Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha elvesztették a bizalmad, meg lehet tanulni újra bízni az emberekben? fórum

Ha elvesztették a bizalmad, meg lehet tanulni újra bízni az emberekben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. okt. 28. 02:30
Soha nem álltalánositok, akiben megrendült a bizalmam azzal lehet,sőt valószínű hogy már soha nem tuok bizalmas lenni, de haragoskodni sem tudnák, hisz mire jó az. Levonom a véleményem és kész. De másokkal szemben az alapján alkotok véleményt, és tanusitok bizalmat,ha megismertem,hogy igazán milyen emberről van is szó! Tehát ha méltó mert szavatartónak tünik, amihez idő kell ,nem kevés, hogy eldöntsük ki milyen ember is valójában akkor van eseélye részemről elég sk embernk a bizalmamra. Bár bizalmasan sem mondanák senkiről senkinek el olyan dolgot ,amit valaki bennem bízva megosztott velem. Az részemről lenne hiba.
39. LoLiNa
2007. okt. 19. 05:22
hát.. az attól függ..
2007. okt. 19. 02:03

a lényeg hogy tudni kell húzni egy vonalat!

a férfi sosem ok nélkül megy el otthonról!

ha pedig okkal ment el, akkor nemcsak ő a bűnös, hanem az is aki nem vigyázott rá! és nem érezte azt hogy nem teljes a családi boldogság!

helytelen szemléletmódot tükröz csak egyirányból nézni ezt a témát! nem kell eljátszani a hattyú halálát annak akit megcsaltak! legjobban ő tehet arról hogy megcsalták! ez tény!

először önvizsgálat kell, hogy miért történt, mi hiányzott, mi volt az a közösen kezeletlen ok-okozati összefüggés, amit az egyik fél felrúgott!

ha ez megvan, és belátással elfogadott tényeket tudunk, saját hibáinkról, akkor érdemes azon gondolkodni, hogy folytassuk-e?

a visszafogadás szó nem jó, aki ezt használja, az valójában tüneti kezelést alkalmaz, eloltja a lángot, de ottmarad a parázs!

aki visszafogad" az nem számíthat sok jóra, mert ő érzi sértett félnek magát, pedig ekkora a megcsalás ténye, mint "tény" már teljessen közömbös, a lényeg a partnerek egyenlő arányú vétkességének, felderítése, akár együtt is! és miután közössen elfogadott új princípium kerül szóban lefektetésre, akkor lehet a folytatással megpróbálkozni!

37. 613c0e0120 (válaszként erre: 34. - Bernibebe)
2007. okt. 18. 21:44
Hát ez az. A tüske örökre ott marad. De ezt a párom nem tudja megérteni. Mert, hogy ő már rég túl van rajta, így nem érzi, nem tudja megérteni, hogy én még nem vagyok rajta túl, engem igenis bánt ami történt. :I
36. 613c0e0120 (válaszként erre: 33. - Ec63a7fc29)
2007. okt. 18. 21:42

Szia!

Köszi. :)

Nem találkoztam még a régi barátnőjével. Az a fura az egészben, hogy ő már túl van rajta, már minden harag, rossz érzés nélkül képes vele társalogni, (ezt nem igazán szokott) vagy éppen üzletelni. (párom bort értékesít). Én meg a mai napig bizalmatlan vagyok emiatt.

Egyszerűen nem tudok túl lenni azon, amit a kapcsolatunk elején "tett" velem.

2007. okt. 6. 09:58
szerintem nem
2007. okt. 6. 08:48
Nagyon nehezen elképzelhető,hogy lehet,de véleményem szerint a tüske mindig ott lesz a gondolatodban!
33. ec63a7fc29 (válaszként erre: 30. - 613c0e0120)
2007. okt. 6. 08:29

Húúúúúú, nem semmi türelmes nőci vagy.

A régi barátnőjével milyen a viszonyod?

2007. okt. 5. 01:05

Egyszer azt mondta nekem valaki. Csalódtam a barátomban, azóta nem tudok megbízni senkiben. Szerintetek kivel tolt ki? Mitől fosztotta meg magát. Tudom, hogy ez nem egy verses oldal, de legyetek szívesek olvassátok el figyelmesen.


Garai Gábor: Bizalom


S ha százszor is becsapnak és ezerszer

csalódom abban, kinek szívemet,

mint álmából a rózsát, kitakartam,

s ha épp az árul el, kit életemmel

fedeztem én,

s ha tulajdon fiam

tagad meg,

és ha nem harminc ezüstért,

de egy rongy garasért adnak el engem

barátaim,

s ha megcsal a reménység,

s kudarcaim térdre kényszerítenek

és elátkozom már, hogy megszülettem,

s ha csak a bosszút hízlalja a hála

híveimben,

s ha rágalom kerít be,-

akkor se mondom, hogy nem érdemes!


Akkor se mondom, hogy nem érdemes

hinni az emberekben, akkor se mondom,

hogy megélek magam is, néptelen

magányban, mert irgalmatlan az élet.


De csöndes szóval, eltűnődve mondom:

bizalmam sarkig kitárult kapu

nem verhet rá lakatot a gyanú:

ki-bejár rajta bárki szabadon.

Egy besurrant csaló tiszteletére

nem állítok őrséget tíz igaznak!


Kit tegnap itt a gyöngeség bemocskolt,

megtisztálkodva ma betérhet újból,

ki kétélű késsel jött ide ma,

köszönhet holnap tiszta öleléssel!


Nem, nem a langy irgalmat hirdetem.

Nem hirdetek bocsánatot a rossznak,

kegyelmet a hazugnak,

nem tudok

mentséget a könnyes képmutatásra,

s az öngyilkos szenvelgést gyűlölöm,

akár a nyers önzés orvtámadását.


De hirdetem, hogy bűneink mulandók!

Mint mammut és az ősgyík, a múltba

porlad a gyűlölet és a gyanakvás,

dühünk lehűl,

csak szerelmünk örök.

S halandó gyarlóságai között

csupán maga az ember halhatatlan.

Kérlelhetetlen gyötrelmei ellen

irgalmas vára bizalomból épült,

s az önmagával vívott küzdelemben

csak jósága szolgál menedékül.

31. Mocori
2007. okt. 4. 21:00

Szerintem nem lehet, mert mindig ott marad a tudatban, amit elkövettek ellened, hiába minden próbálkozás.

Egy példa: a barátnőmet megcsalta a barátja, de visszafogadta, mert szerette. Nem sokáig tartott a kapcsolat, mert a barátnőmben ott élt a megcsalás, utána mindig valami rosszat gondolt, ha nem tudta elérni.

Ilyen dolgokra értem.

2007. okt. 4. 20:21

Szerintetek ez normális: ha úgy jössz össze a pároddal, hogy ő még mindig a volt barátnője után vágyakozik és miatta bánatos. Kb. tart ez az állapot fél évig, amíg még érzi a hiányát, gondol az exbarátnőjére, és nehéz elfelejteni, mert együtt is dolgoznak. Eltelt két év és én még ezt mai napig nem tudom elfelejteni. (mert rólam van szó) Szerintetek én hülye vagyok?

Emiatt nem tudok benne száz százalékosan megbízni. Én végignéztem a kapcsolatunk elején, hogy ő hogyan szenved miatta, ill. végig rettegtem, hogy vajon melyik pillanatban békülnek ki.

29. 613c0e0120 (válaszként erre: 27. - Marika@remenyseg.hu)
2007. okt. 4. 20:17
milyen igaz!!
28. age11
2007. okt. 4. 18:18
Szerintem nem. A bizalmat ki kell érdemelni.
2007. okt. 4. 10:09

Ha nem bízol, sokat vesztesz.

"Csalódni kell hogy boldogok legyünk,

Gyülölni tudni, hogy újból nevessünk,

Kell tudni nevetni, kacagni és sírni,

megunni valakit, aztán visszahavni.

Temetni száz álmot, hogy újat szőhessünk,

Csalódni kell százszor ezerszer, hogy egyetlen egyszer boldogok lehessünk"

Ha nem bízol újra és újra, bezárkózhatsz és tüskés leszel.

26. Katyarina (válaszként erre: 22. - Anyoca69)
2007. szept. 25. 17:57
Egy másik IGAZ mondás: "Aki szeret, az megbocsát".
2007. szept. 22. 08:58
anyoca69 osztom a véleményed!ez talán erre a legigazabb mondat
2007. szept. 22. 08:55
Ha "hüle" vagy, akkor igen.
23. anyoca69 (válaszként erre: 16. - A524f6dce8)
2007. szept. 22. 07:08
Általában már a tizedik " még egy esélyt " adjuk!!
2007. szept. 22. 07:07
Van egy aranymondás, ami szerintem nagyon is igaz: megbocsátani meg lehet, de elfelejteni sosem tudunk
2007. szept. 22. 05:21
Nem. Nem lehet úja bízni. Reménykedni lehet, hogy esetleg újra bízni tudunk benne.... Nekem ráment 22 évem:)
2007. szept. 22. 03:52
Hát nem tudom, hogy lehet e újra bízni valakiben akiben már csalódtál. Nekem nem sikerült! Remélem másnak fog!
19. opium
2007. szept. 21. 23:15
A megbocsátás és a bizalom két külön dolog.
2007. szept. 21. 22:51
Igen megbocsájtani is tudni kell,élni csak igy lehet.A megbocsájtás olyan mint éhezönek kenyeret adni.
2007. szept. 21. 22:11
Sztem az esélyt csak is kizárólag abban az esetben kaphatja meg az a személy, ha megbocsájtható dolog miatt!
2007. szept. 21. 22:04
NAGYON NEHÉZ, DE MINDENKINEK KELL ADNI LEGALÁBB MÉG EGY ESÉLYT
2007. szept. 21. 21:49
Nálam az egy hosszú folyamat mire 100%-ig megbízom valakiben!Hála istennek eddig nem fordult elő csak egyszer,hogy akiben vakon megbíztam nem volt rá méltó!
14. monee1
2007. szept. 21. 21:41

Nagyon akarni kell, mert nehéz dolgok ezek:s

Megbocsájtottam,mert elmúlt 6 év,de bennem van az örök bizalmatlanság az új párommal szemben is.Szegény Ő...nem büntethetem a régi kudarcom miatt...túl kell lépni ezen is. Nem egszerű....

2007. szept. 21. 21:29
ÁÁÁÁ, dehogy.
12. opium
2007. szept. 21. 21:24

Talán lehet, de én inkább nem tenném, nekem nem éri meg a kockázatot.

100%-ig senkiben nem fogok bízni soha.

2007. szept. 21. 21:20
Iszonyú nehezen...sok hosszú évet kell rá várni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook