Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha Down-kóros babát várnál, megszakítanád a terhességet? fórum

Ha Down-kóros babát várnál, megszakítanád a terhességet? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
277. bcb6de9272 (válaszként erre: 276. - Bcb6de9272)
2011. jún. 1. 08:09

Igaz láttam én olyan fura eseteket is már...hogy azt mondom...minden élet érték...nagyon kemény kérdések ezek...nem is tud az erre felelni, aki még nem volt hasonló szituban...

Így én is csak egy véleményt írtam...még nem voltam ilyen helyzetben...

Ill.volt egy abortuszom...de én akkor is reálisan néztem a dolgokat...

Én azt mondom ha van mód az elvetetésre, akkor érdemes élni vele...mint később rájönni, hogy nem megy...a baba nevelése...

És sok olyan szülő van aki, azt mondja ok vállalom...aztán mikor nő a gyermek beadja valami intézetbe...szóval...elgondolkodtató kérdések...

Inkább míg pici addig kell jól dönteni!

MERT? EZ A DÖNTÉS EGY ÉLETRE SZÓL!!!

276. bcb6de9272 (válaszként erre: 1. - Agines)
2011. jún. 1. 08:05

Kíváncsi lennék akik igent írtak..mit gondolnak?

Olyan értelemben, hogy ha igen akkor most azzal sokkal jobb?

Mert szerintem ha megszületik a baba onnantól...az az igen egy másik igenné alakul...

Nem vagyok gyilkos sem szívtelen...de úgy érzem, ebben az országban egy súlyos fogyatékos le van sz...a!

És ha én meg halok mi lesz a gyermekkel?

ki fogja gondozni?

Egy downos gyermek ill. fiatal egy életre segítségre szorrul..ezt is fel mérte aki IGEN-t mondott?

275. szemmelver (válaszként erre: 1. - Agines)
2011. máj. 31. 18:25
IGEN!!!!!!!!
274. bcb6de9272 (válaszként erre: 271. - Fishyke)
2011. máj. 31. 18:19

Megértelek...de ne aggódj, hamarosan fog születni babád biztosan.

Lelkileg nehéz..de az idő...majd segíteni fog talán....

273. Fishyke (válaszként erre: 272. - Cseperke)
2011. máj. 31. 14:20
Köszönjük, igyekszünk összeszedni magunkat.
272. cseperke (válaszként erre: 271. - Fishyke)
2011. máj. 31. 12:31

Szia!

Nagyon sok lelki erőt kívánok Nektek!!!!!

271. Fishyke
2011. máj. 31. 07:59

Sziasztok! Pénteken megtörtént...Nagyon nehéz volt, most is az, és még ki tudja, meddig. Fizikálisan és főleg lelkileg. Most úgy érzem, addig enyhülni sem fog a fájdalom, amíg nem születik egy egészséges babánk...

Nem gondolkodtunk rajta, már akkor eldöntöttük, mielőtt teherbe estem. Az ember nem véletlenül csináltatja meg a szűréseket jó sok pénzért, hanem azért, hogy mihamarabb biztosat tudjon. Nem is magam miatt, én rááldoznám az életemet a gyermekemre, ha később kiderülne, hogy beteg, de nem bírnám elviselni, hogy az egész életét így kelljen leélnie, mert én önző módon úgy döntöttem, hogy mindenképpen megtartom...Minden orvos, genetikus és védőnő, barát, családtag ugyanezt javasolta. De azért ne higgyétek, hogy nincs bűntudatom és olyan könnyű ezeket a dolgokat kimondani...Szenvedek, mint a kutya...a fentiekkel próbálom nyugtatni magam, de nagyon nehéz.

270. bcb6de9272 (válaszként erre: 246. - CsillagTM)
2011. máj. 30. 21:26

Könnyű ezt így leírni....de a valóság keményebb!!!

Ez nem egy mozgásérülés vagy valami apró testi hiba, hanem egy igen kemény betegség...akinek van még ideje döntsön jól...nem hiába vannak ilyen vizsgálatok!

Az más ha egészségesnek hiszik a babát, aztán mikor megszületik kiderül a baj...

269. bcb6de9272 (válaszként erre: 265. - Fishyke)
2011. máj. 30. 21:15

Minél nagyobb lesz a baba annál rosszabb lesz...sztem...ne gondolkozzatok...tudom fáj...de hidd el...ha megszülöd és látni fogod, hogy mennyire más...jobban fájna...nagyon sajnálom....kérdés mennyire komoly ez a probléma nála??

Mert vannak down szindrómás gyermekek akik elég normál életet tudnak..élni

268. bcb6de9272 (válaszként erre: 265. - Fishyke)
2011. máj. 30. 21:11

Nem tartanám meg...ezt nem negativ értelemben írom, ez nagy feladat....szerencse időben kiderült...de nektek kell dönteni..

Sok szerencsét....

2011. máj. 27. 18:43
Igen.
266. cseperke (válaszként erre: 265. - Fishyke)
2011. máj. 27. 18:42

Szia!

Nagyon sok erőt kívánok Nektek!!!!!

265. Fishyke
2011. máj. 26. 18:55

Sziasztok! Ez a legelső babánk, 27 évesek vagyunk, egészségesek, és kiderült a 12. heti vizsgálaton, hogy vastag a baba tarkóredője...Elmentünk az istenhegyire, ahol hamar adtak időpontot chorion biopsziára, és három nap múlva, tegnap kiderült, hogy down-kóros a baba...Nem igazán tértünk még magunkhoz...Már előre megbeszéltük, hogy ha ne adj isten így alakul, elvetetjük, mert nem akarjuk, hogy egész életében szenvedjen szegény...Ma befeküdtem a kórházba, de kiderült, hogy nincs meg valami engedély a védőnőtől - amit velem senki nem közölt előre, hogy kellene -, próbálták beszerezni házon belül, de nem sikerült, ezért éjszakára hazaengedtek. Holnap reggel kell visszamennem. Mivel már a 14. hétben vagyunk, nem sima abortusz van...Kapok tágítót, majd később oxitocint infulzión...és meg kell szülni a babát;'((((( Utána egy altatásos műtét keretében még kitisztítják...Rettegek ettől az egésztől, annyira igazságtalan az élet...Aki nem tervezi a gyereket és elveteti, megműtik, felébred és vége, túl van rajta...Én, aki előtte hónapokkal szedtem a terhesvitamint, egészséges életmód, nem iszom, nem dohányzom és terveztük, velem történik ez...Komolyan, csak zokogni tudok egész nap.

Ezt azért írom le, mert, ahogy a genetikai tanácsadó is elmondta, még mindig fiatal anyáktól születik a legtöbb down-kóros gyermek, mivel a nők többsége még mindig fiatalabb korában szül. És mivel ilyenkor még sokan úgy vannak vele, hogy úgysem lehet ilyen fiatalon beteg, nem csináltatnak szűrést sem, és esetleg akkor csodálkoznak el, amikor megszületik. Az biztos, hogy ezek után, ha megint teherbe esem, amint lehet, a 11.héten megcsináltatom a biopsziát, hogy rögtön tisztán lássunk és kapjunk egy egyértelmű eredményt.

264. beniregi (válaszként erre: 263. - Andi6020)
2011. máj. 14. 17:20
Köszönjük, szükség lesz rá. A poztív oldalát próbálom nézni, nekem még nem lett volna kötelező elmenni a magzatvíz vizsgálatra, de az orvosom ajánlotta, így megcsináltattuk, talán sugallat lehetett nála, nem tudom, de a lényeg, hogy észrevették az eltérést.
263. andi6020 (válaszként erre: 262. - Beniregi)
2011. máj. 14. 16:59
Biztos rettenetesen nehéz....de én sem merném megkockáztatni. Hiszem, hogy ez a jó döntés. Sajnálom. Sok erőt, és kitartást kívánok nektek.
262. beniregi (válaszként erre: 261. - Andi6020)
2011. máj. 14. 16:56
Sajnos elég nagy, mert nem lesz egészséges. De hogy mi lenne a baja azt nem tudjuk. Nem merjük megkockáztatni. Tudom, hogy csak egyféle lehetőségem van, csak nem tudom, hogyan fog ez a későbbiekre kihatni, mármint lelkiekre gondolok.
261. andi6020 (válaszként erre: 260. - Beniregi)
2011. máj. 14. 16:30
Sajnos (vagy szerencsére), nem értem pontosan, hogy miről van szó. Akkor most mekkora a baj?
260. beniregi (válaszként erre: 259. - Andi6020)
2011. máj. 14. 16:14

Nagyon időszűkében vagyunk, mert csütörtökön voltam 20 hetes és 5 napos, tehát 21 hetes vagyok most, ha megvárom az ismételt mintavétel eredményét, akkor 23 hetes leszek, nagy lesz a baba és még fejlettebb.

Úgy beszéltük meg a férjemmel, hogy hétfőn visszamegyünk Debrecenbe és beszélünk ismét a genetikussal. Nagyon kedves és emberséges volt. Nem tapasztaltam még ilyen bánásmódot ismeretlen orvos részéről. Csak a down szindrómáról találtam leírásokat, ott is létezik olyan, hogy nem minden sejt tartalmazza a trisomiát. Mégis beteg a baba, csak a fokozatát határozza meg. A 7 kromoszóma 3x akkora, mint 21-es, ha minden sejt tartalmazta volna az elváltozást, már nem élne, ezzel szemben a down szindrómások 95%-nál minden sejt tartalmazza a 21-es trisomiát.

259. andi6020 (válaszként erre: 258. - Beniregi)
2011. máj. 14. 16:06

:(

Mikor kell dönteni? Már ha lehet ilyent kérdezni.

258. beniregi (válaszként erre: 257. - Timycat)
2011. máj. 14. 13:35

Semmi biztatót nem tudnak mondani, azt sem tudják, hogy milyen következményei lesznek ennek az eltérésnek a születés után, de valami biztosan. Mutatták a 21-es kromoszóma nagyságát, a 7-es ennek kb háromszorosa. Sokkal több információt tartalmaz, tehát nagyon sok minden lehet. Az eredmény alapján 10%-ban található a magzatban.

Nem tudom, hogy a down-os babák minden sejtje hordozza a 21-es trisomiát vagy csak néhány? Vagy ez határozza meg, hogy milyen fokú a betegség?

257. timycat (válaszként erre: 256. - Beniregi)
2011. máj. 14. 12:21

Most néztem már az 5. hónapban vagy :S

Én nem értek ehhez, de akkor most azt mondta az orvos, hogy biztos lesz valami rendellenessége? Csak azt nem tudják milyen fokú? Vagy reménykedhetünk, hogy teljesen egészséges lesz?

Kívánom, hogy az utóbbi legyen

256. beniregi (válaszként erre: 255. - Timycat)
2011. máj. 14. 07:34

Természetesen én is egészséges babát szeretnék, van két egészséges gyermekem. Tudom, hogy nem veszélyeztethetem a születendő kicsit, a meglévő gyerekeimet és a családomat. Az eszemmel tudom mit kell tennem, de borzasztó nehéz...

Összesen két terhességem volt két egészséges gyermek született, nem volt abortuszom, vetélésem sem.

255. timycat
2011. máj. 13. 21:17

Én biztos nem vállalnám. Lehet, hogy önzőnek tűnik, de nekem már van egy babám, akire egy down-os gyerek mellett nem lenne elég időm. Inkább elvetetném és próbálkoznék tovább egy "másik" babáért.


Remélem soha sem kell ilyenről döntenem...

2011. máj. 13. 21:06

Sziasztok,

az én problémám hasonló,

20 hetes kismama vagyok 36 éves, a kombi teszt alapján 1:90 volt a down, így megcsináltattuk a magzatvíz tesztet, mást találtak, a 7 kromoszómánál van trisomia, de nem minden sejtben található. 21 kolóniát tudtak vizsgálni, 2-ben találtak ilyen eltérést. Azt mondta a genetikus, hogyha minden sejtben eltérés lett volna, akkor már nem élne a babám, meghalt volna 6 hetesen. Sajnos nem tudják prognosztizálni, hogy milyen következménnyel jár, ha megszületik. Az ultrahang negatív, minden rendben van, vagyis úgy tűnik. Kerestem a neten valami infót, de nagyon ritka rendellenesség. Megcsináltattam újra a magzatvízvizsgálatot, nem is tudom miért, talán csak megerősítést szeretnék a döntéshez. Találkoztatok már ilyesmivel?

253. andi6020 (válaszként erre: 244. - Ancsi0930)
2011. máj. 13. 18:23
Jól döntöttél. Sajnálom, hogy ezt kellett átélned! :'(
252. cseperke (válaszként erre: 249. - Tengere)
2011. máj. 13. 17:18
:)
251. 91d4989ab9 (válaszként erre: 244. - Ancsi0930)
2011. máj. 13. 17:17
3 családot is ismerek ahol nem vettél észre
250. szemmelver (válaszként erre: 244. - Ancsi0930)
2011. máj. 13. 17:15
nagyon jól döntöttél!
249. tengere
2011. máj. 13. 17:07

en is megkerdeztem mar anyukamat hogy miert csinalt engem ilyennek es nem masnak, pedig semmi bajom nincs.

nekem van egy down babam. Ha tudtam volna terhesseg alatt akkor vegigolvastam volna minden orvosi problemat mignem ipokondrias lettem volna es akkor itt van egy baba aki egeszsegesebb mint sok mas nem down gyerek, s egyetlen baja hogy rossz es makacs es nem sereti a gyumolcsot pedig abban van a vitamin. Na meg lassabban fejlodik.

Azert nem bannam ha a testverke egeszseges lenne.

248. 4c1a787e8f (válaszként erre: 234. - Ancsi0930)
2011. ápr. 4. 08:33

Szerintem itt nem ítélt senki senkit. Beszélgettünk, és még azt se durva hangon.


Ne fogd másra, hogy így döntöttél. Már arra gondolok, hogy a másik gyerek érdeke, meg a férj, meg stb.. Mond ki, hogy Te ezt így nem vállaltad... És kész. Innentől kezdve tényleg mindenki azt gondol, amit akar... Talán itt fog kezdődni az előre...


Gyógyulást kívánok!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook