Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a tüsző nem reped meg mi a teendő? fórum

Ha a tüsző nem reped meg mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


10. moncsi *.* (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2015. jún. 27. 19:57
Mindenképpen kellenek új vizsgálatok, úgyhogy felkeresem, vagy egy másik dokit és elmondom eddig mik történtek. Köszönöm szépen a segítséged, tanácsod.
9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Moncsi *.*)
2015. jún. 27. 15:40

AZt hiszem, egyik nőorvos se csap bele mindjárt a közepébe, s ír fel ilyen-olyan gyógyszert, hogy az ismeretlen eredetű tüsző (vagy ciszta?) megrepedjen. Érdemes ezeket egy ideig figyelgetni, esetleg kapcsolódó vizsgálatokat végezni (pl.hormonok).


Menj vissza a magánorvoshoz, amikor kéri és újból add elő a terveid és kérd a véleményét és kérdezz rá részletesen a vizsgálatokra, amik várnak Rád ezek miatt.

2015. jún. 27. 14:52
Tehát röviden, eddig sztk ba jártam egy általános nőgyógyászhoz, akkor el is ment a ciszta, most pedig egy másik dokinál voltam, és másik oldalt látott egy másikat. De a leleteket vittem azokat látta. Amit elírtam az mind az én véleményem, én úgy gondolom, hogy így nem igazán van esély terhességre. Egy doki viszont ha közlöm vele, hogy babát szeretnénk és látja hogy cisztám van vagy olyan tüsző ami nem repedt meg és túl nőtt, max javasolhatná, hogy középidőbe mennyek hozzá peteéréskkor, megfigyeli mekkora és ha kell tüszőt repeszt. vagy akár gyógyszeres kezelést javasol. Nem értem a folyamatát. Nem vagyok doki. Sőt örülök hogy ennyit is tudok, a dokik dolga lenne hogy felvilágosítson. Amit viszont én nem tudok, arra nem igazán tudok rákérdezni. Amit tudtam hogy babát szeretnék és ezt közöltem is vele. Innen ez már az ő terepe lenne...
2015. jún. 27. 14:49
Áprilisban és májusban voltam dokinál. Áprilisban a panaszaim miatt és mivel előtte is volt egy 35 mm -es cisztám amit meg kellett figyelni hogy nő e vagy eltűnik. Ekkor mondták hogy bal petefészekben van egy és hogy mensi után mennyek vissza mert ciszta szerű képlet látható, de nem 100% hogy az. Mivel a ciszták azok nőnek, az ilyen féle ami érett tüsző és nem reped meg ezek felszívódnak elsorvadnak, vagy kipukkannak. Ezt követően ugye mensi után visszamentem, akkor doki azt mondta hogy alhas tapogatásával ő érzi hogy még ott van, és elküldött uh-ra. Az uh -os hölgynél kérdeztem, hogy műtéti uton kell majd eltávolítani? Akkor ő közölte idézem" Önnek nincs cisztája. Ha volt, mert lehet hogy volt, már nincs. Az ilyen kisebb méretű ciszták jönnek mennek. Visszamentem a dokihoz akkor rögtön. És ő mondta, hogy akkor nincs ciszta, és lehet hogy amikor a doki vizsgált akkor segített rá arra hogy "elmennyen". Rá egy hónapra ami most volt a napokban, úgy gondoltam hogy meg kéne nézetni magam mert érzek alhasba néhány dolgot. Elmentem magándokihoz, hátha többet mond. Erre ő jobb oldalt látott egy 32 mm-es túl érett tüszőt. Azt mondta, hogy a következő mensikor érdemes lenne megnézni hogy mi történik vele. Persze közöltem vele hogy babát szeretnénk. Elmondtam minden problémámat, Kérdeztem mikor mennyek hozzá vissza, de mivel nem értek ennyire még a nőgyógyászti dolgokhoz így nem tudtam minden apro fontos információt megkérdezni. Azt mondta, ha megjön a következő hónapba akkor mennyek vissza és megnézi hogy megrepedt vagy mi lett vele. Nő e.
6. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Moncsi *.*)
2015. jún. 27. 13:27
havonta jársz orvoshoz és ezekezt a kérdéseket egyszer sem tetted fel neki?
2015. jún. 27. 10:46
Nem, így nincs peteérés. Kellene egy hormonvizsgálat.
2015. jún. 27. 10:08
Szóval ti mit gondoltok? :(
2015. jún. 27. 09:04
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, vagy tanácsot. Az utóbbi időben, havonta járok nőgyógyászhoz, és minden hónapban (2 hónapja) egy 32, 35 mm-es tüszőt talált a petefészekbe. Mivel ekkora méretnél ez már inkább ciszta, így ezt írom. De mivel egyik hónapba jobb másikba bal oldalon volt, és volt pár mm különbség is, tehát nem rendes ciszta, hanem olyan tüsző, ami nem reped meg hanem mensivel távozik vagy felszívódik, vagy elsorvad. Lehetséges így hogy van peteérésem? Vagy ebben az esetben, valami rendellenesség állhat a háttérben és ki kellene vizsgáltatni? Létezik, hogy több tüsző is van a petefészekben és egy másik megrepedhet, ami által teherbe tudok esni? :(
2015. jún. 27. 09:02
magyaran ha nincs ovulacio? akkor ott baba se lesz. ha szeretnetek van tuszorepeszto injekcio miegymás
2015. jún. 27. 08:58
Ha a tüsző nem reped meg ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook