Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha babát szeretnék, mikor kell abbahagyjam a fogamzásgátlót, hogy kitisztuljon és egészséges gyerekem legyen? fórum

Ha babát szeretnék, mikor kell abbahagyjam a fogamzásgátlót, hogy kitisztuljon és egészséges gyerekem legyen? (tudásbázis kérdés)


21. Derry
2010. jún. 10. 23:38
Szia! Én Marvelont szedtem,abbahagytam mivel terveztük a babát, és a következő peteérésemnél rögtön terhes maradtam. Ma fél éves a kisfiam és teljesen egészséges. A doki is azt mondta,hogy a mai gyógyszerek már nagyon alacsony hormontartalmúak,így a legtöbbje nem okoz problémát.
2009. ápr. 4. 23:02

Sziasztok! Én azt hallottam, hogy ha valaki "gyorsan" akar babát, akkor rögtön a gyögyszer abbahagyása után kell összehozni a porontyot, mert a hormonok olyankor még másként működnek. Nem tudom, hogy mennyire károsulhat a baba, de ezt orvostól hallotta az egyik barátnőm. A mostani gyógyszereknek kevesebb a "rossz" hormontartalma...

Amúgy én kb. 2 évig nem szedtem a babavárás előtt, de egészen más okból. Így 3 hónap alatt sikerült Gergőt összehozni :)

19. Arika
2009. ápr. 4. 21:51

Sziasztok!


Én is Diane-35-t szedtem. Júliusban abba hagytam és augusztus végén már terhes lehettem a nőgyógyászom szerint.

Itt nagyon erős, eltérő mensesem volt ,erre alapozza ezt. meg a plusz 3 hét késésre.


Viszont következő hónapban már megmaradt a baba, és a nagy okos lányom már 6 éves lesz.

a mai gyógyszerek már nagyon korszeűek, így akár a következő hónapban is terhes lehetsz!!

18. be52089f0e (válaszként erre: 3. - E87e4cce43)
2009. ápr. 4. 21:37
Mindegyik mást mond.:( De szerintem a 6 hónap a minimum.
2009. ápr. 4. 21:35
Szia!Én Lindynettét (nem helyesen írom,fejből)szedtem.És 2007 februárjában abba hagytam és 2008 februárjában terhes lettem.De szerintem ez sok mindentől függ.
16. Ada12
2009. ápr. 4. 20:13
Szerintem sok mindentől függ, az én dokim is azt mondta, h amint leteszem a gyógyszer nyugodtan lehet próbálkozni, mert ezek már nem a régi gyógyszerek. Ennek ellenére majd egy évet vártunk Rá. Talán attól is függ mióta szedi vki, én kb 10 éve szedtem akkor. Plusz még közrejátszhat az is, h a hormonokat az ivóvizből nem tudják kitisztítani, s ezért még onnan is jön a dózis.
15. Anka71
2009. ápr. 4. 20:05

Én abbahagytam, és a következő ciklusban már teherbe is estem. Egészséges kislányt szültem, velem sem volt végig semmi baj. A lányom most is kicsattan, egészséges, okos gyermek.

Ne félj, a dokik túllihegik szerintem.

2009. ápr. 4. 20:05
köszönöm a válaszokat, tényleg csak kíváncsiságból kérdeztem, hisz 19 évesen még nem nagyon jöhet a baba, pedig szeretnék, de elõbb megfelelõ körülményeket akarok.
2009. ápr. 4. 20:04
4-6 hónap a biztosabb
2009. ápr. 4. 20:03
Csak a genetikusok véleményét tudom elmondani, bár én nem vagyok az, viszont sokat beszélgetünk, így tudom, ők a legalább egy évnek örülnek, mert a legbiztosabb a gyógyszerek különböző hatásaira az ennyi pihenés, mert ki tudja kinél mit okoznak, biztos-ami-biztos.
11. Kata óvónéni (válaszként erre: 9. - Baloghany)
2009. ápr. 4. 20:01
pont erre gondoltam én is:)
2009. ápr. 4. 20:00

Azt mondják a szakemberek,hogy lényegében már pár nap után kiürül a szervezet a hormontól.Hiszen a mai modern fogamzásgátló tabletták pont ezért jobbak ,mint őseik.Mert ha nem ürülne ki hamar,akkor nem esnének sokan teherbe egy-két véletlenül kihagyott bogyó miatt!

Amúgy általában 3 hónapot javasolnak,és nem a kiürülés miatt,hanem hogy a méhed regenerálódjon,jobban meg tudjon majd tapadni a "sejtecske".

2009. ápr. 4. 19:59
Attól függ, hogy milyen gyógyszert szedsz, mert a mai gyógyszerek nem olyan nagy dózisuak mint régen és ezért ezek gyorsan kiürülnek. Én Diane35-öt szedtem ( más hormon problémámra) és a doki azt mondta rá, hogy ez azonnal kiürül ahogy abba hagyom. Szerintem kérdezd meg az orvosodtól.
8. e87e4cce43 (válaszként erre: 5. - 98a882c496)
2009. ápr. 4. 19:59
először az ember a dokijánál érdeklődik
2009. ápr. 4. 19:58

3 hónap elég, bár függ attól is, hogy milyen gyógyszert szedsz...


Nekem, mivel alacsony hormontartalmú készítményt szedtem, decemberben abbahagytam, januárban azt mondta a dőgyógyász, hogy az első menzesz után: "Hajrá!"

6. e87e4cce43 (válaszként erre: 4. - M_Marcsa)
2009. ápr. 4. 19:58
és gyakorlatilag???
5. 98a882c496 (válaszként erre: 3. - E87e4cce43)
2009. ápr. 4. 19:58
nem a közeljövõben tervezem a gyereket, úgyhogy jobbnak gondoltam ha elõször itt érdeklõdök.
2009. ápr. 4. 19:57
elvileg 3 hónap
2009. ápr. 4. 19:56
Kérdezd a nőgyógyászodat!!!!!
2009. ápr. 4. 19:54
úgy értem, hogy hány hónappal a teherbeesés elõtt kell abbahagyni, mert sok rosszat hallottam ezzel kapcsolatban.
2009. ápr. 4. 19:54
Ha babát szeretnék, mikor kell abbahagyjam a fogamzásgátlót, hogy kitisztuljon és egészséges gyerekem legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook