Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha egy kapcsolatból kiveszik az egymás iránti tisztelet, onnantól nem érdemes folytatni. Ti mit gondoltok erről? fórum

Ha egy kapcsolatból kiveszik az egymás iránti tisztelet, onnantól nem érdemes folytatni. Ti mit gondoltok erről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. febr. 14. 22:19

Nehéz a folyton elégedetlenkedő, kritizáló családom mellett csak arra törekedni, ami nekem jó és ami nekem fontos. De mindenképp igyekszem. :) És köszönöm a bátorítást. :)


Remélem, jól cselekedtem, hogy kidobtam a srácot és nem akarom folytatni vele ezek után, Féltem tőle, megijesztett a viselkedésével... már nem először. Ki tudja, mikor lenne a következő alkalom, amikor meg is ütne.

74. 3f2a864951 (válaszként erre: 71. - 5c98b496b3)
2013. febr. 14. 22:19

Ha ugy erted, hogy abban az evben szulettem, igy van.


A menedzser holgy par evvel idosebb volt nalam. Nagyon buszke volt, hogy sikerult megallnia a helyet a ferfiak vilagaban. Mindent jobban akart tudni, mint mas, ellentmondani nem lehetett neki, ertelmes vitara nem kerulhetett sor, mert egy autokrataval nem tudsz vitazni.


A hazassaga tonkrement, autista kisfiarol nem ismerte el, hogy az, a siker fokmeroje szamara a penz volt.


Ne kerdezd, hogy egy ilyen alapvetoen jeghideg novel, hogyan kerultem kapcsolatba. Talan szeretem a kihivasokat.


Na erre mondtam, hogy a kislanyt nem sikerult elohoznom belole...

73. 5c98b496b3 (válaszként erre: 72. - Adry1992)
2013. febr. 14. 22:16

keves kulonbseggel azt veszem le, hogy olyan vagy, mint en voltam ebben a korban. Nem ehhez a temahoz tartozik, de egy ongyilkos anya es alkoholista apa gyerekekent gaz volt felnoni, jott a csalad elott a bizonyitasai vagyam.


Sok sikert , es erot kivanok neked. Kitartast, mert nagyon kelleni fog. Es csak magadnak akarj megfelelni, ne masoknak, ezt en mar 36 evesen tudom. Akkor el fogod erni.

72. adry1992 (válaszként erre: 64. - 5c98b496b3)
2013. febr. 14. 22:14
Nem vagyok egy kimondott karrierista. 21 éves létemre másra sem vágyom jobban, minthogy legyen egy boldog párkapcsolatom, pár év múlva egy férjem és később gyerekeim, akiket magam nevelgethetek, játszhatok velük és szerethetem őket. Lehet kissé koravén vagyok, ezért érzem ezt, de mivel sosem volt jó családom, remélem, hogy majd a sajátom, amit én alapítok, az lesz. És a szüleim révén azt is tudom, milyen az, amikor a munka fontosabb a gyereknél... gyerekként megéltem ezt. Elég volt elrettentő példának...
71. 5c98b496b3 (válaszként erre: 70. - 3f2a864951)
2013. febr. 14. 22:10
ha a neved az eletkorod jeloli , egy ev van koztunk :) 30alatt felesleges probalkozni egy novel... tapasztalat :D
70. 3f2a864951 (válaszként erre: 64. - 5c98b496b3)
2013. febr. 14. 22:09

Na igen. Egy ver-karrierista menedzsernobol megprobaltam egyszer kihozni a kislanyt.


Mit mondjak, nem ment, de sokat tanultam belole.

69. 5c98b496b3 (válaszként erre: 66. - Adry1992)
2013. febr. 14. 22:08

Adri, akkor ( mar bocs ) de oket tiszteled ?

hidd el, nem bantani akarlak. Csak atolvasom, amiket leirsz.

68. 5c98b496b3 (válaszként erre: 67. - 3f2a864951)
2013. febr. 14. 22:06

Koszi :) en is :) ahogy rajottem , hogy a sajat boldogsagom fontosabb, boldog lettem.


Addig egy karrierista voltam. Valoban :)

67. 3f2a864951 (válaszként erre: 62. - 5c98b496b3)
2013. febr. 14. 22:04
Ez szimpatikus. Orulok, hogy boldog es elegedett vagy.
66. adry1992 (válaszként erre: 61. - Sanyinak)
2013. febr. 14. 22:03
Őszintén szólva elég rosszak a családi körülményeim (nem anyagilag, inkább lelkileg). A húgom a drogokba menekült a szüleim elől, és ők ezt nem tudják sem kezelni, sem elfogadni , legalább azt, hogy ez az ő hibájuk. Folyamatosak itthon a kiabálások, viták és mivel sokszor megvédem a húgom (nem abban, hogy drogozik, Isten ments), hanem abban, hogy ne bántsák tovább, mert amennyit csesztetik, már nem csoda, hogy menekül bármibe is, szóval ezért a szüleim gyakran ellenem fordulnak. Nem tetszik nekik, hogy nem segédkezem abban, hogy teljesen megőrjítsék a húgom és engem. Meg hát, igazából sosem éreztem, hogy olyan nagyon szeretnének minket. Pár hónapja pl kiderült, apám mesélte el egy vita alkalmával, hogy anyám csak azért lett terhes, hogy megtarthassa az akkori állását. Aztán pont 3-4 évvel rá jött a húgom, hogy még kapja itthon a pénzt (pedig nem vagyunk kisebbségiek). Anyám nem egyszer, nem kétszer azt is megmondta, hogy megbánta, hogy megszült minket. Így nem csodálok semmit... kb a szomszéd macskájának is előbb hinnének, mint nekem vagy a húgomnak.
2013. febr. 14. 22:02
Az a fő baj a tisztelettel, hogy sokan szófordulatnak élik meg.
64. 5c98b496b3 (válaszként erre: 62. - 5c98b496b3)
2013. febr. 14. 22:01

amugy a tema szempontjabol sztem teljesen mindegy :) de ha erdekel leirom neked.


Karriert 20 evesen ? igen lehet elkezdeni, es ha eleg ambiciozus valaki tegye. DE : egy karrierista mellett nehez kapcsolatban elni. Ezt viszont en tudom a legjobban. Sajat tapasztalat.

Ezzel nem Adrit akarom bantani :)

2013. febr. 14. 22:00

mindent tisztelni kellene, még egy fokpiszkálló is.. és nem csak öt hanem, azt is aki megfarakta meg, aki kivágta, meg aki locsolta.. és azt is aki elültette..


vagyis minden energiát, amit egy fogpiszkállóba fektetek..


de ez csak egy példa, hogy mimindent tisztelhetünk és azon keresztül még kiket..:)

62. 5c98b496b3 (válaszként erre: 59. - 3f2a864951)
2013. febr. 14. 21:56

en recepcioskent kezdtem, lettem portas, foportas, ertekesito majd igazgato.


Angliaban elek mar 2 eve, nincs karrierem, de boldog csaladom, es elheto eletem. Nekem ez a fontos most mar. 20-25 evesen a karrier volt.

61. sanyinak (válaszként erre: 57. - Adry1992)
2013. febr. 14. 21:56
de az vajon miért van, hogy a saját szüleid inkább neki hittek és veled vesztek össze?
60. bd55e3f068 (válaszként erre: 54. - Sanyinak)
2013. febr. 14. 21:54

"Egyszerűen" annyi, hogy egy másikra utalt helyzetben (ő úgymond össze tudta varrni, el tudta látni a sebem), beszólT,paraszt volt, visszaélt a helyzetével...

Én meg aszontam, hogy anyád, oszt másnap más "megcsinált".

59. 3f2a864951 (válaszként erre: 51. - 5c98b496b3)
2013. febr. 14. 21:52

Attol fugg, mit ertesz munka meletti szallodazason. Mert a felszolgalas is munka egy szallodaban, de az nem karrier.


Egyetemen is lehet kutatokent nevet es karriert csinalni, de ott nem dol a penz.


Masfelol lehet egy multinal menedzserkedni, havi egy millaert, ez mar valami penzugyi szempontbol.


Az persze megint mas kerdes, hogy kit tartok hasznosabbnak es kit becsulok jobban.

58. adry1992 (válaszként erre: 55. - 3f2a864951)
2013. febr. 14. 21:51

Egy jó írót vagy tanárt is tudok tisztelni. Valószínűleg azesetben egy művelt, érett, felelősségteljes emberről van szó, amit én nagyra tartanék. Nem csak a pénz számít, de a mi szakmánkban az is fontos (gazdasági irányzaton tanul(t)unk mindketten. Számomra az a felháborító, hogy képes valaki diploma után egy hónapig csak otthon ülni és sopánkodni, hogy nincs munka, miközben nem is keres. Ha valaki így kezdi a "karrierjét", az már nagyon rossz jel.

Sőt még sopánkodni is csak akkor kezd, mikor én felhozom a témát, amúgy őt a focin meg a számítógépen kívül kb semmi nem érdekli. Azt hittem, 25 felett azért már felnő egy férfi, de nem...

57. adry1992 (válaszként erre: 49. - 3f2a864951)
2013. febr. 14. 21:47

Nekem komly értékrendem van és nem csak a karrierem érdekel, sokat foglalkozom a családommal is (bár elég balhés családom van sajnos). Semmit sem értékelek többre, mint egy nyugis sétát egy tóparton vagy egy finom fagyit a város főterén azzal, akit szeretek. Voltak is időszakok, mikor úgy éreztem, szerelmes vagyok a barátomba és ő kell nekem, de aztán megint jött egy hullámvölgy és megint aláásta a tiszteletem, a bizalmam a viselkedésével. És nem leszek olyan nő, aki 20 év házasság meg 2 gyerek után azt sem tudja, hova forduljon, mert a férje rendszeresen veri. Pedig szerintem nem kellene sok neki hozzá.


Ma azért dobtam ki, mert képes volt a családomat ellenem uszítani, bemártott a szüleim előtt egy hazugsággal és ezért haragszanak most rám, pedig én semmi rosszat nem tettem. Mikor leszidtam, hogy miért kell ostobaságokat beszélnie a szüleimnek, micsoda kárt okozott most nekem, hogy teszem ezt jóvá, elkezdett üvölteni velem vérvörös fejjel, hogy én teljesen h*lye vagyok, kitalálok dolgokat és ostobának titulált. Úgy üvöltött a képembe, hogy megijedtem, komolyan... aztán higgadt fejjel megkértem, hogy szedje össze a cókmókját és takarodjon.

56. 5c98b496b3 (válaszként erre: 55. - 3f2a864951)
2013. febr. 14. 21:47
A srac agresszivitasa mondjuk biztos nem ad okot arra hogy tiszteljek.
55. 3f2a864951 (válaszként erre: 50. - Adry1992)
2013. febr. 14. 21:46

Te csak az erot tiszteled masokban? A karriervagyat? Ha peldaul sikeres iro, vagy egy jo tanar lett volna a srac (bar, ha hozzad hasonlo koru, akkor ez Magyarorszagon elkepzelhetetlen), szoba sem johet, mert ezekben a szo hagyomanyos, bevett ertelmeben nem lehet karriert befutni?


Egyaltalan mi szamit neked a siker fokmerojeul? A penz es meg tobb penz?

54. sanyinak (válaszként erre: 53. - Bd55e3f068)
2013. febr. 14. 21:45
Hú, én egy kicsit lemaradtam eről a baleseti sebészeti szálról...
53. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - Sanyinak)
2013. febr. 14. 21:42

Elég nehéz nálam megrúgni a biztosítékot (főleg véglegesen), de onnan nincsen visszatánc.Valakit tisztelek, valakinek meg megadom a tiszteletet, mert a tőle való függésem megköveteli. Valakinek meg azért adom meg, mert nálam megkapi a tiszteletet presztizs.

A legvékonyabb tisztelet a függés, és jó esetben ez "csak" bevétel nem betevő.


Kérdésedre visszemenőleg, én már a baleseti sebészetről is távoztam sajét felelősségre, vannak nagyon jól dolgozó plasztikai sebészek (főleg felénk), és épp lecartam, ha neccelni kell pénzügyben.

Az meg megint mástészta, ha agyonbacnám épp az SBOs orvos, mert valószínűleg kezdő, és esetleg már sokadik óra....és...és...de ha nem tisztelném, hogy a rákba adnám a kezébe az életem?

52. 5c98b496b3 (válaszként erre: 50. - Adry1992)
2013. febr. 14. 21:41
az utolso mondatom arra vonatkozott, h a kapcsolataimban lattam a jo peldat :) hogy a ferjem tisztel akkor is, ha nem keresek, es en is tudtam, ha nem dolgozott.
51. 5c98b496b3 (válaszként erre: 49. - 3f2a864951)
2013. febr. 14. 21:40

Ezzel egy dologban vitatkoznek :D

20 evesen en javaban szallodaztam es tudtam, h vinni akarom, es fogom valamire.

Mellette jartam Foiskolara.


Mas kerdes, h otthon semmire nem jutottam,szallodaigazgatokent 150 ezret kerestem, de a szakmamban megvolt a nevem, es ez jo volt. Egy darabig...


Aztan en spec rajottem, h a csalad mennyivel tobbet er :)

50. adry1992 (válaszként erre: 45. - 5c98b496b3)
2013. febr. 14. 21:38

Az utolsó mondatod nem igazán tiszta.


Nekem a családom mindig is szorgalmas, törekvő emberekből állt, legalábbis a szüleimtől, keresztszüleimtől ezt láttam. Én szeretném ezt továbbvinni és nagyon fontos, hogy legyek valaki. A gyerekkoromat is bulik, drogok és alkohol helyett javarészt tanulással, önfejlesztéssel töltöttem (persze szórakoztam is néha, nem vagyok befordult :)). Így nem olyan férfit akarok, aki csak lehúz, visszahúz, akiben nincs erő. Nem csak ehhez nem volt benne erő egyébként, hanem semmihez. És már fél-1 éve megfigyeltem nem csak én, de az anyja is, hogy nem lehet már hozzászólni, gondolom a rossz kapcsolatunk agressziót váltott ki belőle. úgy akarta érvényesíteni magát a szememben, hogy üvöltött velem, mint a sakál? Hogy nem egyszer hajszál híján megütött?

49. 3f2a864951 (válaszként erre: 42. - Adry1992)
2013. febr. 14. 21:35

Rendben, te karrierista vagy. 20 evesen ilyen kokemenyen kijelenteni, hogy az uzleti eletben akarod vinni valamire, jelent valamit.


Persze a siker relativ, mindenki mast ert alatta. Lattam 35 koruli ultra-sikeres, de egyebkent teljesen sekelyes ertekrenddel rendelkezo karrierista noket, akik odaig vittek arrogans-agressziv termeszetuket a ferfiak uralta vilagban, hogy ellentmondani sem lehetett nekik, mert azonnal lehulyeztek vitapartneruket.


Ami a puhany ex-baratodat illeti, lehet, hogy masnak eppen ez a tipus jon be, akinek lassabb az elettempoja, mint a tied.


Azt megkerdezhetem, ha mar ekkora onbizalommal allitod, hogy sikeres vagy, miben is all ez a sikeresseg?


20 evesen meg egy egyetemet sem vegezhettel el...

48. sanyinak (válaszként erre: 42. - Adry1992)
2013. febr. 14. 21:31

És a kapcsolat elején abban bíztál, hogy ha Te tiszteled őt, akkor előbb-utóbb ő is fog Téged.


Szerintem az ilyen csalódások vagy az emberismeret hiányára, vagy a túlzottan erőltetett párkeresésre vezethetőek vissza.

47. Csipmanzka (válaszként erre: 42. - Adry1992)
2013. febr. 14. 21:28
ez alapjan jol dontottel! Ne te neveld fel, az anyja dolga -lett volna. Te meg nem vagy anyapotlek.
46. 5c98b496b3 (válaszként erre: 43. - Jázmyn)
2013. febr. 14. 21:27

leirtam lejjebb az en eletem :) en emiatt tisztelem ot ... meg persze, mert imadom :)))


de igen, igazad van : ha nem kolcsonos a dolog, semmi ertelme az egesznek.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook