Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha barna vászonra sárgával festek, az milyen lesz? fórum

Ha barna vászonra sárgával festek, az milyen lesz? (tudásbázis kérdés)


10. luca néni (válaszként erre: 8. - Channa*)
2016. febr. 3. 07:32
A batikolás távol áll tőlem, azt nem mertem kockáztatni, mivel a látható eredmény után már nincs mód a javításra.
9. luca néni (válaszként erre: 7. - 2ab16d5612)
2016. febr. 3. 07:31
Fogalmam sincs milyen festékre gondoltam, és hogy alakul majd. Azért gondoltam barna lepedő sárga foltokkal, mert akkor kevesebb festék kell, ahogy nézem a zsiráfokat.
2016. febr. 2. 19:12

Ha a barna anyagot befested sárga ruhafestékkel, akkor az olyan fura színű lesz.


Ha zsiráf jelmez a cél, akkor a barna anyagra textil festékkel (amit ecsettel kell felvinni) fesd a foltokat, vagy batikold a sárga anyagot, ha van, ettől olyan természetes foltos lesz, ha jól kötözöd az anyagot.

7. 2ab16d5612 (válaszként erre: 6. - Luca néni)
2016. febr. 2. 11:50

Hm.. A ruhafesték az nem tömör festék mint pl egy akril vagy olajfesték. Nem egyről beszélünk akkor. De előnyösebb lenne a sárga vásznat barna foltokkal tarkítani nem? Vagy akrilfestéket használni


De olyan textilfesték van amivel mintát lehet rajzolni. Ilyenre gondoltál?

6. luca néni (válaszként erre: 5. - 2ab16d5612)
2016. febr. 2. 11:45
Akkor átlátszatlan ruhafestéket kell venni ? Azt hittem csak olyan van. Szóval akkor lehet sötétet világosra festeni.
2016. febr. 2. 10:36
ha átlátszó a festék (tehát nem tartalmaz átlátszatlan pigmentet akkor egy maszatos valami lesz. ha átlátszatlan akkor mindegy milyen színű az alap
2016. febr. 2. 10:08
Ruhafestéket szeretnék használni zsiráf jelmezhez. Azt szeretném tudni, hogy barnán a sárga sárga lesz-e ? Mert fehéren a sárga sárga, de barnán ? Nem szeretnék az utolsó pillanatban meglepetést :)
2016. febr. 2. 08:59

Najó. :D

Festék függő :D

Nyilván egy akvarell festményen átüthet a barna vászon, és erősen gondolkodhatsz, hogy az optikai színkeverésnek mennyire fogsz áldozatul esni, mert ott a száradás is változtatja a színt.

Ha ennél "töményebb" festéket használ, mondjuk olajfestéket, ott a vászon színe egyáltalán nem befolyásolja a végeredményt. Már ha jól használod a festéket :D

2016. febr. 2. 08:57
Sárga.
2016. febr. 2. 08:55
Ha barna vászonra sárgával festek az milyen lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook