Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha anyák vagyunk a kikapcsolódás, BULI már luxus? fórum

Ha anyák vagyunk a kikapcsolódás, BULI már luxus? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
87. Szerénke83 (válaszként erre: 86. - Jasmine)
2011. jún. 18. 22:08
Juditom, én úgy tudom, ha te otthon vagy, nem dolgozol (mert babát vársz:),akkor nem veszik be bölcsibe Jázit.
86. Jasmine (válaszként erre: 85. - N.Eszter)
2011. jún. 18. 21:31
Hát igen ez lehet. Mondjuk a kislányom nem fél senkitől és imádja a gyerekeket. Remélem élvezi majd az ovit. De én bölcsibe v napközibe is szeretném vinni előtte, h szokja a "népet", meg jön a kistesó is és, h kicsit könnyebb legyen az életünk, ezért is szeretném ha beszokna már korábban.
85. N.Eszter (válaszként erre: 84. - Jasmine)
2011. jún. 18. 18:12

Nálunk egyik gyerek volt annyira beteges, hogy első évben többet volt otthon, mint oviban.

Sok függ attól, élvezi-e az ovit.A lányom élvezte, ő nagyon ritkán volt beteg.Csak sajnos a legtöbb gyerek inkább otthon maradna, nem szeretik az ovodát.

84. Jasmine (válaszként erre: 80. - N.Eszter)
2011. jún. 18. 15:52
Sztem nem szabad általánosítani. Én pl. sosem vtam beteg oviban és egyelőre Jázi sem beteges. 1-1 nátha elkapja de lázas még sosem volt. Van baba, aki ilyen korára már legalább 5x volt lázas. Aki fogékony a betegségekre beteg lesz, de remélem Jázi nem lesz ilyen. Ha pedig mégis, anyukám nem dolgozik már, Ő lehet majd Vele, velük. Én nem fogok tudni mindig betegszabira jönni a gyerekeimhez. Sajnos akkor elég rövid ideig dolgoznék,mert lesz helyettem más...és ezt szeretik még hangoztatni is a munkaadók!
83. Jasmine (válaszként erre: 81. - Anyucika3)
2011. jún. 18. 15:49
Igen...én megértelek! Jázinak is nagyon nehéz első időszaka volt! Én kivoltam teljesen. Ezért is érzem nagy szükségét néha annak, h kikapcsolódjak. Hál'Istennek Jázmin elvan mamával, csak hát Ő is nagyon elfárad Vele. :-)
82. anyucika3 (válaszként erre: 80. - N.Eszter)
2011. jún. 18. 14:48
Az enyémek szerencsére nem voltak betegesek az oviba,még kezdetben sem.Engem mondjuk nem zavarnak a gyerekek nyaraláskor,szeretünk velük lenni.De az biztos,hogy nem olyan pihenés az,mint amikor csak kettesben csak egymásra figyelve lehet pihenni,szórakozni.Kár,hogy én nem tudok nyugodtan lenni,ha nincsenek velem:(Még a mai napig is úgy vagyok,ha elmegyünk éjszakára,hogy mindig parázok,nincs e baj a kicsikkel,nem ébredtek e fel..stb.Pedig hívna a mama jól tudom,de mégis.Sokkal jobb azoknak,akik nem ilyenek,mert Ők tényleg ki tudnak kapcsolódni,lazítani.
81. anyucika3 (válaszként erre: 79. - Jasmine)
2011. jún. 18. 14:42

Szerintem egyáltalán nem baj,hogy így érzel,a magad dolgát könnyíted meg vele ha nem aggódsz túl mindent.Mert mégis mi baja lenne annak a gyereknek,ha a nagyanyja vigyáz rá,aki szereti,ugyanúgy gondozza ellátja,akár az anyja?

Bár én lettem volna erre képes.De én annyira aggódós voltam még a 3-ik gyereknél is,hogy elmúlt már 2 éves mire először a mamira hagytam több órára.A középső annyira anyás volt,meg hasfájós,meg rossz evő...stb,szóval problémás,hogy azt hittem megbolondulok mikor kicsi volt.Senki kézbe nem foghatta,kb 3-4 hós koráig még az apja sem,mert úgy ordított,mintha nyúznák.Csak velem volt el,ha nem hallotta a hangom,nem én fogtam meg,teljesen kétségbe esett.Azt hittem már,amikor a kicsi született,hogy jön velem szülni,mert kire bízhatnám?Aztán szerencsére a mamival meg apával arra már jól elvoltak.Nehéz és fárasztó évek voltak,szerintem aki teheti kapcsolódjon ki úgy,ahogy kedve tartja,ami neki szórakozás,mert a gyereknek is az a jó,ha az anyja jól érzi magát,nem lesz zombi a bezártságtól.

80. N.Eszter (válaszként erre: 79. - Jasmine)
2011. jún. 18. 14:39

Ha ilyen jó mami van, az nagy szerencse.Pláne, ha a gyerek is szívesen ott marad.

Valóban, kisgyerekkel nem lehet pihenni, több a gond nyaraláskor, mint a lazítás.

Az ovival az a gond, hogy amint bekerül a gyerek, többet beteg, mint amennyit egészséges, legalább 1 évig:(

79. Jasmine (válaszként erre: 78. - N.Eszter)
2011. jún. 18. 12:45
Hát..én már az 5 éves gyerekemet olyan simán mamira fogom hagyni ha nyaralni szeretnénk menni kettesben,mint a pinty. És hát akkoriban már dolgozni is fogok végre valahára, úgyhogy az életemnek muszáj lesz közel hasonlóan klappolni, mint azelőtt. Gyerkőcök ovisak lesznek, megy minden majd remélem a maga útján. Természetesen a gyerekeimmel is szeretnék nyaralni de tuti lesz kettesben is pihenés,mert az csak úgy lesz pihenés!
78. N.Eszter (válaszként erre: 76. - Jasmine)
2011. jún. 17. 17:18

Azt várod, hogy 5 éves legyen és visszatérhess a Régi ÉN-hez?

Majd akkor lehet visszatérni, ha megbízhatóan egyedül lehet,hagyni, el tudja látni magát.

Nekem 14 és 16 évesek voltak a gyerekeim, amikor a párommal először kettesben el tudtunk menni 1 hétre.

Akkor se voltam nyugodt, mindig rémségek jutottak eszembe, pedig teljesen normális, önálló gyerekek voltak.

De már ránkfért egy nyaralás kettesben.

2011. jún. 17. 15:48
Pedig ne értsétek félre, úgy vágytam a kislányomra, h a falat kapartam 1 évig, amíg nem jött! Szóval nem az a baj,h nem vtam érett arra amiben most benne vagyok és mégis néha megijedek magamtól, h miket is gondolok. Mostanában arra gondolok azért érzek így, h néha menekülnék,mert nem éltem annyit,amennyit szerettem volna. Férj nem az az igazi partyarc. Szeret bulizni de nem annyiszor v nem úgy,mint én és sokszor volt,h nem mentünk a barátokkal,mikor azok mentek, mert nem volt pénz, v vmi más oka volt. És talán ezek a kimaradt pillanatok "fájnak" most.
2011. jún. 17. 15:40

Én mondjuk alapból nem vagyok az a túl aggódós típus akkor, mert mikor az első kimaradásunkra mentünk Férjjel, fel se hívtam anyut, h mi újság babóval. (1,5hós volt Jázi)Tudtam, h nincs gond és ha lenne akkor hívna. Én pár napot eltudnék menni Jázi nélkül is pihenni...néha úgy érzem rohadtul szükségem is lenne rá és a fejem se fájna. Lehet rosszul vagyok összerakva de nekem sokszor "börtön" a kötelező itthon gubbasztás vagy csak a monotonitása ennek az egésznek ami a babázással jár! Sokszor ambivalens érzések vannak bennem, h alig várom bárcsak már 5 éves lenne a gyerekem, h visszatérhessek a régi ÉN-hez, néha meg megállítanám az időt ott ahol van.

Irigykedem a b.nőimre akiknek még az a legnagyobb gondjuk, h melyik koktélt válasszák v hova is menjenek hétvégén bulizni, v csak egyszerűen kitalálják, h na akkor leugranak eddzeni v futni. Én mindezt csak szervezések árán tudom megoldani, HA megtudom egyáltalán. És ezt utálom a legjobban! Azt a fajta kötöttséget,h nem dönthetek az életemről,mert mások döntenek. Pl. a férjem, h haza tud-e érni, az anyukám, h tud-e segíteni stb... azt szeretném ha akkor és oda mehetnék ahová csak akarok. Hiányoznak a munkahelyi partyk is, ahova nem hívnak mióta anya vagyok. Mint aki skarlát-betűs olyan lettem...

Néha azt érzem talán depressziós vagyok,mert tehernek érzek sokszor olyasmit ami másnak természetes.

75. Szerénke83 (válaszként erre: 74. - Eaedab0e25)
2011. jún. 17. 15:07
igen:)
74. eaedab0e25 (válaszként erre: 73. - Szerénke83)
2011. jún. 17. 15:04
Ismeritek egymást Azure-al, azaz Verával? Tök jóó.
73. Szerénke83 (válaszként erre: 72. - Eaedab0e25)
2011. jún. 17. 14:59
:)
72. eaedab0e25 (válaszként erre: 69. - Szerénke83)
2011. jún. 17. 14:58
okééé. :)
71. eaedab0e25 (válaszként erre: 67. - Timycat)
2011. jún. 17. 14:57

Ne várd máár. Ne akarj nekem rosszat:-)

Férjem az már most guta ütést kap a gondolattól is:-)

Londonból is azért jöttünk haza 3 nappal előbb, mert derogált neki, hogy ki kell vonulni pöfékelni az egység elé. Én pl. olyan kávézóba beviszem Bogyókát, ahol jól működik az elszívó. Meg bevallom, nem tolom el magamtól kétszáz méterre, mikor rágyújtani van kedvem, persze ezt ne úgy képzeljétek el, hogy a pofijába fújom a füstöt...

2011. jún. 17. 14:56

No az én délutáni sziesztám eddig tartott... felébredt a kiskorú és megyünk kollektíve porszívózni... most ez az új dili. Sokkal lassabban haladunk, de remélem rögzül benne és úgy kb. 10 év múlva is még űzi a takarítás nevű "játékot"

Puß

69. Szerénke83 (válaszként erre: 68. - Eaedab0e25)
2011. jún. 17. 14:56
Nem általánosítottam, azure-nak írtam, amit írtam, neki személyesen, benne szerepel, hogy Verám...
68. eaedab0e25 (válaszként erre: 65. - Timycat)
2011. jún. 17. 14:53
Igen, nem azért vagyunk, csak kicsit általánosításnak éreztem, hogy 25 évesen hova szüli az ember a gyereket kijelentést.
2011. jún. 17. 14:53

De ami már idetartozik, én alig várom, hogy végleg eltűnjön a dohányfüst a bárokból, éttermekből


Én szívesen jártam volna pár hónapos gyerekkel barátnőzni délután, kávézni stb csak nem volt füstmentes hely, oda meg azért nem vittem volna, így otthon tartottuk a délutáni traccspartit...

66. Szerénke83 (válaszként erre: 65. - Timycat)
2011. jún. 17. 14:52
Erről van szó:)
65. timycat (válaszként erre: 63. - Szerénke83)
2011. jún. 17. 14:51

Persze ez egyén függő... nem is arról szól a fórum, hogy egymás anyagi helyzetét boncolgatjuk.

Én 24,5 voltam mikor szültem, egyetem után... szerencsém volt, mert addigra összehoztam saját lakást, autót, de sajnos sokan nem így vannak. És még így sem vállaltam volna be, csak így alakult + másik szerencsém, hogy párom szépen keresett/keres így bevallom, hogy nyugodt szívvel, lelkiismeret furdalás nélkül szívtam a vérét...

64. Szerénke83 (válaszként erre: 62. - Eaedab0e25)
2011. jún. 17. 14:43

Nem mindenkinek adott a saját lakás, kocsi, munka, félretett pénz 25-26 évesen.

Erre utaltam, azure érteni fogja.

63. Szerénke83 (válaszként erre: 62. - Eaedab0e25)
2011. jún. 17. 14:39

Téged nem ismerlek, Vera életét viszont igen.


Én 26 évesen szültem, és mi is megadunk mindent.

De nekem közel sem kellett annyit küzdenem, mint nekik.

62. eaedab0e25 (válaszként erre: 59. - Szerénke83)
2011. jún. 17. 14:34
Én 25 voltam, mikor szültem:-D És mindent meg tudunk adni neki.
61. Szerénke83 (válaszként erre: 58. - N.Eszter)
2011. jún. 17. 14:34

Persze, hogy nem pihenés.

Egy pici babával sem.

De ha család lettünk, családként funkcionálunk, abba a pihenés is beletartozik. Gyerekkel vagy sem?

Otthon hagyni másra?De akkor ki tudsz-e kapcsolódni, ha mindig azon jár az agyad, hogy minden rendben van-e a gyerekkel?

Újabb kérdések:)

60. eaedab0e25 (válaszként erre: 58. - N.Eszter)
2011. jún. 17. 14:33

Szép remények ezek nekem, főleg, hogy 2 hét múlva utazunk:-D

Remélem nem idegösszeomlással fog járni az idei nyaralás nekem:-D

59. Szerénke83 (válaszként erre: 56. - Azure_)
2011. jún. 17. 14:31

Lehet, hogy későn vállaltál gyereket Verám, de mindenetek megvolt, szerető család, otthon, anyagi feltétel. Minden.

25 évesen mire szülted volna???

2011. jún. 17. 14:30
Gyerekkel nyaralni nem pihenés.A kisgyereknek a megszokott otthonában a legjobb lenni, máshol sokkal többet nyűgösködik.Vízparton meg pláne, rémálom, egy percig se lehet lazítani.Én egyszer kb. fél percig nem figyeltem oda, mindkét gyerekem ( 3 és 5 évesek voltak) már benn is voltak nyakig a Balatonban.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook