Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az örökbeadáson gondolkozol, és te szeretnél családot találni a babádnak írj ide kérlek! fórum

Ha az örökbeadáson gondolkozol, és te szeretnél családot találni a babádnak írj ide kérlek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. jún. 28. 17:32

Ha idézőjelbe van téve, attól még a más gyereke igenis, a más gyereke.

A más gyerekét nem a nevelőszülő szüli, tehát az a más gyereke.

Ettől még a felnevelő szülő tette óriási tett!

2014. jún. 28. 17:12

Már tisztázva lett, hogy a Hoxán nem adunk-fogadunk örökbe gyereket!!!

De még a Jófogáson sem!

73. trapiti (válaszként erre: 66. - WTFISCH)
2014. jún. 28. 16:32

Szerintem örülj neki, hogy sosem voltál olyan helyzetben, hogy ezen kellett gondolkodnod...

és ne itt oszd az észt, attól senkinek nem lesz jobb. Szerintem "hulladéknak" inkább azt lehet nevezni aki így képes nyilatkozni.

Az ilyen vélemények nagyban hozzájárulnak, az újszülöttgyilkosságokhoz. Örökbeadás és örökbefogadás létezik amióta világ a világ. Nyilván az a legjobb ha szeretetben és nem nélkülözve fel tudja nevelni, de ha nem, akkor inkább adja örökbe, minthogy megölje.

Azért meg ne aggódj, hogy "más" felneveli-e, nagyon sokan várnak-vágynak rá, hogy "más gyerekét" felnevelhessék.

Ha segíteni nem tudsz/akarsz, inkább maradj csendben és a saját életeddel foglalkozz!

72. labnemarika (válaszként erre: 71. - WTFISCH)
2014. jún. 28. 16:27
Pontosan az ilyen fiatal lányok vágynak a legjobban a szeretetre.Talán menekülnek.És igen,van véletlen teherbe esés.Az önkormányzat annyi segítséget ad,hogy elveszik a babát.Nem védeni akarom az ilyen meggondolatlanságot,de én nem itélkezem.Nem az én dolgom.Mindig van gyermektelen pár,akinek ez az utolsó lehetőség,hogy babájuk legyen.Ami az egyiknek üröm,az a másiknak öröm.
2014. jún. 28. 14:49

kérdés. hogy lett fiatalon anyuka, ilyen körülmények között?

ha már anyuka lett, annak a következménye hogy fel kell nevelni a gyereket. Így vagy úgy. Nem másnak odaadni, hogy én megcsináltam, te neveld. Kérjen segítséget önkorményzattól stb. El tud menni dolgozni 6 hónapos kora után a gyereknek.

2014. jún. 28. 14:38
Nagyon fiatal anyuka,rossz anyagi háttérrel,szülöi segítség nélkül.
2014. jún. 28. 14:36
mert számomra nincs elfogadható indok.
2014. jún. 28. 14:36
milyen indokot pl?
2014. jún. 28. 14:34
Senkit nem szabad elítélni.El tudok képzelni olyan indokot,amikor az anya örökbe adja a babáját.Olyat nem amikor ki teszi a kuka mellé,bízva a szerencsébe.Akkor adja azoknak,akik felnevelik.
2014. jún. 28. 14:26

???????????

Most totál kiakadtam.

Aki képes lemondani a saját gyerekéről, az nem anya hanem egy hulladék!!!!!

65. ejfel
2014. jún. 28. 14:20

Sziasztok! szeretnék örökbefogadó párral beszélgetni...

egy 22 éves 3 hónapos anyuka

64. Panch
2014. márc. 9. 22:39

Sziasztok!


Örökbe szeretnék fogadni. Sajnos az alapítványok nem állnak velünk szóba, mert elmúltunk 40 évesek, és szerintük csak 35 éves korig helyes örökbe fogadni. Ezért nagyon nehéz nekünk nyílt örökbefogadással próbálkozni...

Ma, amikor már 40 éves kor felett szülnek a nők, nem értem miért diszkriminálnak az alapítványok, de kiszolgáltatott helyzetben vagyunk, nem segítenek, ezt meg is mondták. Az örökbefogadási engedélyünk megvan, de az alapítványok nem a személyiségünket, hanem az életkorunkat nézik...

Nagyon nagyon szeretnék gyereket vagy gyerekeker én is és párom is. Ha kivárjuk a hivatalos várakozási időt, akkor 3-4 év múlva már tényleg nem szerencsés kisbabát örökbe fogadnunk. De most még 43 évesen erős, dinamikus és rugalmas emberek vagyunk, és biztos vagyok benne hogy szerető, harmonikus családban nőne fel a gyermek aki hozzán kerülne. Kérem aki tud segítsen...

63. liza33
2014. jan. 20. 14:36

Kedves Kismamák!

Ha úgy érzed, hogy anyagi okokból, vagy nem tervezett terhesség miatt születik meg a babád, akit egyedül vagy pároddal nem tudsz felnevelni, mi egy jobb életet biztosítanánk számára. Határozattal rendelkező házaspár vagyunk, és pár kudarc után úgy döntöttünk ,hogy szeretnék örökbefogadni egy kisbabát,nyílt örökbefogadással.

Kérek mindenkit, hogy ne ítélkezzen, mert sem az örökbeadó anyukának, sem pedig az örökbefogadő szülőnek nem könnyű. Privát üzeneteket kérnék szépen, és tényleg csak olyan személyektől akik komolyan gondolják.

62. iluci26 (válaszként erre: 60. - Fészek alapítvány)
2014. jan. 14. 19:45
Nagyon örvendetes ez a hozzászólás.:)
61. hte23 (válaszként erre: 60. - Fészek alapítvány)
2014. jan. 13. 21:13
Örülök ennek a hozzászólásnak.
2014. jan. 13. 19:54

Kedves Terhes Kismamák!


Budai Ágnes vagyok, a Fészek Alapítvány részéről. Terhes vagy, de nem tudod vállalni, talán titkolnod kell, nem tudod mi tévő legyél és kinek szólj. Segítek, képvisellek, ahol kell, keresünk szerető családot a babádnak. Ha titkolod, számíthatsz a teljes diszkrécióra. Hívj bátran!

30/685-8488

Fontos, különös figyelemmel támogatjuk a roma származású és más kisebbséghez tartozó gyermekek örökbefogadását. Segítjük, hogy a roma gyermekeket öröbefogadása is tiszteletteljes körülmények között történjen.


Nyílt örökbefogadást közvetítünk, azaz az örökbefogadó és az örökbeadó megismerkedik egymással.

59. hte23 (válaszként erre: 53. - Tokimag)
2014. jan. 8. 13:51
De ha ez minden esetben így menne..akkor mi is lenne ennek a vége? Tuti gyerekkereskedelem..ki ajánl többet...valahol azért ennek határokat kéne szabni.. jó legyen szimpátia.. de valamilyen közvetitő csatornán keresztül... ez igy nem jó.. De mindenki maga dönt.. már amíg a törvény engedi...
58. artista bonita (válaszként erre: 53. - Tokimag)
2014. jan. 8. 13:26
en is igy gondolom : )
57. orso00
2014. jan. 8. 12:08
Olyan házaspárokat,kismamákat keresünk,akik nem tudják vállalni a babájukat.Mi nagyon szeretnénk a párommal gyermeket,szivesen örökbefogadnánk.Kérem jelentkezzen,hogy kölcsönösen tudjuk segíteni egymást,és gyermeke családban nőhessen föl.
2013. dec. 28. 20:03

A gyermek kereskedelem íg yis úgy is mindig vita téma marad!

Szervezeteken keresztűl?: ott is van regisztráviós díj ami a pár ezer forinttól a csillagos égig.Egyéb pénzbeni dolgokról nem is beszélve.No persze nekik is fent kell tartani magukat valamiből,de van olyan alpítvány ahol nincsnenk ilyen összegek.Ha kevesebb civil szervezet lenne,akkor a TEGYESZEK is tudnának haladni a sorral,mert sok pár ott tud csak várni,mert valamilyen okból nem felel meg a civil szervezeteknek.Nekik is esélyt kell adni.Én is írtam ide,jelentkezését kértem egy életetadónak,de már bánom! Megvárjuk a sorunkat a TEGYESZNÉL,igaz állunk sorba szerveszteknél,de nem látom át a sor-sorszám alakulását.Érdekes de jobban bízom az állami intézetben.Köszönöm,hogy elolvasod soraimat.

55. marcsika0123 (válaszként erre: 53. - Tokimag)
2013. dec. 10. 21:31
Nem vagy egyedül, aki így gondolja.:) Szívemből szóltál!!!!
54. hte23 (válaszként erre: 53. - Tokimag)
2013. dec. 10. 15:10
Mert nem a szülőnek kell gyereket keresni, hanem a gyereknek kell megtalálni a megfelelő szülőt... ezért kell a szakemberek hada..tanfolyamon esetleg erről nem volt szó? Tudod..ilyen téren megy ám az, hogy ki mennyit és mit is ad egy gyerekért.. tehát ezt meg kell tiltani. Csak szervezeten keresztül lehessen gyereket örökbefogadni. Akkor talán nem lesz belőle gyerekkereskedelem..mert most az van... És a szervezetek nem csak papiron döntik el ki legyen a szülő... megfontoltan döntenek, úgy hogy ismerik a gyereket, az életadót.. és a leendő szülőt... Nem értelek benneteket..mindenkin átgázolva, hogy csak nektek legyen jó...ez nem a gyerek érdeke...
2013. dec. 10. 15:01
Az ismerőseim körében örökbefogadók, mind ismerettség által, vagy védő nő segítségével kaptak babát. Mennyivel jobb ha vad idegenek papírok alapján döntik el, hogy ki legyen a szülő? Vagy az anyuka maga választja ki szimpátia alapján, hogy kinek adja örökbe. Szerintem az utóbbi emberségesebb. Együtt bemennek a hivatalba ahol lepapírozzák nekik. Kicsit gyorsabb is mindenkinek és lehet hogy az anyuka lelkének is megnyugvás,ha tudja, hogy jó helyre került a gyermeke. Lehet,hogy ezt csak én gondolom így!?
52. Tokimag (válaszként erre: 51. - Hte23)
2013. dec. 10. 14:53
Én úgy tudom, csak hivatalosan lehet örökbefogadni. Ha valakinek megvan a határozata, hogy örökbe fogadhat és akkor is csak úgy megy,ha a határozatnak megfelelnek a gyermek adottságai, nem, életkor, stb... Szóval "fű alatt" akkor sem megy,ha nincs bevonva civil szervezet. Itt pont olyanok írtak,ahogy olvastam, akik határozattal rendelkeznek, tehát elvégezte a tanfolyamot és az állam alkalmasnak is találta, senki sem úgy írt,hogy kikerüli a bürokráciát. Ha a TEGYESZ-re bízza a lemondó kismama, még nem találnak neki szülőt, addig bizony csecsemő otthonba teszik a babát. Nagyobb gyeremek esetében pedig vagy az otthon vagy a nevelőszülő marad ideiglenesen,a családba kerülésig. Sajnos a rendszer nagyon lassú, ami senkinek sem jó. Miért ne gondoskodhasson a szülő anya a gyermek sorsáról, ha már ő nem tudja felnevelni!?
51. hte23 (válaszként erre: 48. - Tokimag)
2013. dec. 10. 14:25
a nyilt örökbefogadásnál nem kerül otthonba és nevelőszülőhöz. A titkosnál pedig a lemondó akarata az, hogy titkos legyen.. és csodálatos nevelőszülők vannak. És hidd el tisztában vagyok azzal milyen sérülésen mennek keresztül ezek a gyerekek. Én úgy tartom ezt igazságosnak, hogy egyesületeken, alapitványokon vagy a tegyeszen keresztül kerüljönek a szüleikhez. És bármilyen nehéz és nehézkes is a rendszer..de ez pont igy a jó. Nem hiába van a tanfolyam is ( bár eleinte én sem láttam értelmét, aztán meggyőztek.. bár én nem voltam tanfolyamon, még akkor nem kellett ) Hidd el nekem, nem könnyű teljesen befogadó és elfogadó lenni. Sok mindennel szembesül az ember, amire nem gondol. Nem elég csak akarni és nagyon szeretni. Vannak dolgok amik később derülnek ki. Pl. kötődési zavarok a nagyobbacskáknál. Mert ez van. Sokáig hittem, hogy nincs.. aztán sok-sok év múlva szembesültem vele, hogy igenis van. Látom a két gyerkőcömöm. Egyiknek 3 évesen lettem az anyukája..a másiknak 5 és fél hónaposan. Teljesen más mindkettő. Ég és föld. Ráadásul a fiam SNI..autisztikus vonásokkal... Ha hivatalosan fogadod örökbe, akkor talán lesz halvány fogalmad arról mire is számithatsz. Én sejtettem, amit tudtak elmondtak. Ha csak úgy..kéz alatt hozom el, szerinted tudnám? Na ez is..
50. hte23 (válaszként erre: 49. - Hte23)
2013. dec. 10. 14:18
A nagyfiamnál junius 28-án volt 18 éve hogy az anyukája vagyok..
49. hte23 (válaszként erre: 48. - Tokimag)
2013. dec. 10. 14:17
Valóban hirdetésszerű... ezt én úgy írtam, hogy két örökbefogadott gyerkőcöm van.. és kivártam a "soromat" Az egyik ma már 21 és fél éves, a másik 12 és fél. dec. 23-án lesz 12 éve hogy az anyukájának mondhatom magam...és mindkettő titkos volt..és én is megjártam a hadak útját... de akkor sem találom ezt célravezetőnek és jó megoldásnak. És talán még a lemondók helyébe is be tudom magam képzelni.
48. Tokimag (válaszként erre: 41. - Hte23)
2013. dec. 10. 14:13
Sajnos az idő múlásával, egyre többen próbálnak meg mindent megtenni. Tényleg hírdetés szerű a dolog, de ha a lemondó anya helyébe képzeled magad, akkor ez neki lehetőség és a babának is, hogy ne kerüljön otthonba vagy ide-oda nevelőszülőkhöz. Szerintem az a legjobb a babának,ha az édes anyja mellett marad, de ha mégsem akkor legalább egyből egy szerető családba, kikerülve az ideglenes megoldásokat (otthon, nevelőszülő) mert az mind-mind nyomot hagy benne.
2013. dec. 10. 14:09

Sziasztok!

A párommal, több mint fél éve van meg az örökbefogadási határozatunk, 2-5 éves kisfiúra és testvérpárra szól. De pici babát is szívesen fogadnánk, már folyamatban van a határozat módosítása. Van már egy 6 éves vérszerinti kisfiúnk, de egészségügyi okokból nem tudunk vállalni vérszerinti kistestvért. Nyílt örökbefogadás is szóba jöhet,ha valaki szeretne gondoskodni a kisgyeremek sorsáról,és megbizonyosodni, hogy jó életet lesz, mi szívesen találkozunk a lemondó szülővel. Országos listán vagyunk, vállaljuk az utazást is!

2013. okt. 3. 22:05
Párommal örökbefogadó szülők vagyunk, szívesen fogadnánk be családunkba egy gyermeket, akár nagyobbat is. Privát üzenetben várjuk azon szülők jelentkezését, akik az élet egyik legnehezebb döntését kénytelenek meghozni. Az örökbefogadási procedúra elég hosszadalmasnak bizonyul megyénkben, reméljük így meg tudjuk gyorsítani a folyamatot. Zs+B
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook