Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha fél évvel ezelőtt negatív volt a rákszűrésem, azóta kialakulhatott-e nálam vérzés vagy más tüneteket okozó méhnyakrák? fórum

Ha fél évvel ezelőtt negatív volt a rákszűrésem, azóta kialakulhatott-e nálam vérzés vagy más tüneteket okozó méhnyakrák? (tudásbázis kérdés)


14. orsibigyu (válaszként erre: 12. - Izaanyu)
2012. jún. 22. 22:51
Nekem a havim 3 hetig tartott es kiderult hogy ez kisebb hormonzavar volt amit fogigatloval szepen beallitottak. Miota szultem nincs gondom.
13. megi04
2012. jún. 22. 17:25
Minden elképzelhető,és mivel az ember fél,ezért tud gyártani elméleteket..:( Mindenképpen menj el,mert előbb-utóbb úgyis muszáj lesz,és akkor jobb előbb....:( Hidd el,lehetséges hogy nem olyan nagy a baj.
2012. jún. 22. 15:13
És olyan lehetséges, hogy kétszer van egy hónapban peteérés, és mindkettő a megszokott hasi görcsölgetéssel, pici vérzéssel jár?
11. f758a7200f (válaszként erre: 8. - Izaanyu)
2012. jún. 22. 15:08

Miért, ha véletlenül nem rák, akkor már mindjárt hiszti? Úgy értem, nem normális vérezgetni, és az okot meg kell szüntetni. Legalábbis én úgy gondolom, hogy ha a normális életvitelben akadályoz egy vérezgetés, azt nem lehet hisztinek nevezni, nehogymár most azért ne szeretkezhess, mert félsz, hogy olyankor jobban vérzik, vagy nehogy most ezért ne mehess fürdeni a strandon, mert félsz hogy könnyebben felfertőződsz, stb. stb. ezek közül egyiket sem nevezem hisztinek, és a normális dokinak ezt meg kell értenie. Ha nem, válts dokit...


Én helyedben felkeresném. Akkor is, ha nem súlyos dologról van szó

10. THM-01
2012. jún. 22. 15:05
Az emberek többsége csak a méhnyakrákra gondol: pedig a méhtest-rák is létezik sajnos. Azt is jelezheti a vérzés. Félre ne értsd, de mindenre kell gondolni.
9. Életkezdés (válaszként erre: 8. - Izaanyu)
2012. jún. 22. 14:54
Egy normális doki nem tart hisztisnek ezért de ha igen az meg az ő baja a szűrővizsgálatot mindenképp megcsinálja hogy mit gondol közben azt meg kinemsz.rjale:)))már elnézést érte:)de legalább tudod hogy minden oké,hiszti ide vagy oda...
2012. jún. 22. 14:51
Köszönöm nektek, én is így gondoltam, csak féltem, hogy az orvos túl hisztisnek fog tartani.
7. kristof2003 (válaszként erre: 1. - Izaanyu)
2012. jún. 22. 14:47
Szia! Menj el mielőbb nődokihoz. Ha méhszájseb akkor nincs gond, de számos egyéb októl lehet vérezgetni, nem kell feltétlenül mindig a legrosszabbra gondolni. De a kérdésedre válaszolva, igen sajnos ennyi idő alatt is kialakulhat bármi csúnyaság :( Pathológián dolgozom, ismerem az ilyen eseteket.
2012. jún. 22. 14:46
sok mindent megkérdezek én is fórumokon de pl a rák az amit nem itt beszélnék meg,hanem dokival.....igen akár ki is alakulhatott,de a vérzést sok minden okozhatja,legrosszabb halogatni,érdemes ilyenkor elmenni rákszűrésre akkor is ha fél éve volt az ember....
2012. jún. 22. 14:45
Lehet hormonalis is a gond. En hormonalis okokabol verezgettem.
4. f758a7200f (válaszként erre: 2. - Milup2)
2012. jún. 22. 14:44
:( sajnálom
2012. jún. 22. 14:43
Szerintem ne ijedj meg ilyen hamar, egy pici méhszájseb ami egyáltalán nem rák, az is vérezhet, mivel tele van kapillárisokkal, amik érzékenyek, szóval pikk-pakk elpattanhatnak és ez nem rák jele. Ettől függetlenül kezelhető, van már rá egy csomó módszer, fagyasztás, leégetés, lézeres stb. A tüneteket mindenképpen kezeltesd mert idegesítő is lehet hosszútávon ez a vérezgetés
2012. jún. 22. 14:43

Hát, nemtom..

Én majdnem 2 évet hagytam ki szülés után, s akkor már P4-em volt(előtte soha semmi gondom nem volt), s később kimutatta a méhnyakrákot is, ki is kellett venni a méhem, petefészkeket, nyirokmirigyeket...Végül a szövettan kimutatta, hogy csak nagyon kezdetleges volt a méhnyakrákom, csak a méhem alján voltak elváltozások, szerencsére..


Sajnos nagyon hamar kialakulhat, de ha idejében el van csípve, akkor a legjobb...

Nekem a dokim azt mondja, évente kell a szűrés, akkor még időben el van csípve az ilyen nemkívánatos betegség..


Nálam amúgy semmi tünete nem volt a méhnyakrákomnak, csak simán elmentem 2 év után citológiai vizsgálatra, s tessék...


Ha vmi panaszod van, menjél azonnal dokihoz...

nem kívánom senkinek azt, amit átéltem, főleg így 34 évesen..:(

2012. jún. 22. 14:35
Ha fél évvel ezelőtt negetiv volt a rákszűrésem, azóta kialakulhatott-e nálam vérzést vagy más tüneteket okozó méhnyakrák?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook