Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha fogyókúra elején 1500 kalóriával kezdek, majd pár hetenként csökentem 100-100 kalóriával, akkor nem áll meg a fogyás? fórum

Ha fogyókúra elején 1500 kalóriával kezdek, majd pár hetenként csökentem 100-100 kalóriával, akkor nem áll meg a fogyás? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Guruljka (válaszként erre: 40. - Grizus)
2014. márc. 23. 17:47

Az anorexia ravasz jószág, akkor tényleg talán jobb, ha nem számolgatsz.


Azért ezt-azt beépíthetsz az étrendedbe változatosságképpen is akár, és ha eleget mozogsz, akkor nem lehet nagy baj.

40. grizus (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2014. márc. 23. 00:16

Köszönöm.

Hát én ezt a kalóriaszámolgatást nem hiszem, hogy tudnám csinálni. Eleget számolgattam a kalóriákat anorexiás koromban, rossz vége lett. Az anyagcserém remek, azt tehetem, hogy mozgok, kicsit kevesebbet eszem és utánanézek pár praktikának.

2014. márc. 22. 18:53

Sajnálom, hogy ilyen kurtán-furcsán elköszönt Spéci_nőci.

Nyilván büszke a diplomájára, de ettől még a többi ember nem értelmi fogyatékos.


Ha én (vén fejjel) diplomát szerzek -mert erre készülök- akkor vajon meg fog változni a viselkedésem? Vagy ez nem automatikusan jár a diplomával?

A családban sok a diplomás, Édesanyám is az, de őneki a saját Édesanyja, az én parasztasszony Nagymamám jut eszébe a diplomájáról, aki őt taníttatta. És távol állott tőle a lenézés mindig.

Sajnálom, hogy ez a beszélgetés így alakult.

38. b37a83de63 (válaszként erre: 35. - C6cc1a938e)
2014. márc. 22. 15:54

Bocsánat, ha esetleg valami félreérthető volt (ez elég sokszor előfordul így virtuálisan)! Nem volt a kérdésemben semmi sértő!! Érdeklődéssel kérdeztem, hogy fogytál-e vele, mert ha igen, akkor elgondolkoznék rajta!

Nem kell ám egyből letámadni... Komolyan kérdeztem! Sőt, még egy ':)' jelet is biggyesztettem a végére, de úgy látom ez sem használt... úgy tűnik nálad ez mást jelent!

2014. márc. 22. 13:20
Na.Most már tényleg lépek,mivel érdemi információt nem kívánok hozzáadni a kiírt fórumhoz a továbbiakban.
2014. márc. 22. 13:19

Persze...most jut eszembe...lehet félreértettem a logikát és >>>például és mondjuk tegyük fel adott esetben<<< (szóval nem rád értve) nem kell májkómából visszahozott dekompenzált szívelégtelen,akut hasnyálmirigygyulladásos frissen operált epebeteg elhízottnak lennem aki még ehhez lisztérzékeny,PKU-s,pajzsmirigyes(persze egyszerre túl és alulműködő),veseelégtelen(aki egyszerre dializált is,meg nem is) cukorbeteg is ahhoz,hogy az orvosok rám merjék bízni a betegüket,mert szerintük elég a szakképesítésem is ehhez,nem kell mindenben saját tapasztalat...


Ebben az esetben a következő információm van:nem fogytam egy dekát sem.Alultáplált lennék,ha megtenném.

35. c6cc1a938e (válaszként erre: 34. - B37a83de63)
2014. márc. 22. 10:22

Nézd.Ez egy nyilvános fórum.Fel lett téve egy kérdés(hol van benne,amit követelsz rajtam?)én meg válaszoltam.A fórumról ezennel le is lépek,mivel annyira nem érdekelsz(már).


N.B.:Felőlem azt csinálsz,amit akarsz,az én diplomám ettől nem lesz kisebb.:)

Csak majd mikor mégis érdekelne,hogy mit mondunk és mégis felkeresnéd egyikünket természetesen ingyenes tanácsadásért/:))))/,akkor majd ne mondd azt,hogy még sosem beszéltél szakmabelivel.Inkább ügyesen valld be (te is),hogy nem érdekelt.Na.Jó próbálkozást!

34. b37a83de63 (válaszként erre: 33. - C6cc1a938e)
2014. márc. 22. 09:52
És mennyit fogytál vele? :)
33. c6cc1a938e (válaszként erre: 32. - B37a83de63)
2014. márc. 22. 09:45
Esetleg végzettség:)
32. b37a83de63 (válaszként erre: 30. - C6cc1a938e)
2014. márc. 22. 09:19
Esetleg tapasztalat?
31. b37a83de63 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2014. márc. 22. 09:08
:)
30. c6cc1a938e (válaszként erre: 1. - B37a83de63)
2014. márc. 22. 06:05
Fordítva.:) 2hétig egy ezrest vállalj be,aztán hetente egy százast tegyél rá és állj meg ezernyolcsszáznál és éld az életed.De csak ha elég fegyelmezett vagy hozzá.Ha szenvedés,akkor ez nem lesz neked jó módi.
2014. márc. 22. 01:39

Még annyit:

Senki ne tegyen erőszakot önmagán. Nem szabad sem koplalni, sem olyan dolgokat magunkba erőltetni, amit ösztönösen nem kedvelünk vagy nem kívánunk.

Még a napi kalóriakeretre sem szabad rágörcsölni, nem vagyunk gépek.


Engem érdekelt a biológia mindig, és nem dőlök be táplálkozási divatoknak. Időm is van, utánanézek a lehető legalaposabban.

2014. márc. 22. 01:22

Nem kell annyira radikálisan kezdeni. :-D

Víz eléggé távozik azért, no meg ha elkezd az ember müzlit enni reggelire (nem a boltit!), a szervezet a meglepetéstől az első nap köpni-nyelni sem tud, a következő nap meg... :-D

27. Huncutka84 (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2014. márc. 22. 01:18
Főleg a víz meg a gyomortartalom az "első diétás" nap után :-)
2014. márc. 22. 01:14
Heti fogyás, azaz heti fél kilóról beszélek.
25. Guruljka (válaszként erre: 23. - Huncutka84)
2014. márc. 22. 01:14

Igen, viszont a nagyobb túlsúly az elején jobban megindul, hamarabb szalad le az első pár kiló. A tapasztalatok ezt igazolják.


Egyébként inkább a megszokás miatt jobb kilóban számolni. Átlagos edzésmunka mellett a fél kilós fogyás tartható. Sokan próbálnak nagyobb iramot diktálni, de általában feladják pár hét után.


Ezeket a kalóriabázis hozzászólásaiból merítem, másfél év alatt, amióta ott vagyok, már látszik néhány dolog.

2014. márc. 22. 01:10

Dehogy orrolok!


Először tudomásul kellett vennem, rádöbbennem, hogy tényleg elhíztam, és nem szabad semmire ráfognom. Ezt követően került elő az egyik mérleg, majd a másik is, és mindkettő ugyanazt mutatta.

Én azonnal a kalóriaszámoláshoz folyamodtam, mert azt már régen is csináltam, még a net előtt jóval, amikor csak 5-6 kiló feleslegem volt, és erősödni is akartam. Akkor még nem volt ennyi "szakirodalom", csak egy Tápanyagtáblázat, és azt nézegetve rájöttem, hogy ez elég egyszerű módja annak, hogy ne kúra legyen, hanem visszaállás az egészségre. De sikerült akkor annyira formásodni, hogy 12 km-es utcai futásokon részt vettem.

Most nagy keservesen elkezdtem, mert most nem vol tjó mérlegem sem, az Excel-t meg nem tanultam meg rendesen kezelni. Tornázni alig voltam képes, már az izomsorvadás is megindult. Csináltam, amit bírtam, számolgatva a lábemelgetéseket, a kisszekrény szélén fekvőtámaszokat, és amikor felfedeztem a Sansone helyben járós dolgokat, még nem sikerült 10 perc sem egyhuzamban. És így is megindult a fogyás, mert sikeresen csökkentettem a zsírbevitelt, és aránylag hamar zabpehelyhez is jutottam.

Ezután a kalóriabázis felfedezése volt a következő állomás, nagy fellélegzés volt, hogy megkönnyíti a számolást. Mérleget is sikerült jót venni olcsón...

Tudtam, hogy nem megy gyorsan, és minden kicsi sikernek örültem. És szépen apránként lettem egyre könnyedebb.

Elég hamar elkezdett az izomzatom is emlékezni, tényleg van egy ilyen folyamat. Lehetett egyre többet edzeni, mert én még az a korosztály vagyok, amikor államilag támogatott volt a tömegsport, és 10 éves korom óta sportoltam.

Ahogy az olcsó zabpelyhet kerestem, jött a többi: köles, hajdina, zabkorpa... a fagyasztós kocsiról mindig veszek zöldségkeveréket, a lencsét, a babot, a sárgaborsót szeretem, a húsfélét kevésbé. De néha kapok zsírszegény túrót is. Azon vettem észre magam, hogy kenyér alig fogy, ezért elkezdtem magam sütni, olyan fél kilós barna magvast is lehet.


Hát így valahogy...a pénzem kevés, konditerembe azért sem járok, mert a busz is sokba lenne. Mindent házilag! Súlyzóm a folyékony mosószer füles flakonja, cicaalom és víz segítségével most már 2 kg-s mindkettő. Polifoam helyett több rétegű hullámkarton az alátétem, széthajtott kartondoboz, két réteg összeragasztva. Van egy sima kis padom, arra is kartont ragasztottam, hogy ne legyen kemény.


Egy kedves Hoxás révén van egy szobabiciklim is, most már inkább légzőtorna gyanánt használom. Ez a hoxás küldte nekem az első adag zabpelyhet is, még ma is szeretettel emlegetem.


Nem akartam ennyit fogyni, az első cél a mostaninál 13 kilóval több volt, de ment még lejjebb, így kerültem vissza a lánykori súlyomhoz. Nem vagyok annyira formás persze, mert a korral megváltozik a test zsír-aránya, de a magas vérnyomásom rendeződött, és a másfél éve a röntgenen látott "fokozottan meszesedett artériák" sem látszanak már. Ma 42 percet edzettem itthon. Máskor többet, néha kevesebbet. Jóllaktam ma is, és érzem az izmaimat. :-D

2014. márc. 22. 00:51
0.5 font az kb 0.22 kg. Tehát havonta kb 1 kg mínusz. Ez hosszú távon szépen tartható és ha nagy a súlyfelesleg még kevésbé megterhelő is mint a fél kg hetente.
22. grizus (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2014. márc. 22. 00:48
Guruljka, Te hogy voltál képes 26 kilót lefogyni? Megosztod velem, feltéve ha nem orrolsz rám a másik fórum miatt? Köszi.
2014. márc. 22. 00:46

Igen, jól tetted, hogy idehoztad!

Az adatok beírásánál figyelni kell, hogy a heti fogyásnál kg legyen beállítva, és ne font.

2014. márc. 22. 00:45

Nem vagyok biztos h ezt belinkelhetem-e, ha nem bocsánat és mehet törlésre:


[link]


Ezzel általányban ki lehet számolni, h mennyi kalóriára van szüksége a szervezetednek a heti (ideális) fél kiló fogyáshoz (+ h mennyi az ideális, szénhidrát, fehérje és zsír százalék).


Az a baj, h ha nagyon alá mész, akkor "vészüzemmódba" kapcsol a szervezeted, és mindent amit eszel elkezdi raktározni... aztán ha kicsit többet eszel megint akkor kezdődik a jojo effektus.

2014. márc. 21. 22:23

Igen, az elgépelés miatt kértem elnézést.

Igen, egyezünk, de én még a gyakoriságot se írnám elő senkinek. Ahányan vagyunk, annyifélék. Én nem is vagyok mindig 15 órán át aktív.


Azért írom csak a saját példámat mindig, mert akinek ez a mód szimpatikus, az követheti, vagy átvariálhatja a gusztusa szerint.

18. ninett079 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2014. márc. 21. 21:58

Nem értem mi a gond.

Egyébként szerintem jókat írsz. Az étkezés gyakoriságát kivéve egyezik, amit gondolunk, az meg mindenkre rá van bízva.

17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2014. márc. 21. 21:39

Már megint melléírtam:

Se ötször, se 3 óránként.


Bocsánat, igyekszem figyelni pedig.

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Ninett079)
2014. márc. 21. 21:38

Nem akarok vitatkozni veled, de se ötször nem eszem 8cask ritkán), de 3 óránként. Fehérjét talán minden étkezésre, ha a növényi fehérjét is számolom.

A zabpehely és a zabkorpa nálam mindennapos. A kölesben külön jó, hogy sok ásványi anyag is van benne és kiadósabb, mint a rizsek, mert legalább háromszoros vizet vesz fel.

Én a hajdinát is megszerettem, de azt nagyon alaposan le kell mosni meleg víz alatt, sőt érdemes először leforrázni. Aki nem így jár el, az nem szereti!

15. ninett079 (válaszként erre: 1. - B37a83de63)
2014. márc. 21. 21:17

Nem tudom hány cm és kg vagy, de ha most le is fogysz és aztán visszatérsz a régi kerékvágásba visszahízod. Egy olyan életvitelt kell kialakítanos, egy olyan életmódot amit tartósan, tudsz vállalni.

Ha fogysz az sem mindegy, hogy izomból, vagy zsírból. Ha izomból akkor csökken az alapanyagcseréd, tehát leáll a fogyásod hiába eszel kevesebbet.

Egyik hozzászóló már írta, hogy IGEN enni kell szénhidrátot, de nem mindegy, hogy milyet. Lassan felszívódót: teljesőrlésű kenyér, bulgur, barnarizs, köles, árpa stb., 3x naponta fehérjét, sok zöldséget. Naponta 5x étkezni, kb 3 óránként és így hihetetlen, de igaz, hogy gyorsul az anyagcsere és nem leszel éhes sem. Egy próbát megér.

14. fagyii
2014. márc. 21. 21:15

Így számold ki a kcal-igényed:

16-18 év 12,2 x súlyod + 746 x 1,4 - 20%

19-30 év 14,7 x súlyod + 496 x 1,4 - 20%

31-60 év 8,7 x súlyod + 829 x 1,4 - 20%

2014. márc. 21. 21:01
Én most 67 kiló vagyok, 1600 kcal körül eszem, és fogyok :)
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2014. márc. 21. 20:58
Jaj, elgépeltem. Most 49 kg vagyok, és rövidlátó is, elnézést!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook