Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha az egyéni vállalkozóit szüneteltetem, akkor is kell iparűzési adót fizetnem? fórum

Ha az egyéni vállalkozóit szüneteltetem, akkor is kell iparűzési adót fizetnem? (tudásbázis kérdés)

4. 5c0313b0fc (válaszként erre: 3. - Cessi)
2014. febr. 26. 15:08

Szivesen!

Tehát el ne sikkadjon, nem csak a nav-nak kell külön nyomtatványon bejelentened a szüneteltetés ténye + bevallás, az önkorm. felé is ugyanazt a nyomtatványt be kell küldened (gondolom a honlapjukról azt is le tudod tölteni), amelyik nyomtatványon valamikor bejelentkeztél + a bevallás - nyomtatvány!!!!

3. Cessi (válaszként erre: 2. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 26. 15:03
Köszönöm szépen.
2014. febr. 26. 15:02

Ha az e.v.-t szünetelteted, akkor azt bejelented a nav-nak, az önkormányzat adócsop-hoz, a vállalkozó bankszámládat vezető bankhoz is!!

U.n. "záró-bevallást" készítel nemcsak a nav felé, de az iparűzési adóról az önkorm. felé is, ezeket a szüneteltetés kezdetétől számított 30 napon belül kell beküldened, az esetleg fizetendő adókat megfizetned, és a továbbiakban nincs vele gondod addig, amíg ismét nem folytatod a tev-et.

2014. febr. 26. 14:57
Ha az egyéni vállalkozóit szüneteltetem, akkor is kell iparűzési adót fizetnem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook