Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a Te babád is ősztől lesz bölcsis, itt a helyed:) fórum

Ha a Te babád is ősztől lesz bölcsis, itt a helyed:) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
119. kri76
2011. okt. 3. 21:24

Hali!

Nem aratott nála osztatlan sikert. Amíg bent volt az épületben, odament az ajtóhoz, rángatta és egyfolytában ezt hajtogatta: "Leó hazamegy!"

Amint az udvaron játszott a többi gyerekkel (csúszda, motor, homokozó, kisautó (frédi-bénis), házikó...stb. nem is foglalkozott velem.

Bár egyenlőre csak az maradt meg a nap végére, hogy volt egy kislány, aki egész délelőtt sírt.

118. pritta (válaszként erre: 117. - A360345bdd)
2011. okt. 3. 13:49
Nalunk ma volt igazi ottmaradas. Reggel bevittem, integettem es otthagytam, ebed utan meg mentem erte. mar 4szer ottebedelt. azt mondja semmi gond, ugyes okos. szoval ha minden igaz mi mar szerdatol ottalszunk
2011. okt. 3. 13:35

Túl vagyunk a papírokon :)

Hédi annyira élvezte, hogy ma is bőgött mikor el kellett indulnunk haza felé!

Szerdán már ott ebédelünk és egy hét múlva lesz altatás próba.


Leónak hogy tetszett?

2011. szept. 24. 16:07
Jobbulást!
115. pritta (válaszként erre: 114. - A360345bdd)
2011. szept. 24. 13:58
Mi az első igazi beszoktató hetünket úygy ahogy volt kihagytuk, mert mindketten megbetegedtünk :( csak remélem hétfőre rendben lesz és elkezdhetjük megint.
2011. szept. 24. 11:22

Nagyon hallgattok :(

Mi újság? Szerdán lesz Hédi szülinapja, arra készülünk ;)

2011. szept. 15. 13:08

Egy órát játszott Hédi az udvaron a többiekkel :)

És amikor rátört egy kis duzzoghatnék, akkor nem is hozzám szaladt hanem egy gondozó nénihez :DDDD

Nem lesz itt semmi baj!


A kötelező füzet! A nagy füzetbe semmit sem kell írni, abba majd a gondozó néni írja a gyermek fejlődéséről a beszámolót. A kicsibe első lapra a szülő és gyermek adatai: név, lakcím, munkahyeli és otthoni elérhetőség, allergia, érzékenység, lázcsillapításra használt gyógyszer, születési idő, TAJ szám, gyermek orvos neve és elérhetősége.

Majd egy kis regényke amiben bemutatod a gyermeked.


Én külön pontokra szedtem: pelenkázás, öltözés, evés, alvás, kedvelt játékok, gyakran használt szavak (amik másnak nem egyértelműek, szótár féleség), hogyan lehet könnyen megnyugtatni, kifejezett kérések, Én ide írtam, hogy vettem cumit, de nem áll szándékomban rászoktatni, megkértem a gondozó nénit, hogy csak az utolsó lehetőség legyen!


Semmit sem kötelező bevinni a pelenkázó felszerelésen kívül!!! Mindent amit azon felül beviszek nagyon szépen megköszönik, de nem várják el. A csoport pénzről majd a novemberi szülőin beszélünk.

112. 4c1a787e8f (válaszként erre: 110. - Pritta)
2011. szept. 15. 11:17
Nemigen segíti elő a feketegazdaság fehérítését, az biztos...
111. pillango2004 (válaszként erre: 110. - Pritta)
2011. szept. 14. 20:20
De ez nagyon durva!!
110. pritta (válaszként erre: 109. - Pillango2004)
2011. szept. 14. 10:20

igen. minél több a család keresete annál több a díj. a max olyan 35 körül van asszem...

elég hülye rendszer...

109. pillango2004 (válaszként erre: 108. - Pritta)
2011. szept. 14. 09:40

Ki mennyit keres?

Ez befolyásolja a gyerek térítési díját?

108. pritta (válaszként erre: 100. - Pillango2004)
2011. szept. 14. 07:53
nálunk a havidíj elég borsos állami helyen is,attól függően ki mennyit keres, hanyadik gyerek és mennyi idős.így ő olyan 18-19 ezer között fizet,ebben ebéd benne van és lehet reggeli is, azt nem tudom.
107. pritta
2011. szept. 14. 07:51

Szaisztok!


Mi ma megyünk beiratkozni! remélem minden rendben lesz.lehet drukkolni :)

106. pillango2004 (válaszként erre: 105. - A360345bdd)
2011. szept. 14. 06:08

Tudod az is baj, hogy a szülők féltik a munkahelyüket és sokszor betegen is beadják a gyereket! (na nem fertőző és lázasra gondoltam)

De akinek napok óta folyik az orra azt szerintem egy orvosi vizsgálatra minden kép el kellene vinni!

Mert hétfőn 2 gyereknek folyik akkor péntekre 5-6-nak is fog!

Nem mondom, hogy maradjon otthon de egy kis immunerősítő lehet jó lenne!

Nekem ez a tapasztalatom!

2011. szept. 12. 19:30

Én is félek a betegségektől, mármint hogy haza hordja őket. De amíg csak lehet én szoptatom, szerencsére ő is nagyon akarja :D Szóval ebbe a kis szalmaszálba kapaszkodunk.


A gondozónénik is helyeslik és az a tapasztalat, hogy az a gyerek aki otthon csak szopival képes elaludni, a bölcsiben a plüss barátja is elég az álmba merüléshez :D Majd meglátjuk...

2011. szept. 12. 19:23

Én ma fizettem 8620 ft-ot!

Kicsit soknak tűnt, de így ahogy ti írjátok már nem!

Mi 5 napot jártunk most 2 hetet itthon vagyunk betegen.

Tudtam, hogy mindent elkapunk majd de nem gondoltam volna, hogy ebben a szép időben.

Azt hittem csak a rossz időbe lehet beteg a gyerek! :(

103. kri76
2011. szept. 12. 18:38
Ja, és van sószoba is. Itt tartanak nekik foglalkozást. Ha jól tudom, ez jó a légúti megbetegedésekre is. (Amúgy én pl. nyáron asztmás vagyok, amikor az allergiám tombol.)
102. kri76
2011. szept. 12. 18:32
Napi díjat nem tudok. A havi olyan 9-10.000,- Ft körül van, ha jól tudom.
2011. szept. 12. 18:12
Nálunk 600Ft/nap! DE, ha előre szólok, hogy pl egyik vagy másik nap csak ebédre viszem, vagy egyáltalán nem viszem, akkor azokat a kaja pénzeket levonják a havi fizetnivalóból. Egyébként tavaly 400Ft/nap volt a díj..... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ nem bacogat az ideg miatta :S
2011. szept. 12. 17:37

És a térítési díj?

Kinél hogy alakul?

99. 4c1a787e8f (válaszként erre: 95. - A360345bdd)
2011. szept. 12. 15:54

Az én babám 7 hós volt, és őt másként etették, a saját kajájával... Egyébként nem kérnek ennivalót, hisz a bölcsis kicsik amúgy is csak az uniós bizbac szerinti kaját ehetik... Ezt nálunk dietetikus állította össze. Sőt, amíg nem volt egy éves a fiam, addig neki külön állított össze a dietetikus étrendet, és külön főztek az egy év alattiaknak...


A mostani babóm szintén nem látott tápszert, meg cumisüveget hálistennek, de ez nem mindig alakul így...

98. kri76 (válaszként erre: 97. - A360345bdd)
2011. szept. 12. 15:07
Az jó lenne. Hátha nekem is eszembe jut még valami, ha a tieteket elolvasom.
2011. szept. 12. 15:05
Írok majd, meg este a naplómba is bemásolom a használati utasítást :)
96. kri76 (válaszként erre: 95. - A360345bdd)
2011. szept. 12. 15:03
Izgi lesz az október 3. Majd írj róla, nektek hogy ment.
95. a360345bdd (válaszként erre: 94. - 4c1a787e8f)
2011. szept. 12. 14:39

Köszi szépen :)


Ami nem egyértelmű azt beírom az üzifüzibe :DDDD


Délután megyek füzetet venni, meg matricákat. Valahogy belelkesedtem!


Tápszer, tejpép ---- ezekből max 5 ször kapott egész eddigi életében. Akkor se vinnék ha könyörögnének érte!


Kismotorra meg véletlenül se ül, nem érdekli....


Még jó, hogy délelőttönként be lehet menni beszélgetni a gondozó nénikkel :)


Holnap ott kezdünk! Mi csak október 3án kezdjük a beszoktatást. Most arra vagyok még kíváncsi ki részesülhet ingyen bölcsiben.

2011. szept. 12. 14:28

Sok váltócucc. Rövid, hosszú, body, stb bepisilés, kipisilés-kakilás esetére..

Pelus, törlőkendő, popsikrém.

Cipő, szandi.

Szappan, szalvéta, wc papír, papírtörlő, zsebkendő (ha kérnek)...

Gyógyszer, ha kérnek (lázcsillapító)...

Plüsállat megnyugtatáshoz.

Tápszer, tejpép tartalékba, ha kérnek, bár ez nagyobbaknál nem szokott kelleni...

Elérhetőségek megadása, TAJ-szám, stb..

Orvosi igazolás!!

Fogkefe, -krém, ha kérnek...

Kismotor, udvari játék, ha lehet, meg ha kérnek...

Nálunk kértek minden hónapban gyümölcsöt, rágcsálni valót...

Csoportpénz...

2011. szept. 12. 14:11

Halihó!


Van még itt valaki?


Meg volt a családlátogatás és jól sikerült.

Most írom a "használati utasítást" az üzenő füzetbe és pakolgatom a benti holmikat.


Van valakinek egy jó listája?

2011. jún. 10. 09:16

Sziasztok!


Nekem 7 hós kortól volt bölcsis a második..

Nálunk is lefektették délelőtt, és aludt is. Ott sokkal jobban elfáradnak, tehát még többet is alszanak, mint otthon.

Persze néma csöndet nem lehet neki biztosítani, de nagyon alkalmazkodóak ezek a csöppségek, és a gondinénik is figyelnek ám rájuk...


Sőt, ekkortól éjszaka is jobban aludt otthon, mert jól lefáradt. Azért egy kisgyereket nagyon leszív ez. Gondold el, Te mint érzel 8 óra munka után...

2011. jún. 10. 08:42

Köszi, ez igazán megnyugtató :)


Itt szakad az eső :S Erősen gondolkodom elvigyem-e babatornára. Mindenképp az lenne a legjobb, ha alaposan megmozgatnám, akkor délben alszik rendesen és ki tudok vasalni.

90. pillango2004 (válaszként erre: 88. - A360345bdd)
2011. jún. 9. 17:36

Én ezt direkt megkérdeztem. És nálunk többször is felkínálják a kisebbeknek az alvást.

Vagy ha látják, hogy nyügi a gyerek! :)

Szerintem mindenkinek lehet rossz napja ill. éjszakája.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook