Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha apasági tesztet csináltat a férjem és kiderül, hogy a mostani párom az apa, akkor kinek kell fizetni a teszt költségét? fórum

Ha apasági tesztet csináltat a férjem és kiderül, hogy a mostani párom az apa, akkor kinek kell fizetni a teszt költségét? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
67. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 66. - Pici Manócska)
2012. jan. 22. 17:00
Mi baja lesz egy fél mp-ig tartó mintavételtől?És ha oltást kap,nem szúrják meg??Tudja ki az apja,ő neveli!! Csak jogi probléma van,nem katasztrófa!
66. Pici Manócska (válaszként erre: 65. - Michelle.r)
2012. jan. 22. 16:51

akkor is sajnálom a gyereket mert ki fogják tenni egy ilyen cirkusznak....

majd az apasági tesztnél nyúlkálnak a szájába ecsetelőkkel és majd szurkálják a kis kezét...

mert nem várták meg a kellő időt az új párjával....

és be lehet szólni nyugodtan...

65. michelle.r (válaszként erre: 45. - Pici Manócska)
2012. jan. 22. 14:21

Szerintem inkább saját magadat sajnáld, hogy még mindig képtelen vagy felfogni, pedig többen többféleképpen leírták.


Tisztázott a kapcsolta a volt férjével, mindenki tudja, ki az apa. A jog azonban a férjet vélelmezi apának, ha még nem befejezett a válás, illetve válás után fél évig akkor is, ha az anya nem házasodott össze az új párjával.

64. Pici Manócska (válaszként erre: 63. - F8db0709b8)
2012. jan. 22. 14:01
:)
63. f8db0709b8 (válaszként erre: 49. - *GG*)
2012. jan. 22. 13:45

Érdekesen tetted fel a kérdést.

Férjnél vagy.....párod van...gyereked van.

Mivel házas vagy,gondolom a férjed nevére került a gyerek.Apasági azért kell,hogy bebizonyítsd a párodé a gyerek,nem a törvényes férjedé.Ezért macera.

Tehát van már ilyen fórum.

Egyébként nem pálcát török,nem az én dolgom.De előbb gondolkodni utána cselekedni.:)

62. babszibobó (válaszként erre: 60. - Babszibobó)
2012. jan. 22. 13:42
De csak valószínű....mert ha Te és az Édesapa is állítjátok a Vérszerintiséget és a volt férj nem ágál (ha tényleg a gyerektartás fizetése miatt fél, nem fog ágálni, mert amint lemond, nincs erre gondja), akkor szintén ott a bíróságon lemondhat a jogairól és ...ugyanaz mint írtam, azaz kezdődhet az Édesapa hivatalossá Tétele
61. f8db0709b8 (válaszként erre: 46. - Babszibobó)
2012. jan. 22. 13:41
Minden normális ember így csinálja:)
60. babszibobó (válaszként erre: 58. - *GG*)
2012. jan. 22. 13:40

Na így könnyebb válaszolni...


Valószínű, maga a bíróság fogja elrendelni a vizsgálatot, ami ebben az esetben meg fog oszlani anyagiak terén. A bíróság így biztosítja be magát, ha ne adj Isten később merülne fel valami követelés (nem rád gondolok, de volt negatív példa).


Amint megvan az eredmény, a Volt férj lemond/hat minden jogáról és abban a pillanatban az Édesapa elkezdheti hivatalossá tenni Apaságát :-)

59. Pici Manócska (válaszként erre: 56. - *GG*)
2012. jan. 22. 13:37
az a fő hogy a gyerek tudja az igazságot...
58. *GG* (válaszként erre: 55. - Babszibobó)
2012. jan. 22. 13:37
Igen,még tart.
2012. jan. 22. 13:36
Nincs itt semmi csavar.A gyerek az apjával él,nyílván őt fogja mindig is apának tartani.A felnőttek hadd rohangáljanak bíróságra,tesztelgetni,az ő sorsa rendben :)
56. *GG* (válaszként erre: 54. - Pettka)
2012. jan. 22. 13:36
Ha nem baj nem részletezném tovább a történetet,hiszen kezd a fórum kicsit eldurvulni. Bonyolultabb az ügy,mint azt sokan gondoljátok. A gyerek tudja az igazságot,nincs átverve.
2012. jan. 22. 13:31

Én úgy értelmezem, hogy az első perctől kezdve a vérszerinti Apuka neveli a gyermekét, az édesanyával karöltve, így a gyermek számára egyértelmű ki az édesapja...csak a háttérben van egy jogi galiba, amit nem sikerül rendbe rakni.


MÉG tart a válóper GG?

54. Pettka (válaszként erre: 49. - *GG*)
2012. jan. 22. 13:29
Épp ezért írtam,hogy nem bántásként írom!De a kérdésem,szerintem,nem volt bántó.Azt kérdeztem,a gyerek mit tud?És mielőtt még leszólnál,mi a közeli hozzátartozók körében átéltük ezt.Az anyuka 6 évig hazudta a lányának,hogy a férje az apa(miközben elejétől tudta,hogy nem).Aztán a 6 éves lány amikor megtudta az igazságot-mint gyerek-sajnos elég tragikusan reagálta le a dolgot-még gyerekpszichológushoz is került...Ezért mondom,és emellett ki is tartok,hogy itt A GYEREK A LEGFONTOSABB!!!Meg persze a lelkiismeret,hogy a szülő a gyerekét ne verje át,főleg ilyen komoly dologgal.Aki ezzel nem ért egyet,annak vagy nincs gyereke,vagy nem működik az anyai szíve...és ezt minden személyeskedés nélkül írom!
53. *GG* (válaszként erre: 52. - Babszibobó)
2012. jan. 22. 13:27
A választ köszönöm szépen!
52. babszibobó (válaszként erre: 49. - *GG*)
2012. jan. 22. 13:26

A feltett kérdésedre kaptál választ!


Ha még válófélben vagy, akkor valószínű maga a bíróság fog kérni apasági vizsgálatot (ilyenkor megoszlik a kiadás)!


Ha a volt férjed kéri, akkor Ő fizet!

51. Pici Manócska (válaszként erre: 49. - *GG*)
2012. jan. 22. 13:26

ezek csak szipla kérdések....

hány éves a pici??

50. Pici Manócska (válaszként erre: 48. - Pettka)
2012. jan. 22. 13:25

minden kép a gyerek a fontos a gyereknek nem tesz jót, ha mindig másik férfit lát a két "apuci" közül...

ám hány éves a kisgyerek??

49. *GG*
2012. jan. 22. 13:24
Megköszönném,ha a kérdésre reagálnátok,ha akartok,egyéb vélaményre nem vagyok kíváncsi. Nem ismeritek a konkrét esetet,így nem kéne pálcát törni a másik feje fölött. Köszönöm!
48. Pettka (válaszként erre: 45. - Pici Manócska)
2012. jan. 22. 13:22
Ezért kérdeztem...itt a lényeg mégis csak a gyerek,nem?
47. babszibobó (válaszként erre: 46. - Babszibobó)
2012. jan. 22. 13:21
Pontosabban az ilyen helyzet elkerülése végett!
46. babszibobó (válaszként erre: 43. - F8db0709b8)
2012. jan. 22. 13:21
Még válófélben voltam, mikor összejöttem a Jelenlegi Férjemmel. Elég hamar tudtuk, hogy szeretnénk majd közös babát, de addig amíg a válóper tartott fogibogyó+gumi, pont az ilyen helyzet miatt!
45. Pici Manócska (válaszként erre: 44. - Pettka)
2012. jan. 22. 13:16
van apa egy és apa kettő kicsit sajnálom szegény gyereket....
44. Pettka
2012. jan. 22. 13:15
Csak azt nem értem,akkor minek kell egymást szívatni?Gondolom,ezt te az elejétől fogva tudtad,hogy ki az apja.Nem akarlak megbántani,de a gyereknek mit mondtál,ki az apukája?
2012. jan. 22. 13:13
Előbb elválni aztán mástól szülni.Mert így elég macera....
42. *GG*
2012. jan. 22. 13:09

Szó volt róla,hogy a férjem lemond a gyerekről és a mostani párom a nevére veszi. Ezt a férjem kezdeményezte. Mi bele is egyeztünk,de olyan időpontot adott meg,amire nem tudtunk elmenni. Erre berágott és akkor hozta fel,hogy apasági tesztet csináltat,de akkor mi rosszul fogunk járni. Eddig nem lehetett vele kommunikálni,nem egyezett bele semmibe,de most nagyon sürgős lett neki ez az apasági nyilatkozattétel. Csak nem értettük,hogy miért. Akkor valószínűleg a gyerektartás miatt.

Tehát,hogy tisztázzam: A párom elismeri a gyereket.

2012. jan. 22. 12:38

A jelenlegi társ (apa) ad egy apasági elismerő nyilatkozatot.


Azt beviszitek a bíróságra a válásnál.

A bíró elrendeli a DNS tesztet és kész.


Szerintem ezt a férjnek nem is kell külön kérnie!

40. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2012. jan. 22. 12:35
Értem én.Viszont így ugye egész más a leányzó fekvése.Hisz ő kéri,fizesse ő,de csak azért adjon ki egy vagyont,hogy bebizonyítsa,amit mindenki tud??(és később ne fizessen gyt-t)
39. babszibobó (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2012. jan. 22. 12:30

Igen ez nagyon jó példa!


Fontos, hogy az Ő esetükben a bíróság és a volt férj is kért vizsgálatot, hogy teljesen tiszta legyen az ügy (V.Andrea és a Volt férje is pontosan tudták ki az Apa, de erre van egy törvény, pont azért mert még házasok voltak, vagy pont zajlott a válóper, mikor a KisHölgy született. Amúgy még ha a válás után 180 napon belül születik az baba, akkor is a volt férj nevére kerülhet, ilyen esetben nem elég az apasági nyilatkozat, csakis ha a Szülők összeházasodnak!)

38. zebracsikó (válaszként erre: 37. - Pici Manócska)
2012. jan. 22. 12:30
az nem olyan egyszerű, mivel anyuka még házasságban él!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook