Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha egy lány tinikorában nem "éli ki" magát az később feltétlenül "visszaüt? fórum

Ha egy lány tinikorában nem "éli ki" magát az később feltétlenül "visszaüt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. 8f3f70de10 (válaszként erre: 70. - Ina87)
2013. aug. 30. 21:41

szia


Tavaly a fiamékkal voltunk együtt nyaralni , igyekeztünk minnél többet segíteni nekik.

A gyerekek sokszor velünk voltak.

A lányomék az idén is ugy oldoták meg, hogy elmentünk együtt nyaralni, én is jól jártam mert unokáztam (2.5 és 4 éves).

olyan nyaralás is előfordult már a pl. balatonon

Lányomékkkal ,fiamékkal együtt.

A 4 fiú unoka együtt gondolhatjátok, nem semmi amit produkának.

Dóra

77. Birgit_77 (válaszként erre: 50. - Gribedli***)
2013. aug. 27. 11:24
Hát, nekem nagyon hiányzik egy jó kis disco. Érzem a zsigereimben. Középiskola után voltam csak párszor és akkor nagyon jól éreztem magam a barátaimmal (de ezen most nem azt kell érteni, hogy berúgva, mert pia nélkül szórakoztam), csak mivel későn kezdtem el szórakozni (a már említett dolgok miatt), korán abbamaradt... így most érzem a hiányát. A férjem bál-párti, utálja a discot. Én meg fordítva, mégis mindig bálba járunk, mert ott nem nézik ki az embert 36 évesen sem, egy discoban sajnos meg már igen... régebben volt Pécsett a Boccacio, 3-szintes disco, bárki bármit mondjon, nekem az tetszett, bár oda még fiatalabb koromba jártunk a barátokkal, viszont akkor az egyik szinten idősebb korosztályok is buliztak, nekem nagyon bejött, hogy ők is megtehetik, anélkül, hogy bárki is kinézte volna őket onnan.
76. Birgit_77 (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2013. aug. 27. 11:10

Én valamilyen szinten otthonülős voltam, de nem azért mert nem volt baráti köröm. Egyrészt rámkényszerítették (mert annyira féltettek, bla, bla - sosem felejtem el, egyszer kb. 17 éves koromban :) a barátnőmékhez mentünk, hogy náluk alszunk, de a városközpontban leszálltunk a villamosról, mert karaoke buli volt a főtéren, szerettünk volna részt venni benne. Nem voltunk veszélyben, nagyon sok ember volt, szóval szórakozni kezdtünk. Igen ám, de anyámék felhívták a barátnőm anyját és számon kérték rajta, hogy hol vagyunk 23 órakor? Telefon nekünk és máris el volt rontva a bulink, ami pedig csak abból állt volna, hogy énekelünk és csápolunk a főtéren. Másnap még megkaptam a fejmosást a kedves családomtól... egyszerűen túlféltettek, ami bizony eléggé visszavetett sokmindenben), másrészt viszont valóban szükségem volt a magányos feltöltődésre, hogy aztán újult erővel birkózzak meg a kihívásokkal.

Szóval az egyik felem otthonülős, de egyáltalán nem érzem magam besavanyodottnak, sőt! Tény és való, a rámkényszerített "otthonülés" nem tett jót, nem vettem jó néven, de egyébként én a mai napig úgy kapcsolódom ki, hogy itthon olvasok, alszok, ha ezeket nem tehetem meg, nem tudok maximálisan a jelenre koncentrálni.

2013. aug. 27. 09:50
miert utne vissza.sosem keso dolgokat elkezdeni!
2013. aug. 25. 21:17

Nem törvényszerű....

Bár nekem van olyan ismerősöm,akinél visszaütött.

Bulizni kibulizta magát tizenéves korában,viszont 18évesen hozzáment ahhoz a pasihoz,akivel először volt komoly kapcsolata.9éve házasok.Már többször megcsalta a pasit,most is van szeretője....

73. grizus
2013. aug. 25. 21:09
Akkor majd kiéli magát huszonévesen. Nem késett le semmiről.
72. michelle.r (válaszként erre: 38. - Anya4005)
2013. aug. 24. 21:53
Nem bizony, megöregedtem :o)), már gyerekekkel, autóval, repülővel járjuk a világot :D
71. a0c1361e44 (válaszként erre: 68. - Mazsinka)
2013. aug. 24. 20:37
Igen:)))
70. ina87
2013. aug. 24. 18:14
Ám sok szülötöl hallotam h a kicsit a nagyszülökre bizzák,még ők ekkor akkor elmennek egykicsit szorakozni,persze nem 7röl 7re de úgy gondondolom h ez azért egy szülönek kijár csak kikapcsolodik egykicsit a mindennapokbol...
69. ina87 (válaszként erre: 1. - Xochipilly)
2013. aug. 24. 18:09
Nemtudom h ki h van vele,környezetemben van olyanis aki 1nél állapodot meg a mainapig együtt vannak van már gyermek is ők úgy oldoták meg h együtt elmentek bulizni még nemvolt gyerek és edig még nem csalták meg egymást,vannak olyanok is aki úgymond kiélvezte a fiatal korát és úgyan úgy férjhezment meg vannak a férjével,egyiktöl sem hallotam h megbánta volna pl egyik nem bulizott,a másik többet élt,azthiszem ez sokmindentöl füg g felfogás,nevelés kérdése,anyi biztos ha megvan az kor fiú/lány h engedik szorakozni azzal nincs baj végülis van benne tapasztalat is a késöbbi évekre,ám ők döncsék el h h is szeretnék többet szorakozni vagy komolyabb kapcsolatba belemenni,tanácsot lehet adni ilyen kérdésekben de ráeröltetni h mondván inkább jobb neked ha bulizol még mint h lekösd magad valaki mellet hosszabb távra hát ilyet nem mondanék soha!
68. Mazsinka (válaszként erre: 63. - A0c1361e44)
2013. aug. 24. 18:06
Ő a nagyokos, későn szülő, senkinek sem segítő, undok liba? Mintha már hallottam volna róla... :)))
2013. aug. 24. 17:41
Engem rendesen elnyomtak fiatalabb koromban, csak tanulás, tanulás, szereztem két diplomát, de alig éltem, alig pasiztam, buliztanm, totál egyszerűen öltözködtem, mert úgy kellett. És most a harmincas éveimben... kezdek elvadulni :)
66. anya4005 (válaszként erre: 65. - A0c1361e44)
2013. aug. 24. 14:59

Hát,az én fiam,ha nem alszik délután (pl szerdán állatkertben voltunk,így kimaradt),akkor is legalább 11-ig nyomja!

Eddig ez nem volt gond,sőt élveztem,hogy 9 elött egyik sem kel föl,most viszont kezdődik az ovi,és oda 8.30-ig be kéne érni valahogy. :-)

65. a0c1361e44 (válaszként erre: 64. - Anya4005)
2013. aug. 24. 14:47

Semmi gond:)

Az én gyerekem már 24 éves, már túl vagyunk ezeken. Akkor megtettük, elvittük buliba, koncertre én 22 felett voltam kicsivel a férjem 33 felett. Egyikünk sem gondolta, hogy ártalmas lenne. Persze a bulik alkalmával szintén nem az volt, hogy részegre ittuk magunkat és nem tudtunk figyelni a gyerekre, illetve a gyerek természetesen nem az üvöltő zene mellett volt, hanem külön szobába és valaki mindig vele volt. A haverok is élvezték a babázást és nekünk is jól jött a kikapcsolódás.

Szerintem ilyenekre azért is van szükség, hogy az anya ne legyen depressziós. Ha állandóan csak otthon ültem volna a gyerek mellett és csak házimunka, gyereknevelés lett volna a tevékenységem, akkor tuti bekattanok néhány hónap alatt, ahogy sok anyával meg is történik, mert azt gondolják, hogy a gyerek szülés után megszűnnek létezni önállóan...


Az én fiam csak akkor maradt fent sokáig, ha délután sokat aludt, illetve sokáig, így nagyon figyeltem arra, hogy ne aludja magát túl nap közben, mert különben hajnalig szórakoztatott minket:)

64. anya4005 (válaszként erre: 60. - A0c1361e44)
2013. aug. 24. 14:33

Nem támadásként írtam,csak én nem tenném! Szóval,nem gondolom,hogy az ártalmas,vagy nem jó neki,csak az én gyerekemmel kivitelezhetetlen.

A lefekvésről annyit,hogy a fiam buli nélkül is képes éjfélig fent maradni,igaz,ilyenkor már ágyban van,de nem alszik,csak dumál,meg hajót hajtogat a takaróból.

A kert buli nálunk azért csak 10ig tart,mert van egy 1,5 éves is,és ő 9kor szokott elaludni,mivel nem minden nap bulizunk,ezért olyankor kitoljuk 1 órával.

63. a0c1361e44 (válaszként erre: 59. - Mazsinka)
2013. aug. 24. 14:32

Lehet, hogy végletekben gondolkodom, de mintha a kezdő hozzászólásban ilyenről lenne szó.

Van egy kolléganőm, aki csak edzőterembe jár és semmi mást nem csinál. Nem olvas, nem jár moziba, nem szokott barátnőkkel kávézni, fecserészni és ha beszélgetünk, akkor is csak az edzőterem és a fogyás a témája. A gyerekét sosem nevezi a nevén, csak gyereknek szólítja, stb. hA kollégák elmegyünk együtt sörözni vagy bulizni év végén vagy karácsonykor sütizünk, vihogunk, karácsonyi zenét hallgatunk, akkor ő sosem vesz részt, nem jön el, mert neki edzenie kell... Savanyú és megkeseredett-

62. Mazsinka (válaszként erre: 61. - Anya4005)
2013. aug. 24. 14:30
Ötletes! :)
61. anya4005 (válaszként erre: 58. - Mazsinka)
2013. aug. 24. 14:29

Szerintem mindenkinek kell néha az a pici magány...

Mondjuk,én ezt akkor kapom meg,ha már mindenki alszik,és közben is mindig csinálok valamit (dinnyét magozok,kockázom,hogy legyen tízórai,vagy sütit sütök,mindegy),de végre csend van,meg én,és a gondolataim.

A szülinapomra kuponfüzetet kaptam a páromtól,a kedvencem az egyedül fürdés volt (a gyerekekkel szoktam fürdeni): gyergyák,könyv,cigi,egy pohár ital,hab,és mindenki elment itthonról a játszóra,hogy ki is tudjam élvezni. Imádtam!!!

60. a0c1361e44 (válaszként erre: 52. - Anya4005)
2013. aug. 24. 14:25

Ne vidd:)

Én vittem és köszöni szépen jól van. Remélem ő is olyan lesz, mint amilyenek mi voltunk, bár ez nem is remény, hiszen igen, olyan:)

Amire emlékszik, azok szép emlékek a számára. Természetesen állatkertben, vidámparkban, planetáriumban, múzeumokban is voltunk, sőt nyaralni is voltunk. Tehát a házibulival, koncerttel nem az ilyeneket helyettesítettük. Sok emberel az a gond, hogy el nem tudja képzelni, hogy több dolgot is lehet csinálni, akár egyszerre is, azaz az egyik tevékenység nem zárja ki a másikat....

Ja, nálunk a gyerek tudta, hogy neki nem kell fent lenni azért, mert vendégek vannak, de ha néha tovább fent volt, attól sem volt semmi baja.

59. Mazsinka (válaszként erre: 55. - A0c1361e44)
2013. aug. 24. 14:23
Létezik olyan ember, akinek sosincs kedve semmihez? Az már depressziós.
58. Mazsinka (válaszként erre: 53. - Gribedli***)
2013. aug. 24. 14:22
Nekem is van egy ilyen alap igényem, hogy x időt egyedül tölthessek el-a gondolataimmal. Van, hogy semmit sem csinálok, csak gondolkodok. Elvagyok, nézek ki a fejemből. Máskor meg előveszem a netes-kávés rituálémat, és olyankor nem tűrök meg senkit magam mellett. A rádiót is elcsapom, mert zavar. Ez kell!
57. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - 95ac5d28e3)
2013. aug. 24. 14:18
Én azért, mert amikor 40 éves voltam majdnem, akkor azt mondta két 28-30 éves savanyú liba, hogy én már nem vagyok nő, mert öreg vagyok, a harmadik 27 éves liba pedig lépten-nyomon azt hangoztatta, hogy nincs igazság, hogy én jobban nézek ki nála, amikor nekem már nem kell senkinek tetszeni, hiszen van férjem, gyerekem, így ne ugráljanak körül engem a pasik, hanem ővele foglalkozzanak. Eszébe nem jutott, hogy ez nem a korról szól, hanem a jellemről. Egyik pasi sem akart semmit tőlem, csak én jó fej voltam, ellenben velük:)
56. anya4005 (válaszként erre: 50. - Gribedli***)
2013. aug. 24. 14:14

Hát,most irigykedem!!!

Már,az ejtőernyőzés miatt!

Mi pont nemrég voltunk diszkóban: én régen is nagy buli macska voltam,úgy tűnik,ez nem változott,csak most reggel izomlázzal keltem :-(!

Amúgy 33 vagyok,nem tudom,ez kinek öreg,kinek nem ,én nem érzem annak. Nyilván nem a tinik közé ugrottunk be riszálni,de baromi jól esett!

55. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - Mazsinka)
2013. aug. 24. 14:14
Igen, te azért nem mész el valahová, mert nincs kedved épp, de ha van kedved, akkor eljársz kávézni, vagy bárhová, ahogy én is teszem, de akiknek sosincs kedvük semmihez, azok savanyúak, nem?
54. 95ac5d28e3 (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2013. aug. 24. 14:13
Értem.
53. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Mazsinka)
2013. aug. 24. 14:12

Az baj, ha en olyan forro furdore vagyom, hogy csak egyedul??:DDD


Mittudomen, igy magamra zarni az ajtot, csak en, csak a csend...


Mert komolyan, mar eljutottam odaig, hogy meg hetvegen is a tobbiek elott kelek, de hetkozben is fel oraval elottuk, hogy egyedul, nyugodtan megreggelizhessek es meditaljak egy picit.


Oregszem?? Szociopata lennek??:DDDD


Savanyu nem, csak nekem nehez felfogni, hogy miert ordibal mindenki egesz nap

52. anya4005 (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2013. aug. 24. 14:10

Mondjuk,a 3 éves nagyfiamat sem vinném koncertre,házibuliba,inkább állatkertbe,játszóházba járunk.

Ha pedig nálunk van kerti sütögetés,az 10-ig tart,ezt tudják a vendégek is,mert 2 pici gyerek ne vircsaftoljon éjjel.

51. gribedli*** (válaszként erre: 48. - 95ac5d28e3)
2013. aug. 24. 14:08

Mert a forum "lanyokrol" szol, es a noknel a 40 ev az egy vizvalaszto.


Erdekes, hogy az olasz nyelvben a szamok csak 40-tol vegzodnek "anta"-ra


Venti (20)

Trenta(30)

QuarANTA

cinquANTA

sessANTA

Stb.

Szoval meg igy is megkulonboztetik :)))

50. gribedli*** (válaszként erre: 45. - Anya4005)
2013. aug. 24. 14:05

Na, pont az ejtoernyozes nekem megvolt:)


De kepzeld mar el a szitut: ha tinikoraban valaki szted nem szeret tancolni, majd 40 evesen szeretni fog? Szerintem nem.

Mar, amikor en tini voltam, akkor is a szorakozohelyeken az idosebbek nem is tancoltak, csak tamasztottak a pultot, es a mai idosebbek kozott is van olyan, aki tininek tancolt, most meg nem, de ha mar tininek sem, akkor tenyleg ki kell magabol fordulnia, hogy pont idosebb koraban kezdjen el feloldodni:)


En igy latom. Bar legtobbszor, ha gyerekek mellett el tudunk menni valahova egy aperitiv-re, ott is van zene, de senki sem tancol, csak par klimaxos becsipett nocske. Sztem ha 10 ev mulva visszamegyek 1-2 helyre, ok meg akkor is ott lesznek, es mondjuk 20 evvel ezelott is biztos ott voltak. Diszkoba nem mernek elmenni, mert ki is nezik oket, az aperitives barokba meg nem odavalo.


Amugy meg mi is kerti bulik es medence fanok vagyunk, minket ez kielegit buli szinten:)))

2013. aug. 24. 14:05
Akkor vége mindennek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook