Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az örökbeadáson gondolkozol, és te szeretnél családot találni a babádnak írj ide kérlek! fórum

Ha az örökbeadáson gondolkozol, és te szeretnél családot találni a babádnak írj ide kérlek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. júl. 25. 05:28
Kedves hozzászolók! Munkát keresek,jelentkezek állásokra,elutasitanak,álláskereső oldalakon meg szexuális jellegű munkát kinálnak. A fèrjemmel 1 ève külön èlünk,alkohol problèma miatt. A 2 húgom intèzetben,anyám alkohol problèmákkal küzd,apám eltünt. A segèlyt kapom, semmi luxus nincs,csak a Tv. Fiamra ès az ètelünkre áldozom a pènzt. Nem szeretem ha meg se kèrdeznek hogy mièrt kell örökbeadnom a babát,hanem egyből elitèlnek. Egyszerűen nem akarom hogy nyomorba nöjjön fel,ezèrt keresek családot neki. Nem kidobom a kukába,meg megölöm,meg se birnám tenni. Tudom hibáztam,de most ki akarom javitani a hibát.
104. 60df8ed5fe (válaszként erre: 103. - BlueJasmine)
2014. júl. 25. 05:15
Nem tudott róla senki,se a családom,se a fèrjem. Meg már van a fèrjemmel egy közös gyerekünk. Ezèrt keresek a babának egy szerető bèkès családot,ahol nyugodtan fel tud cseperedni.
103. BlueJasmine (válaszként erre: 98. - 60df8ed5fe)
2014. júl. 24. 22:36
És otthon mit mondasz? Elvitte a cica? Gondolom a férjednek fel fog tűnni,hogy született egy baba, aki eltűnt... Egyébként egyszerűbb úgy névtelennek maradni itt a hoxán, hogy nem teszed láthatóvá az email címed és talál meg bárki fb-n... Csak szólok,mielőtt esetleg olyan is látná,aki gondolom nem szeretnéd...
102. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 101. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 24. 22:07
Furán irtam bocsánat. Szóval: Nem kell megérteni mert nem lehet,de belegondolni igen és elitélni nem szabad.
101. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 100. - WTFISCH)
2014. júl. 24. 22:06
Nem kell megérteni mert nem lehet annak akinek nem kell lemondani a gyerekéről. Csak elitélni nem szabad. Miért kell? Pl annyira rossz anyagi körülmények közt él,teljesen egyedül van minden nélkül ilyesmik pl. Mi akik abban a szerencsés helyzetben vagyunk akiknek nincsenek ilyen problémái és ilyesmire gondolnunk sem kellet ,mi ezt annyira nem ismerjük. De el lehet képzelni.
100. WTFISCH (válaszként erre: 99. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 24. 22:02
Szeretnék belegondolni, hogy megértsem, de nem.Egyszerűen leblokkolom az agyam, mikor odaér, hogy lemondok a gyerekemről. Aki engem bálazstott, akit én hoztam létre, felelőtlenül. Miért KELL valakinek lemondani egy gyerekről?
2014. júl. 24. 22:01
Abba gondolj bele,hogy az anyának milyen rossz lehet akinek sajnos le kell! mondania a kisbabájáról. Talán fel sem tudja dolgozni soha. Mégis felelős mert nem intézetbe teszi hanem mivel szereti egy kedves szülőpárt keres ,hogy casládban nőjjön fel a gyermeke. Soha nem itélnék el egy örökbeadó anyát.
2014. júl. 24. 21:28
Sziasztok! Örökbe adnám a kisbabámat, fèrjnèl vagyok,de nem tőle van a baba. Ezèrt szeretnèm örökbe adni,sajnos az anyagi ès a családi hátterem se engedi,meg tudnák akkor kitagadnának. Fèlek a helyzettől. Kèrem aki tud segitsen!
97. c4851bb5de (válaszként erre: 96. - Ejfel)
2014. jún. 30. 12:13

Te nem a legkönnyebb utat választottad, nem lesz egyszerű, de ha a te lelkednek ez ad megnyugvást, akkor cselekedj ez szerint. A többi nem számít.keresd a neked szimpatikus szülőket, és szeresd a babád, hogy érezze, akarod őt, semmi más tennivalód nincs!:) Szerencsés baba, mert őt mindig egyel több ember fogja szeretni.

Az jutott eszembe, hogy ezen az oldalon van több olyan klub is, ahol örökbefogadókkal beszélgethetnél, megismernéd őket,saját szemeddel is megbizonyosodnál róla, hogy milyen csodás emberek ők.

96. ejfel (válaszként erre: 93. - C4851bb5de)
2014. jún. 30. 12:02
nem nem... csak bant ... de kivanom neki hogy soha ne keruljon ilyen elkeseredett helyzetbe.
95. labnemarika (válaszként erre: 94. - Hópihe_)
2014. jún. 30. 11:06
:)
94. Hópihe_ (válaszként erre: 92. - Labnemarika)
2014. jún. 30. 09:41
Labnemarika! Szívemből szóltál, minden szavaddal egyetértek!
93. c4851bb5de (válaszként erre: 91. - Ejfel)
2014. jún. 30. 08:07
Az ilyenekkel ne foglalkozz.
2014. jún. 30. 07:59
Nincs jogod itélkezni,amig nem voltál ugyan abban a helyzetben.Könnyű annak,akinek minden szép és jó az életében,annyi az összes gondja,hogy másokat elítéljen.Sok család,sok gyerek élete lenne nehezebb,ha nem lenne örökbe fogadás.Nem a gyerek a üröm sokszor,hanem az adott élet helyzet.Igenis van,hogy jobb sokszor egy örökbe adás.Ez az én véleményem.Bár én elég naív vagyok,hiszek az emberi jóságban,nem szoktam ítélkezni.Hiszem,hogy te is jó vagy valahol,valakinek.Itt a hozzá szólásaid miatt nem vagy igazán jó.Bocs.
91. ejfel
2014. jún. 29. 19:10
az a baj egypár emberrel hogy annyira bezárkózik a saját korlátozott kis világába hogy azon tovább nem lát, egyszerűen nem lát túl, nem szeretem az itélkezést :( pedig mindig is volt és lesz is :/
90. ejfel
2014. jún. 29. 19:05

ha ez az egész veszekedés azon pattant ki mert kiirtam hogy örökbefogadó párokkal szeretnék beszélgetni akkor elnézést de nem irtam olyat hogy eladom a gyerekem vagy hogy megszeretnék tőle szabadulni... annyit irtam hogy beszélgetnék, ebben mi olyan rossz és mi olyan elitélendő? tényleg senki ne legyen olyan helyzetben mint amilyenben most én vagyok erről nem is irok bővebben semmit az hogy megtörtént nekem elvetetni nincs erőm mert inkább az ér fel egy gyilkossággal mint az örökbe adás szerintem, de nem is vitatkozom inkább...

olia nagyon szépen köszönöm a nyugtató szavaidat :)

2014. jún. 29. 11:00

Akinek annyira nyűg a gyerek, az általában nem veszi a fáradtságot, hogy szülőket keressen a gyerekének. Azoktól, jó esetben, elveszik a gyereket, mert le sem kkálják őket vagy már sajnos az elvétel is késő. Ha szerinted jobb egy gyereknek, hogy egy szerencsétlen élethelyzetbe kerül, nélkülözik és esetleg bántják is, de az anyja mellett van, mint, hogy magához fogadják olyanok, akik mellett boldog élete lehet, mert szeretettel várják, akkor a te értékrendeddel alapvetően baj van. Mellesleg, sajnos, számtalan oka lehet annak, hogy valaki örökbeadásra kényszerül; mert nem minden terhesség szándékos, de még ha az is, akkor sem biztos, hogy nem történik a kilenc hónap alatt vagy utánna, ami alapvetően megrengeti valaki világát. Ezt csak az nem tudja, aki csukott szemmel jár a világban, vagy abszolút nincs tapasztalata az élet árnyékos oldaláról.


Minden esetre

88. c4851bb5de (válaszként erre: 65. - Ejfel)
2014. jún. 29. 08:21
Sok erőt kívánok neked a továbbiakban! Kívánom, hogy találd meg azokat az embereket, akire nyugodt szívvel rábízhatod a babádat, hidd el, sokan vannak! :)
87. trapiti (válaszként erre: 84. - 388b941089)
2014. jún. 28. 21:06
Nem nevelőszülőt keres szerintem.
86. trapiti (válaszként erre: 85. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 28. 21:05

Bunkó vagy? Nem mondta senki.


Mára szerencsére törvényileg szabályozott a "magán utas" örökbeadás esete is, arra feljogosított civil szervezet ill. természetesen a gyámhivatal bevonása nélkül nem lehet örökbe adni sem és örökbefogadni sem. Ráadásul itt annyit írt, hogy beszélgetne örökbefogadásra váróval, ami azért nem tilos.


A magánutas örökbefogadás és az örökbe adás is egyaránt rejt magában csapdákat, és a személyes véleményem nekem is az, hogy nem szerencsés, de amíg törvénybeütközőt nem tesznek, addig nem tilos.

85. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 84. - 388b941089)
2014. jún. 28. 20:32

Látod, erről beszélek, de tesznek rá!

Szép , jó dolog, de mindennek helye van. Nem?


És már másodszor akadok bele és a végén mindig én leszek a bunkó!:(

2014. jún. 28. 19:46
Te joisten... A hoxan keresni neveloszuloket nem gyengen morbid:O
2014. jún. 28. 19:38

Kettő is van a környezetemben. Sőt, három. Mindegyiknek megmondták. egynek sajnos elkéstek a szülei , a suliban tudta meg, de nem lett gond, hálistennek! :))Kettővel kapcsolatban vagyok, már nagyok, jártak ide, és bizisten hasonlítanak a szüleire.

Itt se téma egyiknél sem.

Én csak a fórumon való megbeszélést ellenzem. :))

2014. jún. 28. 19:30
Nálunk is van a közvetlen családban örökbe fogadott gyermek,aki édes gyermek,Édesanyája és Édesapája van.A gyerek is annak édes aki neveli,gondját viseli.Ez nálunk soha nem téma.Teljes jogú családtag és kész!
81. Zsófi2014 (válaszként erre: 66. - WTFISCH)
2014. jún. 28. 19:17
Szégyelld magad!!
80. trapiti (válaszként erre: 79. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 28. 19:09
Azt hiszed meg tudsz bántani? Tévedsz :)
79. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 78. - Trapiti)
2014. jún. 28. 19:07
Tudom. Azért mondtam, amit.
78. trapiti (válaszként erre: 77. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 28. 19:04
Elég tájékozott vagyok :) Bár erről éppen személyes érintettség okán tudok többet.
77. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 76. - Trapiti)
2014. jún. 28. 18:58
Hálistennek, hogy erről is többet tudsz!
76. trapiti (válaszként erre: 75. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 28. 17:45

Nevelőszülőkről szó sem esett, kevered megint a dolgokat.


A nevelőszülő átmenetileg (bár ez az átmenetiség eltarthat a gyerek felnőtt koráig is) neveli a gyereket. Az örökbefogadással a gyerek a vér szerinti gyerek státuszába lép, és mind jogilag, mind érzelmileg saját gyerekké válik. Szerintem ebben ne vitatkozzunk, lehet hogy kicsit többet tudok a dolog gyakorlati oldaláról mint te...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook