Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha elölről kezdeném a gyermeknevelést... fórum

Ha elölről kezdeném a gyermeknevelést... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ha elölről kezdeném a gyermeknevelést...

2009. okt. 1. 12:14
Én nagyon igyekszem e sorok szerint élni, eddig úgy érzem, sikerült is, bár az én Kismackóm még csak 15 hónapos. De elteszem ezeket a sorokat, hogy mindig emlékezzek, még akkor is, ha sietnünk kell, vagy rohanunk valamiért. Ezek a percek tényleg visszahozhatatlanok és pótolhatatlanok.
2009. júl. 28. 10:39
Sosem késő tanulni, rájönni a hibáinkra és változtatni,mert a gyerekeinknek még felnőtt korban is tudunk olyat nyújtani amin elgondolkodnak, ettől az unokáink élete lesz kiegyensúlyozottabb, nem beszélve arról mit tudunk nyújtani majd az unokáknak.
2009. júl. 5. 10:33
...
2009. júl. 3. 13:41

Van még egy kedvencem Tőle:

ŐK MA GYEREKEK...


Ha ma kihagyod az esti mesét, holnap már lehet

hogy nem is kéri a lányod vagy fiad.

Ha ma nem ülsz oda vele a társasjáték mellé,

előfordulhat hogy a jövő héten már késő lesz.


Ők ma gyerekek, s nem pótolhatod

az önfeledt legózást, babázást úgy öt év múlva,

amikor már kevésbé szorítanak

megélhetési gondok, amikor már

nem kell új szőnyeg vagy függöny az ablakra.


Ha most kihagyod az együttlét meghitt perceit

évek multán talán már

a meghitt beszélgetéseket sem igénylik

Ha most nem sétálsz velük kézenfogva

akkor pár év múlva végleg elengedik a kezed

és a kapaszkodó nélkül végleg elsodródhatnak.


Visszahozhatatlanok és megismételhetetlenek

a gyermekkor napjai,hetei,hónapjai,

Téglák ezek,melyekből és amelyekre

a felnőtt élet felépül.

Ha sok tégla hiányzik,labilis lesz az építmény...


Diane Loomans

2009. júl. 3. 09:46

Hoxa!

2006-ban egy ugyanilyen fórumot indítottam ezzel a verssel.Érdekes, hogy ugyanarra gondoltunk.Hátha tanul belőle valaki!

2009. júl. 2. 20:40

Lassan 3 éves lesz...talán nem késtem el! :)


Nagyon tetszett!

2009. júl. 2. 20:23
mielőtt anya lettem, azt gondoltam, hogy a szülő neveli a gyereket, de mióta anya vagyok, rájöttem, hogy ez nem egészen így van... a gyerek is ugyanúgy neveli a szüleit...
22. syria
2009. júl. 2. 16:16
Miért nem 30 évvel ezelőtt olvashattam ezeket?
21. winny
2009. júl. 2. 16:10
Bizony jó lett volna ezt alkalmazni.....
2009. júl. 2. 14:04

Nálunk az egyik óvónéni kirakta ezt a faliújságra az óvodában, ott olvastam.

Talán ösztönösen, de már az elejétől nagyjából ezen irányvonalak mentén próbálom nevelni a gyerekeimet. Jó érzés volt erre rájönni :-)

2009. júl. 2. 13:39
hmmmm......
2009. júl. 2. 13:09
Nagyon jo az idezet,es fokepp azert,mert neha elfelejtjuk ezeket a dolgokat a nagy hajszban.Olyankor erdemes ujra elolvasni es elgondolkodni,hogy igazabol mik az ertekes dolgok amiket tehetunk gyerekunkkel.
17. Erika8 (válaszként erre: 11. - OlíviaAnna)
2009. júl. 2. 12:53
Nagyon igaz :))))
16. 1f59823251 (válaszként erre: 11. - OlíviaAnna)
2009. júl. 2. 12:19
Nagyon találó...ebben élek...és igaz!!!
15. 1f59823251 (válaszként erre: 13. - OlíviaAnna)
2009. júl. 2. 12:18

Bocsánat...igazad van!


Nevelő tanár vagyok és a szívemből szólt ez az idézet...csak én úgy hívom "Valamit-Valamiért" Játék


Bocsánat még egyszer! :D

2009. júl. 2. 11:35

Én ígérem hogy eszerint fogom nevelni!Nekem még nem késő,hiszen 6 hónapos.Ezt gyorsan ki is másolom magamnak és amikor szükséges akkor elolvasom!

Köszönöm!

13. OlíviaAnna (válaszként erre: 9. - 1f59823251)
2009. júl. 2. 11:26
bocs, nem értem (már több "hozzászólásoddal" voltam így... pl. mikor random youtube linkeket szúrtál be) egy kicsit lehetnél konkrétabb, nem?
12. Gligi
2009. júl. 2. 11:24
De jó volna megvalósítani :-)
2009. júl. 2. 11:24

Elküldtem a babázó / babát váró barátnőimnek! Egyébként épp itt a hoxán, egy adatlapon találtam az alábbi, talán idevágó idézetet:

„Miközben megpróbálunk mindent megtanítani gyermekeinknek az életről, gyermekeink megtanítják nekünk, hogy miről is szól az élet.” (Angela Schwindt)

2009. júl. 2. 11:20
Megszívlelendő!
2009. júl. 2. 10:39

Köszönöm!


Valamit-Valamiért! :DDDDDDDD

8. Porc
2009. júl. 2. 10:31
Egyetértek Erikával. Az a jó hír, hogy mindig lehet, na persze nem elölről kezdeni, de jobban csinálni. Nekem pl. nagyon tetszik, amit Jo Frost csinál, aki látta, a "sztárdada" a Viasat-on. Persze az ebben a műsorban bemutatott helyzetek, családok néha rémesek, extrémek, az ember azt hinné, ilyen "rossz" gyerek nincs is, közben meg akárhányszor bevásárolok, majdnem mindig hallok-látok sátáni módon hisztiző, felnőtteket megdobáló, viselkedni nem tudó, szererncsétlen gyerekeket, akiknek "mindent szabad", illetve persze nem tudják, mit szabad, és ettől marha boldogtalanok. És mindig lehet látni, hogy nem a gyerek a hibás, hanem a szülő nem tudja, mit kellene tennie. Ha az ember el is rontott valamit menet közben, minimum a kamaszkor elejéig igaz, hogy bármelyik pillanatban lehet változtatni, jobban csinálni, mert a gyereknek akkor is mi vagyunk a szülei, a fix pont az életében. Sajnos az is igaz, hogy van egy pont, ahonnan már sokkal kisebb eséllyel, mert a kamasz természetes és normális módon elkezd külső vonatkozási pontokat, mintákat keresni.
2009. júl. 2. 10:28
Nekem ikreim vannak,úgy érzem a bébikorszakuk nekem kimaradt.Talán egy kicsit lazább lennék,mert mindig utólag gondolom azt,hogy nem kellene ennyit görcsölni dolgokon.UTÓLAG mindig okosabb az ember...
2009. júl. 2. 10:27
Ha újra kezdeném, akkor sem csinálnám másképp...Csak hamarabb;)
5. cel
2009. júl. 2. 10:21
Ha újra kezdhetném, akkor is úgy csinálnék mindent mint ahogyan tettem elsőre. De ez a gyermekeimtől lenne igazán hiteles.
2009. júl. 2. 10:11
Újra kezdeni nem lehet de jobbá tenni, tanulni a saját hibáinkbol és javítani saját magunkon igen, soha sincs késo..:)
2009. júl. 2. 10:08
En is ujra szeretnem kezdeni ,de nem lehet:|
2009. júl. 2. 10:05
Megszívlelendő!
1. Hoxa
2009. júl. 2. 10:03
Diane Loomans sorait idézném nektek, gondolatébresztő céllal...

Ugrás a teljes írásra: Ha elölről kezdeném a gyermeknevelést...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook