Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Ha gondolkodnod kell úgyis, akkor miért ne gondolkodnál nagyban?” fórum

"Ha gondolkodnod kell úgyis, akkor miért ne gondolkodnál nagyban?” (beszélgetős fórum)

2008. dec. 20. 18:17

Carolyn Deal tanácsai


Van-e olyan területe életednek, ahol sikertelennek tartod magadat? Valójában azon a területen is 100%-osan sikeres vagy, ugyanis sikeresen valósítod meg a sikertelenséget, amelynek képét elmédben hordozod. S az valóban hat... Az elmetükre technika csodálatos és rendkívül hatékony módja annak, hogy gondolataidat újra vágyadra irányítsd, s így áhított célod valóban megvalósuljon az életedben.

Ahhoz, hogy az elme tükrével a lehető legjobb eredményeket érd el, a következőket kell tenned:



1. Döntsd el, hogy mi az, amit valóban akarsz!

2. Győződj meg arról, hogy célodat pozitív módon fogalmaztad-e meg!

3. Bizonyosodj meg afelől, hogy céloddal kapcsolatban él-e benned vágy, hit és elvárás!

4. Jelen időben programozd jövődet!

5. Hidd el, hogy megérdemled célod elérését!

6. Hányszor és mennyi ideig programozzunk egy-egy cél elérése érdekében!



1. Döntsd el, hogy mi az, amit valóban akarsz!


Döntsd el, hogy mi az, amit valóban akarsz! Egy férfi megkérdezte tőlem, vajon megnövelheti-e testmagaságát 20 cm-rel az elmetükre-technika segítségével. Megkérdeztem, miért akar 20 cm-rel magasabb lenni. - Hogy magabiztosabb és a nők számára vonzóbb legyek! - felelte. Azt javasoltam, használja az elmetükre-technikát arra, hogy magabiztosabb és a nők számára vonzóbb legyen; vizualizálja, amint nagyszerűen érzi magát más emberek társaságában. Végül is valójában ezt akarja, nemde? Biztos vagyok ugyan abban, hogy rengeteg, koncentrált, mentális energiával bizonyos idő alatt képesek vagyunk megváltoztatni a csont szerkezetét, de ehhez sok idő és energia szükséges. S ha meg is nő az illető, esetleg akkor is félszeg marad a nők közelében.

Mindig tisztázd tehát, hogy mit is akarsz valójában!



2. Győződj meg arról, hogy célodat pozitív módon fogalmaztad-e meg!


Íme egy pozitívan megfogalmazott cél: - Energikus, rendszerető ember vagyok.

Ugyanez a cél negatív formában: - Kevésbé halogatom már az ügyeimet és kisebb felfordulásban élek.

Bármit állítunk figyelmünk középpontjába, bármire is koncentrálunk, azt hajlamosak vagyunk valóra váltani. Arra koncentrálj tehát, amilyen lenni akarsz!



3. Bizonyosodj meg afelől, hogy céloddal kapcsolatban él-e benned vágy, hit és elvárás!


Ez a három összetevő teremti meg azt az energiát, ami a szinten történő vizualizálással együtt meghozza a kívánt eredményt.

A vágy adja a cél eléréséhez szükséges energiát. Ha nem jelentkezik az eredmény olyan gyorsan, mint szeretnéd, akkor írj listát azokról az okokról, amelyek miatt el akarod érni célodat, és azokról az okokról is, amelyek miatt esetleg nem akarod elérni azt! Így talán kiderül, hogy vágyadat valójában némi fenntartás gyengíti. Ha rájössz, hogy melyek is ezek a gátak, akkor már lehetőséged nyílik túljutni rajtuk.

A hit az a tényező, amely agyadban olyan ügyként kódolja célodat, amiért érdemes küzdeni. Ha nem hiszed, hogy célod elérhető, akkor agyad azt megvalósíthatatlan "óhajként" kódolja, s az ügy nem kap kellő energiát. Célod elérhetőségébe vetett hited megerősítése érdekében gondolj korábbi sikereidre! Beszélgess olyanokkal, akik elértek hasonló célt! Olvass sikeres emberekről! Olyan gondolatokkal itasd át elmédet, melyek erősítik hitedet!

Az elvárás azt jelenti, hogy lépéseket teszel célod elérése érdekében. A tettek azt jelzik a tudatodnak belül, s a világmindenségnek kívül, hogy felkészültél az eremények elfogadására. Ha azt programozod, hogy megfelelő albérlő vegye ki a szobádat, akkor rajta, készísd elő a szobát!

A vágy, a hit és az elvárás egyarán fontos, ha azonban valamelyikük különösen erős, az esetben a programozás akkor is eredményes, ha a másik két tényező történetesen gyengébb. Számtalanszolr programoztam nagy vággyal, ám kevés hittel és elvárással, s meglepetéssel fogadtam az eredményt. Minél erősebb azonban mindhárom tényező, annál jobb eredményeket érsz el.



4. Jelen időben programozd jövődet!


Amikor az elmetükre-technikával programozol,képzeld, hogy a jövőben jársz, s látod mi történik ott! Olyan életszerűvé és érzékletessé tedd a képet, amennyire csak tudod! Mit érzel most, hogy elérted célodat? Mit látsz? Mit hallasz? Képzeld el mindezt szinteden! Ha azt mondod szinteden, hogy "Mindenféle ember társaságában jól érzem magam", az hatásos. A "Mindenféle ember társaságában jól fogom érezni magamat" vagy a "Mindenféle ember társaságában jól akarom érezni magamat" viszont nem.



5. Hidd el, hogy megérdemled célod elérését!


Ha szinteden programozva fenntartást érzel, kérdezd meg magadtól, vajon megérdemled-e a célt! Talán elfojtod vágyadat, mert nem érzed úgy, hogy megérdemelnéd annak teljesülését. Ha ilyen akadályra bukkansz, akkor lépned kell. Talán tenned kell valamit, hogy megérdemeld célodat. Vagy talán meg kell változtatnod a magadról kialakított lesújtó véleményedet. Programozd be szinteden: "Megérdemlem a boldogságot és a sikert!"



6. Hányszor és mennyi ideig programozzunk egy-egy cél elérése érdekében?


Vannak célok, amelyek eléréséhez elég mindössze egyszer-kétszer programozni. Más célokért hetekig, hónapokig kell kitartóanprogramozni. Komoly betegség esetén vagy sürgős ügyben a napi háromszor 15 perces programozás ajánlott. Máskor a naponkénti vagy a 2-3 naponkénti egyszeri programozás is megteszi.

José Silva azt javasolja, hogy fontos ügyek esetén 10-12 percig időzzünk el a célt megjelenítő, fehér keretes képen. (A fondolatok elkalandozását megakadályozhatjuk, ha például magunkban vagy hangosan megfogalmazzuk a képen megjelenített látványt, jelenetet. Az is segít, ha mozgalmassá, filmszerűvé tesszük a képet.) Ha nincs 15 percünk programozásra, akkor is érdemes akárcsak néhány percet is rászánni a program megerősítésére, annyival is előbbre vittük ügyünket.

Alapszabály: programozd célodat szinteden, alfában, s várd el az és készülj fel rá bétában! Sok sikert!



*



Sokszor a legegyszerűbb dolgok a leghatékonyabbak. Például leírod-e a számodra fontos, programozandó célt? Nos, ha ezentúl megteszed, akkor meglátod, életedben rendkíül izgalmas fejlemény várható! N ugyanis az elmúlt 10 évben azt tapasztaltam, hogy a bennem és körülöttem lévő energia célomra történő irányításának az egyik legkönnyebb módja, ha leírom célomat. Valójában egész céllistát vezetek, amin -mindig pozitív megfogalmazásban- a számomra fontos célkitűzések sorakoznak, és reggelizés közben mindig végigolvasom azokat. Mellesleg ez sokkal örömtelibb olvasmány, mint a hátborzongató eseményeket tartalmazó napilap... Felkelés után ugyanis "beállítod" energiáidat arra a napra. Ha reggel átolvasod céljaidat, és ez szükségszerűan azok elképzelésével is jár, az arra ösztönöz, hogy elméd tudatos és tudatalatti része (avagy külső és belső tudatosságod) egyaránt afelé vegye az irányt. A célok leírása tehát az egyik legfontosabb kulcs!


*



Sokan nem tudják, hogy az elmetükre-technika arra is használható, hogy könnyebben hozzunk jó döntéseket. Ha úgy érzed, hogy "jaj Istenem, nem is tudom, mit akarok igazán", akkor képzeld el önmagadat a fehér keretes tükörben, ahogy kipattan a szikra a fejedből, és azt mondod: - Persze, tudom már mit kell tennem! Megvan!


*



Érdemes tudni, hogy minden programozáskor szemmel nem látható dolgok történnek. Tudjuk hogy az ember alkotta műszerekkel manapság mérhető elektromágneses hullámtartománynak csupán 1%-át tudjuk érzékszerveinkkel észlelni. Tehát lehet, hogy programozol, mégsem észlelsz változást. Ha azonban kételkedsz, akkor az olyan, mintha elültetnél egy magot a kertedben, majd egy idő után fölmerül benned a gyanú: "Mi van, ha nem csírázik ki?" Erre fogod magd, kimész a kertbe, és kiásod a magot, hogy megnézd, kicsírázott-e már. Ezzel azonban megzavarod az ott megkezdődött energiafolyamatot, s a növény nem tud kifejlődni! Hagyd ott! Sőt, hózd félre a környező növények leveleit, hogy még több fény érje a frissen elültetet magot! Ez a levélfélrehúzás és a környezet kigyomlálása felel meg a gondolat-nagytakarításnak. Locsolnod is kell. Ez a programozás. Az éltető napfény pedig hasonlatomban a Magasabb Intelligencia. Mindezeken kívül ugyanis már csupán bíznod kell abban, hogy a folyamat megröténik, s meglátod, úgy is lesz!


*



[Részlet az "Útravaló agykontrollosoknak" című könyvből, dr. Domján László és Sólyom Ildikó szerkesztésében. Beszerezhető az Agykontroll Kft.-nél.]

2008. dec. 20. 18:16

Louise L. Hay tapasztalatai


Én korán megtanultam az elme tudományából, feladatom az, hogy lényemmel és cselekedeteimmel az Élet csodáját hirdessem. Valahánysor szembekerültem egy nehézséggel, tudtam, ez egy újabb lehetőség a fejlődésre, és azt is, hogy az Erő, ami létrehozott, mindent megad nekem, amire a nehézség leküzdéséhez szükségem van.


Sokan aggódnak napjaink gazdasági helyzete miatt, és úgy vélik, annak függvényében jutnak pénzhez vagy veszítik el tartalékaikat. Viszont a gazdaság folyton ingadozik. Így nem számít, mi történik odakint, vagy mások hogyan próbálják befolyásolni a gazdasági élet alakulását. Nem a gazdaság miatt akadunk el. Nem számít, mi történik "odakint" a világban, csupán az a fontos, hogyan vélekedünk magunkról.


Valahányszor pozitív célok szolgálatába állítod tudatodat, olyan emberekkel kerüsz kapcsolatba, akik hozzád hasonlóan cselekednek. Valahányszor negatív indítékok vezérelnek, ugyanez történik. Ahányszor meditálsz, olyan emberekkel kerülsz összeköttetésbe a Földön, akik meditálnak. Ahányszor jót képzelsz el magadnak, ezt másokért is teszed. Valahányszor tested gyógyulását vizualizálod, kapcsolódsz azokhoz, akik ugyanezt teszik.

Célunk, hogy kiterjesszük gondolkodásunkat, és fölülemelkedve azon, ami volt, arra figyeljünk, ami lehet. Tudatunk csodát tehet ebben a világban.

A lehetőségek korlátlanok, mindent egybekapcsolnak, beleértve Univerzumunkat és ami azon túl van. Te mihez kapcsolódsz? Az előítélet a félelelm egy formája. Ha előítéleteid vannak, a többi elfogult emberhez kötődsz. Ha kitárod elmédet/tudatodat, és minden tőled telhetőt megteszel, hogy a feltétel nélküli szeretet szintjén működj, akkor a grafikon felfelé ívelő görbéjét erősíted.


Állítólag agyunk kapacitásának csupán tíz százalékát aknázzuk ki - az egytizedét! Mi végre van a fennmaradó kilencven százalék? Úgy vélem, mindnyájan rendelkezünk a beleérzés, telepátia, távolbalátás és -hallás képességével. Csakhogy nem élünk ezekkel az adottságokkal [már aki... - a szerk.]. Számos magyarázatot találunk arra, miért szorítjuk háttérbe őket, illetve miért nem hiszünk létezésükben.

Itt vagyunk tehát a korlátlan lehetőségek birodalmában. Minden egyéni és együttes hozzáállásunk függvénye. Vagy falakat emelünk magunk köré, vagy ledöntjük azokat, és eléggé biztonságban tudjuk magunkat ahhoz,hogy teljesen nyitottakká váljunk a jó befogadására.



Részletek Louise L. Hay: Az erő benned van

című könyvéből. Édesvíz Kiadó, Budapest, 1994.

2008. dec. 20. 18:15

A bőség megteremtése

Kvantumvalóság, bőségtudat

A bőségtudat jóval többet jelent annál, mint hogy egyszerűen csak elegendő pénzt keresünk. Ez egyfajta gondolkodásmód is, amely által az életet nem végtelen küzdelemnek, hanem varázslatos kalandnak fogjuk fel, amelyben vágyaink könnyedén és magától értetődően beteljesülnek. E gondolkodásmód része az is, hogy bármiben képesek vagyunk meglátni a szépséget, hogy áthat a hála érzése, és kitárjuk színünket a bennünket érő benyomásoknak. A bőségtudat lelkiállapot is egy érzés; nem hit, hanem maga a tudás: az a tudás, hogy minden, amire csak szükségünk van, rendelkezésünkre áll, elérhető számunkra. A bőség és a jólét valójában az ember természetes létállapota.


A kvantumelmélet szakértői szerint minden anyagi természetű dolgot -legyen szó akár gépkocsikről, emberi testekről vagy bankjegyekről- atomok alkotnak, ezek az atomok pedig úgynevezett szubatomi részecskékből állnak, amelyek valójában nem mások, mint különböző energia- és információhullámok egy hatalmas energia- és információs térben.


Korábbi munkáimban már részletesen kifejtettem e kvantumvalóság rermészetét. Rövid össefoglalásul: a kvantumelmélet szakértői arra az alapvető következtetésre jutottak, hogy az anyagi világ alapanyaga nem anyagi természetű; az univerzum alapvető anyaga nem anyag. Egész technológiánk ezen a tényen alapul, és ez a tény dönti meg véglegesen napjaink materialista babonáinak uralmát.

A fax, a számítógép, a rádió, a televízió technológájának létezését az teszi lehetővé, hogy a tudósok már nem hisznek abban, hogy az atom, az anyag alapvető egysége valamiféle szilárd entitás. Atz atomok egyáltalán nem szilárd létezők: az atomok valójában a minden lehetséges információ- és energiaállapot terében létező információs és energiabeli hierarchiák rendszeréből állnak.

Az egyes anyagi természetű dolgok -például adott mennyiségű ólom és arany- közti különbség nem az anyagi szinten található. Az arany és az ólom atomjait alkotó szubatomi részecskék -a protonok, az elektronok, a kvarkok és a bozonok- teljes mértkben ugyanazok. Ráadásul, bár részecskéknek nevezzük őket, egyáltalán nem anyagi természetűek, hanem energia- és információimpulzusok. Az aranyat az ólomtól pusztán ezen energia- és információimpulzusok elrendezése és mennyisége különbözteti meg egymástól.

A teljes anyagi teremtés információból és energiából épül fel. Alapvetően minden egyes kvantumesemény energia-és információfluktuáció, és minden létező anyag ezen nem anyagi természetű impulzusokból áll. Ebből pedig nem pusztán az válik nyilvánvalóvá, hogy az univerzum alapvető anyaga nem anyag, hanem az is, hogy gondolkodó nem anyag. Hiszen mi is a gondolat, ha nem egy energia- és információimpulzus?

Azt hisszük, a gondolatok csakis a fejünkben léteznek, ám ez csak azért van így, mert az anyanyelvünkön "megszólaló", bizonyos nyelvi rendszerbe szerveződő gondolatként tapasztaljuk meg őket. Ám pontosan ugyanezek -az általunk gondolatokként megtapasztalt energia- és információimpulzusok- képezik az univerzum alapanyagát; igen, pontosan ugyanezek az impulzusok.

A "fejünkön belüli" és azon kívüli gondolatok között mindösszesen annyi a különbség, hogy az előbbieket egyfajta nyelvi rendszerben tapasztaljuk meg. Azonban mielőtt egy adott gondolat verbálissá válna, és a nyelvi eszközök segítségével kerülne kifejeződésre, pusztán egyfajta szándékként, azaz energia- és információimpulzusként létezik.

Másként fogalmazva: preverbális szinten a természet minden egyes része ugyanazt a nyelvet beszéli. Mindannyian gondolkodó testek vagyunk egy gondolkodó univerzumban. És ahogy a gondolatok tesünk molekuláiként vetítik ki önmagukat, úgy vetítik ki magukat ugyanazon energia- és információimpulzusok a környezetnkben lezajló téridő eseményekként.

A világegyetem látható öltözéke, a molekulák délibábja, a fizikai valóság májája, illúziója mögött ott rejlik a semmi természetétől fogva láthatatlan, egyetlen öltés nélkül megalkotott szövedéke. E láthatatlan semmi csendes munkálkodása szervezi rendszerbe a világegyetemet, ez a nem anyag vezényli, irányítja és kormányozza azt, és ez készteti arra az univerzumot, hogy végtelen kreativitással, korlátlan bőséggel és magabiztos precizitással nyilvánítsa ki magát a minták és formák milliárdjai által.

A semmi e varrat nélküli mátrixában, a test és a környezet kontinuumában élettapasztalataink jelentik számunkra a folytonosságot. E tapasztalások az öröm és a bánat, a siker és a kudarc, a jólét és a szegénység tapasztalatai. Ezen események lászólag egyszerűen csak megtörténnek velünk, ám egy bizonyos őseredeti, lényegi szinten valójában mi magunk teremtjük meg őket.

Az élethez való hozzáállásunkban az élettapasztalatainkat alkotó energia- és információimpulzusok tükröződnek, magatartásunk és viselkedésmódunk pedig valójában az önmagukat létrehozó energia- és információimpulzusok megnyilvánulásának eredménye.



Részlet Deepak Chopra: A bőség megteremtése

című könyvéből [Édesvíz Kiadó, Budapest, 2004]

18. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 17. - 01c8755c79)
2008. dec. 20. 18:09
Szerintem ez több mint a Szerencsés csillagzat!
2008. dec. 20. 09:32

Nos... naponta szembesülök ezzel. Sajnabajna nem saját magamnál, hanem a lányomnál. Olyan szinten száguld, hogy csak pillogva figyelem. És a topikindító gondolatot vallja... és azt monda, hogy "én a gondolataimmal alkotok". Minden, amit eltervez, minden sikerül neki... és nem türelmetlen, kivárja, mert tudja, hogy összejön. Mostanában mondta, hogy "időnként én is megijedek, hogy bumm, már ott is van, amit kigondoltam!" :o)

Szerencsés csillagzat alatt született! :o)

16. ELEN
2008. dec. 20. 09:16

Az erő benned van!

Ez egy könyv címe,érdemes elolvasni annak akit ezek a dolgok érdekelnek.

15. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 14. - Lojoka)
2008. dec. 20. 09:09

ha csinálni fogod, akkor működni fog!

Én úgy képzeltem, hogyha csak a 10%a működik amit leírtak a könyvben már az is csoda, de nem a 10%a működik, hanem sokkal több, csak alkalmazni kell!!

14. lojoka
2008. dec. 19. 11:10

Mindenben igazad van!! Már egy ideje foglalkoztatnak engem is ezek a gondolkodásmódbeli dolgok. A " TITOK" című film is erről szól. Meg az agykontroll s még egy rakás könyv is!

Nagyon kőfejű emberke lehetek, mert egyszerűen nem tudom alkalmazni, ezeket . Szomorú is vagyok miatta. Egy kis reményt ad azért az, hogy jan- 10 én indul egy agyk..tanfolyamEzt kapom magamtól karira. Ha az sem segít, akkor semmi!! :)))))))

2008. dec. 8. 23:28
?
2008. dec. 8. 15:18
Vagy te irányítod a gondolkodásodat, vagy a gondolkodásod irányít téged. Nincs félutas kompromisszum.
2008. dec. 8. 15:15
A legeredményesebb módja annak, ahogyan irányíthatod a gondolkodásodat az, hogy állandóan dolgoztatod egy világosan megfogalmazott cél érdekében, amely mögött egy jól áttekinthető terv áll.
2008. dec. 8. 15:14
"Az alaptörvény kimondja, hogy a hasonló, hasonlót vonz. A negatív gondolkodás biztosan negatív eredményt hoz. Ennek megfelelően ha valaki rendszeresen optimistán és pozitívan gondolkozik, akkor ezen gondolatai kreatív erőket hoznak mozgásba - és a siker, ahelyett, hogy elkerülné, elkezd felé áramlani."
2008. dec. 8. 15:13
"Ha minden nap külön időblokkot különítesz el tanulásra, gondolkodásra és tervezésre, olyan erőt fejleszthetsz magadban, amellyel akár a számodra megírt sorsot is megváltoztathatod."
8. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 6. - Borbelya)
2008. dec. 8. 14:21
nem tudom, de azt sejtem, hogy nem volt hiteles!
2008. dec. 8. 14:17

“A végállomást nem tudod egy éjszaka leforgása alatt megváltoztatni, de az irányt

amerre menni akarsz, azt igen.”

2008. dec. 8. 14:16

Nos ez mind remek téma válasszuk ki rögtön az elsőt.

Az attól függ. Nem mindig szerencsés megoldás kiváltképp abban az esetben amivel találkoztam: volt egy ismerősöm asztalos volt, volt egy saját vállalkozása, ami csődbe ment. Elment egy biztosítási társasághoz, majd egyszer megjelent nálunk mint ügynök. Szerinted mennyire volt hiteles?

2008. dec. 8. 14:16

“Rengeteg ember bolyong céltalanul. Sokan félig alszanak, még akkor is, amikor

számukra fontosnak tűnő dolgokkal vannak elfoglalva. Ez azért van, mert a rossz

dolgokat hajszolják…”

2008. dec. 8. 14:14
Donald Trump mondja: „Ha már gondolkodom, miért ne tenném nagyban?”
2008. dec. 8. 14:12
Vállalkozásfejlesztés -Kényszerből született megoldás? Önmegvalósítás? A gyermekek anyagi hátterének biztosítása?
2008. dec. 8. 14:10
ezt mire érted pontosan?
2008. dec. 8. 14:09
“Ha gondolkodnod kell úgyis, akkor miért ne gondolkodnál nagyban?”

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook