Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha a szomszéd kutya kijön az utcára, mit kell tenni vele? fórum

Ha a szomszéd kutya kijön az utcára, mit kell tenni vele? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 14. 21:07

Kissé fura, amit javasolni tudok, én megtenném!

Írnék egy aláírás nélküli levelet -nyomtatva-, valahogy így:

Kedves uram/hölgyem!

A kutyája több esetben szabadon járkál az utcán. Zavarja és veszélyezteti, sokunk véleménye szerint, az embereket itt.

Kérjük, szíves intézkedését, hogy kutyája ne kerülhessen ki az utcára, csak felügyelettel! Akkor is az előírásoknak megfelelően, pórázon és szájkosárral.

Amennyiben fentieket nem tartja be, kénytelenek leszünk kutyáját elvitetni (sintér telep), hatóságnál bejelenteni a veszélyeztetés tényét, majd pedig, végső esetben, kutyáját -hivatalosan- lelövetni (vadász társaság, vagy rendőr).


Csak megjegyzem: lakó területen belül vadász nem lőheti le, rendőr is csak abban az esetben, ha "veszélyeztetés ténye áll fenn" komoly támadás esetében. A lövést követő jegyzőkönyv, vizsgálat, hivatalos formák ugyanis hosszú lefutásúak.

2009. nov. 25. 21:03

Nálunk is ilyen próbléba van! Mindennapos....

Az utcában már kiirtotta a macskákat!

Köztük az enyémeket is( eggyet a szemem láttára)!

Én szeretem a kutyákat (nekem is van 2) ,de ezt a kutyát agyon tudnám veri,a 3 hetes kiscicáimnak az anyukáját ölte meg. Felháborító! A szomszédonak már nagyon soxor szóltunk de semmi.....

2008. nov. 22. 10:08
Alápattintani egy duplacsövűvel!
2008. nov. 22. 08:14
Vidd el sétálni!
2008. nov. 21. 22:57
szólj a gazdának
2008. szept. 22. 23:28
gazdit kéne elővenni...
2008. szept. 20. 21:05
szólni kellene a gazdijának.
2008. szept. 20. 14:42
és ahol nincs sintér?
2008. szept. 20. 14:30
Ha ismered a kutyust, és az nem bánt,nem harapós, akkor semmit.Gondolom a gazdája tud róla,hogy kinn van a blökkencs.Ha viszont úgy ismered,hogy hamis,megbízhatatlan, akkor szólj a gazdájának,hogy vigye be.Ha nincs otthon a gazdi, és a kutya veszélyt jelent az emberek számára, akkor a rendőrséget,mert a sintér úgy sem jön ki hiába hívod.
2008. szept. 20. 14:28
Elvileg szájkosár és póráz nélkül utcán nem lehet kutyát sétáltatni sem.Ha rendszeresen előfordul, hogy kiszökik/kiengedi, akkor ezzel másokat veszélyeztet, így mindenképp meg kell előzni a bajt,és hívni a sintért.Ha a szép szó nem segít...
2008. szept. 20. 14:20
ez ám egy 60 kg-os pitt-bull akit szép szóval nem lehet mert egyből támad.
2008. szept. 20. 14:14
nekem a szomszédom szomszédjának átjött a kutyája a szomszédhoz, kapott egy karóval azóta nem téved be a kutya a szomszédba!
2008. szept. 20. 14:10

Semmiképp nem szabad megharapni, arra a kutyák nagyon háklisak!!!!


;)

2008. szept. 20. 14:03
Először beszélni a gazdájával, ha ez eredménytelen, akkor sintér.
2008. szept. 20. 13:47

Én lakotelepen lakom, és van olyan barom aki ugy gondolja hogy a kutyát kiteszi egész napra, és tesz rá hogy kinek megy neki a kis dög. Nekem sok csunya dolog eszembe jutott már, de nem is vagyok állatbarát :)

Szólni kéne neki hogy van ebtartási rendelet, vagy kihivni a sintért, aki nem fog kijönni ugyse. :)


Ha szépen akarod megoldani akkor szolj a szomszédnak, hogy ne engedje ki a kutyát.

2008. szept. 20. 13:36
Mi visszaszoktuk küldeni, ha nem megy akkor elkisérjük hazáig.Ha ez se akkor ,ha ismerQs az utcából akkor felhívom telefonon. Ha idegen, és nincs rajta nyakörv akkor sajnos semmit.
2008. szept. 20. 13:29
Ha a szomszéd kutya kijönn az utcára mit kell tenni vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook