Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha riaszt a légzésfigyelő, akkor mindenképp nagy gond van? fórum

Ha riaszt a légzésfigyelő, akkor mindenképp nagy gond van? (beszélgetős fórum)


10. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 20. 12:30

Ha ennyire félsz, vedd majd közel magadhoz, az csökkenti a kockázatot is és téged is megnyugtat majd ha hallod ahogyan lélegzik. Vegyél pelenkára csíptethető jelzőt és akkor ha éppen egymás mellett alszotok, vagy a babakocsiban alszik el, akkor is tudod, hogy ott a jelző.

Kérdésre válaszolva, nem jelent feltétlenül rosszat. Nagyon pici babáknál előfordul, hogy hosszabban nem vesznek levegőt.

9. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 20. 12:23

Ha ennyire aggódsz, szerintem vegyél részt egy baba elsősegély tanfolyamon. Szerintem az senkinek sem árthat.

A nagyon pici babák sokszor bealszanak úgy hogy hosszabb ideig nem vesznek levegőt, ilyenkor tényleg elég csak felébreszteni őket, de sokszor maguktól is korrigálják.

Azért a sidsnek vannak hajlamosító tényezői, dohányzás, koraszülöttség, családban már korábban előfordulás stb.

Nekem koraszülött kisbabám van, sokszor szólt a légzésfigyelő, egyszer sem tévesen. Felébresztettem és minden rendben volt. Mostmár nagy, mászik, forog stb. Mégsem jelez már sosem. A kétlaposat ajánlom.

8. sanyinak (válaszként erre: 5. - Tyityu)
2021. nov. 18. 18:44
De hát pont az apró mozgásokat kell érzékelni a légzésfigyelőnek és akkor szólal meg, ha nem érzékel egyáltalán semmi mozgást.
2021. nov. 18. 13:47

Nem, többségében semmit nem jelent.


Ha félsz - mindannyian félünk, bár a rengeteg információ miatt még inkább - végezz el egy babaéletmentő tanfolyamot, nagyon hasznos.

2021. nov. 18. 07:29

Megértelek, de ELŐRE ne agyalj ilyesmin. Ezzel aztán tényleg ráérsz később.


Jó ha van légzésfigyelő. Első gyereknél éjszaka sokszor néztem, ahogy zölden villan minden lélegzetvételnél. Megnyugtató, nem kellett odamenni és 2 centiről figyelni a gyereket. 😁

Második gyereknél meg például szívtam vele, mikor levettem róla éjjel félkómában és mire kiértem a szobából, pont akkor kezdett csipogni és akkor gyerek le, rohanás vissza, nehogy felkeltse a hang a másikat.

Volt, hogy éjjel becsippant és akkor az ember rugólábbal pattan fel, hogy úristen, a gyerek meg békésen szuszogva alszik...

5. tyityu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 18. 06:30
Nalunk a 7 honapos babanknak napi szinten bekapcsol mar teljesen keszek vagyunk tole. Es csak azert mert ossze-vissza forgolodik es nem erzi a gep. Ujszulott babaknal jo mert ok meg nem izegnek mozognak az agyban de kesobb mar sok teves riasztas van. A nagyobbik lanyomnal ugyanez volt. Elso alkalommal majdnem infarktust kaptam mikor bekapcsolt, rohantam a szobajaba, aztan lattam hogy az agy masik vegeben alszik. Azota mar fenn se akadunk mikor bekapcsol.
4. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 18. 06:29

Nálunk beindult feleslegesen is..mert a matrac alatt kicsit el volt csúszva,nem állt stabilan.

Megértem az aggodalmad,pláne még emlékszem miután megszületett a kislányom,ölben is olyan mélyen aludt,hogy még lestem,hogy lélegzik e?🙈😅mert még a kis lélegzése sem volt szemmel kivehető🙈😅szóval igen,a babák tudnak nagyon mélyen aludni.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 18. 06:28

Mi lenne, ha esetleg a pozitív dolgokra összpontosítanál, boldogan várnád a babád, rugikat meg csörgőket válogatnál stb.

Bölcsőhalálon stresszelni, tök felesleges.

2021. nov. 18. 06:11

Nincs gyerekem, nem ismerem az eszközt sem. Viszont az egyik kollégámnak megszólalt egyszer, mert lemerült az elem, és azért... Sejted micsoda pánik volt míg rá nem jöttek. Szóval nem kizárólag gond esetén szólal meg ezek szerint.


Amúgy ezek ma már tutira megbízható és jó eszközök, biztosan támaszkodhatsz rájuk bizalommal. Kérdezz meg egy védőnőt, orvost, meg olvass utána a készüléketeknek. És ne aggódj, semmi baj nem lesz! ❤️ Gondolj bele, régebben még nem volt ilyen szuper eszköze a felmenőinknek, és itt vagyunk mégis. Próbáld meg kiűzni ezt a rossz gondolatot, és élvezd ezeket a perceket magaddal meg majd a babáddal ha megszületik. Hiszen biztosan csodálatos és hihetetlen érzés lesz, ne árnyékolja be a félelem. Ha tudod, éld meg a jót.

2021. nov. 17. 22:47

Ha riaszt a légzésfigyelő, akkor mindenképp nagy gond van?

Akkor is jelez ha csak nagyon mélyen alszik a baba és elég felébreszteni? Ilyenkor felébresztéssel mindig megelőzhető a baj?

December elejére várom a kisfiam és nagyon félek a bölcső....-tól.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook