Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha Down-kóros babát várnál, megszakítanád a terhességet? fórum

Ha Down-kóros babát várnál, megszakítanád a terhességet? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
307. krautmanno (válaszként erre: 305. - Judyka01)
2014. aug. 9. 21:04

37 éves voltam,amikor a kislányom született.Egészséges.

Minden jót kívánok neked is!

306. marlenka70 (válaszként erre: 305. - Judyka01)
2014. aug. 9. 21:02
Egyég szűrési lehetőség már nincs? Mert akkor marad a drukk.
2014. aug. 9. 20:59
Kombinált tesztet csináltattunk, és ott jött ki, hogy a down esélye 1:4, edwardsra 1:18, pataura 1:13. A baba nyaki redője volt vastagabb: 3,3 mm, és a vérben egy Papp-A nevű fehérje szintje volt nagyon alacsony (ezt a fehérjét a méhlepény termeli). Valószínűleg a korom is rontotta az eredményt, 36 vagyok. Azért bízom, hogy rendben lesz minden, de félek is.
2014. aug. 9. 20:56
igen
303. judyka01 (válaszként erre: 293. - Judyka01)
2014. aug. 9. 20:55
Most látom, hogy rossz jelet raktam be, nem a nevetőset akartam, elnézést érte.
302. krautmanno (válaszként erre: 301. - 9089b602ef)
2014. aug. 9. 16:52
Ezen a véleményen vagyok én is.Van 3 egészséges gyermekem,velünk sem tenném meg,hogy egy beteg babát bevállaljak.És ha mi már nem leszünk,az ő "keresztjük" legyen?Nem...
2014. aug. 9. 16:49

Igen.

Azonnal és gondolkodás nélkül.

Lehet,hogy emiatt megítéltek,de én így gondolom.

Nem bírnám elviselni...

300. Derya (válaszként erre: 299. - Andi6020)
2014. aug. 9. 13:50
semmi gond, legalabb kiderult, hogy felreertheto. :-)
299. andi6020 (válaszként erre: 297. - Derya)
2014. aug. 9. 13:44
Jaaa, értem. Félreértettem a nem egyértelmű kérdésedet.
298. 728bc799e2 (válaszként erre: 12. - A360345bdd)
2014. aug. 9. 12:35

igen, viszont egy csomó betegséggel is együtt jár, aminek a kombinációja halálos lehet.... egyik ismerősöméknek 2 héten belül meghalt a down szindrómás babája....

szerintem én is elvetetném....bár ne kerüljek ilyen helyzetbe...

297. Derya (válaszként erre: 295. - Andi6020)
2014. aug. 9. 12:21
nem tudo, te mire valaszoltal, en azt kerdeztem, hogy honnan lehet azt elore tudni, hogy patau vagy edwards szindroma eselye fennall.
296. Derya (válaszként erre: 295. - Andi6020)
2014. aug. 9. 12:13
ezt most nem ertem...
295. andi6020 (válaszként erre: 294. - Derya)
2014. aug. 9. 12:06
Csak így lehet
294. Derya (válaszként erre: 293. - Judyka01)
2014. aug. 9. 11:36
ezeket honnan lehet igy elore gondolni?
2014. aug. 9. 09:08

Sziasztok!

Barbus, nagyon sajnálom, hogy ezen át kellett menned, főleg, hogy évekig vártatok Rá :)

Én most várok az eredményre, hogy van-e kromoszómarendellenessége a babámnak, vagy nincs. Legnagyobb esély a down-kórra van, de az edwards és a patau esélye is fennáll sajnos. :(

Félek. Kb. egy hét múlva kiderül, hogy merre tovább. Ha beteg, úgy érzem, nincs helyes döntés, csak két rossz közül választhatok. Kevésbé rossznak érzem azt, hggy nem tartom meg. Valószínű leg egy életre nyomot hagy majd a lelkemben ez a döntés. De mégis úgy érzem, hogy ebben az esetben csak én szenvedek, míg ha megtartanám, akkor a kisbabám is, a férjem és az egészséges nagyfiam is.

2014. aug. 6. 23:06

Sziasztok! Nekem sajnos két hete kellett megszülnöm a 22 hetes kisbabámat, mert valószínűleg (még eredményre várunk) Down szindrómás lett volna a baba. Igazából Nekünk nem nagyon volt döntésünk, h megtartjuk e vagy sem, mert a köldökzsinórba már visszafele is áramlott a vér, ami azt jelenti,h napokon belül méhen belül elhalt volna, ezért mindenképpen meg kellett Őt szülnöm. :( Senkinek nem kívánom ezt az érzést.

Ha lett volna választásunk, akkor is azt választottuk volna a férjemmel, h megszülöm. Ezért most ne ítéljen el senki. Tudom,h nagyon nehéz lett volna a babának is és Nekünk is. Nagyon vártuk már Őt, több éve próbálkoztunk mire Ő megfogant. HA születésekor derült volna ki,h beteg, akkor egyértelmű, h nem dobom el azért, mert beteg. Nem adtam volna intézetbe, hiszen Ő az én gyerekem, bármit meg tettem volna érte. De hálát adok érte amiért időben kiderült, h baj van. Nagyon nehéz most nekünk, de nagyon remélem, h hamarosan újból terhes leszek. Nagyon szeretlek kisbabám!!!!!! <3

291. 4c1a787e8f (válaszként erre: 290. - 82d45dcd14)
2014. márc. 25. 09:29
Én ismerek nem egy ilyen családot, ahol bizony ott él a DS testvér. Bár általában sajnos 30-40 éves koruk körül meghalnak, ha nem előbb.
290. 82d45dcd14 (válaszként erre: 287. - Fe3d58d788)
2014. márc. 25. 09:23

Ez nagyon szép,és megható!

De azért te is tudod,hogy ez nagy valószínüséggel,nem így lesz.

289. 4c1a787e8f (válaszként erre: 287. - Fe3d58d788)
2014. márc. 25. 09:20
Hát nem egyszerű kérdés ez a valóságban, nehezebben fog mondjuk úgy párt találni magának a fiú. Viszont amennyivel nehezebb lesz, annyival értékesebb is. Valamit valamiért.
288. tengere (válaszként erre: 287. - Fe3d58d788)
2014. márc. 24. 14:09
Nagyon szépen mondtad!
2013. máj. 2. 12:43

Igaz, hogy már régi a fórum, és nem szólt hozzá nagyon régen senki, de mint régebben hozzászóló írok most.

Megváltozott a véleményem. Még mindig nehéz Annával az élet, mert le van maradva a korosztályától. De már belerázódott a család, a testvére is elfogadta, együtt tud vele élni és mi is rutinszerűen éljük a napjainkat. A fórum indítása után végiggondoltam a lehetőségeket.

Rengeteg abortuszról szóló cikket, kisfilmet megnéztem és elolvastam.

Most már ismerem mind a két oldalt. Igaz az egyik tapasztalati a másik csak (szerencsére) a látottak, olvasottak alapján kialakult érzelmi véleményem.

A fentiek ismeretében kijelentem, hogy nevelve egy egészséges gyermeket, szülve egy DS gyermeket, ha harmadik gyermekkel lennék terhes meg sem csináltatnám a vizsgálatokat. Nem tudnám elvetetni a beteg gyermeket.

A testvér hozzáállásáról pedig csak annyit, hogy nevelés kérdése is. Nagyon szeretik egymást, mert erre neveljük őket. A kisfiam most nyolc éves és egyik reggel ez a jelenet zajlott le nálunk.

Már nem tudom, hogy milyen apropóból kérdezte a férjem a fiamat, de volt valami indító esemény, hogy mi lesz veletek, ha felnőttök és saját családod lesz?

Erre a fiam, mint aki azon csodálkozik, hogy ez még felmerült, mint kérdés és lehetne másként is: Hát Anna ott fog velünk élni. Viszem magammal.

2011. júl. 30. 20:29
nekem alulműködik a pajzsmirigyem és azt mondták vigyáznom kell a terhességem alatt.mondták azt is hogy lehet vetélésem is és 98%esély van a fogyatékos gyerekre,ha nem jó a tsh,t4 értékem.ha megtudnám,hogy beteg a babám szó nélkül elvetetném és soha többé nem próbálnék gyereket szülni.megpróbálnék inkább örökbefogadni.
2011. júl. 30. 20:24
ahol felnőttem a ház alaksorában fogyatékosokat dolgoztattak.szőnyeget szőttek meg ilyen egyszerűbb munkákat csináltak.kaptak rendes fizetést is.akik betegebbek voltak azoknak meg csak "napközi" volt.voltak fiatalok is és kb 30 valahány évesek is.mindig köszöntek nekem ha találkoztunk,és messziről integettek.Csúnya az arcuk,betegesek,van aki nehezen mozog,de mégis emberek!!!!!!!!!!és nekik is vannak érzéseik!Sokkal őszintébbek mint mi"egészséges"emberek.Aki lenézi őket menjen el egyszer egy fogyatékosok úszóversenyére és nézze csak meg mennyire kedves emberek vannak ott!
284. Derya (válaszként erre: 283. - Timycat)
2011. júl. 30. 16:43

ennek örülök.

abszolút megérdemelték.

283. timycat (válaszként erre: 282. - Derya)
2011. júl. 30. 16:15
szerencsére, hisz a lány mivel down-kóros megvizsgálták az elmeállapotát és akaratnyilvánításra képtelennek nyilvánították, így a cselekmény már erőszakos közösülésnek számít, az összes minősítő körülményt kimerítették a magatartásukkal így jó pár évre becsukták őket (az egyik 8 a másik 10 évet kapott; megye súlyosította ennyire és szerintem ez a minimum, bár törvény szerint a maximum), csak remélni tudom, hogy "bent gondozásba vették őket és már nem olyan nagyfiúk"
282. Derya (válaszként erre: 280. - Timycat)
2011. júl. 30. 13:22

ez nagyon undorító... :-(

lett következménye?

281. fe3d58d788 (válaszként erre: 21. - A360345bdd)
2011. júl. 29. 18:31
Nagyon jól ismerem a betegséget. DS babát nevelek. Nagyon nehéz. Nagyon-nagyon szeretem, imádom, mert egy szeretetgombóc, rakaszkodó és csupa báj, mosoly. De rengeteg plusz időt és ideget igényel egy egészséges gyermekhez képest. Fejlesztés, orvoshoz járkálás (sokszor betegszenek meg és vele született szervi betegségek is járnak ezzel a kórral), nálunk a nehéz etethetőség stb. Nem sokára meg fogják műteni a szívével. Annyira szeretem, hogy ha valami baja lesz (le sem merem írni), akkor egy részem belehal. Soha nem mondanék le róla, mert már a kezemben tartom. Minden nehézség ellenére imádom és megpróbálom az életét minél boldogabbá tenni és a mindennapi dolgokra nevelni. DE! Ha még az elején kiderült volna, hogy beteg a baba a hasamban - így utólagos tudással felvértezve - biztos nem tartottam volna meg. Ha van egy testvér, annak ezt a helyzetet nehéz feldolgozni, mert kevesebb idő jut rá, egy picit háttérbe szorul. Nálunk a legnehezebb azt volt feldolgoznia, hogy szívbeteg a testvére és műteni fogják. Sokáig úgy aludt el, hogy felébredt éjszaka, hogy az ő szíve biztos ver? Aztán a szülők idegeskedése és fáradtsága sem tesz jót a házasságnak. Ennek ellenére, szerencsére mi együtt vagyunk, még szorosabb a kapcsolatunk és boldogok vagyunk így négyen.
280. timycat (válaszként erre: 279. - Fe3d58d788)
2011. júl. 29. 18:27

Maximálisan egyetértek veled mindenben, amit leírtál.


Ami a DS anyukát illeti, egészséges férfinek valóban nem kellene; nekem volt sajnos nem is olyan régen egy ilyen ügyem. Van egy család és egy DS lányuk, amúgy semmi gond nincs vele. 18 éves volt a lány, mikor teherbe esett. Szülők ki voltak akadva hogy hogy történhetett ez, aztán kiderült. Míg a szülők dolgoztak a nagybácsi -aki a szomszédjuk- figyelt a lányra. És az a szemétláda meg egy haverja kihasználva a lány szeretetéhségét "rájárt" a lányra. Erre írtam, hogy egészséges férfinak valóban nem kellene egy DS lány családalapításra, de sajnos rengeteg féreg él körülöttünk, akik kihasználják őket.

279. fe3d58d788 (válaszként erre: 24. - Esernyő57)
2011. júl. 29. 18:16
Biztos, hogy Down szindrómás az anyuka? Az ilyen betegségben szenvedőknek igen nehezen lesz babájuk. Főleg azért, mert nem igen veszi el őket egy egészséges férfi sem aki gyerekre vágyik. 25% esélye van ugyanis, hogy neki is beteg gyermeke születik. Ha valóban az és a gyermeke is, akkor nekik szükségük van minden területen egy egészséges támaszra, mert teljesen önálló életre nem képesek. Hol volt a segítsége? Harmadjára pedig ezek a gyerekek nem viselkednek agresszívan. Ők szeretetgombócok. Talán összekeverted az autistákkal. És a Down-szindrómások nevében kikérem, hogy ők buták. Sajátos nevelést igényelnek és soha nem lesznek zsenik. Ez igaz. De a saját kis képességüket, tudásukat sokkal nagyobb fáradsággal érik el, mint esetleg te a diplomádat. Diplomával is szaladgál az országban jónéhány buta, tudatlan és főleg érzéketlen ember. Ha a te gyereked lenne ilyen beteg azt is lebutáznád? Vagy akkor őt csak másnak neveznéd? Sajnálom, ha a gyerekedet megütötte egy DS gyermek, de egy egészségestől is kaphat még pofont, főleg, ha úgy fog gondolkodni, mint te. Egészségesnek és sérült gyermeknek is meg lehet magyarázni, hogy amit tett az nem helyes és máskor nem szeretnéd, hogy előforduljon. Ennyit kellett volna tenned és nem lenézni azt a másikat.
278. bcb6de9272 (válaszként erre: 271. - Fishyke)
2011. jún. 1. 08:12

NE LEGYEN BŰNTUDAT BENNED!!!!


Én nagyon átérzem mit érzel most...de ne okolod magad!

Te úgy döntöttél ahogyan kell!

Akik elítélnek ők maguk nem voltak még ilyen helyzetben!

meg látod egészséges babád fog hamarosan születni!

A lelked is be gyógyul...ő egy kis angyal lett és hidd el gondoskodni fog arról, hogy minél hamarabb egy egészséges kisbabád szülessen!

Nagyon szívesen beszélgetnék veled privátban...

fel a fejjel!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook