Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha anyósod egyetlen kicsi fia a férjed és mindenhol megpróbál keresztbetenni neked mit csinálnál? fórum

Ha anyósod egyetlen kicsi fia a férjed és mindenhol megpróbál keresztbetenni neked mit csinálnál? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2008. dec. 23. 16:19
Látom nem csak engem vert meg az ég ilyen borzalmas anyóssal! "Szerencsére" az enyém "kaja" ügyben nem vészes, de a többi hülyeségétől falnak megyek! Mikor ide költöztünk és először átjött hozzánk, az volt az első dolga, hogy minden szekrénybe benézett. Megmondtam Neki, hogy ilyet többé ne csináljon, hiszen vendégségben van, nem otthon. Természetesen annyit ért mint halottnak a csók. Azóta is ezt csinálja. Meg beleolvas minden hivatalos papírunkba. Nem győzöm kikapkodni a kezéből! Persze minden alkalommal jól kiosztom, de nem használ semmit. Inkább neki áll fenyegetőzni! Legutóbb mikor nálunk volt, átlépte "azt" a bizonyos határt! Megkértük, hogy ha az unokáját jött megnézni akkor Vele foglalkozzon és ne nyitogasson be minden szobába. De Ő csak azért is...! Félrelökött és úgy ment be abba a szobába ahová nem lett volna szabad! Akkor a férjem el akarta küldeni, de nem ment. Na ekkor mondtam azt, hogy ez volt az utolsó alkalom, hogy beengedtem a lakásba!!!!
34. Myrthil (válaszként erre: 33. - 35c81b79eb)
2008. dec. 23. 15:58
jaj azt de utálom, amikor mondok valamit és fintorog!!!!
33. 35c81b79eb (válaszként erre: 32. - Myrthil)
2008. dec. 23. 15:40
Engem az is bántott az elején,hogy a párom testvéréneka gyerekeit szereti,az mieinkkel nem foglalkozik.De a gyerekek is érzik,tudják,hogy nem játszik velük.Volt hogy átjött,a lányom mondta neki,hogy mama játszunk?Erre ő:Most nem játszok.Na akkor megszólalt a párom,aztán mondta neki,hogy lehet menni a gyerekkel játszani.Mert ő csak jön,leül,pletykálna,de az engem nem érdekel.Meg a kötelező kérdés:Mit főztél?Föláll a szőr a hátamon tőle.És ha nem a kedvére való,jön a fintor.
2008. dec. 23. 15:32
Ja, és a legrosszabb az, hogy előtte meg szabályosan nyal, olyan nyálasan viselkedik :S
31. Myrthil (válaszként erre: 30. - 35c81b79eb)
2008. dec. 23. 15:31
Nálunk is csak akkor nagy a szája, ha a párom nincs ott.
30. 35c81b79eb (válaszként erre: 25. - Myrthil)
2008. dec. 23. 15:29
Én is teljesen idegen városba költöztem,mikor megismerkedtünk.Nálunk sem volt gond,amíg ott laktunk nálunk,de a java csak azután jött,mikor megszületett a nagylányom.Nálunk ment a hűtő vizit,hogy ez miért van itt,az miért van ott?Engem 3év alatt sikerült lelkileg kikészítenie.Amikor a második lányommal terhes lettem,akkor mondtam azt,hogy elég,most már nem nyelek.De nem mindig sikerül,mert nagyon rafkós.Akkor dumál,mikor a párom nem hallja.Múltkor megkérdezte,hogy mit főztem,mondtam megyünk el,úgyhogy csak császármorzsát csináltam.Erre ő azt mondja a nagylányomnak:gyere át,akkor egyél a mamánál,én húslevest csináltam,majd ebédelsz nálunk.Megkérdeztem tőle,hogy miért az nem elég jó,amit én főzök?Arra persze nem szólt semmit.De a gyerek nem foglalkozott vele,mivel ő sem foglalkozott soha igazán a gyerekekkel.
29. Myrthil (válaszként erre: 28. - Mmanoka)
2008. dec. 23. 15:27
Szerintem is nagyon kényelmes neki, hogy két nő rajongja körbe. Nekem viszont elegem van ebből... :-(
28. mmanoka (válaszként erre: 27. - Myrthil)
2008. dec. 23. 15:23
A férfiak szeretnek elkényelmesedni tisztelet a kivételnek. Talán ő is megszokta, hogy ott vagy neki meg ott az anyukája , de ha már neki is feltünt akkor itt az ideje hogy tiszta vizet öntsetek abba a bizonyos pohárba és beszéljétek meg a dolgokat.
27. Myrthil (válaszként erre: 26. - Mmanoka)
2008. dec. 23. 13:48

Sajnos az én drágám nem ébred rá, hogy anyuka csak élősködik rajta, és hogy ezzel a mi kapcsolatunkat teszi tönkre.

Csak úgy egyszerűen nem akartam neki feltenni a kérdést, vagy csak nem mertem. Viszont most már ő is észrevette, hogy valami nem oké, mert nem megyek vele látogatóba anyukához, még akkor is, ha csak egy emeletnyit kell menni....

26. mmanoka (válaszként erre: 25. - Myrthil)
2008. dec. 23. 13:46
Akkor mindenkinek meg kell beszélnie a férjével/párjával hogy mi a helyzet. Elsősorban a férfi dolga hogy helyére tegye anyukát és ki kell állnia a feleség mellett. Az biztos hogy én nem engedném neki sőt a kicsi fiát is kérdőre vonnám válaszon ki kell neki feleség vagy az anyja.
25. Myrthil (válaszként erre: 19. - 35c81b79eb)
2008. dec. 23. 13:27
Nálunk is ez a helyzet. Tudja, hogy én főzök, akkor jön és hozza a kaját, hogy kicsi fiam, mama hozott neked finomat. Persze a párom meg örül, hogy anyuci még mindig mennyire szereti őt...
24. Myrthil (válaszként erre: 18. - Kuckuli0820)
2008. dec. 23. 13:25

Szia!


Hasonló cipőben járok én is. Ha megvédem, magam, akkor én vagyok a gonosz, mert bántom, ha pedig rá hagyom a dolgot, akkor felbátorodik, és egyre több mindenbe beleszól.

Én egy teljesen idegen városba költöztem le. Amíg csak hétvégékre jártam le, minden oké volt. Szinte anya-lánya kapcsolat alakult ki közöttünk. Együtt mentünk vásárolni, és mikor beteg lettem, ő kísért el dokihoz is.

De mióta elköltöztünk - persze nem messze, mert pont az alatta levő lakásba - mindenbe beleszól, kritizál és a párom az egészből semmit sem vesz észre.

Minden tiszteletem az ővé, de ha így folytatja.... :-(

23. d0b7178f40 (válaszként erre: 1. - 285ef8daf9)
2008. dec. 23. 12:00

Van egy előttem szóló akinek igazat adok.Ülj le a pároddal ezt megbeszélni.Mert az csak egy dolog,hogy valaki beteg.De ha nem szerete akkor ne várjon tőled el mindent.Mert ismerős ez a téma.De a párodnak kellene felhomályosítani az anyukáját,hogy ne engedje meg magának ezt a legyalázást.Mert ez főlényeskedés részéről.Én lehet,hogy már beolvastam volna neki.Mert mi már egy jó kis vita után meg tudunk beszélni mindent.Igaz előtte nekünk jó voolt a kapcsink.De ne engedd e fajadre nőni.Vagy ha ennit ugrálltat akkor kössetek vele eltartási szerződést és akkor parancsolgathat.Egyenlőre nem a Te anyukád.Örüljön neki,hogy otthon maradtál vele.Mert az önkormányzattól is kérhettetek volna egy vadidegent aki lehet,hhogy meg mondta volna neki a miheztartást.

Szóval beszélgetésre fel.

2008. dec. 23. 11:53
Nálunk már volt vita.Én ellene fordítottam a kisfiát és a holmiját összepakoltam.És ne legyen nagyobb örömöm.Ezt vágta a fejemhez amikor elköltözött félig tőlünk és mi meg kivettünk egy 1 szoba konyhás lakást.Mert nem látta be,hogy nem fér el a holmija amikor a miénknek is a fele a szüleimnél volt.Aztán amikor látni szerette volna a fiát akkor a fia mondta neki,hogy nem akar konfliktust inkább nem megyünk.aztán mondta anyósom,hogy nem lessz konfliktus.Azóta mindenki a másik fejáhez bírja vágni ha valami gondja van és meg tudjuk beszélni.
21. mmanoka (válaszként erre: 14. - Raistlin Majere)
2008. dec. 23. 11:52
Teljesen egyetértek veled. Összeteszem a két kezem hogy az én anyósom nem szól bele az életünkbe. Ezt első perctől kezdve meg is mondta , mindezt annak köszönhetem hogy az ő anyósa viszont mindenért szekálta volna ha hagyja. Szóval ha én leszek majd az a bizonyos anyós én sem fogok beleszólni. Egy biztos ki kell állni magadért.
20. Cuczy (válaszként erre: 1. - 285ef8daf9)
2008. dec. 23. 11:45
Válj el.
19. 35c81b79eb (válaszként erre: 18. - Kuckuli0820)
2008. dec. 23. 11:41
Én sokszor kértem a párom,hogy beszéljen vele,mert tudtam,hogy úgy nem lenne gond,az a legjobb megoldás.De ő nem.Volt hogy átjött hozzánk anyósom és hozott egy szelet zsíros kenyeret alufóliába csomagolva,vacsorára a pici fiának.De erre a párom azt mondta,hogy milyen rendes anyukája van,mert tudja,hogy szereti.De ha már innen nézzük,akkor is ketten éltünk ott nem?Ez azóta is megmaradt.Egy főre elég adagokat szokott hozni,néha,ritkán többet.Neki a fia a szeme fénye.Ha átjön,akkor sem az unokák érdeklik,csak hogy hol a fia.Utána jöhet az unoka tíz percre.Vannak olyan helyzetek amikkel nem lehet mit kezdeni.Én is csak nyeltem és tűrtem,eddig.De már nem bírom,mert nem akarom,hogy a kapcsolatunk rá menjen.
2008. dec. 23. 11:32

Előre bocsájtom, én lányos mama és nagymama vagyok.

Nem véletlenül vicc téma az anyós-meny kapocsolat, ez örök életben így volt. Főleg az egyke fiús anyák nam túdják elfogadni a menyüket, aki "elvette" tőlük az édes kicsi fiúkat.

Csak egy dologra kellen figyelni: ő nevelte fel azt a férfit, akit te megszerettél, s valószinű, hogy nem rosszúl, mert akkor nem szeretted volna meg!

Ha normális kapcsolatot szeretnél vele, akkor ezt tiszteletben tartanád, nem kell szeretni, de el kellene fogadnod, már csak a férjed miatt is. Ha bármi problémád van vele, akkor se szidd a férjednek, csak kérd meg, hogy beszélje meg vele. Gondolom, Neked sem esne jól, ha a te édesanyádat szídná a férjed, remélem Te is megvédenéd.

A problémákat mindenki a saját szüleivel rendezze le, s ha "felnőtt" már a férjed, akkor melletted fog állni, s az édesanyjával ő beszélje meg, ha valami gondod van.

Ismerős ez a téma. Nem nagyon van olyan család, ahol ez ne lenne probléma.

Nálunk is a lányomat szidták az anyósék, s akkor, mikor már én sem bírta tovább, felhívtam őket, hogy két lehetőség van , ha tovább is így viselkednek :

1 -ha a fiúk még "gyerek", akkor rájuk hallagat , és elválnak, na de akkor ritkán fogják látni az unokájukat

2- ha a fiúk a családját választja, akkor őt sem fogják a továbbiakban látni


Hát akkor elgondolkoztak, azóta csend van.


Az anyósok nagyon azt képzelik, hogy csak ők a legjobbak a világon. Próbáld ezt a ponját megfogni. Kérdezd meg néha, hogy ő hogyan főzi ezt vagy azt, PL. milyen finom volt az a süti amit valamikor sütött..., vagy kérd meg Tök mindegy hogy milyen apróságra, pl. varrjon meg valamit, ...érezze, hogy szükség van rá, mert a feleslegesség érzete mindennél roszzabb a világon, s az nagyon sok esetben rosszindulatként jelentkezik.


Utolsó gondolatom: ha fiad van, akkor egyszer te is leszel anyós..... tudom ezt egyenlőre nagyon nehéz elképzelni, de hamar eljön az az idő is. Ugye Te se akarod, hogy így utáljanak??

2008. dec. 23. 11:23
Mi 6és fél éve vagyunk együtt a párommal.Most már van két kislányunk,de most telt be a pohár.Az én anyósom sunyi,az a hátulról mellbe típus.Megmondtam a páromnak,hogy elegem van a szurkálódásokból meg a hülye játékaiból,úgyhogy a következő alkalommal leülök,aztán megmondom neki,hogy lehet mondani mi a probléma.Anyósom ettől nagyon fél.De az én drága párom soha nem állt mellém.Sőt!Általában én forgattam ki anyuci szavait.Pedig nem "anyás",nem jár oda folyton,de mégis ilyen.Két éve,mikor apósom belémkötött és veszekedés lett a vége,ő fogta magát és elment,mondván ő ezt nem bírja.Az hogy én ott álltam 5 hónapos terhesen,bőgtem,és az apja üvöltött velem az nem számított.És mindezt csak azért,mert megkértem,hogy cipővel ne lépjen a szőnyegre.:(
2008. dec. 23. 10:52

elváltam...

ez igy volt szó szerint velünk is...elváltunk,ez volt a megoldás,7 év után....azóta mindenki boldog,és anyósom mióta visszakapta ismét a kisfiát,azóta meg szabadúlna tőle...ki érti az anyósokat????

2008. dec. 23. 10:33
Ha törik, ha szakad én elmennék,ha kell albérletbe. És máris megoldódik minden. Ez nem járható út? Aztán, ha a kicsi fia esetleg nem akar jönni, az egy kései válasz. Akkor egyedül.
2008. dec. 23. 10:32

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem egy áldozattípus vagy. Engem sem fogadott el az anyósom, de én nem hagytam magam. Az én életembe nem szól bele az fix. Ja, mondjuk ehhez az is kell, hogy a férjed teljes mellszélességben kiálljon melletted. Ha nem áll ki, akkor a férjeddel is gondok vannak. Nálunk nem volt olyan vita, amiben a férjem az anyja pártját fogta volna. Ennek ellenére még mindig próbál engem folyamatosan bosszantani. 1 éves volt a gyerek, mikor savanyúcukorral kezdte kínálgatni. Mikor mondtuk neki, hogy ezt talán nem kellene, a következő alkalommal 3 féle cukor volt. DE, tőlem lehetne bármilyen beteg, nem ápolnám soha. Inkább dolgoznék és ha kell a fizetésem 100 %-át ápolónőre költeném, de saját kezűleg NEM ápolnám.

Magadtól kell megkérdezned, hogy meddig akarod ezt az életet folytatni. Aztán leülni a férjeddel és szépen megbeszélni vele a dolgokat. Aztán munkahelyet keresni, az ápolást meg oldjátok meg máshogy.

2008. dec. 23. 10:30
úgy elküldeném az anyukájába,h csak na.
2008. dec. 23. 10:23
Szerintem jobb ha a saját gyerekük teszi őket helyre, mert neki elfelejtik, viszont ha mi mondjuk meg nekik azt örökre megjegyzik
2008. dec. 23. 10:21

Sziasztok!

A kapcsolatunk elején nekem is sok gondom volt a férjem szüleivel.

Én azonban soha nem veszekedtem velük, mindig megmondtam ha bántottak és a férjem elrendezte Őket.Nem előttem, de utána észrevehetően normálisabbak voltak.Hatásos technika volt nálam az hogy nem mentem hozzájuk, amikor a férjemet is megharagították, akkor ő sem.Volt hogy 3 hónapig nem voltunk náluk.

Mióta megszületett a lányunk nagyon rendesek és szeretik a gyereket és foglalkoznak vele, csak néha jön rájuk az öt perc.De azt meg eleresztem a fülem mellett.

A második babánkat is várják nagyon, ő lesz a 6. unokájuk

2008. dec. 23. 10:10

Sziasztok!

Én már 13 éve vagyok egy egyke fiú gyerek párja.Csak anyósom van de bőven elég az is.Egy undorító nő.Mindenhol őőőőő a legokosabb,a legjobb,

és ráadásul rá akar telepedni a házasságunkra.Sajnos velünk lakik,de én már hozzá szoktam és úgy tekintek rá mintha itt sem lenne.A szomszédokkal is többet kommunikálok mint vele.Senki nem jön hozzá,még a testvérei sem kíváncsiak rá.A fiamra is próbált rá telepedni de még idejében tudattam vele hol a helye az életünkben.Az én családomat ki nem állhatja,de ettől függetlenül ők jönnek rendszeresen.A férjem az ő fia ezt nem tudom semmisé tenni, de a férjem mindig mellénk áll ha valami van.A saját gyerek sem beszél vele.STB.

Hát ennyi.

2008. dec. 23. 10:09

Mi nem tudunk csak úgy elköltözni..

elkezdtünk a házra építkezni,sajnos hosszú idő után

végre idén nyáron lett kész..

ég se melegvíz se gáz nem volt,de reggeli nyugalom igen..

A szerencse az hogy ide nem tud feljönni a lépcsőkön..

De a kapuhoz igen és akkor nyomja a csengőt..

Vagy hív telefonon..

Vagy csak egyszerűen üvölt..

Tényleg tartok tőle hogy bekattan..De nem csak velem nem kíméletes hanem a saját anyukájával sem aki 73éves!

A nagyi sajnos ott van lent vele:(

Ő még dolgozik!Ami nem semmi én már nem engedném..

Anyosom zavarja,hogy ne rontsa a levegőt..

1hete szegény nagyi náthás volt mondtam neki maradjon itthon feküdjön le,vittem neki teát,algopyrint..

Anyósom közölte menjen csak ne itthon fertőzzön,és nekem őt kell ellátnom nem a nagyinak teát főzni..

Hát ha az anyukájával ilyen én már nem is várok semmi jót...

2008. dec. 23. 09:58

Köszönöm,nektek,most "bátrabban" megyek le:)

Csak legyen vége ennek a napnak..

Apukám este jön hozzánk pár napra ez fog éltetni egész nap:)

2008. dec. 23. 09:58

Nagyon hasonló cipőben jártam,


egy év után megkérdeztem a férjemet, hogy


"az anyukája KICSI fia akar-e maradni,

vagy esetleg a kicsi lánya apukája akar lenni?"


Albérletbe költöztünk.

2008. dec. 23. 09:54
Szia! Sajnos az én anyósom is ilyen, bár a férjem nem egyedüli "gyerek". Szerencsére nem Vele lakunk! Ha így lenne már rég egymásnak ugrottunk volna! Ritkán találkozunk, de abban a kis időben is elviselhetetlen. Utál az első perctől fogva! Egy szörnyű ember aki azt hiszi, hogy mindenen és mindenkin uralkodhat! Pár példa: 4 éve albérletben laktunk és volt egy cicánk. Mikor ezt anyósom megtudta, át akart jönni és kidobni a cicát, mondván ŐŐŐŐŐŐŐ megtiltja, hogy macskát tartsunk! Gondolom mondanom sem kell, hogy nem hagytuk! Amikor meg közöltük Vele, hogy összeházasodunk, azt is meg akarta tiltani! XD ... és még sorolhatnám estig. De én kiállok magamért/magunkért. Legutóbb pl. kitiltottam a lakásból mert nem fogta fel, hogy Ő nálunk csak vendég. Nem tudott ahhoz méltóan viselkedni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook