Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha egy kisgyermek szopja az ujját. fórum

Ha egy kisgyermek szopja az ujját. (beszélgetős fórum)


2009. dec. 16. 20:56
A randevuján nem fogja nem fogja szopizni.
14. gpetra (válaszként erre: 13. - 0c97fbb607)
2007. nov. 5. 12:40
Én még ilyesmire sem emlékszem. A környezetem, inkább a fogaimért aggódott, de azok visszamentek az eredeti helyükre, nem vagyok ficifogú. Ha meg az ujjam laposabb maradt volna, azt valahogy fel tudnám dolgozni. :)
13. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - Gpetra)
2007. nov. 5. 12:38
Én is kb akörül hagytam abba,de nekem pár évig még laposabb volt az az ujjam,de valóban nem volt maradandó:DDD
12. gpetra
2007. nov. 5. 12:35
Én 10 éves koromig szoptam az ujjamat, akkor úgy döntöttem, hogy talán nem kellene. Semmiféle maradandó károsodást nem szenvedtem. :)
2007. nov. 5. 12:33
...akkor szopja.
10. dus
2007. nov. 5. 12:32

Sziasztok.

Az én kisfiam fél éves, kb. 2 hónapja nonstop szopizza az újját! Nem csinálok belőle nagy ügyet, mert a húgom 16 évesen szokott le a "cumizásról". Anyósom mindig mondja, hogy "fonnyadt" lesz az újja, de ez marhaság! A hugimnak szépek az újjai! Pedig ő aztán tényleg jó sokáig áztatta!

A nagyobbik fiam rendes cumit rágcsált, de 2,5 évesen elmaradt neki! A babák egy idő után csak éjszaka és alváskor szopizzák a kezüket, szerintem nem annyira gáz, mint az egyesek gondolják.Ha nem kell neki, vagy cikinek tartja, úgy is el fogja hagyni ezt a szokást a gyerek!

De ez az én véleményem, nem vagyunk egyformák.

2007. okt. 28. 11:07

Sziasztok.

Az én lánykám 3 hónapos korában talált rá a hüvelykujjára,azóta szopja.

Nem igazán tudom szituációhoz kötni:jókedvűen,evés előtt/után is ezt csinálja.

Egyelőre semmi bajom vele,sőt én is észrevettem,hogy gyakran nem is sír föl és "hív" be engem,hanem az ujjacskájával megnyugtatja magát.

Majd kiderül,mi lesz...

2007. okt. 28. 09:43
Az én kislányom is szopizza az ujját kb. 6 hetes korától. Azóta így altatja el magát és napközben is többször beveszi a szájába és ha sír, akkor ezzel nyugtatja magát. Rögtön én is arra gondolok, hogy te jó ég, mikor fog leszokni erről és majd nehéz időszak lesz, de ez van. Az lányom unokatesójai megnyugtattak (9, 8 évesek), hogy majd biztos lesz fogszabályzója, mivel ők is szopták az ujjukat és van nekik. Az ujjaiknak semmi baja.
7. Linn (válaszként erre: 6. - Jottone)
2007. okt. 19. 11:13

Először is köszi, hogy leírtad a tapasztalatod és a véleményed!

Én sem érzem úgy, hogy valamiféle szeretet, vagy hasonló pótlék lenne a fiaimnál.

Nem is eröltetem a leszokást, de napközben nem szoktam engedni neki a szopizást, viszont alváskor szopizhat.

Viszont a pici fiamnál tudom, hogy a szopizás nála megnyugtatásul szolgál. Valami olyasmi mint más kisgyereknek egy kabala, amit alváskor magához vesz. Napközben is ha beüti a fejét, elesik, sír, egyből keresi a 2 (!!) ujját és szopizik. Attól hamarabb megnyugszik.

A nagyfiam ujja egyáltalán nem csúnya, a fogait sem károsítja (láthatóan), szóval igazából nem gond, de tapasztalatokra, véleményekre voltam kíváncsi.

Köszi, hogy írtál!

2007. okt. 18. 08:56
Annak idején én 11 éves koromig szoptam az ujjam, persze leakartak szoktatni róla de nem sikerült, amikor először mentem táborba 11 évesen, akkor magamtól éreztem h ez ciki és abbahagytam. Azt mondják h ez valamilyen pótcselekvés... szerintem ez hülyeség, nekem csodálatos gyermekkorom volt, a szüleink imádtak minket, (2 testvérem van) állandóan kirándultunk, játszottunk, nem volt sem unalmas, sem szeretet mentes, mai napig nem tudom h miért cumiztam az ujjam, pedig nem kevés pszichológiát tanultam.... csak ug yés kész. Szerintem ne törődj vele, az én ujjam sem csúnya és a fogaim is normálisan állnak, és a lelkem is OK. majd kinövi, ne erőltesd, én emlékszem h utáltam h ezzel foglalkoznak és nem értettem mi közük van a felnőtteknek ahhoz ha este lefekvéskor ez nekem jól esik...
5. Linn
2007. okt. 10. 14:10
Köszi a hozzászólásokat. Már látom a szomorú jövőt... :)
2007. okt. 9. 19:36
Nem kell leszoktatni rola ! Azert cumizik vagy szopja az ujjat mert szugsege van ra ! kb mint a felnötteknek 1-cigi vagy 1-szelet csokolade.Az en lanyom kb 8-eves koraig szopta az ujjat , akkor elbeszelgettunk a dologrol , en fölvetettem hogy mostmar eleg nagy es mit gondol , nem volna ideje abbahagyni ??/de , csak fölvetettem , semmi követelödzes, vagy tiltas!/ Aztan ezen elgondolkodott es egy idö utan elhagyta !A huvelykujanak a vilagon semmi baja nem lett !
2007. okt. 9. 19:22
Szia:)Nem akarlak elszomorítani,de az én nagyobbik lányom elmúlt 6 éves és még mindíg szopja az újját:(Az oviban szinte egyáltalán nem ,de ahogy hazajövünk gyorsan kezet mos és egyből.Én sem tudok megoldás,talán majd az idő.
2. Linn
2007. okt. 9. 18:39
Rajtam kívül senkinek nincs ilyen problémája? Ez valahol jó hír...
1. Linn
2007. okt. 9. 08:36

Sziasztok!


Az én kisfiam szinte születése óta szopja az ujját szinte egész nap. Miért szopizza? Sokan mondták nekem, hogy csúnya lesz tőle az ujja, ez igaz? Mikor kéne leszoktatnom róla? Le kell egyáltalán, vagy elhagyja magától? Ez már annyira természetes mozdulat neki, hogy nem is tudom, le lehet e őt szoktatni erről.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook