Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha azért megy bölcsibe a gyerek, mert egyetemre megyek, akkor kaphatom a GYED-et? fórum

Ha azért megy bölcsibe a gyerek, mert egyetemre megyek, akkor kaphatom a GYED-et? (tudásbázis kérdés)


8. Mandula71 (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2009. febr. 23. 11:01

A GYED jár akkor, ha valaki egyetemen nappali tagozaton tanul, azzal nincs gond. Viszont amennyiben nappali ellátást nyújtó intézetben (értsd. bölcsi) helyezi el a gyermeket, ez kizáró ok.

A GYES alanyi jogon jár mindenkinek, ahhoz nem kell se munkaviszony, se tanulói jogviszony.

7. MelisUK (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2009. febr. 23. 10:30
Bocsi, gyes vagy gyed, nem vagyok ezekkel tisztában, hisz én úgyse kaphatok egyiket sem külföldön élve, így nem is tudom, hogy melyik mi pontosan, de valamelyikről küldték a körüzenetet az egyetemről 1-2 hete, hogy ki kapta meg.
2009. febr. 23. 10:28

Úgy tudom, hogy az egyetemtől is lehet igényleni a gyest, legalábbis nemrég küldték a neptunos levelet, hogy ki kapta meg a gyest és kit utasítottak el. Fele-fele arányban volt.

A költségtérítés enyhítését szinte mindenki megkapta, de a gyeses téma nem volt ilyen pozitív.

2009. febr. 23. 09:43
Ja és főleg azért, mert szeptemberben még nem kapok diákhitelt sem, szoctámot sem, azokat csak októberben fizetik ki. Oké, hogy visszakapom, de hát addig is élni kell valamiből, és nem mindegy, hogy az a valami 43 ezer, vagy 23 ezer-e.
4. Wendy87 (válaszként erre: 3. - Mandula71)
2009. febr. 23. 09:42
Köszi szépen! Hát kár... A munkahelyemen azt mondták, hogy a diákhitel nem kizáró ok, de akkor ezek szerint a bölcsi igen. Lehet megpróbálom a bölcsi vezetőjével megbeszélni, hogy azt a két hónapot elmismásoljuk valahogy, hátha lehet...
3. Mandula71 (válaszként erre: 2. - Wendy87)
2009. febr. 19. 21:28

Szerintem nem.

1997. évi LXXXIII. törvény

42/C. § Nem jár a gyermekgondozási díj, ha


a) a jogosult bármilyen jogviszonyban díjazás - ide nem értve a szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazást - ellenében munkát végez, vagy hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységét személyesen folytatja;


b) a jogosult - munkavégzés nélkül - megkapja teljes keresetét, ha a keresetét részben kapja meg, csak az elmaradt kereset után jár gyermekgondozási díj;


c) a jogosult egyéb rendszeres pénzellátásban részesül [1993. évi III. törvény 4. § (1) bek. i) pont];


d) a gyermeket - a külön jogszabályban foglaltak szerint - ideiglenes hatállyal elhelyezték, átmeneti vagy tartós nevelésbe vették, továbbá ha harminc napot meghaladóan bentlakásos szociális intézményben helyezték el;


e) a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsőde, családi napközi, házi gyermekfelügyelet) helyezték el, ide nem értve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést;


f) a jogosult előzetes letartóztatásban van, vagy szabadságvesztés, elzárás büntetését tölti.


Kénytelen vagy lemondani a GYED-ről és GYES-t igényelni.

2009. febr. 19. 18:17
Szóva a lényeg, hogy a fiam után októberig jogosult lennék a GYED-re, de szeptembertől bölcsis lesz. Mindenhol azt olvasom, hogy ha GYED-en vagyok, nem mehet bölcsibe. De én nagyon nem szeretnék arra a két hónapra lemondani arról a pénzről, ami megillet, hiszen nem folytatok így sem kereső tevékenységet. Lehet ezt valahogy?
2009. febr. 19. 18:16
Ha azért megy bölcsibe a gyerek, mert egyetemre megyek, akkor kaphatom a GYED-et?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook