Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az 5 hónapos kisfiam elkezd nyöszörögni, sírni azonnal felveszem. Jól teszem? fórum

Ha az 5 hónapos kisfiam elkezd nyöszörögni, sírni azonnal felveszem. Jól teszem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2007. nov. 13. 11:46

Van ilyen fórum, hogy " 15 hónapos" !

Gyere oda! Várunk!

2007. nov. 13. 11:44

Szia!

Hogy vagytok! Akkor már 1 éves el is múlt a fiad,igaz? Ha jól számolom,akkor kb. 15-16 hónapos? Nekem is most 15 hónapos a fiam. Írjál,ha van kedved,hogy vagytok!

2007. nov. 13. 06:20
Szerintem nem szerencsés dolog. Rászokik, aztán akkor is nyöszörög majd, ha semmi problémája nem lesz....
2007. nov. 13. 00:15
Sziasztok!!! Hol tartotok, nyöszörgős még az a kicsi szivetek, sikerült jó tapasztalattal leküzdni a gondokat?
2007. nov. 12. 23:55
Igen,ha kiakarsz magaddal szúrni
2007. okt. 2. 21:02
Igen, mert a baba az anyukajatol varja a megnyugtatast, hogy biztonsagban erezhesse magat. Ejjel is, szerintem akkor kulonosen, mert lehet, hogy rosszat almodik vagy egyszeruen csak nem erzi magat biztonsagban es szuksege van arra, hogy az anyukajat a kozeleben tudhassa.
2007. szept. 30. 09:47
persze fel kell venni.ahogy nő úgyis változnak az igényei és nem mindig fogja a dajkálást eltűrni...
2007. szept. 29. 20:17
Szerintem igen. Úgy vedd fel, hogy a szíved felőli oldaladra öleled! Csodákat tesz. Én az egyiket 31, a másikat 23 éve úgyanígy ölelem magamhoz.
2007. szept. 28. 23:39
Hol jól teszed-hol nem. Nehéz de, meg kell próbálni kitapasztalni, hogy vajon van-e alapja annak a sírásnak nyöszörgésnek, vagy csak már 5 hónap alatt megszokta, hogy ha "jelez" akkor őt azzonnal ölbekapják. Pl.Ha édesen alszik és közben hirtelen felriadva elkezd sírni , biztos hogy helyes ha felveszed. Vagy evés közben egyszercsak elkezd nyöszörögni, sírni persze hogy meg kell nyugtatni mert így jelzi, hgy valami nem jó neki.Álltalában kitapasztalható már 5 hónapos csecsemőnél ha valami fájdalom miatt sír. Az biztos hogy nem nyöszörgés lesz, és a sírást sem hadja abba rögtön, ha felveszed az öledbe.Ha valamitől megijedt akkor szép lassan meg nyugszanak a biztonságérzettől amit már tapasztalnak karjaink között. De vigyázz, mert rutinosan hozzá is szokhat majd később ha nem tudja lekötni figyelmét a játék, vagy nem az ő kis "akarata" érvényesül( mert természetesen egyre inkább kialakul az is, és ennek így is kell lennie) akkor esetleg előkapja a jól bevált dolgot: "sírok és anya úgyis felvesz az ölébe, és akkor győztem ". Megértelek egyébkén egy jó anya nehezen tudja eldönteni, főleg megállni azt, hogy ne kapja ölbe pityergő csecsemőjét, a baj csak az ,hogy később ez visszaüthet, ha fölöslegesen fel van kapkodva.Szerintem figyeld, várj, ha fokozódik a sírása , valami miatt nem nyugszik meg egy elfogadható időn belül ,csak akkor vedd fel.
2007. szept. 27. 06:00
Nem.
53. vapi
2007. szept. 26. 12:18
Ha nagyon sír, felveszem. Ha nyüszög akkor nem. Sírások között is van különbség, és ezt egy anya érzi is. Mindent az ösztönökre kell bízni.
52. erikpipi (válaszként erre: 50. - 0a6ce1d48d)
2007. szept. 24. 16:07

Miért, éjszaka nem? Kiveszem az ágyból megvígasztalom, mert lehet, hogy rosszat álmodott. Én is szoktam, és bizony jól esne nekem is.

Hagynám sírni magában? Még csak az kéne.

2007. szept. 2. 12:53
Nagyon jol teszed !
2007. szept. 2. 10:28
Nappal igen.
49. Donyta
2007. szept. 2. 09:52
Szerintem igen! Mindig hallgass az anyai megérzéseidre, nem cslódsz benne. Gyermeked a közelségedre vágyik, az ágyban fekvés csak unalom számára, mint nekünk is. Kis időszakokra jó, ha eljátszik, vagy alszik. De igy többet lát a világból, és érzi, hogy szeretik, és foglalkoznak is vele. Nem is értem azokat a szülőket, akik esetleg azthiszik nem szabad a babát folyton kézben tartani. De iért ne? Én is folyton fogtam őket, semmi kára nem lett senkinek belőle. Talán még értelmesebbek lesznek, mert látnak hallanak folyamatosan. A legfontosabb, hogy kisemberként kezeljük őket, nem pedig csak babának aki nem ért meg semmit. Ez nem igy van. Ha nem is tudnak beszélni, jelezni és érdeklődni nagyon is tudnak.
48. 3a0842d373 (válaszként erre: 47. - Kedveske)
2007. júl. 4. 13:26
:)))
47. Kedveske (válaszként erre: 46. - 3a0842d373)
2007. júl. 4. 09:33

Nem értem, miért szégyenkezel? Hiszen te is megnézed, hogy mi a gond, és gondolom, ha bömböl felveszed?

Ha csak nyüsz van én sem ugrom oda, mert előfordult, hogy csak magát szórakoztatja, és ha megzavarom, "kioszt", de rendesen!

46. 3a0842d373 (válaszként erre: 44. - Kedveske)
2007. júl. 1. 22:10
Ettől most elszégyeltem magam egy kicsit, mert eszembe jutott, hogyan szoktam függöny mögül, tükörből, kamraablakon kukkolni :)) Persze! Az anakonda-csokipapír relációt mindenképp helyére kell tenni. És igenis öleljük, pusziljuk, vígasztaljuk az öthónaposunkat, mert ez az időszak arról szól.
45. Zizisicc (válaszként erre: 44. - Kedveske)
2007. jún. 30. 23:22
Abszolút egyetértek! A másik pedig az, hogy ahhoz, hogy 2-3 évesen már egyedül is boldoguljon az életkorának megfelelő dolgokban, feltalálja magát, ahhoz az kell, hogy bízzon magában, bízzon az anyjában, a családban, hogy biztonságban érezze magát. Ennek az alapjait pedig csecsemőkorban rakod le azzal, hogy nem hagyod magára amikor szüksége van rád, így teremted meg számára az érzelmi bitonságot. Persze ahogy nő változik, hogy mire van szüksége és ehhez mérten kell Neked is alkalmazkodnod.
2007. jún. 30. 19:47

Persze, de egy öt hónapos nem tudja elhárítani, vagy megoldani a problémát. Illetve igen: sír, hívja anyát.

Ha nagyobb akkor igen, az más. De én akkor is odapillantanék, miért kiabál, csak a csokipapír nem jön le, vagy egy anakonda szorongatja a torkát. Azért van különbség, és erről meg kell győződni.

2007. jún. 30. 15:55
Amúgy tény, hogy sokat számít, ha hozzászoktatjuk a csemetét ahhoz, anyuci minden nyekkenésre otterem és elhárítja a rettentő veszedelmet. Az tényleg nem jó megoldás, mert elég hosszútávon látjuk kárát. A gyerek is, mert nem szokik hozzá, hogy feltalálja magát, anya is, mert nem mindig tud majd velőtrázó ordításokra angyali türelemmel reagálni és pl. kibontani egy csokit a papírjából.
2007. jún. 30. 15:51
Én a babakorra gondoltam, amikor még szokja a világot. Hisz beletelik egy időbe, mire alkalmazkodik a külvilághoz. És az öthónapos kor még bőven arról szól :))
41. kmét
2007. jún. 30. 15:25
ja és a nygmamáinknál szerintem nem divat volt üvöltani hagyni a gyereket hanem kényszer,mert azért a legtöbb nagyszülö nem városban élt és vásárolt hanem megtermelték ami kellett és ugye egy anyának is ki kellett menni kertetmüvelni vagy valami hasonlot,mint most nekünk a takaritás,mosás fözés.
40. kmét
2007. jún. 30. 15:23

hát nem is tudom.minden gyerek más,kinek elönyére,kinek hátrányára válik az ha egy kis nyöszörgésre ott terem mellette anyuci.

sok kisgyereken látom a játszotéren hogy sokszor rájuk sem lehet nézni mert elsirják magukat hogy anya azonnal ott álljon mert nem tudnak mit kezdeni a helyzettel.

az én kisfiam 2 éves és nem elfogultságbol de látom hogy minden helyzetben feltalálja magát és ugy érzem ez azért van mert sokszor nem szaladtam hanem hagytam hogy megoldja a helyzetet amiért nyöszörög.szóval nekünk csak elönyünk van abbol hogy nem ugrottam azonnal.de ezt persze mindenki maga érzi,ha nincs szived hagyni egy kicsit esetleg néha sirni hagyni akkor ugysem fogod tenni.sokan ugy gondolják hogy attol rossz anyák lesznek,de nem!!

39. wanda8
2007. jún. 30. 14:16
mindig azt kell tenni amit az ösztön diktál
2007. jún. 30. 11:56

Mint írtam, én is egyből felvettem a kicsikémet (ő most 11 éves). Minket anno, 40 évvel ezelőtt rekedtre ordíttattak, nem tudom, miért volt jó az :( Biztos akkor az volt a divat.

Anyukám is meglepődött, hogy nem hagyom még csak nyöszörögni sem a kislányomat, hanem egyből babusgatom. Szerintem azt kell tenni, amit a szívünk diktál, és nem lesz semmi gond.

37. DODICA (válaszként erre: 32. - 3a0842d373)
2007. jún. 30. 11:52
A nagyanyja!!! :))) - szoktam én hallgatni. :(
2007. jún. 30. 09:10
...igen azok a legjobbak, és a legerőszakosabbak...aztán, ha az ember megmondja a véleményét, még ő van felháborodva.
2007. jún. 30. 08:51
Igen, a praktikák jól jönnek. De a nagyon okos, gyerektelen, könyvízű vélemények .....
2007. jún. 30. 08:40

És ha gonba vagyok, inkább "parktikákat" hallgatok a barátnőktő, vagy itt tőletek. Az sokkal éleszerübb és bevált módszer. És senki nem játsza meg a "super anyát", hanem bizony elmondják, hogy náluk is ez meg ez volt a gond, és bizony Ő is kiakadt stb. De hát mi is emberek vagyunk, nemcsak nagyszívű anyák, és lehetünk kicsit türelmetlenebbek ha rossz napunk van.


EGyet ítélek el, ha valaki bántja a gyerekét. Biztos előfordul egy "segrepacsi", de a brutális erőszakot elítélem, még a szóbelit is!!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook