Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az ismerősöd rosszul bánik a gyerekeivel, jelentenéd a gyermekvédelemnek? fórum

Ha az ismerősöd rosszul bánik a gyerekeivel, jelentenéd a gyermekvédelemnek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
11. 09d0a2c098 (válaszként erre: 6. - 1a49ae0064)
2014. okt. 12. 14:33
Mik azok az egyre durvább dolgok amiket észre vettél?
10. 1a49ae0064 (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2014. okt. 12. 14:33

Igen, és te is őrjöngeni kezdesz ha a lányod összemorzsázza a konyha padlót? Majd a porszívócsövet az arcához közelítve fenyegeted, hogy ha megint ilyen koszt csinál, kiszívod a szemét vagy a nyelvét? (Ennek szemtanúja voltam)De a kisebbet is büntette már azzal, hogy nem kapott ebédet, mert épp kiköpte, amivel kínálta.

A nagyobb lány haját múlt héten tövig lenyírta, mert azt találta mondani, hogy húzza fésülés közben. Én beszéltem rá, hogy legalább fodrásszal igazíttasson rajta, mert rettenetesen nézett ki szegény.

Ezek szerint ezek csak szerintem nem normális dolgok.

9. Ayna
2014. okt. 12. 14:31

Kérnénk szépen példákat! Ez így túlságosan tág fogalom. De így infóhiányban is szintén inkább egy beszélgetésre voksolok.

Nekem is voltak már olyan napjaim, amikor többet kiabáltam. De aztán mindig megbeszéltük.A szomszéd csak a hangos szavakat hallotta, a falak vastagsága végett, tehát ezek után mehetne ő is a gyámhatóságra.

8. andi6020 (válaszként erre: 6. - 1a49ae0064)
2014. okt. 12. 14:31

És? Miért nem azzal foglalkozol?


Kérdésemre válaszolnál?

7. 09d0a2c098 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. okt. 12. 14:29

Én inkább beszélnék négy szemközt ezzel az ismerőssel, erről az egészről. Ha gond van megpróbálnék segíteni, ha pedig egyértelműen látszik, hogy komoly gond van, akkor meg másokat is bevonni ebbe, hogy diszkréten, de valami figyelmet kapjanak, nehogy valami nagy baj történjen.

Szerintem ha ezek után sem változik a helyzet, jó lenne jelezni a védőnő és óvónő felé is, hogy ott valószínűleg gond van, és igen is figyeljenek rájuk jobban kiemelten. Ezzel bajt még nem lehet csinálni, viszont egy segítség nyújtás és ha tényleg gáz a helyzet, a megfelelő emberekkel való nem nagy dobra verős jelzés sok mindent megelőzhet.

Ha nagyon nagy a gond, azt a védőnő és az óvónő is észre fogja venni. De én először a baráti segítséggel kezdetném, akkor sok minden kiderülne, mi állhat ennek a hátterében és mennyire súlyos a helyzet. Mert lehet csak rossz időszakja van az anyának, vagy történt valami ami miatt így viselkedik. Lehet szülés utáni depresszió is, főleg ha a kisebbik még csak 5 hónapos. De még az anyuka párjával is gondok lehetnek, így lehet csak kisebb a baj, de lehet sokkal komolyabb gondok megelőző állapota is ez, amit észleltél velük kapcsolatban. De ezt csak diszkréten és bizalmasan csináld, hogy ha segíteni kell lehessen, ha pedig nagyon nagy a gond, akkor meg lehessen oldani szépen és békésen.

Én első sorban az anya lelki állapotára gondolok, hogy például depressziós lehet, vagy valami olyan állapotban lehet, ami ezt mind kiváltja. Lehet nincs senkije, akivel megbeszélje a gondjait, és így rosszul vezeti le, a gyerekein a feszültséget.

2014. okt. 12. 14:25

Már beszéltem vele, nem is egyszer. Sőt, például amikor megtudtam, hogy az akkor 1,5 hónapos picinek már felnőtt ételeket turmixol tehéntejjel, mert tápszerre nem akar költeni, még anyatejet is adtam neki a sajátomból, mert ez volt az egyetlen opció, amit elfogadott az update puding ellenében.

De egyre durvább dolgai vannak, amiket ha szóba hozok, azzal ráz le, hogy foglalkozzak a saját gyerekemmel.

2014. okt. 12. 14:24
Én napi szinten helyeztem kilátásba fizikai fenyegetést. Sőt.
2014. okt. 12. 14:22

5 hónapost lelkileg terrorizál, és fenyeget?


Amúgy honnan tudod?


Én beszélnék vele, megpróbálnék segíteni.

3. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. okt. 12. 14:21

Természetesen, és aztán el is vetetném őket és felnevelném, mert nekem tökéletes az életem, mindig türelmes vagyok, ha százszor szólok a gyerekre és folytatja a konnektorban turkálást akkor százegyedszer is kedvesen türelmesen megmondom nekik hogy az nem jó játék, mert belepusztulhat, ha megrázza az áram.


Egyébként velük élsz, hogy tudod, hogy mi miért van, vagy csak azt hallottad, hogy anyuka nem a te ízlésednek megfelelően beszél, ill. a testi fenyítést is kilátásba helyezte?


És ha szóltál, elintézted őket, felneveled utána a gyerekeket? Szeretni fogod őket,mint az anyjuk? Ők is téged, mintha az anyuk lennél?


Én is megígértem már a lányomnak, hogy ha kiszalad az útra és halálra gázolja az autó, akkor agyoncsapom. Lehet jelenteni...

2014. okt. 12. 14:18
NEM! Előbb beszélnék az ismerősömmel és próbálnék segíteni! Mindenkinek lehet rossz periódus az életében! Ne ítélkezz elhamarkodottan!
2014. okt. 12. 14:15

A gyerekek is és a lakókörnyezet is tiszta, rendezett, így í védőnő, gyerekorvos nem tapasztal semmi negatívat.

Az anya lelkileg terrorizálja őket és már fizikai bántalmazással is fenyegetőzik. Tudomásom szerint még nem bántotta őket. Egy négy éves és egy 5 hónapos kislányról van szó.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook