Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha év vesztes a gyermek az óvoda átveszi a bölcsiből év közben? fórum

Ha év vesztes a gyermek az óvoda átveszi a bölcsiből év közben? (tudásbázis kérdés)


13. kszisz
2012. jan. 21. 23:26

Beiratkozás állami ovikba úgy tudom egységes, minden évben áprilisban van a következő tanévre.

A többi meg...ahány ház, annyi szokás... :P

Nálunk lehet év közben kezdeni, de csak akkor, ha már betöltötték a 3-at. Böliből pedig márciusig veszik át, később már nem a szünet, összevonások miatt. Aki márc. után tölti az marad szept-ig bölis.

12. babszibobó (válaszként erre: 10. - Clau26)
2012. jan. 21. 16:22

Szia!



Az ovikban van előírásos beíratási idő: Április-május.

A nagyobbik fiam Januári. 2009-ben töltötte a 3-at. Még 2008 májusában beírattam és Januárban kezdte az ovit, a bölcsi mondjuk úgy "kitette"(természetes szóltak időben, hogy amint betölti a 3-at nem maradhat) amint betöltötte a 3-at, de az ovi át is vette (helyhiány a bölcsiben és nem szeretik, ha nagyok együtt vannak a kicsikkel).

A kisebbik fiam Novemberi. Most májusban iratom be oviba, ha szobatiszta és gondolom már mehet szeptemberben, de ha nem akkor Novembertől is mehet nyugodtan, mert akkor is átveszik, mert időben beírattam és a helyét fenntartják!

11. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - Clau26)
2012. jan. 21. 15:37

Nem lehet.valahova felveszik,ha közben elköltöztök,maga az ovi fogja átirányítani a gyereket másik oviba ha kéred.


Év közben miért raknád át oviba?Enyém is év vesztes,és hidd el kell nekik,hogy ne 6 évesen kerüljenek suliba.elég 7 évesen is.:)annyira kicsik még.

10. Clau26
2012. jan. 21. 13:45
Ok.köszönöm a segitséget.Még nemtudom melyik oviba iratom be.Egyébként olyat lehet,hogy több oviba beiratom?Ráadásul különböző kerületben?A lakcim kártyáján szerepel állandónak az egyik cim a másik cim meg tartózkodási heylnek,akkor megtehetem ezt?Csak mert nemtudjuk még egyenlőre biztosan jövőre hol fogunk lakni.
2012. jan. 20. 22:45
Az én láníom október végi, novembertől kezdte az ovit. Általában még áprilisi kezdéssel nálunk átveszik, utána már nem mert nagyon közel van a nyár és az összevonások. Önkormányzati ovikban egységesen van a beiratás, áőrilis-május környékén.
2012. jan. 20. 20:16

Ha van hely, biztos átveszi az ovi. Egyébként, itt a 17. kerületben nem veszik át. A bölcsibe volt olyan kislány, aki október elején(!) töltötte be a 3. évét, és a következő év szeptemberéig maradt a bölcsibe, mivel az ovi - hiába jelentkezett májusban! - nem vette át, a bölcsi meg utcára nem rakhatta.

A fiam január 29-én töltötte a hármat, és csak szeptemberben kezdte, mivel volt olyan infóm, hogy év közben nem veszik fel a gyereket az oviba.

Érdeklődj az oviban - személyesen, meg a többi - a kiválasztott oviba járó szülőktől, hogy tényleg van-e évközi felvétel. Sok helyen csak szóban van, tettekben nincs.

7. hancsalean (válaszként erre: 4. - Clau26)
2012. jan. 20. 20:15
Nem, csak tavasszal van.
6. hancsalean (válaszként erre: 1. - Clau26)
2012. jan. 20. 20:15
Általában áprilisban vannak a beiratások, ki lesz írva az óvoda ajtajára, az is, hogy mi kell hozzá. Akkor beiratod és valószínű, hogy szeptemberben beveszik, ha nem akkor pedig amint betölti a 3-at, átveszik.
5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Clau26)
2012. jan. 20. 20:14
óvodai beíratás valamikor tavasz elején szokott lenni
2012. jan. 20. 20:14
Köszönöm..akkor majd utána érdeklődök hogy mikor kell itt beiratni,csak nem vagyok még elkésve vele..
2012. jan. 20. 20:10
Az ovoda átveszi már szeptembertől. Maximum csak novembertől tud normatívát igényelni rá. Minden oviba más a beiratkozás. Nálunk a Waldorf oviban akkor van mikor hozod a gyermeket. Nincs kikötve, hogy mikor írasd be. Nálunk van olyan kislány aki augusztusban volt 2,5 éves és szeptemberben kezdte az ovit.
2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Clau26)
2012. jan. 20. 20:07
át tudod vinni szeptemberben, ha szobatiszta
2012. jan. 20. 20:04

Sziasztok!


Kislányom novemberben volt 2éves.Az lenne a kérdésem,hogy ilyen esetben maradnia kell tovább bölcsibe és jövő szeptembertől mehet oviba,vagy miután betölti a 3-at az ovi áttudja venni?A másik kérdésem?Mennyivel előtte kell beiratni?Bölcsibe majdnem 1 évvel előtte beirattam.

Köszi a segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook