Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az örökbeadáson gondolkozol, és te szeretnél családot találni a babádnak írj ide kérlek! fórum

Ha az örökbeadáson gondolkozol, és te szeretnél családot találni a babádnak írj ide kérlek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. szept. 1. 17:14
Gyermekét örökbeadó párt-anyát kersünk.Nem vagyunk semmilyen civil szervezet csak egy házaspár akik nagyon szeretnének babát,sajnos vérszerinti nem lehet.Aki elítél elöbb magába nézzen körül.Köszönöm.Írj privátban .
44. csypa
2013. aug. 30. 01:01

GYERMEKÜKET ÖRÖKBEADÓ SZÜLŐKET KERESEK!!!

Nem csak magamnak, a többi sorstársamnak is!

Írj nekem priviben, vagy a tyebra@citromail.hu címre. Mindent megbeszélhetünk, segítek amiben csak tudok!

43. csypa
2013. aug. 30. 00:56

Kedves mindenki!

37 éves nő vagyok. A férjemmel sajnos nem lehet vérszerinti gyermekünk, ezért szeretnénk ÖRÖKBE FOGADNI egy babát. Ha TE, kedves olvasó állapotos vagy, de nem kívánod megtartani, kérlek NE VETESD EL, ADD ÖRÖKBE! Írj nekem a tyebra@ citromail.hu-ra, és mindenben segítek!

42. artista bonita (válaszként erre: 41. - Hte23)
2013. aug. 26. 21:44

teljesen egyetértek veled! nagyon kemény dolgokkal találkozhatunk itt (is) az anonymitásba burkolózott felhasználók között.


az alább megszólított felhasználó pár millióért árulta itt a magzatát, söt még válogatott is az itt jelentkezök között. ez büntény, nem örökbeadás vagy örökbefogadás. az életnek tisztelet jár(na) így is meg úgy is. akinek nem inge.......

further no comment

41. hte23
2013. aug. 25. 12:45

Komolyan..én megértek mindenkit.. tényleg... hiszen örökbefogadó szülő vagyok én is ( igaz már nagyok,(21 és 12 ) és igaz mindkettő titkosan, de valahogyan ez nem tetszik nekem ami itt megy. Mintha hirdetéseket olvasnék.

Kiirhatom én is? Szeretnék még örökbefogadni. De nem lehet, egyedülálló lettem, albérletben lakom..tehát lehetetlen. Sőt..babát már nem is kaphatnék, mert 51 éves vagyok.. De még szeretnék.. De ez van :) Nem bántani akarok én senkit..higgyétek el.. de olyan rossz olvasni..

40. Zsuzska1910 (válaszként erre: 39. - E2c05fe150)
2013. aug. 18. 08:17

Kedves Petra,

Érdeklődnék, hogy sikerült-e a babának szülőket találni.Érvényes határozattal rendelkezem.

Az alábbi címre tudsz visszajelezni:

zsuzsanna@freemail.hu

2013. máj. 30. 19:30
Kedves olvasok.Terhes vagyok már csak az örökbeadás lehetősége maradt.Aki tud valami tanácsot vagy esetleg babára vár az legyenszives irjon.
2013. ápr. 20. 08:31

Kedves Olvasók!

Szerencsére találtam egy nagyon rendes és szerető családot kisbabámnak.

Sok sikert kívánok a többi gyermekre váró olvasónak!

Köszönettel: Gollam12.

2013. ápr. 10. 14:14

Én 21 éves lány vagyok. küldtem e-mail az e-mail címre amit kiírt. Örömmel segítenék önöknek. 6 hónapos terhes vagyok, van már egy kisfiam. Sajnos nem állunk úgy anygilag , hogy még egy gyermeket elvállaljunk, de gyilkos sem szerettem volna lenni,így nem vetettem el. PÉNZT NEM FOGADOK EL A GYERMEKÉRT!!!! Kérem minnél hamarabb jelezzen vissza.



itt minden nap eltudnak érni!

köszönettel: Gollam 12.

2013. jan. 24. 12:38

Sziasztok!

40 és 41 éves házaspár vagyunk. Tíz éve léptünk ki mind a ketten egy rossz házasságból és házasodtunk össze. Hét évig próbálkoztunk sikertelenül a babával mire orvoshoz fordultunk. Kiderült, hogy feleségem diabéteszes és van egy miómája, amit meg kellet műteni. A műtét jól sikerült, de kiderült, hogy a petevezetékek el vannak záródva és a megnyitására nincsen mód. Túl vagyunk két sikertelen lombikon és a további esélyeink nagyon rosszak.Úgy gondoljuk, hogy az örökbeadóknak joga van kiválasztani, hogy a gyermekét kinek adja örökbe és mi is szeretnénk jobban megismerkedni az örökbeadóval még a szülés előtt és ha lehetséges, akkor minél tovább követni a terhességet az örökbeadóval együtt. Erre szervezeteknél sajnos nincs lehetőség, ezért szeretnénk magán úton megtalálni azt a kismamát, aki minket választana gyermeke szüleinek.


Kisbabánkat mindketten nagyon várjuk. Reméljük, hogy kapunk egy esélyt arra, hogy megismerkedhessünk és gondoskodó, szerető szülei lehessünk.


Ha örökbeadáson gondolkodsz, akkor kérlek keress meg minket akár priviben, akár azorokbefogadas@euromail.hu e-mail címen


Sajnos egyre rosszabbak az esélyeink!



.A Gólyahír Egyesületnél örökbefogadásra jelentkezhetnek a

- Magyarországon élő, - magyar állampolgárságú, - legfeljebb 40 éves életkorú

- érvényes alkalmassági határozattal rendelkező, - házaspárok, - legfeljebb egy gyermekkel


A Bölcső Alapítványnál a működésből fakadóan csak újszülöttek örökbefogadása lehetséges, ezért csak a 40 év alatti házaspárok jelentkezését tudjuk fogadni, és csak azokét, akik már rendelkeznek jogerős alkalmassági határozattal.

2012. okt. 3. 21:18
Sziasztok! Örökbefogadó szülőket keresek! Sajnálatos módon úgy alakult az életem, hogy egyedül nem tudom születendő gyermekemet felnevelni. Kis pocaklakóm érdekeit szem előtt tartva, sok nap és hét gondolkodás után sajnos kénytelen voltam ezt a végtelenül nehéz döntést meghozni. Keresem azt a szerető párt, családot, akik mindent meg tudnak neki adni, ha már én nem tehetem meg... ;( Tudom, hogy nagyon sokan vagytok itt, akiknek nem lehet gyermekük, de készen álltok arra, hogy szeretetben, teljes odaadással felneveljetek egy kis emberkét, és megadjátok neki azt a lehetőséget, hogy biztos háttérrel rendelkező családban cseperedjen fel, és életében ne szenvedjen hiányt semmiben. Együtt, egymásért! Az email címem, amire írhattok: honey201210@freemail.hu
2012. szept. 17. 18:07

Sziasztok!


33-35 éves pest megyei házaspár vagyunk, akiknek sajnos nem lehet babájuk, ezért szeretnénk örökbe fogadni. Öt éve vagyunk házasok. Saját tulajdonú házunkban lakunk. Gyermekünk nincs.


Alkalmassági határozatunkat 2011-ben kaptuk meg. Elsősorban csecsemőt szeretnénk örökbe fogadni nyílt örökbefogadással. A gyermek nemére nézve nincs megkötésünk. Határozatunk egészséges kisgyermek örökbefogadásáról szól, kisebb, korrigálható, szinten tartható betegségeket el tudunk fogadni, lehetnek ikrek, illetve testvérek örökbefogadására is alkalmasak vagyunk, 0-3 éves korig szól a határozatunk)


Úgy gondoljuk, hogy az örökbeadóknak joga van kiválasztani, hogy a gyermekét kinek adja örökbe és mi is szeretnénk jobban megismerkedni az örökbeadóval még a szülés előtt és ha lehetséges, akkor minél tovább követni a terhességet az örökbeadóval együtt. Erre szervezeteknél sajnos nincs lehetőség, ezért szeretnénk magán úton megtalálni azt a kismamát, aki minket választana gyermeke szüleinek.


Kisbabánkat mindketten nagyon várjuk. Reméljük, hogy kapunk egy esélyt arra, hogy megismerkedhessünk és gondoskodó, szerető szülei lehessünk.


Ha örökbeadáson gondolkodsz, akkor kérlek keress meg minket akár priviben, akár az orokbefogadunk@gmail.com e-mail címen.


Van egy naplónk is a hoxán, ahol megismerheted gondolatainkat az örökbefogadásról.


Köszönjük!

K+Z.

2012. aug. 29. 20:58

Sziasztok!

Mi már évek óta egy babára várunk a párommal szeretnénk örökbefogadni de nagyon lassan halad a sor.

Ha örökbefogadó szülőket keresel írj üzenetet.

32. Vmoni77 (válaszként erre: 31. - Jollymama)
2012. ápr. 9. 11:27

Szia!

Igen, valóban az a legjobb, ha van rá lehetőség, hogyha a baba az édesanyjával marad! Azonban vannak olyan élethelyzetek, amikor erre nem kerülhet sor. És én mint öf. édesanya, elmondhatom, hogy kisfiamat szoptattam 11 hós koráig és születése pillanatától Vele vagyunk, óvjuk, szeretjük, neveljük, így nem gondolom, hogy bármiben is hátrányosabb helyzetben lenne, mint akit megtartottak (és ne adj Isten, még rossz körülmények között is él)...és vérszerinti szüleivel él.

31. jollymama (válaszként erre: 30. - C1be9e6e0c)
2012. ápr. 9. 06:28

szia!

Olvastam a ahozzászólásaidat és szerintem te nem az a kismama vagy aki szülés után csak úgy kisétál egyedül baba nélkül a kórházból. Nagyon nagy a felelősség ,de te már 32 éves vagy(ha jól látom)és ha akarsz meg tudsz vele küzdeni. Sokszor gondold át mielőtt egy ilyen fórumra írsz ,mert hamis reményt táplálhatsz babára vágyó örökbefogadóknak.A baba érdeke elsősorban hogy az édesanyja szoptassa ,nevelje,segítség mindíg van,csak kérni kell. Ajánlom a fórumom (Segítség bajban lévő anyukák,kismamák részére)

2012. ápr. 8. 10:48
Én írtam már egy másik fórumba, gondolkozom rajta de még nem tudtam dönteni. Nagyon nagy felelősség mindkét döntés de a baba érdekeit próbálom szem előtt tartani hogy a neki a legjobb legyen. A baba nemét már tudom kisfiú lesz.
2012. ápr. 7. 20:34
Nem tudom, hogy olvassa -e még valaki ezt a fórumot...De! Mi a párommal szeretnénk kisbabát örökbefogadni. Nagyon hosszú ideig próbálkoztunk vérszerinti kisbabával, rengeteg orvosi vizsgálat/beavatkozás van a hátunk mögött...Mostmár azonban egy szívszerinti kisfiú BOLDOG szülei vagyunk, de szeretnénk kistestvért. Már egy éve kezünkben az alkalmassági határozatunk. Ha olvassa ezeket a sorokat valaki, aki gondolkozik örökbeadáson, kérem írjon, beszélgessünk!
28. hte23 (válaszként erre: 27. - Hugi01)
2011. jún. 30. 22:13

Az elhatározásnak örülök, de a módszernek nem...

Tanács. nézz szét itt a hoxán. Sok ilyen találkozást is találsz...

27. Hugi01
2011. jún. 30. 21:02

Sziasztok!

Sok olyan családról olvasok, akinek nem lehet gyermeke. Mi a párommal azért állunk sorba, mert 2 kisfiúnk mellett vágyunk egy kislányra is. Most sok idegentől biztosan megkapom a hozzászólást, hogy micsoda dolog panaszkodni, ha már van vér szerinti gyermeke. A mi helyzetünkbe csak az tudja beleképzelni magát, aki ugyanilyen cipőben jár. Bár mi nem végső megoldásként választjuk az örökbefogadást, attól még ugyan olyan erősen vágyakozunk, ugyanolyan jó szülők vagyunk/lennénk. Egy szóval nem értem miért kell minket hátra sorolni. A TEGYESZ öt évet jósolt nekünk. Öt év múlva a nagy fiam 10 éves lesz, a kicsi 8. Ekkor egy csecsemő, már nem biztos, hogy összenőne a fiúkkal, ami a vágyam lenne, ami szerintem ideális lenne. Ha valakinek van ötlete, hogy hogyan lehetne közvetlen felvenni a kapcsolatot örökbe adó anyával, kérem írjon nekem a hugy01@freemail.hu címre. A pocskondiázós levelektől kérem kíméljenek meg. Köszönöm.

2011. ápr. 25. 09:24

Sziasztok!


Látom nem vagyok egyedül a problémámmal és volt aki elindította ezt a fórumot.Mi is egy vagyunk a sok öf.várakozó családok közül akik várják a csodát.

Sajnos a mi történetünk is nagyon szomorú.A szülés előtt veszítettük el gyermekünket .Már lassan 7.éve de még mindig nagyon nehéz.Mindig is nagy családról álmodoztam ,de a történtekkel együtt meddővé váltam.

Tudjuk,hogy egyszer majd ránk is ránk mosolyog a boldogság és megtaláljuk egymást .Mindenkinek kitartást és erőt a hosszú várakozáshoz!!

Ha erre az oldalra téved valaki aki szeretné megtalálni a majdan születendő gyermekének gondoskodó szüleit kérem írjon .További nagyon szép Húsvétot kívánok mindenkinek és sok -sok locsolkodót!!!

2011. febr. 28. 15:03

Kedves ÉPB!


Természetesen mindennek megvan az árnyoldala ,amit csak az lát aki szembenéz vele.Sok mindent látunk és hallunk ,esetleg tapasztalunk ,de mégsem vagyunk eléggé jól informáltak. Kívánom neked hogy a lehető legjobb döntést tudd meghozni és így biztonságban tudhasd gyermeked. Kitartást és nagyon sok erőt kívánok neked a továbbiakban,mert nem lesz egyszerű!!!

24. ÉPB (válaszként erre: 22. - Jollymama)
2011. febr. 28. 13:11

Kedves jollymama!


Egyáltalán nem zavart volna, hogy több emberrel kell szembe néznem, és segítséget kell kérnem. DE! Akkor amikor felhívsz egy ilyen "segítőt" és hetekig, hónapokig vissza sem hívnak (nem egyedüli az esetem) mert talán túl sok idő van a szülésig...akkor bizony más alternatíva is eszedbe jut, azaz, nem kell más segítsége, majd megtalálom én a baba szüleit.

És a legfontosabb, hogy magánúton is csak olyan pároknak adhatod örökbe a babát akik rendelkeznek az engedéllyel, azaz "olyan évekig vizsgált 100%-osan alkalmas szülők akiknél már mindent leellenőriztek! Biztos hogy alkalmasak pszichológiailag,anyagilag ,emberileg és mivel már évek óta várakoznak ezért biztos hogy nagyon szeretnének babát".

A öfszülők "ugyanazok" csak nincs közvetítő. És ebben a történetben szó sincs pénzről, nem magamnak hanem a babának szeretnék biztos jövőt és nem mellesleg boldoggá tehetek egy családot!

De azért nagyon köszönöm a hozzászólásodat és nagyon sok egészséget, erőt kívánok Neked és a többi nevelő- és örökbefogadó szülőknek:))

23. zsanna78 (válaszként erre: 22. - Jollymama)
2011. febr. 25. 07:33
Egyetértek Veled Jollymama!!!
22. jollymama (válaszként erre: 20. - ÉPB)
2011. febr. 25. 06:45

szia! HAdd mondjam el hogy az alpítványokkal és egyesületekkel egyáltalán nem járnál rosszul.HOgy miért ? mert ott olyan évekig vizsgált 100%-osan alkalmas szülőket találhatnál a babádnak akiknél már mindent leellenőriztek! Biztos hogy alkalmasak pszichológiailag,anyagilag ,emberileg és mivel már évek óta várakoznak ezért biztos hogy nagyon szeretnének babát.Ezzel szemben te úgy gondolod hogy egy olyan párnak adnád át a gyermeked akikkel itt ismerkedsz meg a neten ,lehet hogy nincs is engedélyük,lehet hogy nem is várakoznak hosszú évek óta és lehet hogy nem is alkalmasak.Te laikusként hogyan fogod eldönteni hogy ki lesz jó anyja babádnak ? ránézésre vagy az első megtévesztő beszélgetés után? Láttad azt az ügyvédnőt aki agyonütötte 1 hetes babáját? LAikus szemmel ő alkalmas hiszen tanult és biztosan sok pénze van,ezzel szemben egy pszichológus biztosan kiszűrte volna!!

Kérkel gondold át ezt még sokszor ,a hivatalos szervek a gyereknek akarják a legjobbat és ha felkeresed a megfelelő szervet akkor segíteni fognak hogy megtaláld azt az egyik legrégebben várakozó ,kitartó és alkalmas családot akik fogják majd a kezed a szülőszobán,és a kiválasztásukban te is részt vehetsz. Én nevelőszülő vagyok és úgy adtam örökbe 1 hónapja 17 hónapos babánkat akit 7 napos óta dédelgetek és hidd el én választottam ki hová kerüljön egy olyan biztonságos körből amit te nem tudsz létrehozni.Neked nincsenek meg azok a jogosutságaid amivel ellenőrizhetnéd az általad választott családot. Tudom ami visszatart hogy így nagyon sok emberrel kell szembenézni ,de hidd el még mindíg inkább tisztelnek mint azt aki szó nélkül a kórházban hagyja babáját vagy ne adj isten sokkal rosszabbat tesz. Léy büszke erre a döntésdre ,mert nagyon kevesen tudják ezt megtenni és inkább magukkal hurcolják a gyermeküket a nyomorba. Sok sikert neked és kérlek GONDOLD ÁT A DÖNTÉSED!!!!!!

2011. febr. 24. 20:27
Szia!Mi a párommal már nagyon régen szeretnénk kisbabát, sajnos nekünk nem sikerült!Ezért örökbe fogadnánk.Nem szeretnék önéletrajzot küldeni de ha te is úgy gondolod szívesen találkoznánk Veled és a Babával.Üdvözlettel Vita Mónika
20. ÉPB
2011. febr. 17. 14:45

Sziasztok!


Nyáron születendő babának szeretném megtalálni az öfszüleit, Alapítványok, Egyesületek segítsége nélkül. Nem megvételre kínálom, hanem szeretném én kiválasztani a baba segítségével a neki legmegfelelőbb családot. És nem 5-10 önéletrajzból szeretnék választani, hanem beszélgetésre, személyes szimpátiára, meggyőződésre hagyatkozva.

2010. nov. 25. 20:20
Én is örökbe fogadnék egy kisbabát, mert nem esek teherbe. Én a dajkaanyaságon is gondolkozom. Jó lenne, ha találnék ilyen embert, aki ezt bevállalná. Külföldön legálisan megoldható a dolog.
2009. dec. 30. 20:47
Sziasztok! szerintem sem szabad ezért elítélni valakit, mert így egy fórumra megírta, hogy ha van valaki, aki így adná örökbe a babáját. Gondolom, sokan olvassák, nap mint nap a fórumokat, és sose lehet tudni, lehet épp valaki ezen az úton keres a babájának családot. Szerintem vagyunk néhányan, akik ilyen felajánlást nem utasítanának vissza. De szerintetek tényleg van aki itt ilyen formán fogadott örökbe? én nem nagyon tudom elhinni.
17. hte23 (válaszként erre: 15. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 30. 20:33

Gonosz vagy!


Nagyon sok öf. szülő vállal sérült vagy roma/roma származásu gyereket. (nekünk kettő öf. gyermekünk van, és az egyik SNI, a másik ép)

És miért gondolod, hogy egy ember, akinek valamilyen oknál fogva ( saját hibáján kivül) nem lehet vérszerinti gyermeke nem vágyhat egészséges, ép babára/gyermekre. Az csak azoknak "jár" akik szülni tudnak?


Gondolkozz, mielőtt valamit leirsz.

2009. dec. 30. 17:15

Sok olyanról tudok akik itt találtak a gyermekükre. Ezért írtam ide....



És tisztelem becsülöm aki roma vagy fogyatékos gyereket vállal vannak is sokan mi sem tökéleteset szeretnénk de azért korrigálható legyen a betegsége.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook