Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a védőnővel problémám van, hol tudom jelenteni? fórum

Ha a védőnővel problémám van, hol tudom jelenteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. szakalyadri (válaszként erre: 36. - Solmyr)
2011. ápr. 30. 10:18

Csak a szerencsén múlik semmi máson.A fiamnál a védőnő egy nagyon helyes nő volt.Imádtam és rengeteget segített.

A mostani nem.És másoktól is ezt hallom.Nem vagyok se különc,se majom,rendezett gondtalan életet élünk mégis úgy állított ide mindig mint egy seriff.A lányomnak láz nélküli tüdőgyulladása volt.Írtam róla egy fórumon.Azt mondta ne vigyem sehova,majd "kikopik a köhögése".

2011. ápr. 30. 08:25
Én nagyon szeretem a védőnőm, velem egyidős és még nincs gyereke. Ha valami van azonnal el tudom érni, most várom a második babámat.
37. Kismanó86 (válaszként erre: 36. - Solmyr)
2011. ápr. 30. 08:06
Hát vannak érdekes történetek, az biztos. Lehet, hogy szerencse, de az enyém is egy tündér. Nem mondom, hogy mindent szóról szóra megfogadok, amit mond, de mindig hasznos tanácsokat adott.
36. solmyr
2011. ápr. 30. 07:45

Én 3 éve szültem az első kisfiamat, a második babánk bármikor érkezhet. :)

Ezalatt 4 védőnő váltotta egymást, de mind nagyon kedves és segítőkész volt.

Lehet, hogy csak szerencsém volt?

2011. ápr. 30. 02:19

Nekem sem volt szerencsém a védőnővel,már kerülöm.

Az első eset a 16hetes véreredménnyel kapcsolatban történt.Mentem az eredményért és nem találták.Felhívtam,megkértem nézzen utána mert vinnem kell az orvoshoz,egy megyével odébb.2nap múlva:megnézte,de nem találta,még a héten megy és rákérdez.Hívtam mire azt mondta nincs meg.Aznap bementem én is,már napok óta kész volt.Magyarán meg se nézte!

Megszületett a babám,átmentünk hozzá,mert nem voltam biztos benn hogy a szájában lévő foltok szájpenész miatt vannak-e.Az elsőnek nem volt.Kiröhögött.

Aztán mikor a cikluszavarom említettem neki közölte hogy sterilizáltassam magam.Amúgy tudta hogy szeretnénk 3.-at.És nem a semmire,mégis ezt kellett eltűrnöm a saját otthonomban.

A beszólogatásokat meg inkább nem is említem.Pl császár után egy héttel reggel 9kor:te miért vagy még köntösben? és sorolhatnám a végtelenségig.

Hozzám többet a lábát be nem teszi az tuti.

2011. ápr. 28. 21:56
Nekünk olyan szerencsénk van a védőnővel, hogy jobban megbízom benne, mint a gyerekorvosban. A gyerekorvos amikor jött először megnézni az újszülött kisfiamat, (amíg a másik a koraszülött osztályon maradt), azt mondta, hogy ő ide többet nem jön fel, mert olyan sok a lépcső (előtte el is tévedt, pedig elmondtam neki pontosan az útvonalat). És azt mondta, hogy ha a kicsi kijön a kórházból, ő akkor sem fog feljönni hozzánk, hanem vigyük le a rendelőbe a 3 hetes 2 kilós babát. Neki kötelessége lenne kijönni az újszülötthöz legalább egyszer, de ő ezt nem tette meg. Sajnos váltani nem tudunk, mert szakmailag ő a legjobb... Ha emberileg nem is értékelem nagyra, a szakmai tudása és tapasztalata előtt fejet hajtok - "ő nem fog soha semmi benézni" - ezt mondta róla a védőnő.
2011. ápr. 27. 08:17

Sziasztok!

Én elhiszem, hogy vannak érdekes védőnők, akik csak azt szajkózzák, amit a tankönyvben olvastak. Sokaknál nincs saját tapasztalat és el nem tudják képzelni, hogy egy gyerek mondjuk nem az előírt heti 150 grammokat hízza.

Ugyanakkor vannak nagyon jó szakemberek, közéjük tartozik a mi védőnénink is, akit imádok, egy ilyen védőnő viszont komoly segítség lehet. Főleg ha az ember első babás.

Nem mondom, hogy nincsenek hülye emberek, de én azt veszem észre, hogy sok anyuka már alapból úgy áll hozzá, hogy ez hülye, nem tudja, én ismerem a gyerekemet... Akkor meg nem kell kérdezni.


Most ezt persze nem arra írtam, amit a fórumindító kérdezett, részedről teljesen jogos a felháborodás és ne hagyd annyiban. Bár ha ilyen problémátok van, akkor én tuti az orvost kérdeztem volna. A védőnő persze tanult dolgokat, de ő inkább egy tanácsadó.

32. 17dfdcec7d (válaszként erre: 30. - L.luiselotte)
2011. ápr. 26. 08:24
ilyenre en is ugro!!!es sajnos nem mindig hatasos,de en semmit nem tudok megallni szo nelkul.legyen az gyereorvos,vagy vedono.
31. jozsi.38 (válaszként erre: 27. - 376ca6d064)
2011. ápr. 23. 07:01
azért nem mind ilyen :) sokat segítenek általában főleg első babánál
2011. ápr. 22. 22:44
Nálam akkor szakadt el a cérna, amikor a védőnő a februárban született fiamhoz a szőnyeges szobába a havas téli időszakban sáros koszos havas csizmával berontott. Aztán kértem, hogy vegye le a csizmát, ez meg nem tetszett neki.
2011. ápr. 21. 15:42
VÉDŐNŐI KÖZPONT
28. Niko28 (válaszként erre: 25. - Veronnie)
2011. ápr. 19. 15:30

Kedves Veronnie,


a gyerekorvosnak sem tűnt fel semmi, vagy vele beszéltetek már azóta, hogy a fejlesztő ezt mondta?

2011. ápr. 19. 15:10
Borzasztó dolgok...Eddig irigykedtem,hogy milyen jó nektek,hogy van Magyarországon védönö,milyen nagy segitség....mivel Szlovákiában nincs.
26. Veronnie (válaszként erre: 23. - C8a6111a55)
2011. ápr. 19. 14:58
Én pont fordítva jártam: Nekem nem kell izgulni, majd behozza...
2011. ápr. 19. 14:57
A mi védőnőnk se gyenge. Rendszeresen jártunk hozzá, telefonon beszéltem vele, sms-eztünk, még találkoztunk is, ha boltba ment. Erre azt mondja az új védőnőnek, hogy nem tud rólunk semmit, nem járunk hozzá stb. Mellékesen, amikor kértük, hogy segítsen, mert a nagyobbik fiunk 3 évesen nem beszél és más fejlődési megrekedése is van, közölte "várjatok". Erre elmentünk a megyei szakértői bizottsághoz, ahol arról adtak papírt, hogy nekünk van igazunk, baj van a gyerekkel. Olyannyira, hogy a fejlesztő pedagógus közölte, a fiam autista... Ennyire "jó" védőnőről van szó.
24. Veronnie (válaszként erre: 5. - 440fde8e93)
2011. ápr. 19. 14:52
Köszönöm.
2011. ápr. 19. 14:48
Érdekesek ezek a védőnénik, nekem minden egyes alkalommal fel kellett mennem még várandósan a helyi dokihoz, holott saját orvosom volt, azt mondták, hogy akkor nem adják meg az anyasági támogatás igényléséhez szükséges papírt. Tele volt kamu és felesleges értékkel a kiskönyvem, a ráfordított időről már nem is beszélve. Amit a drága védőnénim javasolt a kismanómmal kapcsolatban (pl. hasfájásra, fogzásra, stb) semmi, de semmi nem vált be. Legutóljára tavaly nyáron találkoztam vele, akkor is én mentem be a kötelező státuszra vagy mire, amikor is kioktatott hogy már beszélnie kéne a gyereknek... Na és? Okos értelmes gyönyörű, és imádjuk. Nem akarom én bántani őket, elmondják azt amit megtanultak a diplomáért, és kész. Ha valami bajod van fordulj a gyerekorvoshoz (lehetőleg elkerülvén a kedves védőnéniket, nekem ez vált be :)
22. 864c5534c9 (válaszként erre: 11. - Sirga)
2011. ápr. 19. 14:47

Micsodaaaaaa?!?

És még azt ajánlja egy doki, hogy ezt nyeld le?!?

Hát milyen világban élünk?!?

Én felvettem volna digtafonnal amiket dumál, s menni vele az illetékeshez!

2011. ápr. 19. 14:38

nagyon sajnálom hogy van akinek ilyen rosszak a tapasztalatai, nem vagyunk egyformák, de bízom benne hogy azért az anyukák többsége elégedett a védőnőjével. Nagyon nem jó ilyeneket olvasni védőnőként, de sajnos tudom hogy létező probléma :S

Azért én innen is mindenkinek jó babázást és sok egészséget és örömöt kívánok a kicsikhez, és a kicsit nagyobbakhoz is!!

20. Lili74
2011. ápr. 19. 14:34
Atyaég, olyanokat írtok! Akkor ezek szerint jobb is, hogy én nem láttam már 3,5 hónapja? A lányom 4,5 hós, kétszer láttam a védőnőt.
19. Kittidora (válaszként erre: 11. - Sirga)
2011. ápr. 19. 14:29
jézus mária!
18. d84afa853b (válaszként erre: 17. - Mrs_soprano)
2011. ápr. 19. 14:20
Szegénykém, akkor nektek nem túl felhőtlen a viszonyotok:-)
2011. ápr. 19. 14:19

az enyém elküldött a 12. heti genetikaira mondva hogy menjek a sürgősségi nőgyógyászatra előtte egy beutalót kérni hozzá...odamentem fél órát vártam mire mondják hogy menjek a terhesambulanciára...ott is vártam jó fél órát mire kijön egy ápoló és leteremt h hogy lehetek ilyen gyagya csak a kiskönyv kell hozzá.

na akkor mondtam h álljunk meg egy kicsit a védőnő mondta és persze nem akarta elhinni, hogy egy 30 éve védőnőként dolgozó ember ennyit nem tud hogy nem kell hozzá beutaló már vagy 25 éve

16. kevian
2011. ápr. 19. 14:16

Az én védőnőm maga az angyal. Mindig mindenben segített. Tapintatos, kedves..nem gondoltam volna, hogy ilyen létezik mint amit írtok!

Mikor depisen hazajöttem a babával a kórházból, rögtön tudta mit kell mondani, hogy feldobjon. Sőt, hívott, hogy mikor jöhet látogatni..mondtam rögtön, 2 perc múlva már ott is volt. Folyton érdeklődött mindenről, s érdekelte is amit mondok! Imádom, remélem a következő babánál is ő lesz! :D

2011. ápr. 19. 14:15
ja és a haskörfogatom 18 hetesen általa mérve 118 cm...múlt héten 32 hetesen 114 cm...mindig megkérdezi hogy a múltkor honnan mérte a haskörfogatom?!hát kérdem én a haskörfogatot hogy lehet rosszul mérni...a múltkor meg valami 132 cm-t mért úgy hogy még a csípőm is csak 122 cm:)
14. homern
2011. ápr. 19. 14:13
Én a 6 hós és az 1 éves státuszon láttam az enyémet.Mintha nem is lenne :)
2011. ápr. 19. 14:13
duurva miket irtok.szerencsere itt nincs ilyen.idiotasag.sztem
2011. ápr. 19. 14:12

hát az én védőnőm sem kutya...olyan profi hogy higanyossal tud úgy vérnyomást mérni hogy végigpofázza...holott a hallgatózáson van a lényeg...eü dolgozó vagyok, tudom...plusz már akkor beírja a negatívat a vizeletre mikor még meg sem nézte...

most hogy toxaemia gyanús vagyok most be van szarva mert itthon mindig magas a vérnyomásom nála mindig alacsony és a dokimnak gyanús lett...a vicc múlt héten szerdán a laborban voltam toxaemia panelen meg vizeletet is adtam le...egy keresztes lett a fehérje...nem mondtam meg neki...aznap nála negatív lett:)

még nem volt kint megnézni a gyerekszobát sem és 33 hetes vagyok.

11. Sirga
2011. ápr. 19. 14:12
Amikor a 2 fiam után - tervezetten! - újra terhes lettem, a védőnő azt ajánlotta, vetessem el, úgyis van már 2 gyerek. Szóhoz se jutottam a meglepetéstől! Utána volt még egy, a pici halálát jósló megszólalása. Szóvá tettem a gyerekorvosnál, aki egyébként remek ember, nagyszerű szakember. Azt mondta, komoly vizsgálatoknak nézek elébe, ha le akarom váltatni a védőnőt: próbáljam kihúzni, amíg kötelezően jár. :/ Ezt tettem.
10. kri76
2011. ápr. 19. 14:07

Hozzánk 2 havonta jött 1/2 éves koráig. Egyszer mentünk az 1 éves kontrollra be, azóta nem láttuk.

Nekem így a legjobb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook