Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha az orchidea virága lehullott, de a levele szép, mit lehet csinálni vele? fórum

Ha az orchidea virága lehullott, de a levele szép, mit lehet csinálni vele? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 4. 21:09
Nagyon köszi mindenkinek a tippeket. Nem vágom akkor le, de mintha már látnék is rajta valami mellékhajtást... ilyen gyorsan :)
2010. nov. 4. 14:16
Lehet kapni a virágboltokban csoda szép mü orchidea virágokat.Nekem van,és mindenki csodájára jár és nem hiszik el hogy nem igazi.Igaz,borsos volt az ára,de megérte.
15. re11
2010. nov. 4. 13:42

Tényleg ne vágd le, mert nagyon valószinű, hogy ha nem szárad le tövig új szárat hajt a már meglévő főszáron. Ha többet nem hajtana, leszárad magától és akkor levághatod, de csakis a száraz részeket.


Nekem is van három orchideám, ezek csak akkor hullaták el a virágaikat amikor tovább hajtottak valahol. Most is kettő elhullatta a virágait, de már akkor látszott, hogy tovább hajtanak.


És a lényeg, ha elkezd hajtani, iszonyat gyorsan nő, legalábbis én ezt vettem észre, egyik napról a másikra.

2010. nov. 4. 07:40

Amíg zöld a szára, én sem vágtam le. A végén hozott még virágot.

Aztán mikor leszáradt, levágtam persze. És aztán néma csend...

Majd másfél év múlva elkezdett növeszteni valamit, ami nem gyökérnek nézett ki. Sőt, kettőt! Virágszárak voltak, július elején, kislányom születésekor nyílt ki az első bimbó. Akkor összesen 17 virágot hozott a két száron, és azok közül jópár még azóta is pompázik. :)

Jah, és a virágszár végén is hajt még...


Nekem tavasz óta északi ablakban van, mert az összes többire odatűz a nap, azt meg tudtommal nem szeretik.

2010. nov. 4. 07:30
Nálam ugyan ez van és már nagyon régóta várok, hogy újra virágozzon, de nem történt meg. Pedig olyan szép volt.
12. andi6020 (válaszként erre: 1. - _anatha_)
2010. nov. 4. 07:13

Csak azt szabad levágni, ami elszáradt. Ami zöld, azt TILOS!

Várj türelemmel!

11. rinike
2010. nov. 4. 06:41
Én több orchideát is kaptam, így mindent kipróbáltam. Amelyiknek levágtam a szárát, az egy idő után új szárat hozott. Amelyiknek nem vágtam le, az még hosszabb szárat növesztett, és úgy virágzott. A legszebb és legjobb az lett, amelyiket csak egy kicsit visszavágtam, ezért én azóta is azt csinálom, visszább vágom egy pár cm-t, miután lehullottak a virágok.
10. dtrr
2010. nov. 4. 06:39

Nekem évek óta alig virágoztak. Aztán vki mondta, hogy nyáron tegyem ki a teraszra. Egy-két hete behoztam őket és most az összes fog virágozni.

Idén már késő, de jövőre kipróbálhatjátok.

9. 'szti (válaszként erre: 6. - Globus)
2010. nov. 4. 06:23
türelem. sokáig tartanak a virágok, de sokat is kell várni rájuk. legyen a növény fényen és ne locsold túl, hozni fog új virágszárat, de lehet hogy csak fél év múlva.
8. krinya5 (válaszként erre: 6. - Globus)
2010. nov. 4. 06:13
Én pont most olvastam valahol, hogy ha levágod, virágzásra serkented, így én is levágtam.
7. Bichi (válaszként erre: 6. - Globus)
2010. nov. 4. 05:52
Ne keseredj el, egyszer már én is levágtam, mert csak utána mondta valaki, hogy nem szabad, de ettől függetlenül 2 év múlva teljesen új száron virágzott, mi több, több virág volt rajta, és sokkal nagyobbak, mint amikor kaptam :). Ezután nem vágtam le, de azóta se semmi, pedig az sem most volt :(
6. globus (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2010. nov. 4. 05:45

Milyen kár, hogy most tudtam meg :(

Sajna már levágtam, nem hajtott új szárat.

2010. nov. 4. 01:29
Nem kell bantani.Nekem sok orchideam van,es amikor elviragzik hagyom a zoldjet.Vagy mellette,vagy rajta jonnek az uj hajtasok.Majd tavasszal szet lehet ultetni.Ami elviragzott,majd az fog megint viragozni.
4. bnedora (válaszként erre: 2. - _anatha_)
2010. nov. 4. 01:02
Amíg zöld az elhullott virágszár, addig nem szabad levágni. Nekem most jön a 2. új hajtása.
2010. nov. 4. 01:01
"Orchidea rajongók ide!Írj róla, ápolás, tapasztalat." keresd meg ezt a fórumot, ott sok mindent megtudsz a virágról.
2010. nov. 4. 00:27

Úgy értem, hogy virágozzon legközelebb is, le kell vágni a már üres szárát? Vagy pont ezzel tennék rosszat?

Vagy ha lehullott a virága, akkor már nincs mit tenni?

2010. nov. 4. 00:26
Ha az orchidea virága lehullott, de a levele szép, mit lehet csinálni vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook