Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az ismerősöd rosszul bánik a gyerekeivel, jelentenéd a gyermekvédelemnek? fórum

Ha az ismerősöd rosszul bánik a gyerekeivel, jelentenéd a gyermekvédelemnek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
71. 4c1a787e8f (válaszként erre: 67. - 1a49ae0064)
2014. okt. 15. 13:14

Normális hangnemben, de lépjél. Védőnőnek szóljál első körben. Ha ő nem áll a helyzet magaslatán, akkor az önkormányzatban az illetékesnek. De lehet, rögtön mind a kettőnek.


Nem feltétlenül mindenütt ott a nagy baj, ahol anyagi gondok vannak. Lehet, jobban lenne az anyuka, ha anyagi gondjai lennének, mert akkor kényszerítve lenne, és nem jutna ideje a gondolkozásra. Biztos telebeszélték a fejét, hogy a bölcsi meg az ovi az gáz, meg hogy az milyen má' aki 'beadja'...

Ahhoz meg nagyon egyedül van, hogy többféle hatás és információ érje, és elgondolkozzon az ellenkezőjén is.

Nem, nem mindig az a jó anya, aki 0-24 ben a gyerekeivel van. Pláne, ha egyedül van, és az az egy-két óra szabadsága sincs meg soha. Ez nagyon idegörlő. Már csak ezért is kellene az intézmény. Meg van, aki alkalmas 24 órás tutujka anyukának, van aki meg nem. És ez általában élesben derül ki, erre nemigen lehet előre készülni.


Az meg egy dolog, hogy most esetleg kap gyerektartást, gyed-et, stb.. De mi lesz utána? Mi az a jómód. Ha valaki annyira jómódú, az megengedheti magának a drágább tejpótlókat, sőt, az fogad magának heti 1-2 órára segítséget, és kikapcsolódik, vásárolgat, tanul, tornázik... Szóval azt gondolom, hogy azért az a munka is ráférne... Valamiből fel is kell nevelni a gyerekeket.


Meg a munka nem csak a pénzért, hanem a társaságért, a sikerekért, az önbecsülésért is fontos dolog.


Ezeket meg nem neked kell neki elmondani, mert nyilván élből visszautasítja, hanem egy szakembernek..


Szóval szóljál bátran, de ne légy ítélkező.


Ki kell valahogy rángatni a kezdeti depifázisból ez a csajt. Mert ezek kimerültségre, depresszióra utalnak, és ezekből szokott lenni a nagyobb tragédia.


Nem lehet úgy hozzáállni, hogy ' jaj má jódógába nem tuggya micsinájjon'. Mert sajnos van aki 40 évig bírja, van aki meg fél év után öngyilkos lesz. Nem vagyunk egyformák, és hibátlanok se.

70. Érdekes73 (válaszként erre: 67. - 1a49ae0064)
2014. okt. 14. 23:12
Halgass a rossz érzéseidre és lépjél...
2014. okt. 14. 21:35
Jah szoval dolgozni nem akar.de terrorban tartani a gyereket igen.?jelentsd amig nem kèső.
68. angelic smile (válaszként erre: 67. - 1a49ae0064)
2014. okt. 14. 12:13
Éppen ezért ne habozzál, hanem szépen beszéld meg ezt egy gyermekvédelmis ügyintézővel. Beszéld meg vele, hogy nem szeretnél bajt okozni, de ezek a meglátásaid. Mit javasol, hogyan tovább?
67. 1a49ae0064 (válaszként erre: 63. - 4c1a787e8f)
2014. okt. 14. 12:11

Ezt konkrétan a kislány mesélte, hogy bepisilt, mert vacsoráig nem jöhetett ki a szobájából az anyukája meg veszekedett, hogy csak kisbabák pisilnek be. Azt meg hogy elmentek vásárolni onnan tudom, hogy láttam amikor elment a picivel. De eszembe sem jutott, hogy a nagyobb otthon van, mert időnként átviszi barátnőkhöz. (Bár ez egyre ritkább, mert a kislányt eltiltotta a legjobb barátnőjétől, akinél sokszor ott is aludt.)

Mondtam neki az ovit/bölcsit is, mert a gyerekeknek is az lenne a legjobb, de azt mondta, hogy nem, mert dolgozni nem akar visszamenni (anyagilag nem áll rosszul) és egyedül meg unná magát otthon.

Én szoktam magamhoz áthozni a gyerekeket, olyankor van hogy elmegy vásárolgatni, van hogy otthon marad és nem csinál semmit. Egyéb segítséget nem hajlandó elfogadni, tanácsot, véleményt sem.

Én megértem, hogy nem könnyű neki, de nagyon féltem a gyerekeket és folyton az jár a fejemben, hogy valami rettenetes történik, amíg én habozok, hogy mi legyen.

66. Zsuzska1425 (válaszként erre: 41. - Bbe8e56e9e)
2014. okt. 14. 11:41

lehet,velem már közölte a szomszédasszony,h alkalmatlan vagyok anyának,mert a folyósón rákiabáltam a fiamra,és hát a panelben itt már csak vékonyka ajtó,csak az nem hall,aki nem akar,mert még a tüsszentés is áthallatszik....

bár szerintem ez azért más

65. Zsuzska1425 (válaszként erre: 24. - 408020f45e)
2014. okt. 14. 11:31

Ikebana teljesen egyetértek

sajnos én is sokat vagyok egyedül 2 gyerkőcömmel,fiam ráadásul hiperaktív gyanús,és sokat kiabálok,de ha párom itthon van,itthagyom neki 1-2 órára,és akkor kicsit töltődök,mégha csak szülőire is megyek,v csak sétálok egyet

sajnos ritkán van erre lehetőségünk,de nagyon hasznos

64. 3a5c305959 (válaszként erre: 63. - 4c1a787e8f)
2014. okt. 13. 20:38
Totalisan egyetertek. Anyacska, nem hiszem hogy neked fogalmad van arrol hogy milyen egyedul lenni ket gyerekkel. Nem mondom hogy rendben van az anya viselkedese, csak azt hogy biztosan segiteni kene neki. Mi lenne ha lenne par oraja csak sajat magara? Akkor is igy viselkedne? Ha igen akkor lehet tovabbi lepeseket tenni.
63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - 1a49ae0064)
2014. okt. 13. 19:02

Ebbe a nagy baj az, hogy egyedül hagyta a lakásban. Ilyet nem lehet csinálni, viszont az ilyet akkor azonnal jelezni kell a rendőrségnek, utólag már bizonyítani se lehet. Egyébként ilyet honnan tudsz?


Viszont mindezzel együtt egy végtelenül kimerült és reményvesztett asszony rajzolódik ki abból, amit írsz. Olyan meg van, hogy anyuka - plálne egyedül - halálosan kimerült, és a gyerek meg sír. Mondjuk úgy 2-3 óra altatás után, amikor még mindig semmi... Ilyenkor az a jobb megoldás, hogy ő lefekszik a szakemberek szerint is, mert sok gyerekbántalmazás pont ebből a helyzetből adódik, amikor már a kialvatlanságtól az agy se úgy működik és reagál..


Mindenképpen hasznos lenne neki egy családgondozó, a gyerekek meg menjenek bölcsibe, oviba.. Az elején nehéz, de aztán amikor megszokják, akkor szokott egy kicsit helyrerázódni az ember élete, főleg annak, akinek azért alapból nehezebb valamiért..

62. 4c1a787e8f (válaszként erre: 61. - 3a5c305959)
2014. okt. 13. 18:04

Maximálisan egyetértek.

Anyukám egy nagy társasház gazdaságisa. Így jutott el több szomszédtól is a hír, hogy egy anyuka elég gáz dolgokat csinál, vagy csinálhat a gyerekkel. Nem a zaj a gond, csak féltik a gyereket.


Mi a védőnőnek szóltunk, de nem feljelentettünk, meg ítélkeztünk. Annyit mondtunk, hogy talán segítségre van szüksége valakinek. Jött is a védőnő. Beszélt az anyukával, aki elismerte, hogy igen, rosszul reagál, stb.. stb.. Azóta tervet készítettek a védőnővel, aki rendszeresen jön, és ami segítséget lehetett, megkapott az anyuka..


Én is sokat vagyok egyedül a négy gyerekkel, mondok én olyanokat néha, sőt ha kell csapok is.. Mondjuk amikor a gázcsövön ugrálnak, vagy a konnektort szerelik... Ettől még imádom a gyerekeket, és szépen fejlődnek is. Aki tudná jobban, csinálja utánam. Egyébként mondtam én is a védőnőnek, hogy néha kikattanok. Erre csak annyit mondott, hogy az lenne abnormális, ha nem kattannék ki. Nyugodjak meg, nincs velünk, velem semmi baj..

2014. okt. 13. 17:39
Szerintem egy szervezett eloszor megnezne hogy tudna segiteni az anyanak. Nem venne el a gyerekeket elsore az tuti. Miert nem jar oviba a kislany? Miert nem jar bölcsibe a pici? En nem vagyok egyedulallo anya de nagyon sokat vagyok/voltam egyedül a gyerekkel es neha nala is kiborul a bili. De regebben mikor nem jart meg bolcsibe es folyton együtt voltunk akkor volt hogy mar reggel 9kor a plafonon voltam. Az anyaság nem egyszeru, mindenkinek kell egy kis segitseg neha :-)
60. 6b006fc769 (válaszként erre: 59. - Muraja)
2014. okt. 13. 12:08
Bizony-bizony így van ez. Rögös az út a belátásos tanulásra nevelésig, van, aki sajnos el sem jut odáig.
59. Muraja (válaszként erre: 57. - 6b006fc769)
2014. okt. 13. 11:59
Egy orditos szulo egy orditos gyereket nevel , tudom a parom magyar eletre szolo serelmet okosztak szamara a diszfunkcionalis szulök .
58. 6b006fc769 (válaszként erre: 54. - Muraja)
2014. okt. 13. 11:57

Azt hol olvastad, hogy szabad cigány gyereket bántalmazni?

Nem ártana, ha megpróbálnál értő olvasás után hozzászólni a fórumokhoz és így elkerülnéd a felesleges kötekedést, ráadásul így még csak fel sem háborodnál olyan dolgok miatt, amiket csak te képzelsz oda.

57. 6b006fc769 (válaszként erre: 53. - Muraja)
2014. okt. 13. 11:53
Nyugalom, kedves, ezek csak légből kapott példák voltak. Csak azt akartam sugallni, hogy attól, hogy valaki időnként felemeli a hangját, még nem kell azonnal egy kívülállónak a gyámügyhöz rohanni. Persze azóta árnyaltabbá vált a kép, és jelen esetben szükségét látom külső beavatkozásnak, bármilyen segítség formájában.
2014. okt. 13. 11:19

Én szólnék a védőnőnek első körben. Aztán, ha néhány hét múlva - ez a néhány hét max. 1 hónap - nem változik semmi, gondolkodás nélkül szólnék a gyámügynek, vagy adott esetben a rendőrségnek.


Szerintem ilyen esetben túl könnyelmű olyan "tanácsot" adni, hogy foglalkozzon mindenki a saját életével. A gyerekek nem tudják megvédeni magukat és sokszor a gyerekeket a saját szüleiktől kell megvédeni :( Sajnos.

2014. okt. 13. 11:12
Amiket írtál, azok alapján feljelenteném. Borzalmas, milyen anyák vannak. :(
54. Muraja (válaszként erre: 42. - Unom)
2014. okt. 13. 11:08
Cigany gyerköct szabad bantalmazni ? nem minsegy az hogy milyen gyerekröl szol De gyerek !
53. Muraja (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2014. okt. 13. 11:04

Ez a örökös konektorban turkalas , mar miota van olyan amivel belehet dugni es bisztosa tenni.

Gyerek az kivancsi es a kezre utes es a hasonlok nema gyereknevelesbe tartoznak .

Detto az utra kiszaladas , egyszeruen meg nem ertik mert nem erett arra hogy feltudja fogni mi lehet a konzekvenciaja annak ha kiszalad.

Tessek kocsiba tenni vagy maskep ugyelni ra nem a csapokodas es a orditas hanem a megyarazatt azt is hogy leereszkedunk a gyerekhez es szemtöl szembe kontaktal szepen meg lehet magyarazni . Termeszetesen ha a gyerek is mar annyira erett hogy megerti.

2014. okt. 12. 21:38
Hát baszki ezek a példák nagyon dúrvák és ez már gyermekbántalmazás. Mivel szólt neki nem egyszer és próbált/próbálna neki segiteni,de az nem hagyja én a gyerekeket nézném csak és szólnék. Egyáltalán nem biztos,hogy elveszik tőle még.
2014. okt. 12. 20:36
Komolyan mondom hogy annyi idegbeteg szûlő van hogy borzasztó. A mùltnap a boltban egy anyuka a sajat kislányának azt mondta hogy pènzèhes k..rva .hát megáll az eszem.sokan elhallgatnak dolgokat mert nem mernek szòlni. Nálam az állatok ès a gyermekek ártatlanok. Ők nem tudják megvèdeni magukat
50. Aquatica (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. okt. 12. 20:23
Simán feljelentenèm.hülye embernek minek kell gyerek .?
49. c1307368b9 (válaszként erre: 46. - 1a49ae0064)
2014. okt. 12. 18:46
Bocs,tudom,h nem velem beszélgetsz,de sztem meg elbagatellizálni nem szabad. Az életminôségük,az rgész életük múlhat azon,hogy a bántásukat észre meri-e venni vki?
48. anya4005 (válaszként erre: 45. - 1a49ae0064)
2014. okt. 12. 18:44
Nem neked írtam! :-)
47. michelle.r (válaszként erre: 46. - 1a49ae0064)
2014. okt. 12. 18:40

Ha 18 évesen szülte a most 4 éves gyerekét, akkor - bár fel nem menti - de magyarázza a helyzetet, hogy valószínűleg anyagilag is lelkileg is a béka valaga alatt van. Tanulni, gyerek előtt dolgozni nemigen volt ideje, 22 évesen egyedül két gyerekkel, úgy tűnik meghaladja a képességeit.


Gyanítom az anyai minta is hasonló lehet és támogató közegben sem volt sok része. Tényleg csak annyit tehetsz, hogy néha-néha elviszed a gyereket, hátha simulnak kicsit az idegei.

46. 1a49ae0064 (válaszként erre: 41. - Bbe8e56e9e)
2014. okt. 12. 18:28

Szomorúan látom, hogy vannak akiknek ugyanazt jelenti, ha valaki ráordít a gyerekre, mintha a porszívóval fenyegeti a félelemtől reszkető, zokogó gyereket, hogy kiszívja a szemgolyóját. De mondott már egyéb cifraságot is annak a kislánynak. És még hagyján, amit mond, de amilyen agresszió van a hangsúlyban.

De igazad van, el kell bagatelizálni.

45. 1a49ae0064 (válaszként erre: 35. - Anya4005)
2014. okt. 12. 18:16
Nem akartam etnikai irányba terelni a témát, mert a bőrszínnek itt nincs jelentősége. Egyébként az anyuka nem roma, de ez tényleg nem számít semmit.
44. 1a49ae0064 (válaszként erre: 32. - Era06)
2014. okt. 12. 18:10
Sajnos nem jár óvodába a kislány.
43. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - 1a49ae0064)
2014. okt. 12. 18:02

Ez tényleg nem normális.

Miben tudnál segíteni?

Bizonyára az anyagi helyzete a béka segge alatt van s ráadásul a remek terve a férjfogásra is befuccsolt, így roppant frusztrált lehet. Na meg nyilván két gyerekkel egyedül amúgy is elég megterhelő lehet.

Viszont ha nem hagyja, hogy segíts, nem tudom, mit lehet kezdeni a helyzettel. Az drasztikus és aljas húzás szerintem, ha a gyámügynél feljelented. Talán a védőnőnek szólni, vagy tanácsot kérni nem megnevezve a konkrét személyt...?

42. unom (válaszként erre: 36. - C1307368b9)
2014. okt. 12. 17:57

Persze...

Ez a másik oldal, ugyanolyan hülyeség, mint az első. Az ilyen dolgok nem azon múlnak, hogy valaki cigány vagy nem.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook