olyan férfi van (természetesen), aki két gyerekes nőt keres. Ráadásul egy anya ritkán tud eljárni otthonról szórakozni, hogy új párt találjon. Persze erre ott van az internet (habár állítólag ott sem könnyű normálisat találni, de azért biztos akad).
23. a1baa7edcc (válaszként erre: 19. - Egészségügyis)
2010. jún. 4. 11:46

Tudtommal asszonytartashoz ettol azert tobb kell, mint 2 gyerek, de probalkozzon meg vele.

Gyerektartas jar a gyerekeknek, a hazastarsaknak egymas fele nemigen van a kozos vagyon megosztasan kivul egyeb felelosseguk.

Nyilvan elobb vagy utobb, ha elvalnak, mindket fel szeretne uj parkapcsolatot, esetleg csaladot alapitani.

22. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 16. - Aranka2)
2010. jún. 4. 11:41
Jogi tanácsot kért, nem pedig azt, hogy húzzátok le róla vizes lepedőt. Ha emberileg akarod megközelíteni, akkor a saját kérdésedet pl. úgy is megválaszolhatod: pl. azért, mert az élte sem lesz már ugyanolyan, mint korábban, amíg nem költözött a férj lakásába.
21. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 13. - Tiata)
2010. jún. 4. 11:38
A 12-es hozzászólásban éppen ez történt.
2010. jún. 4. 11:19

Ja és gondoljatok csak bele, milyen jó munkahelye is lesz utána (ha csak nem a régi helyre megy vissza). Két kézzel kapkodnak a munkaerőpiacon a két gyereket egyedül nevelő anyukák után.

Könnyű ítélkezni mások felett, de néha gondolkodni is kellene, meg egy kis empátiát is lehet gyakorolni!!

2010. jún. 4. 11:11

Én nem értem miért bántjátok Adriennt (tisztelet a kivételnek). Ott van egy jól kereső férj, akinek van két gyereke, mert hogy az övé is!!!

Ő még kezdhet teljes életet, de a feleség? Ráadásul gyed-en van, egy pici babával. Talán bölcsibe kellene adni, azért mert van egy léhűtő apja?Ja vagy anyukának kellene eltartani a 70-80 E forintból a két kisgyermeket és saját magát, miközben a kínaiban vásárol, apuka pedig presszókba jár? És nem beszélve a két gyermek körüli teendőkről. Ő utána sem fog tudni csavarogni, mint apa.

Az én véleményem szerint igenis, amíg gyeden van addig kaphatna valamennyi pénzt apától a gyerektartáson kívül.

Lehet, hogy kicsit erős voltam!

Ja igen visszamehet, ahol addig lakott pl. szüleihez vagy a korábbi lakásába, de m ár van 2 gyerek és lehet, hogy addig csak egy garzonja volt. Ma Magyarországon a nők keresete ugyanabban a munkakörben is elmarad a férfiakétól és ebbe még nem is kalkuláltam bele azt a kb. 6 évet, amíg GYED/gyes-en van.

Igen tényleg nem írta, hogy szereti a férjét, de azt sem írta, hogy csavarog a párja. Csak akkor írta, amikor már kiprovokálták belőle.

18. szimba (válaszként erre: 17. - Adrienn17)
2010. jún. 4. 10:39
Meg kell szokni, hogy az itt fórumozók nem ismerik egymást, alig tudnak a másikról, épp csak annyit, amennyi a hozzászólásaiból kiderül. Te kiírtál itt egy kérdést, és tettél néhány hozzászólást, amikben másról sincs szó, mint hogy ebből mennyi pénz jár meg abból mennyi pénz jár neked. Bevallom, nekem sem jutott eszembe, hogy nem szeretnél válni, mert sehol nem olvastam, hogy szereted még a férjedet és vele szeretnél maradni. Ha viszont így van, és ha még csak "gondolkodsz" a váláson, akkor inkább próbáld meg rendbehozni! (De ne "tűrj"!) Vagy már teljesen reménytelen a dolog? :(
17. Adrienn17 (válaszként erre: 14. - Ekka)
2010. jún. 3. 23:56

Én nem több pénzt akarok.

Én csak azt akarom, ami nekem(és leginkább a gyermekeimnek) jár.

Én válni sem szeretnék, de ha neki fontosabbak a haverjai, mint a családja, akkor mit tegyek? Tűrjek?

Ha nem tudod, miért gondolkodom a váláson, akkor miért ítélsz el?

A lakáshoz igenis van közöm, még ha csak annyi, hogy 7 évig én pucoltam,részt vettem a festésekben, felújításokban stb.


Mi az, hogy "még válás után is minél több pénzt akartok"? Én nem akarok semmi olyat, ami nem jár nekem és a gyerekeimnek. Nem kell a ház fele, mert tudom, nem az enyém. De mint már írtam, az én két kezem munkája is benne van.

Asszonytartás? Ha lehet, miért ne? Csinált két gyereket. A pici miatt nem tudok elmenni dolgozni. Ő majdnem 3-szor annyit keres mint én.



Én itt nem szapulást kértem, hanem tanácsot.


Én a férjemre még mindig igényt tartanék, ha ő is ránk. Jobban örülnék, ha együtt maradhatnánk, mintha neki kellene fizetnie milliókat.

2010. jún. 3. 22:16

Nem értem miért kellene bármit fizetni lakásügyben.

Költözzön oda vissza ahol addig élt ,amíg nem költözött a férj lakásába. Komolyan nem értem.Mondjuk a többit sem. Írom ezt két gyermekesként aki elvált./Volt DDD

15. emily (válaszként erre: 14. - Ekka)
2010. jún. 3. 22:14
Arra meg gondolni sem tudsz, hogy esetleg a férje akar válni? Pfff...
14. Ekka
2010. jún. 3. 22:01

Azért ezt bírom.. még válás után is minnél több pénzt akartok:))

Asszonytartás, meg pénz abból a lakásból amihez semmi közötök..:)


Nekem ez kicsit furcsa.. a 'férjre' már nem tartok igényt, de a pénzére igen..

13. tiata
2010. jún. 3. 21:15

Asszonytartás a magyar jog szerint nem valószínű,hogy fogsz kapni.


Lakáshasználatot valószínű,mert hiába a férjé a tulajdon jog,a gyermek nagykorúságáig az lakhat bent akinél a gyermeket elhelyezik.Fizetni kell valamennyit a használatért,ha megosztható,akkor mindketten bent maradhatok.Sok jogi fórum van a neten,ahol szakszerű tanácsot adnak ügyvédek, ingyen.

12. 298dc77b34 (válaszként erre: 11. - Adrienn17)
2010. jún. 3. 19:48

Ezt én nem tudom megmondani. A bíróság majd kirendel egy szakértőt, ő majd megállapítja az értékeket.


A lakáshasználati jog értéke =


A főszabály szerint a házasság felbontása esetén azt a házastársat illeti meg a lakás használata, akinek a lakás a különvagyona, esetekben ugye a férjé. De mivel Te és a gyerekek elveszítitek a lakáshasználatot, az előbb leírt módon megállapított pénzre tarthatsz igényt.


Tehát a számítás miatt kell a ház értéke. Remélem érthető voltam.

11. Adrienn17 (válaszként erre: 10. - 298dc77b34)
2010. jún. 3. 17:58

Köszönöm a válaszod.

Én két kis gyerekkel vagyok. Az egyik 3 és fél éves, a másik 8 hónapos lesz.

Természetesen velem maradnának. Akkor mennyi lenne a lakáshasználati jog ellenértéke?


A párom igen jó helyen dolgozik, nem vállalkozónál, hanem egy nagy cégnél.

Igen biztos a munkahelye, és nagyon jól keres.


A ház értékéből természetesen nem kérek semmit, ez a lakáshasználati jog teljesen más, nem

?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook