Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha az OTP elárverez egy ingatlant, akkor az az összeg általában fedezi a hitel összegét legalább? fórum

Ha az OTP elárverez egy ingatlant, akkor az az összeg általában fedezi a hitel összegét legalább? (tudásbázis kérdés)

2012. szept. 16. 21:11
hát ha még menthető a szitu, mindenképp érdemes a tulajnak megpróbálni saját maga eladni gyorsan. inkább menjen el 2-3 millióval kevesebbért, mint 15-tel kevesebbért...
14. hte23
2012. szept. 16. 21:05
köszönöm szépen mindenkinek
2012. szept. 16. 18:31

minden annyit ér amennyiért hajlandó valaki megvenni

ez tény. az pedig igen makacs dolog.

2012. szept. 16. 18:29
nem szükségképpen
11. bowie (válaszként erre: 10. - 731e5b9ffb)
2012. szept. 16. 18:28

Hát igen, ilyenkor már egyértelmű, hogy az ügyfél sosem jár jól...

Hacsak nincs valami pénzes rokon, ismi, aki megvenné a házat az árverésen, és hagyná, hogy benne maradjanak, ha más nem valami minimális bérleti díjért..:) Bár kevés az ilyen jótékonykodó ember is.

Mindenesetre a kérdezőnek sok szerencsét kívánok, hogy a helyzethez képest minden a lehető legjobban süljön el!

2012. szept. 16. 18:13
Semmi baj:) Viszont ilyen esetben elég alacsonyra fogják értékelni az ingatlant (ez ellen lehet fellebbezni), mert a bank célja az, hogy keljen el az ingatlan, nem pedig az, hogy még maradjon is pénze az illetőnek a hitel kifizetése után..:( Meg a kérdező is azt írta, hogy nincs rá kereslet, és sajnos az ingatlan piaci értéket a kereslet határozza meg, nem pedig az, hogy esetleg a tulajdonosnak mennyibe került, vagy hogy a szomszédja mennyiért adott el hasonllót pl 5 évvel ezelőtt. Szóval nem egyszerű a helyzet.
9. bowie (válaszként erre: 8. - 731e5b9ffb)
2012. szept. 16. 18:03
Értem, ezt nem tudtam. Bocsi.:)
2012. szept. 16. 17:49

"a vételárat csak a becsérték feléig - illetőleg, ha az adósnak ez az egyetlen lakóingatlana, és lakóhelye jelenleg és ezt megelőző hat hónapon belül is ebben volt, 70 %-ig - lehet leszállítani."


Forrás:

[link]


Az ingóságra másmilyen szabályok vonatkoznak, mnit az ingatlanra.

2012. szept. 16. 17:46
Nálunk messze nem fedezte :(((
2012. szept. 16. 17:45
Vagyis én így tudom, nem akarok hazudni sem..de autót már vettünk így, és ott nem a piaci értéket nézték az tuti, mert jóval olcsóbban lett a miénk, és az árverés sem a piaci érték 30%áról indult. Persze lehet, hogy ingatlannál másképp van.
5. bowie (válaszként erre: 3. - Gera175)
2012. szept. 16. 17:42
A hitel értékét veszik alapul, nem pedig az árverésre bocsájtott dolgok értékét.
4. bowie (válaszként erre: 2. - Hte23)
2012. szept. 16. 17:37
Azt, hogy 25-30 milliót ér, azt te gondolod, vagy az árverezéshez fel is értékelték? Ha nem, akkor sajna az nem számít, hogy szerinted mennyit ér..a hitelösszeget nézik, és annak bizonyos százalékától indítják az árverést. Aztán elkel amennyiért elkel, a többi része marad rajtatok, amit ugyanúgy behajt a bank majd.
2012. szept. 16. 17:31

Én úgy tudom, hogy ha a bank árverezi, akkor akár az ingatlan piaci értékének akár a 30%-áért is eladhatja...

Tehát 30 millás házat 10 milláért.

2012. szept. 16. 17:22

Sziasztok!

Tud e valaki tapasztalatot megosztani velem.

Ha az OTP elárverez egy ingatlant, akkor az az össszeg általában fedezi e a hitel összegét legalább?

Itt egy nagyértékük ingatlanról van szó. Kb. 25-30 milliót ér jelenlegi árak mellett.

A hitel 9,1 millió...


Eladni nem lehet, nincs rá kereslet.


Tud valaki valamit mondani? valakinek van ilyen tapasztalata?

2012. szept. 16. 17:20
Ingatlan árverés...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook