Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha elmegyek dolgozni Gyed alatt (tehát lemondok a Gyedről) akkor elmehet a gyermekkel a nagyi Gyesre ha a gyerek jár már bölcsődébe is? fórum

Ha elmegyek dolgozni Gyed alatt (tehát lemondok a Gyedről) akkor elmehet a gyermekkel a nagyi Gyesre ha a gyerek jár már bölcsődébe is? (tudásbázis kérdés)


11. Tacus
2009. jan. 12. 15:52

Ugyan ott, ahol a GYED-et!

Sztem a TB-nél.

2009. jan. 10. 21:51
És a gyest hol kell igénybe vennem? Köszönöm! :-)
2008. dec. 2. 15:23
Ha dolgozni akarsz,le kell mond a GYED-et,GYES-re kell menj.GYES mellett meg dolgozhatsz hivatalosan nyolc órát,így nem kell a Nagyinak GYES-re menni.Az nem baj,ha bölcsibe jár a lurkó.
8. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - L.Niki18)
2008. aug. 28. 10:35

Niki, szerintem, ha mindenképpen visszamész dolgozni, akkor kérd a gyest a gyed helyett te magad, mivel így a gyermek 3 éves koráig felmondási talalom alatt állsz...


A kicsi járhat bölcsibe, a nagyi pedig besegít, ahol tud.

2008. aug. 28. 09:16
Köszi szépen! :)
6. vikasz (válaszként erre: 3. - L.Niki18)
2008. aug. 19. 13:17
Ha visszamész dolgozni, akkor lemondasz a gyed-ről és kérelmezned kell a gyes-t. Gyes mellett lehet akár 8 órában is dolgozni. A gyerkőc pedig mehet bölcsibe. A bölcsi pedig munkáltatói igazolást kér, hogy valóban visszamentél dolgozni. A helyemen dolgozó csajszi is így tett, szóval tuti, hogy ez így lehetséges. És én is így fogom csinálni.
2008. aug. 16. 08:34

Szia!

Én úgy tudom, GYES alatt, bármennyit dolgozhatsz (tehát napi 8 órát is)! Nem muszáj a nagyinak igénybe venne.

Én a középső lányomnál, jártam el így. GYED-en voltam és adódott egy napi 4 órás munkalehetőség (akkor még csak 4 órát lehetett GYES mellett dolgozni), mivel a GYED-em sem volt sokkal több, mint a GYES, ezért ezt választottam. Ha jól emlékszem, 2006-tól lehet 8 órát dolgozni, GYES mellett.

Most a kisfiam 11 hónapos és 2009. szeptembertől szeretnék visszamenni dolgozni, Ő pont szeptember 14-én fogja betölteni a 2 évet. Remélem lesz még ilyen lehetőség, mert az a kis GYES is jól jön, pelusra és egyéb dolgokra!

2008. aug. 16. 08:28

szia!


Bölcsibe elméletileg nem mehet a gyed alatt a gyerek. Elméletileg, mert az enyémm nobembertől március 1-ig "dugibölcsis" volt. Ők nem szóltak, én meg nem tudtam. Azért nem áprilisig (két éves koráig), mert visszamentem dolgozni. Hivatalosan márciustól. Lemondtam a gyedről és kérelmeztem a gyest, mert amelett lehet a gyerek bölcsis és 8 órában is lehet dolgozni. Szóval te is elmehetsz gyesre, nem kell a nagyinak.

2008. aug. 16. 07:48
Vagy bölcsőde alatt gyes sem jár már? Köszönöm a válaszokat!
2008. aug. 16. 07:47
Jelenleg Gyeden vagyok kisfiammal. Szeptembertől számítva még fél évig (tehát kisfiam 2 éves koráig). Ha elmegyek dolgozni Gyed alatt (tehát lemondok a Gyedről) akkor elmehet a gyermekkel a nagyi Gyesre ha a gyerek jár már bölcsődébe is?
2008. aug. 16. 07:47
Gyed, Gyes...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook