Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha esetleg nem jó a vízóra, akkor is ki kell fizetni az irreálisan magas számlát? fórum

Ha esetleg nem jó a vízóra, akkor is ki kell fizetni az irreálisan magas számlát? (tudásbázis kérdés)


2017. jan. 13. 14:47

Ha a vízóra hibás, akkor nyilván nem a fogyasztónak kell kifizetni a számlát.

A mérőórát egyébként 17000 Ft-ért vizsgálják be hatósági laboratóriumban. De ha kiderül, hogy nem működött jól, akkor a vizsgálati díjat is a vízművek fizeti szerintem.

7. spann (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2017. jan. 13. 14:33

Bizony, nálunk is így volt, a vízóraleolvasó szólt, hogy megugrott a fogyasztás (félévenként jár egyébként).

Kiderült, hogy a férjem rosszul nyitotta ki a kerti csapot. 40000 Ft folyt el, a csatornadíjat nekünk is elengedték.

2017. jan. 5. 21:02
Egyébként azért kell kifizetni, mert a szerződés szerint a fogyasztó kötelessége figyelemmel kísérni a műszaki állapotot... És van ebben jó adag pedagógia, meg kell tanulni, mekkora érték az ivóvíz.
2017. jan. 5. 20:20
Ki kell fizetni mindenképpen sajnos. Én is jártam így, és ki kellett fizetni. A csatornázási művek felé lehet írni kérvényt, mert ők ilyenkor a csatornadíjat elengedik, ami nálunk például sokkal több, mint maga a víz díja. (Budapest)
4. Guruljka (válaszként erre: 2. - 9c485f67e8)
2017. jan. 5. 19:13

Sőt, a vízművesek szólnak, hogy nagyobb a fogyasztás a szokottnál, nézzük meg a csapokat.


Nálam is csak sokára derült ki, hogy éppen a mosdó alatt félig a falba süllyesztett elzáró csap szivárog. Közel egy éven át fizettem értetlenül a magas számlákat.

3. spann (válaszként erre: 1. - Vivus88)
2017. jan. 5. 18:31

A szüleim nyaralójában egyszer 200.000 forintos vízdíj keletkezett. Elvitettük hatósági bevizsgálásra a vízórát, az rendben levőnek találta.

A vízórások szerint ősztől köv. nyárig simán el tud csöpögni ekkora vízmennyiség, és mivel lehet, hogy rosszul volt elzárva a csap télre, sajnos ki is kellett fizetni.

2017. jan. 5. 18:12

Ha nem jó a vízóra, sajnos lehetséges.

Hiába tudjátok, mennyi az átlag, amit szoktatok fizetni; (én is fizettem már ki a tízszeresét).

2017. jan. 5. 18:05
Decemberben kaptunk egy csekket, vizdij, rafizetes 40.000 ft. Reszletfizetest kertem, karacsony elott lett volna 3 napom befizetni. Tultettem magam rajta. Ma kaptunk egy levelet miszerint a házban a regi vizorakat lekell cserelni, mert lehet, hogy valotlan erteket mutat. De a 40.000ft - ot csak bekellett fizetnem. Hogy van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook