Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha az egyház mint olyan, nem fizet adót, az "alkalmazottak" fizetése azért adóköteles? Ha nem, akkor vajon TB-t vonnak-e tőlük? fórum

Ha az egyház mint olyan, nem fizet adót, az "alkalmazottak" fizetése azért adóköteles? Ha nem, akkor vajon TB-t vonnak-e tőlük? (tudásbázis kérdés)

2010. ápr. 17. 19:18
Mindent vonnak ugyanúgy... pedig a fizetésem nincs 60 ezer forint!
14. ear
2010. jan. 19. 20:38
petkának van igaza. Az Egyházra is vontakoznak a törvények, és ugyanúgy ellenőrzik az APEH-osok. Higgyétek el nekem, én "bennfentes" vagyok!
2009. ápr. 6. 07:30

Na.... rákérdeztem az ismerősnél....... és mondta, hogy az egyház füzet utánuk TB-t.


Neki az alapja nevetségesen alacsony és erre jön az előző hasonlatom:)

Temetés, esküvő, perselypénz nagy százaléka.

Jaaaaaaaaa és + tanít is havi min 50-70e-rért.

Nem kell ételt vennie, nem kell fizetni a fűtésért + semmilyen rezsiért:) Szegény papok:)

12. petka (válaszként erre: 11. - Szilvia....)
2009. ápr. 5. 16:29
Tetszik a hasonlat :))
11. Szilvia.... (válaszként erre: 10. - Pmjudit)
2009. ápr. 5. 16:20
Ez olyan, mint amikor az apehnak azt mondják az úszómedencére, hogy tűz esetén víztartály:)
10. pmjudit (válaszként erre: 9. - Szilvia....)
2009. ápr. 5. 15:56

Nem a papé, hanem az egyházé.A kettő nem ugyanaz, de közel áll egymáshoz.

Részemről a vita lezárva.

9. Szilvia.... (válaszként erre: 7. - Pmjudit)
2009. ápr. 5. 15:39

Hát mit gondolsz kié? Ebből is fizetik az étkezést, télen a fűtést...stb.

De még ma rákérdezek.

2009. ápr. 5. 13:30
Úgyanúgy,vonják a járulékokat a bérülből.Adóznak stb.Tehát bejelentett munka és szolgálati időnek minősül.
7. pmjudit (válaszként erre: 5. - Szilvia....)
2009. ápr. 5. 13:12
Aznurnapénz adomány az egyház javára, az nem a papé.
2009. ápr. 5. 13:09
Lehet butaságot mondok mint ahogy szoktam :)) de szerintem az egyházi "alkalmazott" az ugyanolyan alkalmazott mint bárki más. Pl. egyházi fenntartású intézménynél gondnok, karbantartó, ügyintéző stb. nekik adóköteles a jövedelmük, tb-t is fizetnek utánuk.
5. Szilvia.... (válaszként erre: 4. - Pmjudit)
2009. ápr. 5. 13:01
Szerintem a papoknak nem, esetleg ha tanítási pénzt kapnak, de lehet nekik abból sem kell. Az biztos, hogy az urnapénzből nem kell.
2009. ápr. 5. 12:31
Én egyházi fenntartású iskolában tanítok és igen, a fizetésem adóköteles és Tb-t is kell fizetnem, és minden mást, amit egy alkalmazottól vonnak.
2009. ápr. 5. 09:52
Ha közvetlen, akkor nem lesz nehéz..
2009. ápr. 5. 09:43
Szerintem nem vonnak tőlük semmit, de holnapra megkérdezem. Egy régi ismerősöm pap, így ez sem lesz tabu nála:)
1. Jall
2009. ápr. 5. 09:39
Kíváncsi vagyok a véleményetekre,vajon ezen a téren mi a helyzet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook