Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a szüleim megígérnek valamit, miért nem tartják be? fórum

Ha a szüleim megígérnek valamit, miért nem tartják be? (beszélgetős fórum)


28. Scherlock (válaszként erre: 13. - Pasionella)
2018. dec. 19. 21:04
Gondolom valami terápia lehet.
27. Scherlock (válaszként erre: 10. - Leoborta)
2018. dec. 19. 21:03

:DDD

Nem lennék a szomszédod.

26. trapiti (válaszként erre: 1. - E3e27b309d)
2018. dec. 19. 09:11

1. a szulok 18 eves korig kotelesek eltartani a gyerekuket, autot, lakast, hazat, de meg kabatot vagy laptopot sem kell venniuk ha elmultal 18

2. mennyit dolgoztal mar eletedben

3. en a szuleid helyeben azt mondanam, menj kulfoldre, probald ki milyen megallni a labadon, felnott ember vagy, hozzasegitettek egy diplomahoz (ami szinten nem volt kotelesseguk) hat most hajra, a kovetelozes helyett tessek eloteremteni amire igenyed van

25. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 13. - Pasionella)
2018. dec. 18. 20:29
Igen, rögtön erre gondoltam, èn is..
24. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - E3e27b309d)
2018. dec. 18. 19:59

Ezek szerint már dolgozol. Akkor miért nem veszed meg magadnak a kabátot, laptopot?

Felnőtt vagy, már eltarthatnád magad.

Veled van baj örülj, hogy taníttattak!

Használhatót tanultál legalább?

23. Panna.33 (válaszként erre: 13. - Pasionella)
2018. dec. 18. 18:28

Szinte ugyanez jutott az eszembe.

Valójában az, hogy annak a fórmnak a mintájára akarta valaki "igazságosan" megvilágítani a másik oldalt.

22. lapbarna (válaszként erre: 1. - E3e27b309d)
2018. dec. 18. 11:19

Dolgoztál egyetem mellett?

Büfészak volt, az is nehezen ment?

Szar neked.

21. fincsi5 (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2018. dec. 18. 10:41
Ez a szomorú, hogy az ilyenek szavazati joggal rendelkeznek!
20. Piroska52 (válaszként erre: 13. - Pasionella)
2018. dec. 18. 10:17
pont ez jutott eszembe,
19. f11dc76a39 (válaszként erre: 18. - F11dc76a39)
2018. dec. 18. 09:50
Pontosítok: Ne várjon el nagy dolgokat tőlük. ( Én is voltam otthon majdnem 1 évet kisebb munkák mellett, mikor befejeztem az iskolát)
18. f11dc76a39 (válaszként erre: 1. - E3e27b309d)
2018. dec. 18. 09:48

Én a helyedben nem pazarlásnak nézném a dolgot, van egy diplomád ami jól jöhet!

Felnőtt emberként meg mi az, hogy anyukádéktól vársz egy olyan dolgot mint az autó? Karácsonyra pedig azt vesznek neked, amit ők szeretnének, jónak látnak. Amióta dolgozom semmit se vártam el anyukáméktól, hogy megvegyék. Felnőtt ember ne a szülei pénzéből éljen.

2018. dec. 18. 09:37

Mondjuk ha nekem a szüleim autót ígértek volna a tanulmányaimért, azt mondtam volna, hogy azért már nekem kell megdolgoznom, épp elég ajándék, ha nem kell dolgoznom egyetem/főiskola mellett, és csak a tanulással foglalkozhatok. Tanultam már azóta munka mellett is, szóval tudom. Épp eleget fordítottak rám, amíg felneveltek, nehogy már autót is az ő munkájukból kapjak... (Nem kínáltak autót, nálunk ez nem divat, de biztos ezt reagáltam volna). De hogy az autó legyen a motiváció a tanulásban... Bocs, de nekem ez eléggé kiverte a biztosítékot. Attól függetlenül, hogy ha valaki ígér valamit, tartsa be.

Szóval jobb, ha a saját lábadra állsz és elkezded megvalósítani az álmaidat. Sokkal jobban meg fogod becsülni, amit te szerzel meg a munkáddal, és magadat is sokkal jobban meg fogod becsülni, ha erre képes leszel. És ne várd azt, hogy azonnal szerzel autót-lakást, ahhoz azért el kell telnie egy kis időnek, szóval bátorság és türelem! Minden jót!

16. Zamila
2018. dec. 18. 09:23
Anno nekem is megígérte apám,hogy vész kocsit.Nem vett.Nagy ügy.Azóta vettem magamnak.
15. fehérke111 (válaszként erre: 13. - Pasionella)
2018. dec. 18. 09:02
:-))))
14. dd9dec5381 (válaszként erre: 13. - Pasionella)
2018. dec. 18. 08:52
Igen, "kissé" gyanús :)
2018. dec. 18. 08:49

Volt egy fórum amit meg egy anyuka írt ki, hogy elakar költözni a gyerek és nem érti miért...

Az egész család idejött a hoxára? :-)

12. gabbbicica (válaszként erre: 1. - E3e27b309d)
2018. dec. 18. 08:40
Hajrá, ennyi idő alatt, amíg ide regisztráltál, vehettél volna vonat/repülőjegyet, attól függően, hova szeretnél költözni.
2018. dec. 18. 08:30

Nekem legalább semmit nem ígértek, mi lesz, mi nem lesz, ha elvégzem a számukra megfelelő szakot. A lényeg az volt számukra hogy államin tanulhassak. Átkozom a napot, hogy ilyen kishitű jókislány voltam, ahelyett hogy a saját vágyaimat követtem volna.

Menj, láss világot, állj a saját lábadra, tapasztalj, ne járj úgy mint én, hogy gyűlölöd a szakmát és a közeget ahol nap mint nap dolgoznod kell. Megnyomorítja a lelked, és a szüleidnek is nehezen fogsz megbocsajtani.. Én mikor diplomáztam, húztam egy vonalat, hogy onnantól a saját utamat járom. A magánéletben sikerül, de munka frontján nem lesz jobb.... Te még nagyon fiatal vagy, előtted az élet, menni fog, engedd el a szüleidet, ideje.

2018. dec. 18. 08:29

lelőni mindkettőt

felháborító, milyen szülők vannak!

2018. dec. 18. 08:28
:D
8. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - E3e27b309d)
2018. dec. 18. 08:23
Akkor miért nem tudsz venni magadnak egy kabátot? Igen, a szüleid nem a legkorrektebbek, de te elvileg már egy felnőtt ember vagy szavazati joggal, tehát az közel sem az ő hibájuk, ha rád tudják kényszeríteni az akaratukat, vagy ha nem tudsz megvenni magadnak egy laptopot. Más emberek ennyi idősen akár már segítik a keresetükből a szüleiket, ha azok rászorulnak. Te meg tőlük várod a karácsonyi ajándékot, mint egy kisgyerek.
2018. dec. 18. 07:58
Nem mondtam egy szóval se, hogy soha nem dolgoztam még. Ha nem kényszerítették volna rám a szüleim a saját akaratukat, akkor abszolút semmi problémám nem lenne.
2018. dec. 18. 07:51
Már megint egy friss regis
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - E3e27b309d)
2018. dec. 18. 07:49

Költözz. Bárhova. Állj a saját lábadra, élj, dolgozz, tartsd el magad. A szüleid inkorrekt hazug emberek. Az adott szó szent, és ők nem tartották magukat az ígérethez. Meg amúgy is gyerekként kezelnek.

Mutasd meg nekik, hogy boldogulsz nélkülük is.

4. Lávli (válaszként erre: 1. - E3e27b309d)
2018. dec. 18. 07:42

Előtted a lehetőség, ha ennyire rosszul vagy a szüleidtől.

Menj, költözz, DOLGOZZ, tegyél magadért, hogy meglegyen mindened, amire vágysz, ne csak dumálj.

Aztán ha visszajössz, jó hasznát fogod még venni annak a diplomának.

Ügyi legyél, sok sikert! 🍀

3. Flóra76 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2018. dec. 18. 07:42
Egyetértek Channával. A hiba a te készülékedben van. A diplomádnak, ha tényleg van, baromira örülj! Kissé elkényeztetett az élet, hogy még soha nem dolgoztál, talán itt lenne az ideje, nem pedig a szülőktől várni el mindent.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - E3e27b309d)
2018. dec. 18. 07:37

Szerintem veled van a baj.

Ha annyira akarsz valamit, akkor tegyél érte. Esetleg dolgozhattál volna a suli mellett, hogy legyen pénzed kabátra vagy laptopra, hogy ne arra kelljen várnod, hogy a szüleid megvegyék.

Örülj a diplomádnak! Nem mindenkinek a szülei engedhetik meg ám maguknak, hogy a gyerekünk "csak" tanuljon 22-23 éves koráig! Sokan meló mellett végzik el a főiskolát, illetve család mellett.

Azt hiszem, te jó dolgodban nem tudod, hogy épp min durrogj. Kapd össze magad, tegyél az életedért és ne azt várd, hogy a szüleid teremtsenek elő mindent!

2018. dec. 18. 07:31

Anno külföldre szerettem volna menni dolgozni, hogy tudjak venni magamnak autót, házat stb. Nem engedtek, mert azt mondták, hogy muszáj egyetemen tanuljak, s cserébe ha sikeresen elvégzem az egyetemet, kapok egy autót s majd spórolhatok házra. Nem így történt, mikor említettem nekik, az volt a válasz, hogy csak azért mondták, hogy ösztönözzenek valamivel, nem gondolták komolyan. Teljesen ki vagyok borulva, hogy eltöltöttem éveket a semmivel, mivel számomra pokol volt, s ott tartok, hogy kiköltözök úgyis külföldre, mert rosszul vagyok a szüleimtől. Karácsonyra még egy kabátot se képesek venni nekem, mert állításuk szerint van egy, nem kell több, laptopom elromlott 5 év után, de azt se vesznek, mert szerintük nem vigyáztam rá s én törtem el.

Nem tudom eldönteni, hogy velem lenne a baj, vagy a szüleim olyanok, hogy nem lehet rájuk számítani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook