Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha egy gyermeket elhanyagolnak a szülei... fórum

Ha egy gyermeket elhanyagolnak a szülei... (beszélgetős fórum)


24. EsztyMorgan (válaszként erre: 23. - Ami.)
2012. márc. 30. 05:28
Nekem is ezért fura ez az egész.. :((
23. Ami.
2012. márc. 29. 20:39

Örülök,hogy nekem anya a legjobb barátnőm,és mindent meg tudok beszélni vele,és a gyerekei az elsők mindenben!

Sajnálom,akinek ez nem adatik meg:(

22. nana06 (válaszként erre: 17. - EsztyMorgan)
2012. márc. 29. 20:05

Szerintem az is egy nagyon jó lépés, hogy megbízik benned, mert a levelet is megmutatta...az igaz hogy most egy kicsit azt visszafogta, de úgyis látni fogja hogy benned megbízhat.

Én sem tudok semmit megbeszélni anyukámmal, mert mindig minden fontosabb mint én...persze ezt ő lehet nem így érzi, de én nagyon...nah mindegy, szóval én sem tudok vele szinte semmiről sem beszélgetni, én anyukám unokatesójával szoktam mindent megbeszélni, elmondani neki...De mostmár ezzel én nem is foglalkozom, elfogadtam ezt és pont. Anyukám unokatesója korábban még mindent elmondott anyukámnak, aztán gondolom ő is látta hogy felesleges...

Szerintem segítsd abban amiben tudod, mond el a véleményedet a dolgokról és hidd el, mindig bízni fog benned :)

21. EsztyMorgan (válaszként erre: 20. - 474687f420)
2012. márc. 29. 18:38
Mezei emberek, ergo nem irodában dolgoznak. Ettől függetlenül iszonyat munka mániások, és a pénz a mindenük. Nemsokára bejön a túlóra, akkor meg reggel ötkor elmennek dolgozni, és este hat-hét órakor érnek haza.
20. 474687f420 (válaszként erre: 19. - EsztyMorgan)
2012. márc. 29. 18:34
Bocsi, csak általában az olyan emberek a munkamániásak, akik szgéppel dolgoznak.Akkor marad a régi, jól bevált levél, drukkolok nektek.Hát igen, egyébként más aggódik a net veszélyei miatt a gyerekre, van, aki meg nem, és jó, hogy a gyerek lefoglalja magát, magyarul nem megy az agyadra...Ez gáz.Sajnálom szegény gyereket
19. EsztyMorgan (válaszként erre: 18. - 474687f420)
2012. márc. 29. 18:26
Áhhh.. a géphez nem értenek. A notebooke-ot a kislánynak vették az iskolához, de egyre inkább az lett az érzésem az idők folyamán, hogy a suli az csak egy jó kifogás volt.
2012. márc. 29. 18:23
Ha ennyire munkamániások a szülei, írhatnál az anyának egy e-mailt, bár ha a gyerek írná és benne azt, hogy mi bántja, többet érne.Nem viccből mondom, hanem komolyan, van olyan ismerősöm, aki nem foglalkozott a családjával mindig csak a munka, egyszer a felesége e-mailben leírta neki a dolgokat, pl. ha nem változtat, egyedül marad, stb. Az ismerős, miután ezt elolvasta, elgondolkodott, és megpróbált odafigyelni.Azóta is előfordul, hogy kezd visszaesni, a csak a munka szindrómába és olyankor kap egy figyelmeztető e-mailt a családtól.Nála hatott, hátha nálatok is.
17. EsztyMorgan (válaszként erre: 16. - Nana06)
2012. márc. 29. 17:52

Sajnos látom.. csak nem értem. Egy gyereket nem csak akkor kell szeretni, amikor kicsi. Persze akkor kis cuki, meg minden.. de minden gyerek áldás, lényegtelen, hogy hány éves.

A kislány azt is panaszolja, hogy a szülei egymást sem szeretik. Nem ölelik meg egymást, nem adnak puszit egymásnak, stb.. Mikor engem kérdezett, hogy az én szüleimnél is így van e, és mondtam, hogy nem.. meglepődött. Pláne, amikor mondtam, hogy ők már 30 éve vannak együtt.

Szóval a szülőknek egymásnak is baja lehet meg van is, de nem értem, hogy ezt miért vetítik ki a lányukra.

Szerencsére hallgat rám/ránk, de nem biztos, hogy ez mindig így lesz. Azért már most lázadozik, néha az én véleményem ellen is, de tudok rá hatni, aztán ki tudja meddig lesz így.

Ráadásul mindig nem tudok mellette lenni és fogni a kezét, és a párom sem. Ezért is lenne jó, ha legalább az anyuka észhez térne, és annak ellenére is próbáltam rá hatni, hogy tudom: semmi közöm ahhoz, hogyan neveli vagy épp nem neveli a lányát. De egyre inkább az az érzésem, hogy süket embert nem lehet zenével meggyőzni.. :// csak közben meg a saját lányuk szenved.

Eddig egyszer árultam be szegényt, amikor a neten ráakadt egy 35 éves férfira, aki OLYAN dolgokat írt neki. Szegény lány örömmel mutatta nekem, én meg majdnem lehidaltam. Ekkor szóltam, és kb két hétre letiltották a netről, szerencsére valahogy a pasi is lekopott a lányról. De azóta minden visszatért a kerékvágásba, és azért már nem mindent mutat meg nekem a lány. Nem mondja, hogy haragszik, hanem a múltkori eset miatt.. persze ettől függetlenül még haragudhat, de nem mondja.

16. nana06
2012. márc. 29. 16:23
Szerintem a szülőknél nagyon már nem tudsz többre jutni...de ezt te is pontosan látod :S Itt a legjobb az lenne ha valahogy sikerülne kirobbantani a gép elöl :) Mert ahogy leírod, hallgat rád/rátok :) ne hagyjátok magára...Próbáld áthívni sütizni vagy nem is tudom...közben tudnátok egy csomó mindenről beszélgetni :) Legalább nálatok megtalálhatja azt amit otthon nem :) Legyetek mellette...És igen sajnos mára tényleg elveszítette az igazi értékét a keresztszülőség, de csak az írásodra kell nézni, és látszik belőle az hogy próbálkoztok foglalkozni ezzel a lánnyal :)
15. e950dfd776 (válaszként erre: 12. - EsztyMorgan)
2012. márc. 29. 16:21
Akkor nem sok mindent tudsz érte tenni.
14. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. márc. 29. 16:08

Valójában a keresztszülőség a szó igaz értelmében azért van, hogy ha a gyerek szülei valamiért kiesnek a sorból, a keresztszülő áll a helyükre.

Ma már ez sokaknál elvesztette az igazi értelmét, csak egy névadási rituálé.


Ha Te jó szívvel vagy a kislány iránt és az életedbe belefér, legyél az "anyai barátnője", ez sok esetben nagyon jelentős szerep.


A saját példámmal is tudok Neked élni.

Nekem a kapcsolatom az Anyámmal nem volt felhőtlen, hogy miért, az regénybe kívánkozik.

Nagy szerencsém volt, hogy az élet egy 22 évvel idősebb nő személyében adott egy másik Anyát.

Ő a saját két gyereke mellett, még az én problémámmal is foglalkozott, meghallgatott, segített, tanácsokkal látott el.

A mai napig visszacsengenek egyes mondatai.

Azt, hogy ma már bizton állíthatom, hogy az életem rendben zajlott,iskolázott, normális emberré váltam, azt nagyrészt neki köszönhetem.

De igyekszem is meghálálni neki a dolgokat, tavaly júniusban infarktust kapott, mindkét gyereke külföldön él, én a költözésemet halasztottam el és felépüléséig ápoltam.

Fél éve én vagyok az örököse,- a gyerekei tudtával és beleegyezésével, - holott kapálództam ellene.

Szóval van ilyen! Lehet, ha segítségére vagy ebben a nehéz korszakában a kislánynak, egy életre szóló kapcsolat alakul ki köztetek, amire később esetleg neked lesz szükséged.

13. 1617f44160 (válaszként erre: 7. - EsztyMorgan)
2012. márc. 29. 15:53
A legtöbb, amit tehetsz, hogy szereted és ha kéri foglalkozol vele.
12. EsztyMorgan (válaszként erre: 9. - E950dfd776)
2012. márc. 29. 15:53
Az a baj, hogy nem jön.. a gép és az internet az élete. Egyszerűen nem tudjuk kirobbantani a notebook elől.
11. 3cde375c32 (válaszként erre: 8. - EsztyMorgan)
2012. márc. 29. 15:53
:(( szegény gyerek...Akkor,úgy látszik,csak "ki kell várni" vagyis el fog következni az,hogy fellázad a tiltások ellen.
10. EsztyMorgan (válaszként erre: 5. - E950dfd776)
2012. márc. 29. 15:52
Én is a problémáktól tartok. Egyelőre még hallgat rám, néha azért ha kell..erősebben rászólok, mert néha muszáj. De nem mindig lesz ez így.. :// nem sokára középiskolába megy, az pedig más világ. Már sokszor mondta nekem, hogy inkább lennék én az anyja, de ilyenkor is rászólok: mert akárhogy is, tudom, hogy szeretik a szülei, egyszerűen csak vakok.
2012. márc. 29. 15:52
Esetleg nem tölthetne nálatok egy kicsit több időt a kislány? Közös programok veled? Vagy akár hárman a pároddal?
8. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - 3cde375c32)
2012. márc. 29. 15:51
Már most ez megy: tiltás. Tiltás a barátnőktől, mert akkor elk..urvul, a fiúktól, mert akkor szintén.
7. EsztyMorgan (válaszként erre: 4. - 6736f94fb9)
2012. márc. 29. 15:50
Tervezett gyerek volt, nekem így mesélték. Amíg kicsi volt, addig nem is volt baj.. legalábbis párom így meséli, mert amíg ilyen kis baba volt, ő volt a központ.. de pár éve már nem. Persze vannak gondok, számlákat kell fizetni, de nem csak ebből áll az élet. ://
6. EsztyMorgan (válaszként erre: 2. - Ina87)
2012. márc. 29. 15:48
Nem is nagyon szeretnék és nem is igen tetszik, hogy nekem kell közvetíteni. De sajnálom a kislányt, mert szó szerint nincs senkije. Én beszélek a lánnyal, nap mint nap. De sír és panaszkodik, hogy az anyja és az apja le se tojja, hogy mi van vele, és ő úgy érzi, hogy csak egy kolonc a nyakukon. Persze én állítom, hogy ez nincs így, de én is ezt látom. Az én szüleim is dolgoztak, mikor én ilyen idős voltam, mégsem éreztem magam elhanyagolva, pláne nem koloncnak.
2012. márc. 29. 15:48
Ez nagyon szomorú. Kicsit el vannak tévedve a szülők, mert ha most nem foglalkoznak a gyerekkel, biztos, hogy nagy problémák lesznek. Mindent a pénzzel akarnak elintézni, pedig az nem elég. Soha nem értem, hogy az ilyen beállítottságú szülő, miért is vállal gyereket. Nagyon sok pár pedig küzd, mindent megtesz, hogy legalább egy gyereke legyen. Rád mennyire hallgat a kislány? Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de ha jó viszonyban vagytok és a kislány elfogadja akkor lehetnél te az a barátnő, aki az anyukát legalább részben pótolja.
4. 6736f94fb9 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. márc. 29. 15:48

Biztos vagyok benne, hogy nagyon sok ilyen család van.

Valószínűleg nem is volt tervezett gyerek, mert akkor nyilván nem így állnák a lányukhoz.

Na ez a baj azzal, ha olyanok vállalnak gyereket akik igazából nem is szeretnének, de azért legyen mert kell.

3. 3cde375c32 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. márc. 29. 15:46

Nem vagy kevés,sokkal több vagy,mint a semmi.Tedd meg te a lányért,amit tudsz-amihez van kedved.Nagyon sok lánnyal nem beszélgetnek a szülei,ő szerencsésebb,hogy legalább te kíváncsi vagy rá.

Az anyját meg valószínű hiába győzködöd,szerintem nincs energiája és affinitása a tizenéves lánya problémáihoz. valószínű azt reméli,hogy majd megoldódik minden,vagy egyszerűen tiltani fog,ha vmi nem az ő szája íze szerint történik

2012. márc. 29. 15:45
ne avatkoz bele,te probaltad sikertelenul ha majd a lany ojat tesz akkor fel fog nyilni a szulo szeme,probalj a lanyal beszelni es hatha feloldodik majd a helyzet ereze hogy valakire szamithat.
2012. márc. 29. 15:39

Kicsit hosszú történet lesz, de megpróbálom mégis röviden.

Párom 14 éves keresztlányát nagyon elhanyagolják a szülei. Mondhatnám, hogy ez csak olyan tini érzés, de én is és a párom is ezt látja. A szülők egyetlen élete a pénz és a munka. Egymással nem beszélnek, még puszit sem adnak egymásnak, ha kommunikálnak is, akkor is a túlóra pénz a téma. A lánnyal pedig egyáltalán nem törődnek, nem beszélgetnek vele, pedig a kislány már többször is jelezte édesanyja felé, hogy jól esne neki egy kis törődés. Mostanában engem próbál noszogatni, hogy beszéljek az anyjával, miközben úgy érzem: ez nem az én tisztem, nincs jogom beleszólni a dolgokba. De sajnálom őt, ezért próbáltam már 1-2-szer az édesanyjára hatni. Eredménytelenül, mert annyi volt a válasz: neki erre nincs ideje, amúgy is meg szokta kérdezni, hogy mi volt a suliban. Aztán itt be is van fejezve a kommunikáció. Pedig szerintem nem kéne nagy ördöngösségre gondolnia: néha-néha főzzenek együtt, igyanak meg egy teát, menjenek el egy sütire.. én ezt tanácsoltam, de süket fülekre találtam. Mindeközben a kislány egyre inkább magára fordul. Nem tanul, majdnem hogy bukásra áll, amit persze a szülők nem tudnak. Egész nap a neten lóg, nem tanul.. néha pedig már azt tervezi, hogy megszökik. Én meg próbálok hatni rá, eddig még sikeresen. Most a fiúknál próbálkozik megtalálni azt, amit a szüleitől nem kap meg. Már próbáltam jelezni az édesanyjának, hogy a fiúk lassan megjelennek a lány életében, de erre az a válasz, hogy "az apjának is lesz ahhoz néhány szava, és ameddig ebben a házban lakik és tanul, nem fiúzhat." Innentől kezdve pedig úgy érzem meg vagyok lőve. Én próbálok beszélni a lánnyal, meghallgatom a problémáit, de én kevés vagyok, mert nem az anyja vagyok. Már nem tudom mit csinálhatnék, hogy meghallja az anyja azt, amit kell. :((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook