Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha Down-kóros babát várnál, megszakítanád a terhességet? fórum

Ha Down-kóros babát várnál, megszakítanád a terhességet? (beszélgetős fórum)


157. c95c921ae7 (válaszként erre: 148. - Loch ness)
2010. okt. 19. 16:54
Igen..így könnyebb megérteni, miért vagy ezen a véleményem.
156. loch ness (válaszként erre: 150. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 19. 16:54
Honnan sejtetted?
155. loch ness (válaszként erre: 151. - Andi6020)
2010. okt. 19. 16:54
Ezek szerint egyet gondoltunk :)
154. loch ness (válaszként erre: 146. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 19. 16:53

Én meg azt, hogy akár megszületett, akár nem, egyformán felelősséggel tartozom érte.


Szerintem lassan abba is hagyhatnánk a vitát. Meggyőzni nem fogjuk egymást, de annak örülök, hogy kulturált mederben folyt. Elég sok fórumon olvasok mostanában durva összecsapásokat. És örülök, hogy itt az összecsapások tisztességesek voltak.

153. 1a9f281d5b (válaszként erre: 151. - Andi6020)
2010. okt. 19. 16:53
Nem kell mindig közös nevező, attól kerek a világ.
2010. okt. 19. 16:52
Ez egyéni döntés, én nem bírnám végignézni ahogy felnő szenvedve, a szívem megszakadna, és megbolondulnáék a gondolattól hogy mi lenne vele ha velem történne valami, ezért nem vállalnám. De mondom, ez mindenkinek a saját döntése, egyik oldal sem elítélendő.
2010. okt. 19. 16:52

Soha nem fogtok közös nevezőre jutni, de ezt Ti is tudjátok!


Csak ne durvuljon el a beszélgetés! :-))

150. 1a9f281d5b (válaszként erre: 148. - Loch ness)
2010. okt. 19. 16:52
Sejtettem, hogy ez lehet a pakliban, amikor kifejtetted a véleményed.
149. mimmo33 (válaszként erre: 145. - Loch ness)
2010. okt. 19. 16:51
más ismerni olyan családot ahol beteg gyerek él, és más együtt élni egy beteg gyerekkel...
148. loch ness (válaszként erre: 143. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 19. 16:51
Nem ítéltem, csak az ilyen dolog fáj, azt írtam le. Én is szerettem volna gyereket, nem is egyet, és valószínűleg lemaradok róla. De ezt is olyan dolognak tekintem, ami másképp alakult, mint szerettem volna, de elfogadom, mert biztosan van valami értelme. Apránként majd kiderül - most is sikerült olyan dolgokat megtennem, és úgy másokon segítenem, ahogy nem tehettem volna, ha családom van.
147. 9242a6388c (válaszként erre: 144. - Loch ness)
2010. okt. 19. 16:49

A nagy különbség a felhozott példádban, a döntés.

Mig az első esteben döntök, a második esetben döntéshelyzet nélkül teszem amit kell.

Szerintem jobb felelősen dönteni bármennyire fájdalmas is.

146. 1a9f281d5b (válaszként erre: 144. - Loch ness)
2010. okt. 19. 16:49

Abban az esetben igen, ha nem tudsz dönteni. De tudsz és az ép eszed a hatalmad.

A hatalmad pedig arra kell, kutya kötelességed használnod, hogy a már meglévők életét védd és az ő életükért cselekedj, az ő érdekükben, körmödszakadtáig. Mert ez vállaltad és ez a kötelességed.


Még akkor is, ha a saját abortuszellenességed vagy saját bármilyen meggyőződésed ellen is kell cselekedned. Mert ők a legfontosabbak. A társad, akiért a felelősséget vállaltad és a gyereked vagy gyerekeid, akiket ideszültél a világra. Ha már megtetted, kötelességed akár önmagadtól is megvédened őket, ha kell.

Én ezt vallom.

145. loch ness (válaszként erre: 142. - Mimmo33)
2010. okt. 19. 16:49

Még hányszor írjam le, hogy ismerek Down-os gyerekeket nevelő családokat? És nem futólag. És azt is tudom, milyen nehéz nekik.

Ahhoz pedig, hogy kifejtsem, az életről mi a véleményem, ahhoz azt hiszem, nem szükséges se egészséges, se beteg gyerek.

A családban egyébként van súlyos beteg ember, amiben nagyon közelről érintve vagyok, és tudom, micsoda nyomás lehet ez az ember életén. Az enyémen is.

144. loch ness (válaszként erre: 138. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 19. 16:46

Én se csak elképzelem, bár elismerem, hogy neked erről ezek szerint sokkal komolyabb tapasztalatod van, mint nekem.


Az életről szóló döntés: szerintem a kettő nem ugyanaz. Mert az abortusszal konkrétan széttépeted a gyerekedet az orvossal. De a második más. Mert ha pl. az egyik meglévő gyereked súlyosan megbetegszik, és évekig csak orvoshoz jársz vele és műtétekre hordod (amit nyilván megtennél), miközben kénytelen vagy a többit elhanyagolni - akkor ezen az alapon rákényszeríted az egészséges gyerekeidre ezt az állapotot, ezt a keresztet. Pedig mindkét esetben csak azt fogadod el, amit kaptál.

143. 1a9f281d5b (válaszként erre: 139. - Loch ness)
2010. okt. 19. 16:44
jaj, ne menjünk bele, hogy mit kell éreznie egy "normális" nőnek és ki a normális. Ne ítéljünk.
142. mimmo33 (válaszként erre: 139. - Loch ness)
2010. okt. 19. 16:43

Nem azért írta hogy megbántsalak,de olyan dologban fejted ki teljes mellszélességgel a véleményed, amiről fogalmad sincs.

Egészséges gyereket nevelni is nagy kihívás, nemhogy beteget.

141. c95c921ae7 (válaszként erre: 126. - Loch ness)
2010. okt. 19. 16:43
Aki arról ír, hogy a család belerokkan, azért teszi, mert ez az igazság. Persze nem mindig, csak 100-ból 97-szer.
140. Tamianyu (válaszként erre: 132. - C95c921ae7)
2010. okt. 19. 16:43

Nekem is ez a tapasztalatom.

Nem tudják előre mekkora teher akik tudatosan vállalják.

139. loch ness (válaszként erre: 127. - Mimmo33)
2010. okt. 19. 16:42
Ez nem volt szép tőled. Minden normális nőnek fáj, ha nincs gyereke. Az egyik legrondább dolog ezzel piszkálni valakit, főleg egy nőnek, akinek ezt éreznie kéne.
138. 1a9f281d5b (válaszként erre: 126. - Loch ness)
2010. okt. 19. 16:40

Mindegy, milyen szavakat használsz rá, akkor sincs jogod a már élő gyerekeid sorsát determinálni egy ilyen kereszttel.


Tökmindegy, hogy szerinted az ép gyerekedre rálőcsölni a szellemi sérült, folyamatosan ellátásra szoruló gyereked ellátását élethosszig szerinted "elfogadás", mert nem a szó számít, hanem a tény. Annak ténye, hogy nincs jogod ezt tenni vele.

Furcsálom is, hogy te, aki azt írtad, hogy nincs jogunk istent játszani és abortuszra menni, mert az döntés valakinek az életéről, nem tekinted a valaki(k) életéről való döntést ugyanilyennek.


És persze, "biztosan van megfelelő" intézet, csak én soha nem szülném erre a gyerekemet. ilyen kilátásokra nem.


Úgy írok, mint aki közvetlen közelből, lassan 40 éve látja, hogyan zajlik ez, szinte napi szinten. és nem úgy, aki csak elképzeli, hogy milyen lehet.

137. Tamianyu (válaszként erre: 127. - Mimmo33)
2010. okt. 19. 16:40

Ez nem így van.

Nekem pl gyerekem is van,három,és imádtam Őket már akkor is amikor még csak puszta gondolatok voltak.

Pont ezért nem szültem volna meg,ha tudom előre biztosan,hogy olyan betegséggel születik,ami a teljes élettel össze egyeztethetetlen.

Meg hát a tapasztalataim a munkám során.

2010. okt. 19. 16:40
Kérdésre a válaszom: Igen!!
135. loch ness (válaszként erre: 129. - Pgiz)
2010. okt. 19. 16:39

Én azt hiszem, nem csak ők élnek így, hanem sok magára maradt, "normális"ember is.


Egyébként nem fanatikus vagyok, hanem mondom: meggyőződésem, hogy az életet vállalni kell. És mivel vállalni kell, az lehet a kérdés tárgya, hogy hogyan tegyük boldoggá vagy elviselhetővé ezeknek a gyerekeknek és a családjuknak az életét. Mert ha nagy erőfeszítéssel dolgoznának ezen, már meg lehetett volna oldani. De mivel a legtöbben azt mondják megoldásnak, hogy szűrjük ki őket és ne engedjük őket megszületni, ezért az élőkkel nem nagyon foglalkoznak, hiszen van "megoldás". Tehát ha az abortuszt nyomatjuk ebben az ügyben, akkor pont ezzel rontunk a már élők életlehetőségein.

134. andi6020 (válaszként erre: 93. - 1175d140d7)
2010. okt. 19. 16:39

Ez az érvelés butaság, már ne haragudj!

Mi az, hogy "gondolj bele mi lenne, ha te is Down-osan születtél volna." Ebbe nem lehet belegondolni, mint ahogy Ők sem tudnak arra gondolni, hogy "milyen jó lenne, ha nem lennék Down beteg.


Nagyon jól elvannak ők a saját kis világukban, sőt, meggyőződésem, hogy boldogabbak, mint sokunk, aki amúgy egészséges.


Nyilván nagyon lehet őket szeretni, és rettenetesen sok szeretetet tudnak adni, de hogy valamilyen szinten "megnyomorítják" a családot (még ha nem is ez a legjobb kifejezés rá), az egészen biztos.


Ha én megtudnám, hogy fogyatékos (legyen az Down-kór, vagy bármi más) gyermeket várok, biztos, hogy megszakíttatnám a terhességem.

133. c95c921ae7 (válaszként erre: 121. - Tamianyu)
2010. okt. 19. 16:38
Ezzel teljesen egyet értek.
132. c95c921ae7 (válaszként erre: 21. - A360345bdd)
2010. okt. 19. 16:37
Én ismerem..és elvetetném. Gyógypedagógus vagyok. Sok fogyatékos gyereket láttam. De olyat nagyon keveset , ahol nem sínylette meg iszonyúan a család. Az apák rendszerint lelépnek-tisztelet a kivételnek-, mert nem bírják feldolgozni. Az anyának meg az egész élete erről szól később..és végig azon aggódik, hogy mi lesz, ha ő már nem lesz.
131. Tamianyu (válaszként erre: 117. - Hellokitty2000)
2010. okt. 19. 16:36

Aki ilyen fórumot indít az számít erre,hogy heves reakciókat vált ki az emberekből.

Ha döntés előtt áll,az sajnálatos,és nagyon nehéz.

A fórumot gondolom pont azért indította,hogy tapasztalatokat véleményeket olvashasson.

De azért remélem tényleg nem saját érdekeltségről van szó.

130. Panni58
2010. okt. 19. 16:35

Mindenki másként gondolkodik erről, és ez természetes. Nyilván nagyon különböző súlyosságú lehet ez a betegség, de azt nem tudom, meg tudják-e ma már állapítani méhen belül, hogy mennyire.

Barátnőm húgánál megállapították a betegséget, amikor terhes volt vele az édesanyja. A doktor azt tanácsolta, vetesse el. Az édesanya annyira felháborodott ezen, hogy azonnal másik orvost keresett.

Megszülte a babát, aki nagyon súlyosan érintetten született meg. Szerették, gondozták, amíg csak bírták, de ez csak 6 éves koráig ment, akkorra olyan erővel rendelkezett, hogy kiütötte a kezükből a tányért, szétszedte a rácsos kiságyat (amiben még akkor is aludt, mert különben ledobta magát a földre), összetört mindent, ami a közelébe került...

Intézetbe adták, minden hétvégén mentek hozzá...

Soha nem tanult meg önállóan beszélni, pelenkázni kellett, soha nem ismert fel senkit a családból, aztán 18 évesen meghalt.

Annak a 18 évnek nem volt semmi öröme sem az anyuka, sem a család számára. Látható öröme a kislánynak sem volt soha...

129. pgiz (válaszként erre: 101. - Loch ness)
2010. okt. 19. 16:35

Ismerhetsz DS-eseket, én is.Én nem a boldog, helyzetükről mit sem tudó gyermekeket ismerem, hanem az elhagyott, elárvult betegeket, akik már felnőttek, esetleg öregszenek, vagy megöregedtek.

Nekem nap mint nap szorul el a szívem a láttukon, de a szememet nem csukhatom be. Ez a munkám.

Egyszer szeretnélek végigsétáltatni köztük, hogy lásd, minden jóakarat és anyagi áldozat mellett is: méltó élet ez egy embernek?

128. loch ness (válaszként erre: 121. - Tamianyu)
2010. okt. 19. 16:34
Bocs, de leírnád akkor, konkrétan mit kifogásoltál? Mert lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett. Mit értesz tudatos megnyomorításon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook